EUR/USD, stalo se...
Co se týká volatility, tak týdenní svíce měnového páru EUR/USD se řadí mezi lepší průměr. Na volatilitu si obchodníci asi nebudou stěžovat. Musím, ale konstatovat, že za celý týden se cena nikam nedostala. Otestovala low předešlé svíce a nakonec i její high. Podle tvaru páteční denní svíce falešně. Aspoň prozatím. Tento typ svící řadím mezi reakce. Cena otestovala S/R úroveň, původní směr byl odmítnut a teprve po vykreslení dalších svící dojde k potvrzení toho, jaký byl skutečný záměr. Z denního grafu dole je patrné pouze to, že růst ceny zastavila W1 rezistence a klesající trendová čára. Ta náleží také k týdennímu grafu. Cena také respektuje horní trendovou čáru stoupajícího trendového denního kanálu. Tentokrát jsem z denního kanálu vynechal extrémní pohyby. Na denním grafu vypadají jako dlouhé stíny.
Kdy budu obchodovat?
Trendové obchody na stranu long připadají v současné chvíli na situaci, kdy dojde k proražení rezistenčního pásma a klesající trendové čáry. Také by záleželo na chování ceny kolem vyšší rezistence 1.1142
Protože trendy na jednotlivých časových rámcích podle S/R úrovní mám rozhozené, tak na sell trendové obchodní signály vycházející z denního grafu si budu muset počkat. Pravděpodobně až do chvíle než dojde k proražení spodní trendové čáry stoupajícího trendového kanálu a (oranžové) S/R úrovně 1.1033.
Vývoj měnového páru EUR/USD na denním grafu (D1):
Dvousvíčková korekce
Analýzu měnového páru EUR/USD jsem zahájil na denním grafu. Podmínky pro obchod jsou nastaveny. Nyní se přesunu na týdenní graf a podívám se, jestli mi může studium historie pomoci při obchodování v budoucnosti. Nedávno jsem zmínil, že nemám rád jednosvíčkové korekce. Lépe se mi s cenou pracuje, když vidím v trendu dvě korekční svíce a více. Podmínka v tomto případě je taková, že obě svíce musí mít charakter medvědí, nebo býčí podle stávajícího trendu. Na obrázku dole jsem vyznačil dvě po sobě následující reverzní (býčí) svíce v klesajícím trendu. Do teď se těchto "patternů" vykreslilo celkem šest. Těch u kterých je možné vyhodnotit další chování ceny. Sedmý je nový. Pro určení nějakého limitu jsem vyznačil i předešlou rezistenci. Pro aktuální dvousvíčkovou korekci mám vyznačenu rezistenci na ceně 1.1142.
Následující chování ceny po vykreslení dvousvíčkové korekce (obě býčí) je celkem jasný. Cena začala klesat buď hned po dvousvíčkové korekci a v některých případech došla až k zakreslené rezistenci. Tato statistika neslouží jako signál pro obchod. Pokud, ale budu vstupovat do sell obchodu v týdnu po dvousvíčkové korekci na týdenním grafu, budu klidnější, protože šance na zasažení 1.PT je celkem vysoká. Historie totiž říká, že reakce bude pravděpodobně dostatečná.
Vývoj měnového páru EUR/USD na týdenním grafu (W1):
Na obrázku dole jsou vyznačeny dvousvíčkové korekce trendu. Opět platí, že obě korekční svíce musí být podle vztahu podle otevírací a zavírací ceny býčí, nebo medvědí. Na první pohled je patrné, že po této korekci má cena tendenci pokračovat dále ve směru trendu. Když se objeví na grafu tento druh korekce očekávám v nejbližší době další pohyb ceny ve směru hlavního trendu. Je to jen jedna z mnoha informací, které mi může poskytnout cenový graf. Dále následuje práce s grafem na nižších časových rámcích jako je denní graf(D1) a čtyřhodinový (H4)
Ukázka dvousvíčkových korekcí na historickém grafu EUR/USD, roky 2014-2017 (W1):
Vemte prosím na vědomí, že informace v tomto blogu slouží výhradně ke studijním účelům a v žádném případě, jako investiční doporučení.
Ať se daří!
Jan