Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Začít obchodovat na demu či s malým kapitálem?
Mnoho obchodníků si přečte knížku o tradingu či navštíví webinář o obchodování na forexu či jiných trzích a logicky je napadne praktická otázka, jak a kde mají s tradingem začít, kolik peněz potřebují do začátku apod. Pravdou je, že mnoho obchodníků si nemůže dovolit velký účet, ať už kvůli nedostatku finančních prostředků nebo nedostatečným obchodním zkušenostem. V tomto článku se zaměříme na aspekty obchodování s demo účtem jako prvním účtem začínajícího trader v kontrastu s reálným účtem s malým počátečním kapitálem.

Realita tradingu 8: Je lepší vydělávát hodně než málo
Navazuji na můj poslední článek, který byl na téma "vydělávat málo je super", tento článek bude spíše z druhé strany.

Spojené státy zavedly nová cla na čínské zboží
Poslední dva týdny se hodně spekulovalo o zavedení připravovaných amerických cel na čínské zboží o objemu 200 mld. dolarů, které americká administrativa připravovala již od července. Včera po zavření akciové burzy v USA vydal americký prezident Donald Trump prohlášení o zavedení 10% cel na výše zmíněný objem čínského zboží. Původně Trump pověřil úřad obchodního zmocněnce, aby prověřil zvýšení cel na 25%, to nakonec vstoupí v platnost začátkem příštího roku, pokud nebude dosaženo obchodní dohody mezi USA a Čínou. Nová cla vstoupí v platnost příští týden.

Praktické okénko II.
Druhý díl praktických obchodních ukázek s vysvětlením swing styl, popsáním money managementu a řízení obchodní pozice.

Týdenní výhled (Rostoucí výnosy a nervozita na akciovém trhu)
Minulý týden byl ve znamení návratu nervozity na finanční trhy, což způsobil opět růst výnosů z amerických státních dluhopisů. V ohrožení jsou především technologické tituly, ale také další akcie, jejichž vývoj je závislý na nízkých sazbách v ekonomice. Na devizovým trhu mezitím pokračuje v růstu libra a už je nad úrovní 1.40. EURUSD zůstává také silnější, ačkoliv americký dolar krátkodobě reagoval na vyšší výnosy posílením. Fundament na ropě dostává její cenu nejvýše od začátku minulého roku.

Kdo si počká, ten… minimalizuje ztráty
Rychlá doba si vyžaduje rychlé chování. Nesmyls! Vyžaduje si právě úplný opak, zpomalení a zastavení. Fenomén multitasking je sice moderní forma maximalizace výkonnosti, ovšem na úkor její kvality. Multitasking se v tradingu může projevovat jako potřeba najednou řídit několik obchodů, což samozřejmě velmi úzce souvisí s problémem impulsivního chování. Lidé nejsou nastaveni na „nic nedělání“, což tradery staví před další překážku, příliš častého obchodování.

30 tvrdení v oblasti manažmentu rizika
Manažment rizika je neodmysliteľnou súčasťou našich životov, bez ohľadu na to, či ide o osobné, profesionálne alebo finančné rozhodovanie. Prechádzame rôznymi fázami rizika, od zváženia možných neistôt až po prijatie rozhodnutí, ktoré nám pomáhajú minimalizovať nepredvídateľné situácie. Psychológia hrá v tejto oblasti dôležitú úlohu, keďže riziko je často prepojené s našimi mentálnymi procesmi, rozhodovacím mechanizmom a emocionálnymi reakciami. Preto som sa rozhodla spísať vám 30 pútavých tvrdení a výrokov o manažmente rizika od rôznych psychológov a expertov na túto tému, ktoré vám pomôžu pochopiť jeho podstatu a dôležitosť.

Využití indexů ekonomického klimatu v tradingu
Představíme vám nejvýznamnější indexy ekonomického klimatu ve světě a podělíme se o to, jak s jejich pomocí obchodovat na finančních trzích.

Multitimeframe analýza: 12.1.2025 akcie ADIDAS
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

INVESTIČNÍ GLOSA: Bitcoin vyhrál na třech frontách. Tady je důkaz, že může ještě růst
Tuzemští investoři do bitcoinu mohli v uplynulém týdnu slavit hned na třech frontách. Cena pokořila mýtickou hranici 100 tisíc dolarů, Donald Trump chce „krypto friendly“ regulátora a česká Sněmovna provedla daňovou optimalizaci pro kryptoměny. Přes to všechno zájem masy není takový jako v minulosti. Což otevírá možnost pro další růst.

Analýzy – S&P 500 + DAX + EUR/USD
Americký akciový index S&P 500 se v předchozím týdnu posunul až nad 2.100 bodů, poté ovšem započal, na avizovaném prodejním signálu, swing korekci dolů. Cílem této korekce byla oblast 2.050 - 2.060 bodů. Včerejší závěr činil 2.046 bodů.

Perspektivní investice a výhled pro rok 2021
Rok 2020 je za námi a doufejme, že snad nastal konec horších časů a začalo se blýskat na ty lepší. Co tedy můžeme nyní od roku 2021 očekávat a na jaké faktory si letos dávat pozor, to vše a mnohem více se můžete dočíst v dnešním pokračování níže.

Keď máte pravdu, no nemáte zisk
Sú obchody pri ktorých by ste si najradšej niekedy vytrhali všetky vlasy? Kedy si hovoríte, ten SL pokyn mi „vybralo“ len o pár pipov, to nie je možné, aby to nebolo zmanipulované. Tak takéto obchody zažíva občas každý obchodník. Ja som sa o jeden podelím s vami.

Inflace v USA a rostoucí cena ropy
Výsledková sezóna zahájila pozitivně - skvělými hospodářskými výsledky u velkých amerických bank. Jenže témata jako inflace v USA, konflikt v Izraeli či lavírování nad cenami ropy, mohou ještě trhy zahýbat. Do jaké míry se tak může stát, si rozebereme v dnešním článku.

Počet obchodov akceptujúcich platbu kryptomenami neustále rastie!
Akceptácia kryptomien rastie. Spotrebitelia v roku 2017 použili bitcoin pre zaplatenie obchodníckych služieb mesačne v priemere v hodnote $190.2 miliónov. Pre porovnanie v roku 2013 bolo použitých k plateniu iba $9.8 milióna. V súčasnosti už akceptujú kryptomeny aj veľké firmy ako Overstock, Paypal, Amazon, Subway alebo napríklad Microsoft. Objem v bitcoinových platbách vzrástol minulý rok o 328% podľa jedného z vedúcich platobných platforiem BitPay.

3cAnalysis: Týždenný výhľad pre EUR/SEK a index DAX
Technické analýzy pre vybrané menové páry, európske a americké akciové indexy ponúkajú možnosť nahliadnuť na spôsob, akým sú tieto dnes poskytované inštitucionálnym klientom či profesionálnym obchodníkom na kapitálových trhoch.

Co čekat od Fedu?
Americká centrální banka (Fed) má v plánu měnové zasedání tento týden ve středu, přičemž jeho výsledky se dozvíme ve 20:00 středoevropského času? Meziroční inflace se ve Spojených státech od minulého zasedání Fedu zvýšila z 2,6 % na 4,9 %! Byť se dočasný růst inflace očekával a hrozivě vypadající číslo je taženo z velké části volatilními energiemi a nízkou srovnávací základnou, takový skok v cenách nemohou centrální bankéři nechat bez povšimnutí.

Ohlédnutí za prvním kvartálem roku 2018
První kvartál roku 2018 přinesl mnoho zajímavých událostí, které se projevily i do vývoje finančních trhů. Co se týče globální ekonomiky jako takové, zásadní změny jsme se nedočkali, přičemž všechny instituce a centrální banky očekávají pokračování expanze. Podle jejich projekcí lze usuzovat, že by expanze měla pokračovat minimálně do konce příštího roku a s tím by měla klesat i nezaměstnanost.

Akciové trhy krvácajú, no za chvíľu ponúknu zaujímavú príležitosť
Samotný index S&P 500 stratil za posledné 2 týždne od svojho vrcholu stratil približne 15% za taký krátky čas. Trh rešpektoval hornú trendovú líniu a už nešiel nad ňu. Pekný odraz od nej musí teraz trápiť veľa investorov, no pri poklese necelých 10% by trh mohol pre nich ponúknuť zaujímavú príležitosť.

Přichází nová éra na finančních trzích, staňte se její součástí
Šest let po vypuknutí finanční krize, jejíž počátek se datuje zářím 2008, kdy zkrachovala americká investiční banka Lehman Brothers, se představitelé americké centrální banky (Fed) shodli na tom, že největší ekonomika světa je konečně vyléčená z finančních nemocí a dostatečně silná na to, aby se postavila na vlastní nohy bez pomocné ruky monetární politiky Fedu.