Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Rošáda v ČNB a kurz koruny
Podle prezidentova mluvčího jmenuje Miloš Zeman nového guvernéra České národní banky (ČNB) již tuto středu. Oficiálně ještě jeho jméno nebylo řečeno, podle informací ze zákulisí ale bude tuto silnou funkci s výrazným dopadem na českou ekonomiku zastávat dosavadní radní ČNB Aleš Michl.

Jak obchodovat v turbulentních časech? Nezmeškejte Online trading konferenci 2025 od XTB
Finanční trhy čelí neustálým změnám – od geopolitických otřesů po proměnlivou ekonomickou politiku. Pro každého, kdo se věnuje tradingu, investování nebo sleduje globální trhy, je zásadní držet krok s aktuálními trendy a strategiemi. Online trading konference 2025, kterou pořádá společnost XTB, vám nabídne jedinečnou příležitost, jak se připravit na výzvy roku 2025.

Akciové portfolio podle Warrena Buffetta? Přihoďte si do něj akcie pojišťoven
To, že pojišťovnictví je dlouhodobě finančně stabilní a ziskový sektor není žádná novinka, a i věhlasný Warren Buffett je známý tím, že pojišťovny rád zahrnuje do svého portfolia. Poslední Buffettovu akvizici v pojišťovně Alleghany sice kopírovat nemůžu, skvělou příležitost přihodit si do portfolia akcie z pojišťovnictví ale nabízí akcie francouzské společnosti AXA S.A., která dlouhodobě patří mezi největší světové pojišťovny.

Je ropa podhodnocená?
V návaznosti na minulý článek o návratu k průměru u zlata se dnes podíváme na podobný efekt u mnohem dynamičtějšího aktiva, kterým je ropa. Z dlouhodobého hlediska můžeme vypozorovat, že cena této komodity v souladu s vývojem spotřebitelských cen. Rozdíl je v tom, že ceny v obchodech jsou mnohem méně volatilní než ceny ropy a toho se dá v tradingu využít – index spotřebitelských cen funguje jako kotva, jako indikátor rozdělení mezi tím, jestli je ropa nadhodnocená nebo podhodnocená.

Dvanásť obchodných úloh
V tomto blogu sa dozviete proces, ktorý sa skladá z 12 krokov. Tento proces vás uistí aby ste obchodovali správne. Neexistuje iba jeden správny postup, no tu uvidíte možný návod ako na to.

Víkendový válečník: Co může trader dělat přes víkend
Trhy se o víkendu většinou zavírají a obchodníci mají příležitost si odpočinout od stresu a neustálého sledování grafů. To však neznamená, že víkend musí být, po pracovní stránce, pro tradera promarněným časem. Úspěšní tradeři vědí, že víkend je ideálním časem pro přípravu, analýzu a osobní rozvoj. V tomto článku se podíváme na 4 věci, které může trader dělat přes víkend, aby zůstal připravený a konkurenceschopný, ale zároveň si našel čas na odpočinek a načerpal novou energii.

AI revoluce! Kdo jsou vítězové a poražení? | Investiční Memento
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo další vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?


Silný buy signál na GBP/CHF a iné obchodné alerty
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.

Moje cesta prop tradingem - zisky se množí, takže zvyšuji objem obchodů
Balance křivka prop účtu opět roste, takže navyšuji objem obchodních příkazů. Také se v článku podíváme na jeden ziskový obchod a zamyslíme se nad chováním některých prop traderů.


Čo čaká komoditné menové páry v Q4 2021?
V tomto blogu poukážem na možný budúci vývoj na najbližšie mesiace menových párov na základe minulých pohybov a technickej analýzy. Pozrieme sa na komoditné menové páry USD/CAD, NZD/CHF a AUD/USD z weekly a daily timeframe.

Dopad koronaviru na americký dolar
Ještě před měsícem držela americká centrální banka (Fed) úrokovou sazbu v intervalu 1,50 – 1,75 %. Od té doby ale nastal takový sled bezprecedentních událostí, na které Fed masivně reagoval. Březen tak můžeme hodnotit jako měsíc, kdy ve Spojených státech došlo k historicky největšímu uvolnění měnové politiky v historii. Otázkou zůstává, jaký dopad celá krize bude mít na status amerického dolaru jako bezpečného přístavu a jeho kurz k ostatním měnám.


TESLA a její obavy z Číny
Po zveřejnění dvou po sobě jdoucích a protichůdných zpráv o společnosti Tesla (nyse:tsla), sílí krátkodobý medvědí pohyb. Skutečnou červenou vlajkou, která znepokojuje investory, je závislost americké automobilky na čínském trhu, kde se konkurence stupňuje. Dodávek v dubnu bylo -27%, v květnu se očekává až -50 %; Hlavní konkurenti společnosti Tesla zaznamenávají až dvouciferný růst; Na Čínu připadá 37,5 % dodávek společnosti Tesla v 1. čtvrtletí 2021. Krátkodobé riziko poklesu akcií by mohlo dosáhnout až o -8 %.

Plánujete navýšit objem obchodů do nového roku? Tak byste měli zbystřit
Začátek nového roku vybízí obchodníky k zásadnějším změnám v jejich strategiích a money managementu. V tomto článku se podíváme na stěžejní bod celého tradingu, a to je objem (lotáž) obchodních příkazů.

Aktuální technická situace na indexu Nasdaq a vybraných měnových párech
V dnešní blogu technické analýzy se blíže podíváme na americký index Nasdaq. Nachází se z mého pohledu na zajímavé technické úrovni, kde se bude rozhodovat o dalším vývoji ceny. V podobné situaci se nachází také měnový pár USD/CHF. A na závěr se podíváme na překoupený USD/JPY.

XTB mezi TOP 5 brokery na světě
Podle zprávy Finance Magnates za čtvrté čtvrtletí 2020 je XTB pátým brokerem na světě, co se týče počtu aktivních účtů.

Výběr z nedělní přípravy: AUD/USD, USD/JPY a NZD/CHF
V dnešním blogu technické analýzy se budu věnovat hlavním měnovým párům AUD/USD, USD/JPY a křížovému páru NZD/CHF. Na dolarových párech cena rotuje kolem důležité S/R úrovně a trendoví obchodníci čekají na rozhodující vývoj ceny. Proti tomu měnový pár NZD/CHF už má svůj směr pravděpodobně nastavený a očekává se pouze zakreslení obchodního signálu.

OPEC znovu na scéně
Uplynulé dva týdny „Trumpova“ trhu s cenou ropy nijak výrazně nezahýbaly. Jeden barel americké WTI se i při mírně rostoucím trhu nadále prodává okolo 45 dolarů. Proti sobě totiž působily dva faktory. Pozitivní sentiment předpokládající vyšší růst HDP a tím i poptávku po ropě brzdil silnější americký dolar. Příští týden však přijde ke slovu těžší kalibr, kartel OPEC.