Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Dolarový index - opět pokus o korekci ?
Patrik Urban napsal dnes zdařilý článek kde se zmínil i o dolarovém indexu. Ten po přerolování je už DXM10 a tradeři ho budou sledovat v tomto označení do června.
Americké akcie posílily, index S&P 500 se přiblížil horní hraně dlouhodobého rozpětí
Americký akciový index S&P 500 má za sebou další týdenní růst, po zpomalení o týden dříve přidal tentokrát 0,79 %.
Akcie jsou nejdražší za 16 let
Zdá se, že po roce 2016, kdy přiletěla volební překvapení hlasováním o Brexitu i americkými prezidentskými volbami, se letošní evropská politická smršť nekoná. Nizozemské a teď ani francouzské volby nenapovídají, že by mělo dojít k revoluci s příchodem vlády krajní pravice a nástupem protekcionismu, který by v mezinárodním obchodě změnil zavedené pořádky.
Akcie měsíce XTB: vyplatí se investovat do zemědělství?
O společnosti OCI, dříve nazývanou Orascom Construction Industries, asi slyšel jen málokdo. Firma se totiž nezabývá sexy tématy jako jsou elektrická auta nebo umělá inteligence. I tak, nebo možná právě proto, stojí podle analytika XTB Tomáše Cverny za pozornost. O jakou společnost se tedy jedná?
Fibonacci trading: Obchodní nastavení
Jak jsem uváděl v předchozí diskusi pod mým prvním blogem, tak obchoduji podle Fibonacciho levelů.
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry NZD/CAD, EUR/USD a vyhodnocení pro GBP/CHF
V dnešním blogu se podíváme na Elliottovu vlnovou teorii v kombinaci s technickou analýzou pro měnové páry NZD/CAD, EUR/USD a vyhodnotíme obchodní příležitost na GBP/CHF. Nastíním možný vývoj na základě Elliottovy vlnové teorie, pro tyto měnové páry.
Praktická ukázka: Prodírání se ztrátami
Tak nějak se letos ta moje strategie nemůže rozjet. Není to zatím nic smrtelného, no lepší výsledky by se mi docela líbily. Aspoň trochu lepší. Nedá se ale nic dělat, je potřeba být trpělivý.
Index S&P 500 opět mírně klesl, z technického hlediska se ale nic nemění
Americký akciový index S&P 500 za uplynulých pět obchodních dnů celkově klesl o 0,29 %, tedy nominálně o 12 bodů. Nic světoborného se tedy na trhu neodehrálo.
Skryté hrozby vysokofrekvenčního tradingu
Vysokofrekvenční trading je aktuálně s trochou nadsázky jedno z nejžhavějších témat takřka všech tradingových fór a navíc k tomu se jedná o obchodní způsob, který svou podstatou dokáže přitahovat zájem velkého množství jak začátečníků, tak i ostřílenějších traderů.
Forexový výhlad na USD/CAD, EUR/AUD and USD/JPY
Americký dolár oslabuje odkedy Fed oznámil, že bude čoskoro spomalovať zvyšovanie sazdieb. Fed takmer počas celého roka zvyšoval úrokové sadzby, čo spôsobilo masívne posilnenie USD voči všetkým menovým párom. To by sa však mohlo čoskoro zvrátiť.
Kurz koruny projde tento týden silným testem
Inflace v České republice zpomaluje a Bankovní Rada ČNB se přepíná do vyčkávacího módu. Jestřábů ubývá, na což reaguje i kurz české koruny, který už delší dobu stagnuje lehce pod 25,50 za euro a chybí mu impuls pro pokračování sílícího trendu.
Fibonacci retracement - tradingová strategie budoucnosti
Obchodní indikátor Fibonacci retracement se za dobu své existence stal opravdovou raritou a v profesionálním tradingu nejspíš ani nelze najít ukazatele, který by obchodníkům nabízel toliko možných způsobů použití, jako právě tento. Nakonec, co se praxe týče, tak nejenže je s tímto indikátorem možné zobchodovávat to, co nám minulost již odhalila, například důležité S/R úrovně, ale také to, co trh v budoucnu nejspíše ještě vytvoří, což dozajista bývá také jednou z jeho největších výhod vůbec. A my si zde nyní proto ukážeme jednu z Fibonacci strategií, díky které je právě možné, budoucnost začít pravidelně zobchodovávat.
Kdo bude mít nakonec pravdu: Fed nebo trhy?
Málokdo očekává jiný výsledek dnešního zasedání Fedu než to, že úrokové sazby na amerického dolaru zůstanou po třetí za sebou bez změny. V tomto ohledu to bude další nudné zasedání Fedu, které nějak zásadně nezmění situaci na trhu. O vzruch mezi investory se však může postarat zveřejnění tzv. dotplotu. Ale i zde je třeba připomenout, že dotplot není závazný program pro americký Fed. Tento dokument jen ukazuje sentiment amerických centrálních bankéřů pro následující roky. Co je na celé situaci zajímavé je názorová opozice mezi Fedem a finančními trhy.
Používať či nepoužívať Break-Even?
Používate breakeven (ďalej už iba BE)? Je to ochrana kapitálu alebo len ochrana vašej mysle aby ste nemuseli prijmuť stratu? Z psychologického hľadiska viac prežívame bolesť zo straty ako potešenie zo zisku a to s tým má dosť spoločné. Tým že chceme čo najmenej strát (ideálne žiadne...), tak často keď ide obchod mierne do plusu alebo je na RRR 1:1 tak posunieme SL na BE a necháme trh nech si robí svoju prácu.
Kryptoměny znovu rostou, co můžeme čekat v příštích měsících?
Před rokem, v listopadu 2022, padlo FTX, druhá největší kryptoměnová burza světa. Byl to poslední hřebík do rakve. Bitcoin klesl na cenu 15 tisíc dolarů, svět krypta byl na kolenou. Těžko bychom hledali v tu dobu někoho, kdo očekával, že za pouhých 12 měsíců bude BTC znovu atakovat hranici 40 000 USD, přesto tomu tak je. Je ale toto tempo růstu udržitelné? V tomto článku se podíváme čtyři hlavní faktory, které mají potenciál hýbat kryptoměnovým trhem v příštích měsících.
Obchodní analýzy – Index S&P 500 a EUR/USD
Americký akciový index S&P 500 v týdnu výrazně korigoval předchozí cca 100 bodový swing pokles z oblasti poblíž historických maxim. Index bez problému prošel i supportem na 2.020 bodech a odrazil se k obratu až na dalším supportu v oblasti 1.990 - 2.000 bodů. Důvodem těchto poklesů bylo oslabení cen ropy na několikaletá minima, což stahuje dolů i ceny akcií pro indexy i důležitých sektorů.
Burzovní grafy: Býci zabrali, podstatné rezistence jsou ale ještě daleko
Po dvou týdnech poklesů s celkovou ztrátou přes 5 % zažily americké akcie prudký růst. Index S&P 500 získal 4,84 %, díky čemuž uzavřel v plusu i za celý listopad a je v zelených číslech také od začátku roku.
3 hlavní důvody aktuálního poklesu trhů
Léto je na akciových trzích obvykle klidným obdobím, ale letos tomu tak zdaleka není. Minulý týden totiž přicházely výsledky velkých technologických společností. Svá čísla oznámily například společnosti Microsoft, Meta, Amazon a Apple. Obecně lze říci, že výsledky všech společností byly dobré a většina z nich překonala očekávání jak z hlediska tržeb, tak zisků. Společnosti přinesly i některé pozitivní doprovodné informace. Navzdory dobrým číslům však reakce akcií nebyly v některých případech pozitivní, což vznítilo první vlnu výprodejů.
Ropa má za sebou nejlepší leden v historii
Ropa WTI za první měsíc v roce 2019 rostla o více jak 18% a zaznamenala tak nejlepší měsíc leden v historii. Ropě se podařilo stabilizovat její cenu poté, co 3 měsíce po sobě ztrácela. Cenu ropy nyní podporuje v růstu několik fundamentů včetně produkčních škrtů ze strany OPEC+, slabého amerického dolaru a sankce na venezuelskou státní ropnou firmu. Ropě se zároveň podařilo svést se na znovuobnoveném apetitu po rizikových aktivech, kde od začátku roku rostou také akciové indexy.