Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Praktické okénko – Swingový trading opět v akci
Po kratší obchodní stagnaci ze začátku roku, se trading vrátil do svých zaběhlých kolejí a již můžeme obchodovat i swingové strategie.

Analytici z JP Morgan předpokládají pokles indexu S&P 500 o 8 % v roce 2024
Závěr roku je tradiční příležitostí pro analytiky, aby se vyjádřili k výhledu na příští rok. Tyto předpovědi však často připomínají věštění z křišťálové koule a jen výjimečně se vyplní. Když se ohlédneme na rok 2023, který měl být rokem krachu v důsledku zvyšování úrokových sazeb, vidíme, že se tak nestalo. Do konce roku chybí prakticky 10 obchodních dnů, takže pravděpodobnost, že se apokalyptické vize analytických firem naplní, je malá. To však nebrání analytikům překládat krizi na rok 2024. Jednou to určitě vyjde.

Koruna je s Babišem spokojená
Na volební vítězství hnutí ANO prozatím forex nijak zvlášť nereaguje. Koruna si drží slušné zisky, které během října nahromadila, a obchoduje se dále v blízkosti 25,70 korun za euro. Babišových 78 z 200 mandátů na první pohled vypadá jako pokračování relativní stability z předchozích 4 let, bude ale záležet na koaličním partnerovi, kterého budou tradeři s korunou bedlivě sledovat. Podívejme se proto na 3 možné scénáře, které si ve svém rozboru vybrali také komentátoři z Bloombergu.

Prečo sa nespoliehať na analýzy ostatných?
Asi takmer každý trader rád hľadá informácie, snaží sa nájsť toho čo najviac aby vedel obchodovať s čistým svedomím, že urobil všetko preto aby zarobil. Dôležité je však vedieť pozrieť sa na analýzy na internete aj iným pohľadom, nebrať ich tak smrtelne vážne ale skôr ako odrazový mostík pri hľadaní informácií.

Praktická ukázka: Mikulášská „nadílka“
Taky si každý rok říkáte, co od Mikuláše dostanete? Jestli to bude něco pěkného, dobrého, sladkého nebo jestli přijdou na řadu brambory, uhlí a čert se svým strašením? Tak já jsem letos dostal to uhlí, v podobě ztráty. No nedá se nic dělat, asi jsem celý rok příliš zlobil.

Měnový pár EUR/AUD: Analýzy více časových rámců (W1 až H1)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár EUR/AUD a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Trhy s Danem: NZD/USD RRR 1:4 - analýza, logika vstupu, vstup, ziskový obchod
V tomto blogu sa pozrieme a rozoberieme si spôsob, akým sa dajú vyhľadávať potencionálne ziskové obchody so šancou na úspech. Dňa 10.3.2019 sme si písali v blogu o možnosti potencionálneho long obchodu na menovom páre NZD/USD. Túto príležitosť som osobne zobchodoval nie len z denného (a tým pádom pre mňa hlavného) timeframu ale vstup som vyhľadal aj na timeframe H1. Tento timeframe ponúkol pekný vstup a následne veľmi ziskový obchod.

Technická analýza pro BTC a BCH: Lepší zítřky – čeká se obrovský pohyb nahoru?!
V dnešní analýze se podíváme na Bitcoin a Bitcoin Cash. Jak to vypadá na grafu a jaké možnosti máme? Investoři čekají na pohyb a odhaduje se růst celého trhu.

Moje cesta prop tradingem - zisky se množí, takže zvyšuji objem obchodů
Balance křivka prop účtu opět roste, takže navyšuji objem obchodních příkazů. Také se v článku podíváme na jeden ziskový obchod a zamyslíme se nad chováním některých prop traderů.

Měnový pár AUD/CHF: Analýzy více časových rámců (W1 až H1)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár AUD/CHF a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.


Makroekonomické faktory - inflace a deflace (2. díl)
V článku se dozvíte, jak funguje inflace a deflace. Vysvětlíme si základní cenové indexy a indexy výrobních cen. Probereme dopady na ekonomiku a příklady z historie. Nakonec se podíváme na faktory ovlivňující inflaci a deflaci.

Bitcoin a jeho pokles ceny: Dopad makroekonomické nejistoty (1.díl)
Bitcoin, dlouhodobě vnímán jako vůdčí kryptoměna na globálním trhu, nedávno zaznamenal významný pokles ceny. Tento pokles je úzce spjat s aktuální makroekonomickou situací, která se vyostřila po oznámení plánovaného navyšování cel americkým prezidentem Donaldem Trumpem.

Elliottova vlnová teorie pro měnové páry EUR/USD, EUR/CAD a GBP/CHF
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový páry EUR/USD, EUR/CAD a GBP/CHF. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich směřování.

Co je to likvidita?
Zjednodušeně řečeno, likvidita označuje schopnost nakoupit/prodat aktivum v krátkém časovém období za cenu, která se blíží nebo se rovná požadované ceně. Pokud se do tématu likvidity ponoříme, tak zjistíme, že likvidita znamená příležitost převést aktivum na jeho peněžní ekvivalent.

Index S&P 500: Začátek března byl pro akcie úspěšný, velká výzva ale na býky teprve čeká
Uplynulý obchodní týden začal pondělním poklesem amerického akciového indexu S&P 500 o 0,81 %, a proto se pro americký trh stal únor třetím ztrátovým měsícem v řadě, byť těsně (-0,41 %). Březen ale začal pozitivně, hlavní americký index si tak za týden připsal 2,67 %.

Pomerančový džus je levný, je na čase věnovat mu více pozornosti
Dnes bychom se mohli podívat na nepříliš obchodovanou komoditu, pomerančový džus. Futures obchodníci vědí, že zbavit se kontraktu na této komoditě není vždy snadné. Na vině je samozřejmě nižší likvidita.


ECB provádí agresivní QT
Evropská centrální banka (ECB) často reaguje se zpožděním za americkým Fedem, ať už jde o uvolnění nebo zpřísnění měnové politiky. Jak už se ale k něčemu ve Frankfurtu odhodlají, snaží se napravit předchozí liknavost razancí svých kroků. Kromě zvýšení základní úrokové sazby meziročně z 0,00 % na 4,25 % totiž ECB razantně snižuje svou rozvahu a provádí tzv. kvantitativní utahování (QT).