Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Obchodování na forexu: Jak na EUR/USD, GBP/JPY a EUR/CZK?
Na měnovém páru EURU/SD stále není nic obchodně zajímavého. Tento trh se v týdnu pohyboval v rozpětí 1,1620-1,1750. Eurodolar od června konsoliduje v trojúhelníku a není jasné, jakým směrem nakonec vyrazí. Fundamentálně i technicky by to mělo být dolů, což je evidentně očekávání většiny.
INVESTIČNÍ GLOSA: Nevěřte expertům. Nejlepším investorem je vždycky chladná hlava
Na začátku srpna potkal trhy obří propad, který mnozí experti srovnávali s covidovou panikou. Strach z války, americké recese nebo prasknutí AI bubliny způsobil, že řada lidí ve strachu své pozice prodala. Jenže to dopadlo jako vždycky. Trhy jdou zase nahoru. Co z toho plyne?
Potíže s platformou
Jako nováček jsem si myslel, že se zvládnutím technických součástí tradingu, dopracuji do bodu, ve kterém mě už v tomto směru nic nepřekvapí a že to bude jedna z věcí, na kterou se budu moci bez potíží spolehnout. Bohužel to tak není.
Index S&P 500 vyčkává v trojúhelníku
Americký akciový index S&P 500 za uplynulých pět obchodních dnů ztratil 1,04 %, čtyři červené svíčky v řadě lehce napravil páteční mírný zisk.
Obchodný výhľad: Libra potvrdila budúci pohyb
V tomto tradingovom blogu poukážem na minulý vývoj rôznych trhov a inštrumentov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Pozrime sa teda na GBP/USD, EUR/GBP a CAD/CHF cez denné časové rámce.
Vakcína sestřelila cenu zlata
Měli jsme tu perný týden prezidentských voleb plný nejistot. Nyní jsou snad trhy se zvolením nejmocnějšího muže světa konečně smířeny a je čas abychom se posunuli na další události, které mohou v těchto dobách trh ovlivňovat nejvíce – řeč je samozřejmě o koronavirové pandemii, která se možná konečně blíží ke konci a s ní i potíže, které s sebou přinesla.
Multitimeframe analýza: 24.8.2021 GBP/NZD
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.
Odchod Tesly z burzy. Elonov majstrovský ťah
V posledných dňoch sa nehovorí o ničom inom, iba o odchode tejto ikonickej firmy z burzy. Elon Musk v utorok zverejnil list, v ktorom opísal svoj zámer stiahnuť z burzy akcie Tesly, aby mohla pokojnejšie robiť svoj biznis a napĺňať svoj dlhodobý plán. Udeje sa to? Čo to môže znamenať pre túto automobilku?
Býci oslavili Halloween stylově, index S&P 500 je na dalším rekordu
Americký akciový index se v pondělí přehoupl přes historické maximum z července a uzavřel na novém rekordu. V týdnu to pak ještě dvakrát zopakoval, v pátek po růstu o 0,97 %. Za celý týden posílil o 1,47 %.
Elektroauta mě baví
Už jednou jsem tady psal o tom, že podle mého názoru, jsou elektrické automobily slepou uličkou, a pokud bych se měl rozhodnout o investování do firem zabývajících se touto technologií, tak bych se tomu vyhnul a investoval bych raději do vodíkových technologií.
Evropa: V čem je tedy problém?
Navážu na článek o Evropě, ve kterém jsem psal o tom, že být v něčem nejlepší v určité době, nejčastěji v minulé, neznamená, že člověk bude stejně dobrý, anebo lepší v době budoucí. Pokud si někdo neuvědomí, že dobrá minulost není zárukou dobré budoucnosti, bude jednou plakat. Mimochodem, toto je nutné brát v úvahu při investování do evropských firem.
Praktická ukázka: Vypadá to jednoduše
Všichni víme, jaký nervák umí být ten náš trading. Okousané nehty, propocené košile, vlasy vstávající hrůzou, probdělé noci. Tyto a mnoho jiných emocí a stavů provází naše obchodování a přiznejme si, velice často je to peklo. Nicméně, obchodování v minulém týdnu, alespoň pro moje obchody, bylo jako návštěva lázní. Prostě klid a pohoda.
Zlato – bublina nebo býčí trend?
Zlato za poslední 2 měsíce posílilo o více než 20 % a svým vývojem se odtrhlo od základních korelací založených na fundamentu. Připsalo si totiž výrazné zisky i v prostředí sílícího amerického dolaru a rostoucích výnosů dluhopisů, které standardně (i logicky) kvůli primární denominaci v USD a nulovému výnosu plynoucí z držby zlata působí na jeho hodnotu negativně.
I s nízkým procentem ziskových obchodů můžete mít vítěznou strategii
Mnoho lidí si myslí, že úspěšný trader se liší od ostatních tím, že v 80 až 90 % případů odhadne chování trhu. V tomto článku vysvětlím, proč tomu tak nemusí vždy být. Ve skutečnosti zjistíte, že můžete dlouhodobě profitovat i v případě, že bude poměr vašich ziskových obchodů ke ztrátovým například jen 30:70.
Praktická ukázka: Další malé překvapení
Po týdnu, ve kterém jsem inkasoval ztrátu, přišel týden, který naopak přinesl docela pěkný výsledek. To je prostě trading a nikdy nikdo neví, co se stane.
Zlato a růst cen
Tématem letošního roku byla bezesporu překvapivě vysoká inflace, která se ve vyspělých zemích dostala do vyšších jednociferných procent. Zlato jako komodita s puncem bezpečného přístavu i uchovatele hodnoty by tím pádem mělo zažívat „zlaté“ časy.
Obraty na mnoha párech předpovídají návrat k silnějšímu USD
komodity, tnote, AUDUSD, USDCAD, USDJPY,
Adaptive Market Hypothesis – platí Darwinova teorie i na finančních trzích?
Adaptive Market Hypothesis (hypotéza adaptivního trhu) je ekonomická teorie, která vychází z nesmrtelné Darwinovy teorie přirozeného výběru a která kombinuje behaviorální finance s teorií efektivních trhů. Přijde mi zábavné, jak trefně principy Adaptive Market Hypothesis sedí na akciový trh zejména v kontextu posledních tří divokých let (a nejen těch). Pokud vás zajímá, jak Adaptive Market Hypothesis popisuje chování trhů a investorů a pokud máte chuť na trochu ekonomické teorie, čtěte dál.
Co s těmi akciemi?
Akciový trh působí skálopevně poblíž rekordních maxim a riziko koronaviru a výraznějšího zpomalení globálního růstu ho v podstatě nechává ledově klidným. Valuace jsou však na extrémních úrovních a některé investiční společnosti již začínají přehodnocovat svůj náhled kvůli jistým imbalancím, které můžeme sledovat a hlavně kvůli očekávání poklesu zisků společností kvůli nižší poptávce a narušení dodavatelských řetězů způsobených koronavirem. Důvěra v pokračování býčího trhu a optimismus již překonává úrovně z roku 2007, a ačkoliv časovat trh není vždy nejlepší rozhodnutí, je potřeba být připraven na vše, co by mohlo přijít.