Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Dnes zasedá ECB. Draghi může opět zklamat
Dnes nás čeká záplava důležitých fundamentů v čele se zasedáním Evropské centrální banky.
QT znovu jede naplno
QT neboli quantitative tightening, v překladu kvantitativní utahování brzdí americkou ekonomiku, aniž by na to odborná veřejnost jakkoliv upozorňovala. Americká centrální banka (Fed) prodává měsíčně aktiva za vyšší desítky miliard USD a stahuje tuto likviditu ze systému. Přitom v dobách QE (kvantitativní uvolňování) v letech 2009-14 se horlivě diskutovalo, jak velký pozitivní dopad budou mít tyto nově „vytištěné peníze“ na akciové, dluhopisové i komoditní trhy.
Trading je na 95 % o naší niterné volatilitě
Mnoho lidí mi často položí otázku: "Prosím, jaký konkrétní obchodní systém používáte? Chtěl bych ho od Vás převzít a obchodovat jako Vy". Takovým lidem vysvětlím základy a v některých případech i pokročilé funkce mého obchodního přístupu. Jenom velmi zřídka se mě někdo zeptá: "Jak to děláte?" Na takovou otázku bych odpověděl jinak: "Jsem flegmatik, chodím běhat a počítám v pipech."
Jestřábí ČNB žene korunu vzhůru
Od včerejšího zasedání bankovní rady České národní banky (ČNB) se nečekaly změny v úrokových sazbách ani v rétorice centrálních bankéřů. O to překvapivější bylo vyjádření guvernéra Jiřího Rusnoka, že růstem sazeb v letošním roce si je na 100 % jistý a k tomuto kroku může přijít na jakémkoliv dalším zasedání. A to i přes výrazné snížení odhadu růstu letošního HDP, který ČNB ve své prognóze odhaduje pouze na 1,2 %.
Jak psychicky a finančně přežít sérii ziskových obchodů
Každý obchodník chce generovat zisk. Ale dokážete si jej také udržet? Dnešní téma článku je, jak nepřijít o peníze vydělané tradingem.
Koruna ztrácí svou největší výhodu
České koruně se během podzimu daří umazávat část ztrát, které akumulovala od dubna. Důvod můžeme najít v jestřábí rétorice guvernéra ČNB Michla, který se snaží ponecháním úroků na 7,00 % podpořit i kurz koruny. Ostatní indikátory i tržní očekávání ale hrají proti dalšímu posilování naší domácí měny.
Stagflace a její dopad na finanční trhy
Dopad pandemie na dodavatelské řetězce i ceny komodit nyní umocnila válka na Ukrajině a s ní spojené sankce proti ruskému režimu. Stagflaci, tj. kombinaci vyšší inflace a nízkého růstu HDP, se tak zřejmě nevyhneme. Jak se v takovém makroekonomickém prostředí daří jednotlivým druhům investic?
Groupon: Má šanci na obrat?
Groupon, americká verze Slevomatu, se dostává do velkých problémů. Poskytovatelé služeb na obchodní model „vyzobávání šetřílků“ přestávají slyšet, protože marže mají slušné a o zákazníky není nouze. Společnost se nedokáže dostat do plusu ani v provozu a ohlásila rázné škrty.
Pohled do budoucnosti – environmentální a sociální změny (5. díl)
Tento článek poskytuje hluboký pohled na environmentální a sociální změny, které formují naši současnou společnost a budoucnost. Dozvíte se o narůstajících výzvách, jako je změna klimatu a úbytek biologické rozmanitosti, a o tom, jak tyto změny ovlivňují naše životní prostředí, ekonomiku a investiční příležitosti. Článek také diskutuje o klíčových faktorech, jako jsou investice do udržitelnosti a faktory ESG, které ovlivňují rozhodování investorů a regulátory.
Změna trendu kvůli jednomu číslu?
Čtvrteční silně očekávaná americká inflační data překvapila příjemným směrem. Spotřebitelské ceny poklesly meziměsíčně o 0,1 %, jádrová složka pak o 0,1 % rostla.
Praktická ukázka: Další pěkná ztráta
V minulém týdnu si se mnou trh opět pěkně pohrál, když to až do čtvrtku vypadalo, že přes všechny potíže by přeci jen mohl naplnit moje očekávání a podívat se do kladných hodnot. To se nestalo a tak se mrkneme, co se tedy odehrálo.
3cAnalysis: Týždenný výhľad pre EUR/USD, DAX a DOW
3cAnalysis po prvýkrát ponúka čitateľom FXstreet.cz, v pilotnom projekte, možnosť nahliadnuť na analytické služby pre menové páry v kombinácii s európskymi a americkými akciovými indexami, v slovenskom jazyku.
Praktické okénko – ukázka řešení korelačních obchodů
Přístup k obchodům, které mezi sebou korelují, je velmi důležitý především z pohledu dlouhodobé ziskovosti.
Obrat trendu na AUD/CAD a iné predikcie
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Momentálne vznikli zaujímavé obchodné príležitosti na troch menových pároch – AUD/CAD, USD/CAD a GPB/AUD. Pozrieme sa na ne z vysokých timeframeov a ukážem vám pravdepodobný budúci pohyb.
Optimismus podle Trumpa
Americký prezident Donald Trump v úterý přednesl svůj první projev v Kongresu plný velkých slov, ale konkrétních plánů v něm bylo velice málo. I tak se americké akciové indexy vyšplhaly na nová maxima a kupci evidentně se nebojí, že možné zavedení přeshraniční daně nebo investice do velkých infrastrukturních projektů budou fungovat bez problémů.
Je ropa podhodnocená?
V návaznosti na minulý článek o návratu k průměru u zlata se dnes podíváme na podobný efekt u mnohem dynamičtějšího aktiva, kterým je ropa. Z dlouhodobého hlediska můžeme vypozorovat, že cena této komodity v souladu s vývojem spotřebitelských cen. Rozdíl je v tom, že ceny v obchodech jsou mnohem méně volatilní než ceny ropy a toho se dá v tradingu využít – index spotřebitelských cen funguje jako kotva, jako indikátor rozdělení mezi tím, jestli je ropa nadhodnocená nebo podhodnocená.
Rostoucí výnosy začínají zpochybňovat sílu akciového trhu
Od začátku roku na dluhopisovém trhu začaly růst výnosy. Šlo především o důsledek očekávání rychlejšího ekonomického oživení v pozadí dalších fiskálních stimulů, které připravuje americká vláda. Rizika ve světě však velmi rychle klesají a řada investorů se zbavuje bezpečných obligací výměnou za rizikovější aktiva. To způsobuje ještě rychlejší růst výnosů, který ohrožuje akciové trhy. Ty totiž těží právě z extrémně nízkých sazeb.