Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Pokračovanie trendu na NZD/CHF a iné predikcie
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Poďme sa teda pozrieť na NZD/CHF, CHF/JPY a GBP/USD cez daily a weekly timeframe.

Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/CHF, EUR/USD a AUD/USD
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action pro nadcházející období. V rámci svého týdenního obchodního plánu byste měli provést technickou analýzu vybraných měnových párů. To zahrnuje prozkoumání cenových grafů, identifikaci klíčových úrovní podpory, odporu, zhodnocení potenciálních formací a patternů, které by mohly naznačovat příležitosti pro příští týden. Nezapomeňte také sledovat ekonomický kalendář.

Jak to bude s úrokovými sazbami na dolaru v roce 2024?
Poslední zasedání Fedu polilo trhy živou vodou. Akciové trhy se obchodovaly na ročních maximech i bez pomoci Fedu. Američtí investoři budou s rokem 2023 velmi spokojeni. Spousta analytiků a komentátorů věštila velký krach v roce 2023. Ten nenastal. Velkou zásluhu na tom má právě americký Fed, který dokázal zvyšovat sazby a zároveň nechal trhy spekulovat na blížící se pivot.

Zelený seriál – díl první: Co víte o ESG investicích?
Každý investor nebo trader určitě už zaznamenal silný trend týkající se ESG (Enviromental, Social and Governance) investic. Ať už člověk souhlasí nebo nesouhlasí s podstatou ESG investování, faktem zůstává, že vliv ESG sílí a rozhodně sílit bude. Už dlouho mě lákalo ponořit se do tématu zelených investic, které jsou součástí ESG trendu. A protože se jedná o široké a aktuální téma a přišlo mi škoda věnovat mu pouze jeden blog, rozhodla jsem se pro malý „zelený“ seriál.

Skrytá hodnota japonského jenu
Rozhodnutí japonské centrální banky z úterka způsobilo jenu více než procentní ztráty. Investoři se obávají, že v Japonsku může dojít k další měnové stimulaci v rámci už tak extrauvolněné monetární politiky a nový příliv jenů na trh by způsobil růst měnového páru USD/JPY.

Co znamená nový šéf ECB pro euro?
Nebo lépe řečeno nová šéfka, Christine Lagardeová, která byla vybrána zástupci členských států eurozóny jako první prezidentka Evropské centrální banky (ECB). Tato Francouzka, která nyní šéfuje Mezinárodnímu měnovému fondu (MMF), by tak měla na podzim na dlouhých 8 let vystřídat Maria Draghiho v křesle hlavního centrálního bankéře měnové unie.


Skandál ve statistice už i ve Švédsku
Švédský statistický úřad si zadělal na pořádný průšvih. Kvůli obrovské nepřesnosti v datech o nezaměstnanosti dostává co proto od místního ministerstva financí i centrální banky (Riksbank), které na základě těchto čísel dělaly důležitá makroekonomická rozhodnutí včetně nastavení úrokových sazeb. Tato chyba by ale měla mít pozitivní dopad na kurz švédské koruny.

Elliottova vlnová teorie pro měnový pár USD/CAD, akcii ČEZ a kukuřici
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár USD/CAD, akcii ČEZ a kukuřici. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Praktické okénko – Dva obchody +90 pips
Trading podle Volume profile přinesl dva velmi přesné vstupy do obchodů, které skončily se ziskem 90 pips.

Zoznam populárnych online brokerov na Slovensku
Aj na Slovensku sa v posledných mesiacoch zvýšil záujem o investovanie na finančných trhoch. Dokonca aj tradičné bankové domy rozbehli reklamné kampane na investovanie už od pár eur.

Technická analýza ETH/USD: Dosaženo 400 USD a 212 % v roce 2020
Ethereum se již v minulém týdnu dostalo na 416 USD. V tomto týdnu jsme poklesli pod 400 USD, ale znovu rosteme po vzoru Bitcoinu a dostáváme se nad 400 USD. V rámci roku 2020 překonáváme jeden rekord za druhým a nejen to. Doběhli jsme i ty z minulého roku. Pojďme se podívat na graf a výsledky, které vidíme.

Krátké obchodní analýzy – Index S&P 500, eurodolar a káva
I když se americký akciový index S&P 500 snaží vzbudit zdání, že mu již docházejí síly pro další růsty, jistě však uvidíme v dalších dnech opět testy nových maxim. Po vytvoření současného platného maxima (koncem března) na 2.120 bodech +/- index pouze mírně korigoval a otestoval úroveň maxim roku 2014 a tedy breaklevel úrovně, která se automaticky stává důležitým supportem.

Burzovní grafy: Americké akcie mají za sebou nejhorší týden za více než půl roku
Americký akciový index S&P 500 v uplynulém týdnu ukázal, že trh ještě nezapomněl, co jsou to prudké výprodeje. Benchmark klesl o 4,1 %, vrátil se na hodnoty ze začátku července a za dva týdny smazal tříměsíční zisk. Od začátku roku drží 2% zisk.

Elliottovy vlny: Měnový pár NZD/CAD, zlato a kakao
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár NZD/CAD, zlato a kakao. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.


Má první zkušenost s Fintokei a porovnání s FTMO
Mám za sebou výplatu u již druhé propfirmy a mohu se tak s Vámi podělit o čerstvou zkušenost včetně porovnání.

Jak si vedou čeští investoři v soutěži a které instrumenty obchodují?
Účastníci investiční soutěže společnosti BOSSA prokázali, že nejsou žádnými začátečníky. Potvrdili, že sledují světové dění, jemuž přizpůsobují i své obchodní strategie. Důkazem je týdenní pořadí, v němž se na prvních dvou místech umístili soutěžící, jež minulý týden obchodovali ropu. Cena ropy je již půl roku pod prodejním tlakem. Ten se minulý týden zintenzivnil díky zasedání zemí OPEC. Ty ve čtvrtek jednaly, zdali sníží denní produkci vzhledem k převisu nabídky nad poptávkou. Verdikt přišel po čtvrté hodině odpoledne, kdy jako první promluvil saudský ministr. Poté co potvrdil zachování denního limitu produkce komodity, cena se rychle propadla ze 70 na 64 dolarů.

Trhy zatím zůstávají uvězněny v úzkém pásmu
Navzdory přílivu nových fundamentů zůstávají objemy na trzích i nadále mimořádně nízké.

QT znovu jede naplno
QT neboli quantitative tightening, v překladu kvantitativní utahování brzdí americkou ekonomiku, aniž by na to odborná veřejnost jakkoliv upozorňovala. Americká centrální banka (Fed) prodává měsíčně aktiva za vyšší desítky miliard USD a stahuje tuto likviditu ze systému. Přitom v dobách QE (kvantitativní uvolňování) v letech 2009-14 se horlivě diskutovalo, jak velký pozitivní dopad budou mít tyto nově „vytištěné peníze“ na akciové, dluhopisové i komoditní trhy.