Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Inflace se vrací
Nejčerstvější data z Českého statistického úřadu poukázala na meziroční růst inflace ve výši 1,5 %, což je pro našince hodnota přes 3 roky neviděná. Konec intervenčního režimu, po kterém by koruna k euru slušně posílila, se tak jeví během následujícího půl roku jako reálná možnost.

Bank of England predpovedá kryptomenám pád
Nie je žiadnym tajomstvom, že centrálne banky nemajú s kryptomenami ako takými veľmi pozitívny vzťah. To potvrdzujú takmer neustále svojimi komentármi a pravdepodobne čoskoro aj zvýšenými reguláciami. Okrem toho však ale pracujú taktiež na svojich vlastných digitálnych menách (CBDC), ktoré pochopiteľne budú mať za cieľ nielen priniesť konkurencie schopnosť vo finančnom svete, ale takisto aj postupne vytlačiť kryptomeny z trhu.

Americké volby jako možné riziko pro finanční trhy
Když se podíváme na vývoj amerických předních indexů, tak rok 2023 byl i přes černé scénáře velmi dobrý. Při bližším zkoumání však zjistíme, že růst indexů byl tažen především sedmi největšími technologickými firmami. I přes jejich vliv na ekonomiky a důležitost tohoto sektoru, nemůže sedm největších firem dávat správný obraz o světové ekonomice. Zdražení peněz v důsledku zvedání úrokových sazeb se na indexech neprojevilo. Ekonomické statistiky mluví jasně, bylo by to opravdu velké štěstí, kdyby se tento měnový cyklus neskončil recesí a burzovní korekcí.

Japonsko vzhůru nohama
Oslabení měny obvykle přináší růst, podporovaný exportem. Produkce je totiž na globálním trhu levnější a lépe se prodává - na tuto matematiku koneckonců spoléhá i ČNB v rámci své intervenční politiky. Existuje ale jedna země, u které nastává pravý opak, a tou je Japonsko.

Jak se pozná bublina?
A je možné vůbec bublinu identifikovat? Co je vlastně bublina v tradingu? Tolikrát v historii se to stalo. Převážily emoce nad racionalitou a pragmatismem. Chamtivost a slepá víra potlačila klidné uvažování. Naděje a víra v lepší budoucnost zcela zastínila kritické uvažování. A výsledek? Tvrdý náraz do zdi reality vystavěné z červených čísel.

Index S&P 500: Úžasný říjen skončil váhavým týdenním růstem. Vybírá si rally oddechový čas?
Akcie mají za sebou další "zelený" týden, i když tentokrát americký akciový index S&P 500 posílil jen o 0,2 %. Je snad po silné říjnové rally čas na korekci?

Udrží sa zlato na dôležitej úrovni $1,800?
Strach z vyššej inflácie negatívne ovplyvňuje zlato, ktoré je na deväťtýždňovom minime. Údaje o objeme futures však ukazujú niečo iné.

Burzovní grafy: Historická maxima byla na dohled, býci to ale v pátek vzdali
Americký akciový index S&P 500 po pátečním poklesu o 0,92 % uzavřel pod 2 100. Během týdne se pomalu blížil k historickým maximům (2 135) a zdálo se, že je minimálně otestuje. Je to snad signál, že šestitýdenní konsolidace navzdory výletu nad 2 100 pokračuje?

Fintokei: Druhá zkušenost s omezením maximálního zisku
V minulém týdnu jsem opět měl možnost na vlastní kůži si vyzkoušet pravidlo maximálního zisku za den a seznámit se s jeho hlavní výhodou, ale i nevýhodou. Podařilo se to v pátek 13. Tentokrát jsem měl i srovnání s účtem, kde toto pravidlo nastaveno nemám, protože ve stejném dnu jsem prakticky podobně obchodoval na svém reálném účtu.

Multitimeframe analýza: 30.11.2023 ropa BRENT
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Jak funguje ztráta v psychologii obchodování?
Psychologie obchodování je nedílnou součástí každého z nás. Trhy jsou jakýmsi živým organismem, u kterého se snažíme racionálním přístupem zanalyzovat jeho vývoj, což vytváří rozpor mezi očekáváním a konečným výsledkem.

Motivace nejen v tradingu
Předpokládám, že všichni pravidelní návštěvníci, kteří vidí u článku moje jméno, respektive moji přezdívku, tak už dopředu tuší, že nepůjde o nějakou ohromující analýzu plnou tutovek, ale bude se jednat spíše o filozofickou úvahu nebo zamyšlení.

Co plánuji obchodovat a jaké držím pozice?
Ropě WTI se opravdu povedlo uzavřít minulý týden nad veledůležitou technickou úrovní 54,50 USD +/- (střednědobý breaklevel). Po celý tento týden se cena této komodity s rezervou udržuje nad ní a ukazuje ochotu ještě dále posílit. Dnes se intradenně obchoduje i výrazněji nad úrovní 57,00 USD.

Technická analýza měnových párů AUD/USD, USD/JPY a USD/CHF
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na hlavních měnových párech pro nadcházející období. V pátek došlo na denních grafech k dokončení svíčkových patternů predikující další vývoj ceny.

Technická analýza na GBP/USD, NZD/CHF a EUR/NZD
V tomto blogu vám ukážem svoj technický pohľad na 3 vybrané menové páry. Každý menový pár podporuje divergencia a všetko sú to protitrendové výhľady.

Seznam úkolů obchodníka
Zásadní otázkou, kterou si obchodník pravidelně klade každý den je, zdali obchodovat či neobchodovat. V tomto článku se podíváme na to, jaké jsou základní charakteristiky úspěšných obchodníků a co je odlišuje od těch neúspěšných. Zjistíte, jak by se rozhodovali konzistentně ziskoví tradeři a především získáte určitý seznam činností, které pravidelně provádí úspěšní obchodníci.

Sezónnost finančních trhů: Opomíjená strategie s vysokou úspěšností
Sezónnost hraje na finančních trzíchvýznamnou roli, stejně jako v mnoha dalších odvětvích. Nicméně většina investorů a traderů na tento aspekt buď úplně zapomíná, nebo plně nevyužívá jeho potenciálu. Přitom se jedná o velmi jednoduchou strategii s vysokou mírou úspěšnosti. XTB o tomto tématu připravilo sérii videí a tento týden vyšel její první díl. Proč se tedy vyplatí na sezónnost zaměřit a jak ji můžeme využít?

Obrat trendu na USD/CHF a iné predikcie
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Teraz sa pozrieme na tri menové páry na daily a weekly timeframe: GBP/JPY, EUR/CHF a USD/CHF.

Všetky oči na Britskej libre!
Za posledné mesiace sa libra predviedla na všetkých librových pároch a veľa obchodníkom musela narobiť na účte škody. Na niektorých librových pároch poklesla aj o vyše 1000 pipov, no za posledné dni sa stalo niečo, čo by mohlo sklamaných býkov zaujímať. Poďme sa pozrieť na to čo sa deje.

Německé akcie jsou v kurzu
Německý akciový index DAX se ve srovnání s americkým indexem S&P 500 obchoduje dlouhodobě na nižší valuační hladině. Nejčastěji citovanými důvody budiž mírně vyšší rizikovost a zároveň mírně nižší růstový potenciál Německa ve srovnání se Spojenými státy. Mezi další dočasné negativní faktory pro německé akcie se řadí nedostatek čipů, který výrazně více ovlivňoval DAX s vyšším podílem automotive. A dále pak samozřejmě válka na Ukrajině a s ní spojený několikanásobný růst cen energií v Evropě a odpis businessu v Rusku a na Ukrajině.