Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Které ekonomiky budou hýbat v příštím roce eurozónou?
Německo a Španělsko byli v posledních letech hnací silou růstu ekonomiky eurozóny. Nicméně situace se v příštím roce změní. Kormidlo velmi pravděpodobně převezme Francie a Itálie, které budou řídit "Euroboom".

Půlroční výsledky XTB 2022: 103.4 milionu EUR čistý zisk a zlepšená ziskovost
Společnost XTB zveřejnila své předběžné finanční výsledky za první pololetí roku 2022. V tomto období dosáhlo XTB čistého zisku ve výši 103,4 milionu EUR, což je o 623,2 % více než v prvním pololetí roku 2021, ale také o 56,5 % oproti nejlepšímu výsledku v historii společnosti v prvním pololetí roku 2020, kdy zisk činil 66,1 milionu EUR. Významnými faktory, které ovlivnily výši výsledků XTB, byly přetrvávající vysoká volatilita na finančních a komoditních trzích, způsobená mimo jiné neustále napjatou geopolitickou situací, a systematicky rostoucí zákaznická základna.

Opravdu klesne americká ekonomika o 50 %?
Statistiky o hrubém domácím produktu za druhé čtvrtletí budou velmi zlé. To víme už od dubna, kdy zůstala drtivá většina západních ekonomik zavřená pod karanténou a ze kterého nyní dostáváme první měsíční tvrdá data. Zatímco pro českou ekonomiku odhaduje Česká národní banka pokles v druhém čtvrtletí o 8,5 %, Spojené státy by podle atlantské pobočky americké centrální banky (Fed) měly odepsat rovnou 54 %.

Překoná zlato historická maxima?
Zlato prožívá v posledních měsících opravdu volatilní období. Aktuálně se jeho cena pohybuje nad úrovní 2 000 USD, přibližně 4-5 % pod historickými maximy z minulého měsíce. Nejznámější drahý kov je tedy po desetiletí stagnace znovu v hledáčku mnoha investorů. Není se čemu divit. Zlato má za sebou několik velmi dobrých posledních let, kdy jeho cena od lokálních minim v roce 2022 vzrostla o více než 40 %. Je ale reálné, že cena bude pokračovat v dalším růstu?

Burzovní grafy: Americké akcie mírně ztratily, drží se ale nad supportem
Americký akciový index S&P 500 v uplynulém týdnu odepsal 0,54 %, celý týden ale pokračoval v režimu podprůměrné obchodní aktivity.

Jim Rogers v najbližších rokoch očakáva najhorší medvedí trh za svoj život
Kým sa globálne akcie pokúšajú zotaviť zo svojej najväčšej štvrťročnej straty od globálnej finančnej krízy, veteránsky investor Jim Rogers vraví, že bude ešte horšie.

Multitimeframe analýza: 1.2.2024 GBP/JPY
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Santa zatím na akcie kašle, investoři počítají největší ztráty od letní korekce. Fed může investorům vrátit klid
Trh má za sebou velice výživný týden. Americký akciový index S&P 500 odepsal 3,9 %, když v pátek proběhl takřka panický výprodej za silného objemu obchodů.

Technická analýza na AUD/NZD, GBP/AUD a USD/CAD
V dnešnom blogu chcem ukázať obchodné príležitosti, ktoré v trhu vidím a môžete na nich profitovať tiež. Používam iba technickú analýzu, takže si treba dať pozor na fundamenty budúci týždeň. Prajem príjemné čítanie a následne racionálne obchodovanie.

Moje cesta prop tradingem: Nuda na trzích a pozor na podvodné nabídky
Na měnových trzích se nic zásadního neděje, což odráží i vývoj balance křivky. V článku se také podíváme na marketing prop společností.

Je NASDAQ pripravený na spadnutie?
V tomto obchodnom výhľade poukážem na minulý vývoj rôznych trhov a inštrumentov a pomocou technickej analýzy sa pozrieme na to kam až trh môže ísť. Pozrieme sa na americký akciový index NASDAQ a komodity ropa WTI a zlato cez denné grafy.

Váš broker je Market maker! Je to problém?
Pojem Market Maker je v investiční a tradingové sféře skloňován de facto od té doby, co retailoví investoři a obchodníci začali být na finančních trzích aktivní. Ačkoliv se ale toto téma řeší už řadu let, mnoho lidí je stále tímto konceptem zmateno a market making bývá velmi často zmiňován především v negativním slova smyslu. Co to ale opravdu znamená? A je to pro běžného člověka riziko?

Dopad embarga EU na ceny ropy
Evropská Unie se po dlouhém jednání dohodla na kompromisu, který by měl do konce letošního roku snížit dovoz ruské ropy do 27členého bloku o 90 %. Tímto krokem navazuje na podobná embarga Velké Británie i USA, které zakázaly dovoz ruské ropy hned po začátku války a které dále stupňuje tlak na Kreml i na samotnou cenu ropy.

Indikátor Fractals
Tento jednoduchý indikátor je založený na presne stanovenej sviečkovej formácii, ktorá sa v grafoch často vyskytuje. Býčí fraktál signalizuje, že cena by mohla rásť a medvedí fraktál napovedá, že cena by mohla klesnúť. Ako používať fraktály pri obchodovaní?

Přestřelí inflace cíl FEDU?
Včera odpoledne byla ve Spojených státech zveřejněna data inflace za měsíc únor. Největší světová ekonomika zatím nedokázala vytvořit takové inflační tlaky, kterých se všichni investoři obávají a za únor spotřebitelské ceny dokonce zpomalily z 1.4 % na 1.3 %. Další fiskální stimuly však napovídají, že americká ekonomika zažije v následujících měsících nevídaně rychlé oživení a inflace může výrazně přestřelit cíl amerického FEDu.

Fed zatím vyčkává. Podobně se dnes může zachovat i ECB
Americká centrální banka včera nic nového nenabídla a částečně tak zklamala finanční trhy.

Které banky v USA padnou jako další? | Investiční Memento #31
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 31. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Jak se obchodovalo v dubnu podle fialových indikátorů
Měsíční hodnocení tradingových seancí s využitím purple indikátorů je opět zde a snad netřeba dodávat, že duben měl díky různým událostem zase co nabídnout. Nicméně, k čemu že vlastně v dubnu 2020 došlo? Například jsme se stali svědky událostí, které byly do té chvíle zcela bezprecedentní a nemyslitelné. Zboží, co nikdo nechce, auta skladovaná na letištích a ropa za kterou se platí odběratelům, to představuje jen malý výčet následků koronavirové krize, kterou ještě k tomu doprovázela ropná válka světových velmocí.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie18.8.2014
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie....

Britská ekonomika se začíná vzpamatovávat
Britská ekonomika se i navzdory předpovědím různých agentur začíná rozjíždět a výhled se najednou začíná zlepšovat. Britská obchodní komora ještě koncem června odhadovala nejpomalejší růst od roku 2009. Na zlepšující se fundament poukazují čísla zveřejněná od začátku aktuálního týdne a především pak dnešní PMI za sektor služeb. Právě sektor služeb je dominantním v britské ekonomice a rostl nejrychlejším tempem za posledních 8 měsíců. Především to s dalšími pozitivními výsledky za sektor stavebnictví a výroby zvyšuje pravděpodobnost, že by mohla Bank of England na zasedání již příští měsíc zvýšit úrokové sazby.