Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Naučme Čínu se chovat, než nás všechny přeroste
Aktuálně probíhají obchodní vyjednávání mezi USA a Čínou za účelem dosažení férovějšího a volnějšího obchodu. Americká administrativa již zavedla cla na dovoz čínských výrobků v hodnotě 250 mld. dolarů a podle posledních dat se jí podařilo zpomalit druhou největší ekonomiku. Co však Spojené státy štve možná trochu více a moc se o tom nemluví, je fakt, že čínská ekonomika začíná pomalu srovnávat s krok s tou americkou a té se nevyhnutelně blíží její konec na vrcholu, jakožto největší ekonomiky světa. Spojené státy chtějí snížit obchodní deficit, přitom dělají službu nadcházejícím generacím. Netřeba připomínat jak například společnost Huawei sbírá osobní data uživatelů.
Ropní býci vracejí úder
Na jaře se ropnému trhu nedařilo. Propad o více než 30 % zapříčinila řada nejistot v čele s ostřejším vývojem americko-čínského obchodního konfliktu a rostoucí zásoby suroviny ve Spojených státech. 50 USD za barel se ale ukázalo jako dno, pod které už trh nechce jít.
Analýza S&P 500, EUR/USD, USD/CHF - Trh práce v USA potěšil trhy, alespoň prozatím
Americké akciové indexy stále rostou a vypadá to, že tento týden je podpoří také data o výsledcích amerických firem. O volatilitu tak nebude nouze.
Ropa za 150 USD?
Ceny ropy v důsledku rusko-ukrajinské války pochopitelně zdražují. Ruské dodávky na světový trh přesahují 10 % podíl, za ropu není v průmyslu a dopravě žádná plnohodnotná náhrada a riziko embarga i na vývoz ruských energií roste.
BOE: Prehľad a obchodné stratégie
Dnes budeme svedkami zasadania Bank of England (BOE) bez inflačnej správy a tlačovej konferencie, kde by mohol guvernér Carney podrobnejšie vysvetliť rozhodnutie centrálnej banky. Aj keď sa neočakáva žiadna zmena aktuálnych parametrov moentárnej politiky, bude to predovšetkýmí pomer hlasovania pri rozhodovaní o sadzbách a slovník BOE, čo rozhodne o osude GBP pre najbližšie obdobie.
Burzovní grafy: Vzestup amerických akcií pokračuje
I přes poklesy v druhé polovině týdne americký akciový index S&P 500 za posledních pět obchodních dnů posílil o 0,61 %.
Praktická ukázka: Týden, jaký tady dlouho nebyl
V posledních týdnech jsem se potýkal s malou volatilitou trhu v rozhodující době pro zadávání čekajících pokynů. Jeden, dva dny v týdnu byly běžným maximem, kdy trh dokázal něco vygenerovat pro moje obchodování. Uplynulý týden, ten byl ale jiný. Vlastně normální, přesto, podle měřítka posledních týdnů, překvapující.
FX Týždenný výhľad 18.9 -22.9.2017
Minulý týždeň prevládalo na trhoch momentum pozitívneho sentimentu, ktoré odzrkadľovalo predovšetkým apatiu investorov k ďalšiemu vývoju okolo témy Severnej Kórei a uvedomenie si faktu, že hurikán Irma po sebe nezanechá také veľké škody, ako sa pôvodne predpokladalo. Pozitívnej nálade pomohol aj pomerne široký záber reflačných tlakov, keď v krajinách ako Čína, UK, US prekonala inflácia očkávania. Na druhej strane nepotešili ostatné negatívne ekonomické výsledky Číny, no tie mali tentokát na väčšinu trhov len dočasný efekt a na konci týždňa uzatvárali dlhopisové trhy spolu s akciovými idexmi vyššie. Pozitívne uzavrela aj ropa (WTI), ktorá si pripísala 5%. Drahé kovy na druhej strane strácali spolu s meďou a železnou rudou.
Itálie, další Achillova pata eurozóny
Po úspěšných francouzských prezidentských volbách si investoři vezmou na mušku Itálii. Pokud si někdo myslí, nebo jenom tajně doufá, že evropská ekonomika je po vítězství Emanuele Macrona mimo politické nebezpečí, pak je bohužel na omylu. Zdá se, že italské problémy jsou momentálně nejslabším článkem eurozóny a finanční trhy postupně zaměří veškerou svojí pozornost na politickou scénu v Římě, kde by se měly konat parlamentní volby nejpozději v květnu příštího roku.
Moje obchodování EUR/USD, AUD/CAD a ropy WTI
Euro se v posledních dvou týdnech zotavilo z předchozích výrazného propadu a měnový pár EUR/USD postoupil z 1,1500 +/- o 350 pipů k důležité technické breaklevel úrovní 1,1850 +/-. Tato výrazná korekce zasluhuje protikorekci, k níž dnes pomohla i slabší evropská makrodata.
Inflační světlo na konci tunelu?
Americká inflace v září mírně vzrostla z 5,2 na 5,4 % a kvůli zdražujícím energiím a nákladům na bydlení zřejmě v následujících měsících žádný výrazný obrat směrem dolů neuvidíme. Přesto je zde několik faktorů, které by měly zabránit neustále rostoucí inflaci a opakování 70. let.
Výběr z nedělní přípravy: EUR/USD, EUR/AUD a EUR/JPY
Finále voleb v USA máme zdárně za sebou. Na měnových párech se odrazilo v podobě volatilních pohybů. Některé byly přínosné, jiné méně. Snad se vývoj ceny už vrátí do starých kolejí. Dnes se v blogu technické analýzy podíváme na měnové páry, kde hlavní roli bude hrát Euro.
Benzín, ropa, úroky a koruna
Cena benzínu a nafty za několik dní skokově vyrostla a leckde se prodává i za více než kdysi nepředstavitelných 50 korun za litr. Znovu se tak potvrdilo, že aktuální inflace není pouze o nákladech, ale z velké části také o maržích. Zkrátka „když to trh snese, proč bych nezdražil“. Poptávka je silná a zvyšování cen vstupů je dobrá záminka pro ještě vyšší zdražení prodejů.
Čo by znamenala $100 ropa pre globálnu ekonomiku
Rastúce ceny ropy navracajú predpovede návratu $100 za barel prvýkrát od roku 2014 vytvárajúc víťazov aj porazených v svetovej ekonomike. Exportéri ropy by si užili vysokú návratnosť, dávajúc stimuly spoločnostiam a štátnym pokladniam. Naopak konzumujúce národy by platili náklady cenového nárastu, potenciálne ovievajúc infláciu a ubližovať dopytu.
Jak obchodovat EUR/USD, USD/CHF a ropu WTI?
Měnový pár EUR/USD v týdnu dále oslaboval, v pátek prorazil support hladinu na 1,1710 +/- a obchodoval se až v 1,1650 +/- oblasti. Dnes tento pár rychle korigoval nahoru k 1,1730, když se lehce uklidnila situace v Itálii. K uklidnění na finančních trzích přispěla i potvrzení uskutečnění plánované a poté zrušené schůzky USA x KLDR. Poslední dny také klesají i výnosy amerických dluhopisů. To vše by mohlo pomoci případné výraznější korekci eura k 1,1850 +/-.
Faktory, které determinují kurzy měn
Devizový trh je ve srovnání s akciovými či dluhopisovými trhy mnohem komplikovanější. Predikce směnného kurzu zahrnuje predikci výkonnosti celých ekonomik. Při určování směnných kurzů hraje roli řada faktorů. Tento článek uvádí a vysvětluje některé důležité faktory, které mají zásadní vliv na měnové kurzy.
Býci zabodovali, i tak ale americké akcie v srpnu odepsaly bezmála 2 %
Po čtyřech týdnech ztrát index S&P 500 poprvé posílil, konkrétně o 2,79 %. Investoři reagovali na naděje ohledně jednání USA a Číny o vzájemném obchodu, fundamentálně se tedy nic nezměnilo.
Proč trading?
Každá věc, kterou člověk v životě dělá, má nějaký důvod. Jsou lidé, kteří říkají, že dělají věci bezdůvodně, avšak na ty se vykašli, protože to jsou jen řeči. Vše nějakou motivaci má a pokud nemá, tak by mít mělo.
VIDEO: 🔴 Kdy praskne akciová bublina a vyplatí se ještě investovat do Big Tech akcií? 🚀
Investování do Big Tech společností: Kdy praskne akciová bublina? Vyplatí se ještě investovat do Big Tech akcií? Na to se podíváme v dnešním videu.