Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů


Měnový pár CAD/CHF: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár CAD/CHF a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Krátké analýzy – Index S&P 500, EUR/USD a ropa
Po letním výrazném propadu americký akciový index S&P 500 a další důležité akciové trhy konsolidují, střídají se nám růstové a klesající týdny. Lepší nálada a několikadenní růsty jsou zatím vždy zastavovány horšími čínskými daty a aktuálně i Volkswagen skandálem.

Intradenní obchodníci VII. (vynechané a předčasně ukončené obchody)
Postupně se ve svých článcích dostávám do oblasti strategie, taktiky a trochu i psychologie. Tuto oblast jsem tak trochu načal už v minulém článku VI – ztrátové obchody. Dnes bych se pokusil na tento článek navázat. Co vás nejvíce při obchodování naštve ? Ztrátový obchod ? Přehlédnutý nebo vynechaný obchod ? Nebo zbytečně předčasně ukončený obchod ?

Volatilita pokračuje, akcioví býci měli díky pátečnímu vývoji navrch
Uplynulý týden byl opět celkem divoký, když propad v jeho úvodu byl napraven až pátečním silným růstem. Celkově index S&P 500 přidal 0,62 %.

Rorschachův test a my
Občas, když si pročítám články a diskuze, tak mě napadne modifikace známého přísloví „když dva vidí totéž, není to totéž“. Je mnoho obchodníků, kteří obchodují na základě technické analýzy, a pro ně je velmi důležité umět interpretovat, co grafy vlastně ukazují. A je to asi jako v každém jiném lidském konání. Každý má svůj pohled, svoje vysvětlení a svůj názor. Není na tom nic špatného a vlastně je i zajímavé sledovat to. Další věcí, která mě při těch článcích a diskuzích ještě napadá, je slavný Rorschachův test. Osobně jsem ho nikdy nedělal a myslím, že ani celá řada z vás, ale myslím si, že hodně lidí ví, o co v něm jde.

Co čekat od čínské stimulace?
Čínská ekonomika se celý letošní rok potýká s problémy. Ve zkratce jde o příliš vysokou nabídku a nízkou poptávku. Důsledkem je realitní krize s klesajícími ceny nemovitostí, spotřebitelská deflace a snaha za cenu nízkých marží exportovat přebytečné zboží v čele s elektromobily do zahraničí. Není se co divit, že čínský akciový trh byl až do září v útlumu, protože společnosti jako Temu, BYD nebo Alibaba čelily i přes rostoucí obrat kontrakci zisků.

Trading mě baví, ale nevydělávám, co s tím?
Když se trader dostane do "slepé uličky" a tradingem není schopen vydělat peníze, je potřeba se nad svou situací zamyslet. Otázky v tomto článku pomovou obchodníkovi rozklíčovat jeho současnou situaci a nalézt z ní východisko.

Přehled zajímavých investičních příležitostí pro 47. týden
Pravidelný týdenní komentář společnosti BOSSA.

Používání indikátoru Ichimoku na forexu
Indikátor Ichimoku se řadí mezi japonské nástroje technické analýzy. Pro svou spolehlivost v obchodování trendu, ale i v identifikaci supportů a rezistencí se těší mezi tradery celosvětové popularitě.

157 týdnů praktických ukázek: Bilance
No letí to, letí. Už tři roky tomu jsou, co se pokouším ukázat každý obchod, který jsem udělal. Není to nic náročného, přesto je to taková malá povinnost, kterou cítím, že musím dodržovat. Možná to nikdo nečte, možná ano. Pro někoho je to možná úplně zbytečná věc, pro někoho je to možná ukázka toho, jak se čas propisuje je do výsledků strategie. V podstatě každý s tím naloží, jak uzná za vhodné a přesně tak to má být.

Praktické okénko – obchodní levely na „japonci“
Japonský jen již druhým týdnem posiluje. V tomto článku se zaměříme na technickou analýzu, která využívá supportní zóny, jako nástroj pro vstup do rozjetého trendu.

Praktické okénko – Protitrendové obchodní levely
Protitrendové obchodování je riskantní technika, která má své opodstatnění především na vyšších časových rámcích.

Zelená nula situaci nemění, index S&P 500 nepotvrdil průraz nad 4 600
Americký akciový index S&P 500 uzavřel uplynulý týden na zelené nule (+0,06 %). Nebyla to ale taková nuda, jak by to snad mohlo vypadat.

AOS Klub (1. díl HIKKAKE-PATTERN)
Zkusme si společně přiblížit ten fakt, že tvorba AOS není úplně triviální a v mnoha hlediscích a stanoviscích se určitě rozejdeme a neshodneme. Ale právě proto pojďme o AOS diskutovat a třeba něco zajímavého a užitečného z diskuzí vzejde, minimálně třeba parta lidí, kteří chtějí nějakým způsobem participovat a spolupracovat. Pokud se to nepodaří, tak každopádně mým cílem je alespoň jedna nová strategie do mého portfolia.

Tomáš Vranka z XTB: Stockpicking nebo ETF?
Tak jako každé druhé pondělí v měsíci, i tento týden vyšel nový díl ze série Akciové portfolio Tomáše Vranky (APTV). Hlavní tématem bylo samozřejmě současné dění na trzích, umělá inteligence a investování do rozvíjejících se trhů. Nakonec se ale Tomáš v rámci svého pravidelného nákupu rozhodl pro ETF, což vedlo k hlavnímu tématu této epizody; kdy nakupovat individuální akcie a kdy ETF?

Jak jsem si přenesl data
Nedávno jsem psal o tom, jak poměrně nedůležité je mít supermoderní technické vybavení, které nám má vydělat peníze. Také jsem psal o svých zážitcích se svými „veteránskými“ notebooky. Samo o sobě to, že dojde ke kolapsu takového zařízení, problém není. Co ale problém je, jsou ztracená data z MT4 pro backtestování.

Bitcoin spadl o 500 USD, stále je ale v roce 2020 v 20% plusu, Ethereum dokonce v 30%
Bitcoin narazil na silný odpor při 9 000 USD a bears využili šanci, aby poslali Bitcoin o 500 USD níže, přesto si Bitcoin v roce 2020 připisuje zatím 20,56% zisk. Bull run zažívá i Ethereum, který si připisuje až 30 % a situace vypadá pro bull stále na pokračování trendu. Zastaví ho Bitcoin svým propadem?

Elliottovy vlny: Analýza S&P 500, ZLATO, USD/JPY, DAX, GBP/USD a EUR/USD
Ahojte tradeři a vítejte u týdenní analýzy FX marketu! Dnes se podíváme na index S&P 500, ZLATO, USD/JPY, GERMAN DAX, GBP/USD a EUR/USD.

Kvartální výsledky Big tech firem: Jak se dařilo Applu, Googlu a dalším?
Letní výsledková sezóna se pomalu blíží ke konci a i tento kvartál přinesla mnoho zajímavých informací ze zákulisí světových firem. Jedny z nejvíce očekávaných výsledků byly bezpochyby výsledky technologických gigantů. Mnozí z nich se svezli na AI boomu posledních měsíců a zaznamenali tak rekordní růsty cen svých akcií. Byl ale tento růst oprávněný? Analytik XTB Tomáš Vranka řešil společně se svými kolegy Jaroslavem Brychtou a Štěpánem Hájkem právě toto téma na novém Povídání o trzích. V tomto článku přinášíme souhrn těch nejdůležitějších informací z výsledků Apple, Microsoft, Alphabet, Amazon a Meta