Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Proč potřebujeme obchodní plán?
Stejně tak, jako byste nezačali podnikat bez připraveného obchodního plánu, není vhodné se pouštět do obchodování na finančních trzích, pokud nemáte představu o tom, co obchodovat, jakou strategii používat, jaké budou podmínky pro vstup a výstup z pozice a další. Burza CME například popisuje obchodní plán jako „obchodní plán pro vaši tradingovou kariéru“. V tomto příspěvku se zaměřím na důležitost obchodního plánu pro vaši tradingovou kariéru.
Kanadský dolar už oslabil dostatečně
Dnes se v rámci fundamentální analýzy podíváme na aktuální pozici kanadského dolaru. Ten se za poslední 3 roky nechal stáhnout negativní komoditní vlnou z parity s USD až do rozmezí 1,30 – 1,35 kanadského dolaru za jeden americký.
Elliottova vlnová teorie pro měnový pár GBP/CHF, kryptoměnu Bitcoin a akcie Tesla
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár GBP/CHF, kryptoměnu Bitcoin a akcie Tesla. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
IPO společnosti Signify Health, Inc. (zdravotnické služby doma)
Jistě někteří z vás čelili problému s dokončením pracovní neschopnosti, když musíte jít do nemocnice, i když jen s vysokou teplotou, kašlem a rýmou. Kromě toho některá chronická onemocnění nebo civilní traumata také vyžadují, abyste navštívili svého lékaře bez ohledu na to, jak špatně se můžete cítit.
Moje aktuálně otevřené obchody
Americké akciové indexy zatím udržují up korekční úrovně po prosincovém rekordním výplachu. Podporu aktuálně má americký akciový trh ve středečním holubičím FEDu a některých dobrých korporátních výsledcích hospodaření. Nicméně prosincový downside impluls je dle mě významnou indikací pravděpodobného vývoje indexů v dalších týdnech/málo měsících.
Dosiahlo S&P 500 a DAX svoj vrchol?
Ahojte traderi. Dnes sa znova pozrieme na klasické trhy a konkrétne na najväčší americký index S&P 500 a nemecký index DAX.
Jak Carl Icahn znovu porazil trhy
Investor Carl Icahn patří mezi nejzkušenější světové investory. I přes svůj věk (86 let) je stále aktivní investor, který si libuje v současných rozbouřených vodách. Carl Icahn je nesmlouvavý muž, jehož praktiky jsou často na hraně. Dá se zařadit mezi aktivistické investory, kteří kupují problematické firmy a následně se je pokouší postavit na nohy a následně prodat. Jeho metody jsou však někdy tak kruté, že často dosáhne vítězství už jakmile se akcionáři a správní rada dozvědí, že koupil podíl ve firmě. Icahn patřil k lidem se kterými počítal americký prezident Donald Trump, pro svůj ekonomický program. Icahn byl jeho poradce mezi lety 2016 až 2017. Pojďme se nyní podívat, jak Icahn nyní obchoduje.
Příběh obchodníka – díl čtvrtý
V dnešním díle se podíváme blíže na riziko – oblast, na níž jsem měl zajímavý dotaz po minulém článku.
Výsledková sezóna musí potvrdit růst
V následujících týdnech se akciový trh doví, jak se dařilo kótovaným společnostem ve druhém čtvrtletí. Očekávání jsou nastavena vysoko. Jak by také ne. Nejenže zisky společností v indexu S&P 500 se zvyšují rychleji než nominální HDP (rostou marže), samotný index roste rychleji než zisky (zvyšuje se P/E).
TOP dividendové tituly pro boj proti inflaci
Řada trhů je aktuálně v medvědím trendu, tedy je relativně obtížné vybírat tituly do svých portfolií, které by měly jasné pozitivní vyhlídky do následujících měsíců. Stávající prostředí vysoké inflace a ekonomického zpomalování může ceny řady akciových titulů nadále tlačit k nižším úrovním. Na druhou stranu jak ukazuje výkonnost vybraných dividendových titulů, tak jejich cenové poklesy jsou výrazně menší, než například u růstových titulů.
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 13.5.2013
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie.....
Zemní plyn jako menší bratr ropy
V jednom z minulých článků jsem se zde věnoval trhu s ropou a zvlášť pak jeho ovlivněním těžbou z břidlic v USA. Příběh zemního plynu se s tím ropným relativně silně rýmuje a skýtá mnoho příležitostí k obchodování.
Když se cítíš být na dně, musíš přestat kopat – efekt zpětného rázu
Čím více je tvůj názor okolím popírán, tím více mu věříš. Efekt zpětného rázu je velmi destruktivní záležitost jak v osobním a profesním životě, tak především tradingu.
Nervozita je zpět. Na vině je opět Evropa
Averze k riziku na trzích znovu narůstá a riziková aktiva jsou opět pod prodejním tlakem.
Praktická ukázka: Další falešný průraz
Minulý týden jsem o tom psal. V současném nastavení strategie, jsou ztráty hodně limitující. Pokud jich není moc, je to v pohodě, pokud jich začne být více, začíná to celkové výsledky docela hodně brzdit. V podstatě tak, jako se to stalo na konci předminulého a na začátku minulého týdne.
GBP/CHF si hľadá dno a iné obchodné signály
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.
Úskalí, která přináší maximální využití „vysoké“ finanční páky
Přestože o pákovém efektu již bylo napsáno mnoho odborných publikací, v nichž se můžeme dočíst o tom, jak pákový efekt funguje, co přináší nebo jaká jsou jeho rizika, tak i přes to se v kruzích tradingu najde neustále mnoho traderů, kteří jako by si tato rizika vůbec nepřipouštěli. Co více, svou neschopnost správně pracovat s pákovým efektem často tito obchodníci mohou přenést i na další, mnohdy začínající, obchodníky.
Trade idea: AUD/NZD long
Ak sa pozrieme na monthly alebo weekly timeframe, tak je jasné, že stále prevláda downtrend, ale ak sa detailnejšie pozrieme na daily timeframe, tak je tam vidno býči signál.
Rekordní jízda amerických akcií pokračuje
Slibovaná další fiskální podpora ekonomiky, postoj Fedu a také úspěšná výsledková sezóna podporovaly trh i ve druhém únorovém týdnu. Index S&P 500 si během něj celkově připsal 1,24 % a za dva týdny zpevnil o bezmála 6 %.