Úterý 07. ledna 2025 01:08
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
RebelsFunding
reklama
Purple ebook česká koruna
reklama
eightcap forex

Trhy čelí novým zprávám a nenacházejí jasný směr. Eurodolar zůstává slabší kvůli obchodu

03.09.2018 12:00  Autor: Patria  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Začátkem nového týdne hlavní trhy nenacházejí jednoznačný směr. Po poklesu Asie se evropské akcie obchodují většinou lehce v zeleném. Výkonnostně jim utíká jen Londýn podpořený slabší librou. Výnosy bezpečných dluhopisů nepatrně rostou, zatímco u dluhopisů na periferii sledujeme pokles.

Zájem o italský dluh podpořilo ujištění viceguvernéra Salviniho, podle něhož rozpočet na rok 2019 těsně splní limity EU. Na druhou stranu ovšem nová vláda neslevuje ze svých plánů na výdaje, takže výsledek tak růžový nakonec být nemusí.

Trhy také bez problému strávily vyšší tureckou inflaci. V kombinaci s neochotou hasit roztáčení cen jde stále o tentýž problém, jehož postup ale lira nese poměrně dobře a její ztráty nejsou velké.

Náladu částečně kalí téma zahraničního obchodu. Jednak se tento týden dá s velkou pravděpodobností čekat další várka amerických cel na čínské zboží, dále pak neuspěla jednání USA - Kanada o předběžných změnách NAFTA. Americký prezident navíc přidal nové hrozby směrem ke Kanadě.

Japonskému jenu lehká nervozita vyhovuje, ale nepřináší mu nové zisky, neboť averze k riziku na trzích celkově nepřevažuje. Euro v pátek kleslo spolu s negativními zprávami o zahraničním obchodu a dnes dopoledne víceméně drží pozice kolem 1,1600 vůči dolaru.
Britská libra dál ztrácí, poté co klesá nadšení z některých příznivých prohlášení k brexitu. Z EU zazněl silný nesouhlas s posledními britskými návrhy a navíc v samotné Británii roste opozice proti strategii premiérky Mayové. Koruna zvládla bez znatelných potíží překvapivý pokles domácího indexu nákupních manažerů. Vůči euru se obchoduje na 25,75 a svou pozici skoro nemění.

Po dopoledních indexech nákupních manažerů z Evropy se už nečekají další důležitá data. Odpolední aktivitu bude tlumit svátek v USA.

Přehled kurzů nejdůležitějších měn dnes v 11:57 SEČ:
Střední Evropakurzzměna (%)*denní maximumdenní minimum
CZK/EUR25.76950.087325.807225.7337
CZK/USD22.21030.044122.228922.1419
HUF/EUR326.79000.0454327.0000326.1168
PLN/EUR4.29760.34794.30334.2891
Asiekurzzměna (%)*denní maximumdenní minimum
CNY/EUR7.9164-0.08217.93827.9131
JPY/EUR128.8080-0.0772129.0270128.5910
JPY/USD111.03150.1380111.0390110.8890
USA, Evropakurzzměna (%)*denní maximumdenní minimum
GBP/EUR0.90110.64160.90130.8979
CHF/EUR1.12560.14501.12741.1244
NOK/EUR9.70461.23429.74739.6974
SEK/EUR10.5713-0.725110.629910.5655
USD/EUR1.16010.06041.16251.1592
Ostatníkurzzměna (%)*denní maximumdenní minimum
AUD/USD1.3875-0.20951.39551.3854
CAD/USD1.3056-0.09181.30651.3045
* vůči závěru evropského obchodování z předchozího dne

Pozn. Aktuální kurzy měn najdete v sekci Měny&Sazby - Online - Měny
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Trhy čekají na výsledkovou sezonu
    Akcie v zámoří se zmítaly kolem nuly téměř celou včerejší obchodní seanci. Důvodem tohoto přešlapování bylo vyčkávání na výsledkovou sezonu, která pravděpodobně ukáže další směr vývoje na finančních trzích. Zatím převládá obava, že cenový růst bude tenčit zisky firem a zároveň se bude pomalu ustupovat ze stimulů ekonomiky. Zisky firem z indexu S&P vzrostou o 28 % na 49 USD na akcii.
  • Trhy čekají na výsledky prosincového zasedání Fedu
    Chuť k riziku zůstává nízká, což na trh vnáší další nervozitu před zasedáním Fedu, které je naplánováno na tento týden. Mnozí očekávají, že během zasedání centrální banka oznámí urychlení snižování úrokových sazeb, ale to nebude hlavní bod summitu. Nejdůležitějším tématem je, zda Fed přehodnotí své plány ohledně úrokových sazeb, které budou v roce 2022 určitě zvýšeny. Dřívější zvýšení sice trochu ochladí inflační tlaky, ale mohlo by poškodit akciový a dluhopisový trh.
  • Trhy čekají na výstup z G20, akcie i dolar přešlapují na místě
    Páteční seance zatím na trzích probíhá opatrně a na podprůměrných objemech. Důvod je zřejmý, a to vyčkávání na schůzku amerického a čínského prezidenta, kteří by měli řešit na summitu G20 vzájemnou obchodní politiku. Podle posledních zpráv by se měla schůzka mezi oběma muži uskutečnit až zítra, takže zatím vše nasvědčuje tomu, že nás čeká klidný pátek a velmi zajímavý začátek pondělní seance. Indexy v Evropě dnes mírně ztrácí a přibližně čtvrt procentní korekci signalizují v pre-marketu také indexy v USA.
  • Trhy čekají na zápis z Fedu. Wall Street je opatrná, zlato skóruje
    Za dnešní oddechovou pauzu může eurodolar poděkovat mimo jiné čekání na zápis z minulého zasedání Fedu. Úleva to je hlavně pro euro, která má tento měsíc za sebou zatím docela těžké časy, způsobené mimo jiné pokračujícími obavami o kondici ekonomiky eurozóny. Z ní dnes žádná zásadní data nepřišla a kurz osciloval kolem předešlého závěru 1,1340 EURUSD.
  • Trhy čekají na zasedání FOMC
    Federální rezervní systém zakončí zářijové zasedání FOMC novým politickým prohlášením a rozhodnutím o úrokových sazbách, protože nástroj FedWatch CME zjevně předpokládá 99% šanci, že centrální banka ponechá sazby beze změny. Investoři také nahlédnou do myšlení členů Fedu.
  • 🔝Trhy čekají na zprávu o NFP
    Zpráva NFP se skládá z několika údajů, z nichž tři nejdůležitější jsou: změna zaměstnanosti (očekává se +200 tis.), míra nezaměstnanosti (3,7 %) a růst mezd (5 %). Poslední ukazatele naznačují silný trh práce, když ADP vykazuje +235 tis. pracovních míst v soukromém sektoru, ISM poukazuje na nejsilnější náborové podmínky ve výrobě od srpna a týdenní údaje neukazují žádné známky zvyšujícího se počtu nezaměstnaných. Přesto bývá zpráva NFP strůjcem volatility.
  • Trhy čekají na zprávy o inflaci v USA a Velké Británii
    Tento týden se bude mluvit především o inflaci, HDP a maloobchodních tržbách, protože investoři a obchodníci budou moci pečlivě prozkoumat množství datových souborů. Zprávy o inflaci v USA a Velké Británii ukáží, zda politika zpřísňování měnové politiky snížila inflační tlaky.
  • Trhy čekají na zprávy o inflaci v USA a Velké Británii
    Tento týden se bude mluvit především o inflaci, HDP a maloobchodních tržbách, protože investoři a obchodníci budou moc...
  • Trhy čekaly na projev předsedy Fedu Powella před Sněmovnou reprezentantů USA. Výprodej rizikových aktiv. Přehled USD, NZD, AUD
    Americký dolar se již čtvrtou seanci v řadě obchoduje výše, ale jeho síla je omezená. Celkově trhy šlapou vodu v očekávání projevu předsedy Fedu Jerome Powella před Sněmovnou reprezentantů USA, Dokud nebude jasný důvod tohoto spěchu, je výrazný pohyb nepravděpodobný.
  • Trhy čeká nervózní vyčkávání na čínskou reakci. Sázky na novou obchodní válku zatím nepropukly naplno
    Finančním trhům, které se stále do značné míry vezly na vlně optimismu, se o nepříjemný vstup do nového týdne postaral Donald Trump. Jeho tweety o vyšších, respektive nových clech na čínské zboží, tvrdě dolehly na asijské trhy a negativní reakce se nevyhnula ani Evropě. Zde je však relativně umírněná a hlavní akciové indexy klesají zhruba o dvě procenta.
  • Trhy čelí problémům z několika směrů, negativní nálada se úvodem týdne drží
    Finanční trhy dál trápí hned několik věcí a podle toho to v pondělí dopoledne vypadá. Fed jednoznačně míří k rychlejšímu utahování měnové politiky a nemá důvod sejít z této cesty. Vedle toho přibývají rizika pro čínský růst, spojená zejména s tamním nesmiřitelným bojem proti covidu. Data o čínském zahraničním obchodu ukázala jeho výrazné dubnové zpomalení a čínský premiér dokonce varoval před dopadem lockdownů na zaměstnanost. A společně s tvrdší měnovou politikou i čínskými vlivy se pak vezou obavy z horšího ekonomického vývoje na Západě. Začátkem týdne mířila pozornost i k ruským oslavám vítězství v Druhé světové válce, ale tam zatím nezaznělo nic zásadního.
  • Trhy dále tíží inflace a centrální banky, světlou výjimkou povýsledkový Oracle
    Zrcadlo dění na kapitálových trzích, a to ať v Evropě či v USA nastavuje inflace a vyhlídka chování centrálních bank. Šance, že FED či ostatní centrální banky budou nuceny agresivněji zvyšovat úrokové sazby vzrostla v předešlém týdnu, kdy byla reportována roční inflace v USA 8,6 %.
  • Trhy dál odolávají špatným zprávám, ropa je před rozhodnutím OPEC v klidu
    Investoři na hlavních trzích se nenechávají rozházet smíšenými zprávami k čínsko-americkému vyjednávání ani slabými čísly z ekonomik. Dnes se to znovu potvrzuje po průmyslových objednávkách v Německu, které se nečekaně vrátily k meziměsíčnímu poklesu, respektive prohloubily svůj meziroční propad. Na trhy mají data pouze nevýrazný vliv.
  • Trhy dál sázejí proti brexitu. Poslední průzkum jim dal za pravdu
    Čtvrteční seance je zatím vynikajícím barometrem toho, co se na trzích pravděpodobně stane v případě, že v dnešním ref...
  • Trhy dál ve vyčkávacím režimu, na ropu doléhá blížící se OPEC
    Na evropském akciovém trhu dnes indexy plynule navazují na včerejší seanci. Objemy jsou podprůměrné a většina indexů si své pozice drží. Své včerejší ztráty však likviduje italský akciový index, který přidává více než pět procent poté, co dnes odpoledne přišly zprávy z ECB. Ta naznačila že by italskému trhu s dluhopisy mohla pomoci dočasným navýšením nákupů dluhopisů v rámci QE v případě, že výsledek referenda přispěje k výraznějšímu růstu dluhopisových výnosů. ECB tak dluhopisovým investorům kryje záda, což pomáhá i italským akciím a tamním firmám, které by s prodejem dluhopisů neměly mít ani po referendu žádné větší problémy.
  • Trhy dál ve vyčkávacím režimu. Růst cen ropy pomáhá CAD
    Po včerejším růstu se dnes situace na akciových trzích opět stabilizuje. Evropa otevřela solidním gapem, ale během dop...
  • Trhy dál vstřebávají Trumpa. Nárůst rizik zvyšuje poptávku po americkém dluhu
    Včerejší překvapivé zprávy o plánovaném zvýšení amerických cel na čínské zboží tvrdě dolehly na asijské akcie a následně se negativní efekt přenesl do Evropy a Ameriky, kde ovšem slábne. Čína zatím na Trumpův překvapivý krok neodpověděla odvetou, ale její vyjednavači naopak zůstávají u plánu odjet do Washingtonu jednat. Jestli se předpokládané finální kolo jednání opravdu odehraje, či si Číňané pouze pojedou pro více informací a celou věc odloží, není jasné. My se kloníme k druhé variantě, ale finančních trhů se drží naděje, že to s novými cly nakonec nebude tak horké. Nové informace jsou s napětím očekávány.
  • Trhy díky G20 zatím mírně nervózní
    Páteční seance zatím přinesla mírnou nervozitu, díky které jsou pod tlakem asijské indexy, zatímco z růstu těží zlato a americké dluhopisy, které se u 10letých splatností vrací ke 2 %. Investoři tak vybírají zisky a uzavírají pozice před klíčovou schůzkou Trump-Xi a tedy před fundamentem, který může začátkem nového týdne na řadu aktiv přinést větší cenové gapy. To dnes na FX pomáhá mírně hlavně bezpečným přístavům, jako je JPY a CHF. Už v ranních hodinách jsme se dnes dočkali schůzky mezi čínským prezidentem a jedním z představitelů Afriky, na které Xi odsoudil taktiku šikanování slabších států, což mohla být narážka na aktuální postup USA. To hlavní ohledně G20 nás ale stále teprve čeká až v sobotu, takže od dnešní seance žádné dramatické změny pravděpodobně očekávat nemůžeme.
  • Trhy díky svátku v USA na nízkých objemech přešlapují na místě
    Úterní seance zatím na trzích probíhá podle očekávání. Kvůli absenci dat v Evropě a svátku v USA jsou dnes objemy opět hluboko pod běžnými úrovněmi, když se jen v Evropě pohybuji čtvrtinu až třetinu pod dlouhodobým průměrem. Tématem úterní seance se stala Severní Korea, která dnes oznámila první úspěšný test mezikontinentální balistické střely, což v ranních hodinách vylekalo hlavně asijské akciové trhy a možná částečně doléhá také během dneška na indexy v Evropě. Ztráty jsou však minimální a celkově zprávy ze Severní Koreje na stabilní náladě na trzích nic zásadního nemění.
  • Trhy dluhopisů čekají na americkou inflaci
    Krvavá lázeň, kterou již nějaký ten pátek zažívají trhy dluhopisů, je stále přiživována nepříznivými inflačními daty z celého světa. V pátek například zveřejnilo vysoké inflační údaje Maďarsko, včera ČR a dnes odpoledne trhy čeká vrchol v podobě americké inflace za měsíc březen. Co se týká české inflace, tak ta láme rekordy - to konec konců všichni pozorujeme ve svých peněženkách.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Swissquote Bank