Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Komplikovaná situace na trzích a obchodní příležitosti
V tomto roce již tak komplikovaná situace na trzích (USA vs. Čína, Brexit, měnové války, Irán,...) se ještě více komplikuje. Čína si nenechává líbit úplně vše a s určitým zpožděním, pro Donalda Trumpa nečekaně, také zavádí cla na další americké zboží. Americký prezident to evidentně bere osobně a v ten samý den tweetuje výkřiky typu „Čínu nepotřebujeme“, „americké podniky stáhněte se z Číny“, „čínské komponenty a materiály nahradíme jinými“ atd. Poté zvyšuje plánovaná podzimní cla na čínské boží o 5 %. A to ještě v týdnu si Donald pochvaloval, že jednání s Čínou jsou opět na dobré cestě…

Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry AUD/USD a EUR/AUD
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející týden. Na měnovém páru AUD/USD se právě rozhoduje o breaku důležitého supportu. Cena měnového páru EUR/AUD opět reagovala na týdenní rezistenci. Na denním grafu se drží stále růstová struktura a rýsuje se obchodní příležitost na nižších časových rámcích. O tomto měnovém páru jsem psal nedávno. Chová se ukázkově, takže se mu budu věnovat i dnes.

Zmena dlhodobého trendu na EUR/USD
V dnešnej analýze si zamierame na trh EURUSD a stratégiu ako analyzovať forexové trhy inak ako väčšina retailových obchodníkov ale bez nejakých fundamentálno-ekonomických správ. Analýza bude pozostávať z nasledujúcich bodov:

Praktické okénko – první obchod roku 2025
První letošní obchod se povedl, takže se na něj v tomto článku blíže podíváme.

Čaká altcoiny voči BTC solídny prepad? (1/2)
Ahojte traderi. V dnešnom článku sa spoločne pozrieme na jeden absolútne kľúčový ukazovateľ, ktorý nám často napovie ako sa bude dariť menším altcoinom voči BTC. Jedná sa o dominanciu BTC. V tomto prvom článku si dáme teoretické okienko, ktoré je extrémne dôležité pre pochopenie čo vlastne Bitcoinová dominancia je.


Zabrzdí růst cen potravin pokles sazeb v ČR?
Dnešní data inflace byla nakonec poměrně zajímavá, nasvěcují totiž dosud spíše rigidně vnímaný výhled domácích sazeb úplně novým světlem. Dosud se mělo za to, že ČNB vzhledem ke slabší inflaci půjde dolů se sazbami o 25 bodů na každém zasedání do konce roku. Poslední vývoj však naznačuje, že pokud si chce ČNB držet jestřábí tón, může být postavena před složitější rozhodování.

Jaké akcie se vyplatí nakupovat v roce 2024? 🤔📈
Nový formát vzdělávacích a analytických videí exkluzivně pro portál FXstreet.cz!

Měny rozvíjejících se ekonomik by opět měly podpořit v růstu dolar
Krize rozvíjejících se ekonomik je zpět a s ní i spojená nervozita, která může opět podpořit v růstu americký dolar, jakožto bezpečný přístav pro investory. Minulý týden vše znovu odstartovalo argentinské peso a turecká lira. Peso dokonce překonalo v procentuální ztrátě proti dolaru tureckou liru. Peso ztratilo od začátku roku více jak 50%, zatímco turecká lira ztratila téměř 44%.

Praktická ukázka: Když ani částečné odprodeje nestačí
Dalo by se říct, že když ani částečné odprodeje nestačí, je z toho průšvih. Tedy ani ne až tak průšvih, jako falešný průraz a tím pádem plná ztráta. Jenže ono to tak vlastně není.

"Zlatý" švýcarský frank?
Ponechám pro tentokrát stranou situaci v měnových párech, technickou či fundamentální analýzu.

Intuitivní a instinktivní obchodování – nikdy!
Nedávno jsem četl článek, ve kterém autor, mimo jiné, mluvil o intuitivním obchodování. Dokonce hovořil o tom, že zadávání obchodů na základě intuice a instinktu je znakem profesionality tradera. Už když jsem to četl, říkal jsem si, že to tak rozhodně není. Ale pár dnů jsem o tom ještě trochu uvažoval, no a dospěl jsem k závěru, že k tomu musím něco říct.

Ethereum “ETF” je nyní dostupné i v Čechách a na Slovensku! Čeká kryptoměny comeback?
Kryptoměny jsou specifické finanční aktivum, kterému se v posledních letech cenově příliš nedařilo. Nicméně i přesto se v tomto sektoru od posledního bull runu odehrálo mnohé. Posledním takovým milníkem bylo pro svět kryptoměn schválení spotového ETF na Ethereum v USA. A jak už to bývá, díky tomu jsme se konečně dočkali jednoduše dostupné evropské obdoby i my. Nově nyní takové aktivum nabízí i XTB!

Když se cítíš být na dně, musíš přestat kopat – efekt zpětného rázu
Čím více je tvůj názor okolím popírán, tím více mu věříš. Efekt zpětného rázu je velmi destruktivní záležitost jak v osobním a profesním životě, tak především tradingu.

Čtvrtý pokles indexu S&P 500 v řadě ještě (stále) neznamená drama, korekce ale již začala
Index S&P 500 v týdnu střídal růstové dny a těmi ztrátovými, zejména středeční pokles o více než 2 % ale zajistil medvědům další dílčí vítězství, červenou týdenní svíčku s hodnotou -0,63 % a také oficiální začátek korekce (pokles z vrcholu o 10 %). Od maxima ze začátku ledna je index vzdálený více než 8 %.

Čas zdanit své zisky! Jaká jsou pravidla a jak to funguje u XTB?
Počátek roku je vždy spojen i s jednou nepříjemnou povinností, kterou je daňové přiznání. Ačkoliv daně jsou určitě nedílnou součástí chodu celého našeho státu, málokterý investor nebo obchodník má radost s dělením svých zisků, obzvlášť když případné ztráty si poté musí hradit sám. Vzhledem k tomu, že daně jsou nejen nepříjemné, ale pro mnohé i těžko uchopitelné téma, připravili jsme pro Vás krátký článek, jak celý tento sytém funguje a na co bychom si měli dát pozor.

Heuristika dostupnosti – První dobrá
Pokračujeme v seriálu o kognitivních zkresleních. Dnes se podíváme na heuristiku dostupnosti, podle které naše uvažování zkreslují snadno zapamatovatelné informace.

Index S&P 500 se odrazil od 200denního průměru na býčí stranu
Výnosy amerických vládních dluhopisů po většinu týdne rostly a s nimi klesaly ceny akcií. Ve čtvrtek a v pátek ale přišel obrat a index S&P 500 uzavřel na týdenní bázi se ziskem 1,90 %.

Pipy nebo dolary?
V práci vedeme tuto debatu téměř neustále. Máme v týmu totiž zástupce obou přístupů, jak měřit úspěch v tradingu. Otázka zní: měřit výsledky v pipech nebo v dolarech?

Rubl reaguje na velké změny v Rusku
Po deeskalaci napětí v americko-íránské potyčce a obrovském nárůstu zásob ve Spojených státech zamířily ceny ropy podle očekávání dolů a americká ropa WTI se znovu obchoduje pod 60 USD za barel. To by za normální situace znamenalo pro ruský rubl přesun do defenzívy a ztráty vůči americkému dolaru či euru o nižší jednotky procent. Ze začátku letošního roku se tomu ale tak neděje a měnový pár USD/RUB si drží klesající trend a drží se v blízkosti 18měsíčních minim.