Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Čaká akciový trh po 2 rokoch ďalší výplach?
Akcie rástli od posledného výplachu v marci 2020 silným tempom a už viacerí investori a traderi vidia, že je jasne nadhodnotený. Všetko je to ale samozrejme otázka času. Teraz je tu však už niekoľko varovných signálov prečo to vyzerá na 30% výplach, možno viac. Poďme sa pozrieť na aktuálnu situáciu na akciových trhoch.
Jeden z předpokladů ziskového obchodování
Pro získání zlata z ložiska písku, křemene či nějaké horniny je nutné, aby tato surovina nějaké zlato obsahovala. A musí ho obsahovat dost na to, aby náklady na těžbu a extrakci nepřevýšily hodnotu získaného kovu (proto můžeme pro účely tohoto přirovnání nechat stranou transmutaci prvků metodami jaderné fyziky). Podobně nelze vyvinout ziskovou obchodní strategii, pokud už samotný proces vývoje ceny daného měnového páru v sobě neobsahuje dostatek implicitních ziskových příležitostí. To znamená, že musí být možné s dostatečnou mírou jistoty predikovat některou stránku jeho budoucího vývoje. Tato vlastnost je základním předpokladem pro nalezení úspěšné obchodní strategie.
Moje cesta prop tradingem – zisk díky fundamentu a rekordně rychlý krach prop společnosti
Ukázka ziskového obchodu při vyhlášení fundamentální zprávy a rekordní krach prop společnosti.
Začínajúci bear market na pšenici a ostatných komoditách?
Komodity boli posledné mesiace v silnom bull markete, posledný vývoj na trhu s ropou a meďou nám však naznačuje, že sa situácia môže začať obracať. V tomto článku sa pozrieme na trh s pšenicou, podobnú situáciu však v týchto dňoch vidíme na viacerých komoditných trhoch.
Výběr z nedělní přípravy: GBP/USD, USD/CHF a EUR/AUD
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející týden. Cena GBP/USD se nachází v konfluenční oblasti. Na týdenním grafu USD/CHF došlo k potvrzení reverzního patternu. Právě probíhá korekce po breakoutu konsolidace na měnovém páru EUR/AUD.
Pořadí měn podle rizikovosti
Sentiment na finančních trzích se s přicházejícími daty zhoršuje den ode dne. Dnes si proto ukážeme, které měny by s případným krachem nabraly zisky a které naopak posune trh ještě níže.
Dopady koronavírusu na trhy a možné scenáre
Akciové trhy padli viac ako by človek mohol čakať, no pri uzavretí letísk, koncertov, divadiel, barov a všetkého čo sa týka konzumného trhu, môže to mať na trhy katastrofálny dopad. Poďme sa pozrieť čím si trhy prešli, ako to bude pravdepodobne pokračovať a jedni z najlepších príležitostí.
Index S&P 500 mírně klesl, je ale nad důležitým supportem
Index S&P 500 v týdnu opět testoval hladinu 4 000 bodů, nakonec ale uzavřel pod ní a celkově odepsal 0,69 %.
GBP/USD – přichází silný býčí signál
Minulý týden jsme se tu věnovali britské libře a její tendenci v dubnu sbírat zajímavé zisky. Dnes se podíváme ještě více do detailu na období, které je pro růst měnového páru GBP/USD historicky nejvíce nakloněné.
Praktické okénko – vyhledávání konfluencí a obchodní příprava
V tomto článku se podíváme na jednu z možností přípravy obchodních levelů s návrhem jednotlivých vstupů.
Panika na trzích, co bude dále?
Minulý týden zažily finanční trhy výplach srovnatelný s poklesy a volatilitou při nástupu globální finanční krize na podzim 2008. Akciové indexy a průmyslové komodity ztratily více než desetinu své hodnoty a rizikové měny byly také ve velkém prodávány. To vše kvůli panice z rozšíření nového typu chřipky v Evropě i v Asii, která už paralyzuje i ekonomiky dotčených zemí. Proč by ale neměl mít současný pokles na trzích dlouhodobý charakter a proč je dobré v sobě probouzet kontrariána?
Tieto komodity ponúkajú do konca roka najväčší potenciál na rast
V tomto blogu poukážem na možný budúci vývoj vybraných komodít pre najbližšie mesiace na základe minulých pohybov a technickej analýzy. Pozrieme sa na ropu WTI, zlato a kávu z tých najvyšších časových rámcov.
Burzovní grafy: Světle zelená svíčka pro americké akcie nic neřeší
V uplynulém týdnu se toho sice na trzích dělo celkem dost, ale americké akcie zůstaly v podstatě v klidu. Možná až podezřelém.
Jak makro ovlivňuje současný růst ceny Bitcoinu?
Kryptoměny jsou hlavními hvězdami tohoto týdne. Už během minulého pátku začaly mírně růst a v růstu pokračovaly i o víkendu a prakticky celý tento týden. Bitcoin, největší a nejznámější kryptoměna, dosáhl svých předchozích cenových maxim na konci roku 2021, a to lehce pod úrovní 70 000 USD.
Nezabudnime na výsledkovú sezónu
Viac ako výsledky firiem za posledný kvartál sa pozornosť upiera na koronavírus a jeho dopady. Práve teraz môžu byť výsledkové reporty oveľa dôležitejšie ako za normálnych okolností. Tie nie sú iba o číslach ale aj o slovách, ktoré tieto čísla sprevádzajú.
Kdy už konečně vzrostou sazby?
Ben Bernanke a jeho družina slíbili, že „budou držet sazby nízko, dokud nezaměstnanost neklesne pod 6,5 % nebo dokud se inflační tlaky nepřehoupnou přes 2,5 %“. Vázat se na tyto indikátory má sice výhodu v relativně snadné interpretaci budoucího výhledu sazeb, nezaměstnanost a inflace se ale pohybují velice pozadu (někdy až rok) za reálným ekonomickým vývojem. Fed by proto mohl začít hasit v době, kdy už ekonomika leží popelem.
Ovlivňuje sezónnost americký akciový trh?
Americký akciový trh je považován za jeden z nejdůležitějších a nejdynamičtějších akciových trhů na světě. Investoři z různých částí planety sledují jeho vývoj, hledají příležitosti pro nákup či prodej akcií a snaží se předvídat budoucí pohyby. Jeden ze zajímavých aspektů akciového trhu je sezónnost neboli tendence akcií v určité části roku růst či klesat.