Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Americké akcie prudce oslabily, obavy z recese sílí
Americký akciový trh byl v uplynulém týdnu pod tlakem prodejních objednávek, index S&P 500 celkově odepsal 4,77 % a spadl pod hladinu podpory na úrovni 3 900 bodů.

I britská libra má své limity
Britská libra se od začátku loňského léta veze na stále nekončícím býčím trhu. Vůči americkému dolaru si připsala za toto období téměř 15 %. Měna se symbolem GBP tak hraje první ligu, což koresponduje s překvapivě silnou expanzí místní ekonomiky.

Multitimeframe analýza měnového páru USD/JPY
V dnešním blogu technické analýzy se budu věnovat měnovému páru USD/JPY a několika jeho časovým rámcům počínaje týdenním grafem. Tentokrát jsou součástí blogu také příklady aktuálních obchodních signálů na nižších časových rámcích, ke kterým by se obchodník měl po každé analýze nakonec dopracovat.

"Peníze štěstí nepřinesou…"
Tak přesně tohle slýcháme tak často, že je to až hanba. Také to, že nejdůležitější je zdraví a rodina. A potom také to, že peníze přinášejí jen starosti a problémy. Prostě lidé mají z nějakého důvodu negativní vztah k penězům. Proč se potom tedy diví, že je nemají, to mi zůstává záhadou.

TESLA a její obavy z Číny
Po zveřejnění dvou po sobě jdoucích a protichůdných zpráv o společnosti Tesla (nyse:tsla), sílí krátkodobý medvědí pohyb. Skutečnou červenou vlajkou, která znepokojuje investory, je závislost americké automobilky na čínském trhu, kde se konkurence stupňuje. Dodávek v dubnu bylo -27%, v květnu se očekává až -50 %; Hlavní konkurenti společnosti Tesla zaznamenávají až dvouciferný růst; Na Čínu připadá 37,5 % dodávek společnosti Tesla v 1. čtvrtletí 2021. Krátkodobé riziko poklesu akcií by mohlo dosáhnout až o -8 %.

Burzovní grafy: Ledy se pohnuly a volatilita začala růst
Ledy se pohnuly a volatilita začala růst. Dostaví se na americký akciový trh dlouho vyhlížená korekce?

Burzovní grafy: No podívejme se, historická maxima v květnu! Přijde do léta pořádná bouřka?
Americké akciové indexy posouvají rekordy a býci drží tržní otěže v rukou. Klid je až podezřelý.

„Stratégia“ – druhá alternatíva
V dnešnom článku priblížim jeden z mojich ďalších spôsobov otvárania pozícií. „Pin Bar-y“. Pomerne jednoduchý spôsob ako vstúpiť do pozície s priamou predikciou S/L a T/P. Práve zrealizovaný short obchod (ziskový) na základe „Pin Bar-u“ bude praktickou ukážkou pre lepšiu obrazotvornosť tejto témy.

Kolik času trávit u obchodní platformy?
Přemýšleli jste někdy o tom, jestli se vám čas, který strávíte u platformy, zaplatí? Začínající obchodník, hnán vidinou astronomických zisků, nejspíš přemýšlí o vysedávání u grafu jako o investici a v rámci studia trhu to ani nepovažuji za špatné. Přijde však doba, kdy se každý musí zeptat sám sebe, jestli to stojí za to.

Trumpovo tweetování zvyšuje volatilitu
Americkému prezidentovi stále vyhovuje komunikace s veřejností skrz Twitter. Jeho zpráva se tak dostane ihned do celého širého světa, nemusí být filtrována nežádoucími novinářskými připomínkami a dotazy a také je často pro finanční trhy velmi kurzotvorná. Toho, že Donald Trump dokáže cenou na trhu skutečně hnout, jsme se mohli přesvědčit v reálném čase ve čtvrtek odpoledne, kdy jeho tweet katapultoval cenu ropy v rámci minut o 22 % vzhůru.

Spôsobí ropa aj prepad Bitcoinu?
Ahojte traderi. Dnes sa pozrieme opäť na Bitcoin, ale najskôr si vysvetlíme, čo sa vlastne stalo na rope?

Praktická ukázka: Po delší době ztrátový týden
V podstatě to muselo přijít a přišlo to. Ztráty k tradingu neodmyslitelně patří a tak by nemělo překvapit, když se dostaví. Jen by to nemuselo být příliš často.

Optimismus kolem obchodní dohody se pomalu vytrácí
Obchodní dohoda USA a Číny je v ohrožení a investoři se zbavují rizikovějších aktiv, jako jsou akcie a některé komodity. Čínská delegace již dorazila do Washingtonu na končenou fázi obchodních vyjednávání spolu s čínským vicepremiérem ve víře dosažení konsenzu se Spojenými státy, který by vedl k obchodní dohodě. Podle Trumpa je Čína zodpovědná za krach dohody a bude tak čelit zvýšení celních přirážek na některé čínské dovozy. Do pátku, kdy by mělo být jasněji mámě ještě necelé dva dny. Kam se budou investoři přesouvat svá aktiva v případě eskalace obchodního konfliktu dvou největších ekonomik?

EUR/CHF: Jistota jménem švýcarský frank
Švýcarský frank zůstává bezpečným přístavem i v dobách vyšší globální inflace. Tvrdost měny dokazuje meziroční růst cen o pouhých 0,7 %. To i přes vysoký růst cen energií, kovů, vysoké poptávku a nízkou srovnávací základnu, což jsou argumenty, kterými se často aktuální inflace v USA i jinde označuje za dočasnou. Nabízí se srovnání se sousedem z Německa, kde inflace (dočasně) vystřelila na 3,8 %. Dluhopisy obou zemí však nesou podobný výnos, na 10leté půjčce vládě tratí investoři okolo 0,40 % ročně.

Kdo má zájem na krachu amerických regionálních bank?
Už víc než čtrnáct dní zažíváme krizi bankovního sektoru. Tu odstartoval pád banky SVB společně s dvěma ještě menšími kryptobankami. Od té doby planou pochybnosti nad tím, v jaké kondici se nachází celý americký bankovní sektor. Zvedání úrokových sazeb totiž značně ovlivňuje fungování celého sektoru.

Ropa v hledáčku spekulantů kvůli Iráku
Přestože Rusko letos na jaře anektovalo Krym a situace na Ukrajině se pomalu rozrostla v občanskou válku, ceny ropy na tyto události téměř nereagovaly. Trhy si nepřipustily, že by ruský prezident Vladimír Putin přerušil dodávky ropy do Evropy a podřezal si pod sebou větev, se kterou stojí a padá ruské hospodářství. Jiný pohled na trh ropy už ale máme, pokud se podíváme do dnešního Iráku.

Jakou inflaci vidí Fed?
Meziroční spotřebitelská inflace ve Spojených státech v květnu vyrostla na 4,9 %. To už je ve srovnání s cílem americké centrální banky (Fed) ve výši 2 % celkem vysoké číslo. Proč tedy stále nechává běžet kvantitativní uvolňování a zvyšování úroků vidí reálně nejdříve za 12 měsíců?

Praktická ukázka: Někdy stačí jen dva obchody
V posledních týdnech se mé strategii docela daří. Na vině je zřejmě situace, kdy není téměř nic jisté a na co se potom rozhodně nedá spolehnout je budoucnost. V minulém týdnu jsem byl ve dvou obchodech a tak se na ně podíváme.

Centrální banky rozhýbaly forex a pomohly akciím
Tento týden byl velice výživný na rozhodnutí světových centrálních bank a nebyla nouze o překvapení. Zatímco v Japonsku a Turecku se sazby zvyšovaly, v Česku a Švýcarsku se úroky snížily. Americký Fed i norská centrální banka nechaly nastavení měnové politiky beze změny.

Purple Bands indikátor: Vyhodnocení obchodního týdne 3. 9. – 7. 9. 2018
Přinášíme vám exkluzivní, týdenní, vyhodnocení reakcí trhu na třech hlavních měnových párech na náš jedinečný Purple Bands indikátor. Vyhodnocení jednotlivých reakcí níže můžete vidět za poslední uplynulý obchodní týden od 3. 9. 2018 do 7. 9. 2018.