Neděle 03. listopadu 2024 12:46
reklama
Fintokei StartTrader
reklama
InstaForex rijen 2024
reklama
eightcap zlato
reklama
CapXmaster srovnani

Aktuální sentiment na americkém akciovém trhu

Napsal:   Sekce: Akcie

Poslední kvartál roku 2023 nezačal moc optimisticky. Po fantastickém růstu v 1. pololetí přišel ne příliš optimistický srpen, září a říjen, kdy hlavní americké akciové indexy uzavřely ve ztrátě a zdálo se, že skvělý růst amerických akcií je u konce. Měsíce listopad a prosinec však přinesly velké překvapení. Na akciový trh se vrátila dobrá nálada a optimismus, hlavní americké akciové indexy zaznamenaly sérii 9 týdnů nepřetržitého růstu a zakončily rok 2023 blízko svých historických maxim.



Kvartál, který poslal americké akciové indexy blízko historických maxim

Opět se potvrdilo, že konec roku bývá pro americké akcie pozitivní období a investiční profesionálové tak napjatě čekali, zda hlavní americké akciové indexy do konce roku překonají historická maxima.

Index S&P 500, který sleduje 500 největších amerických společností a index Nasdaq 100, který sleduje 100 největších technologických společností, zakončily rok 2023 v těsné blízkosti svých historických high.

Zato index Dow Jones Industrial Average, který sleduje 30 největších amerických blue-chip společností, svoje historické maximum na hodnotě necelých 37 000 bodů překonal a rok 2023 uzavřel na hodnotě 37 778 bodů.

Níže jsou týdenní grafy zmiňovaných hlavních amerických akciových indexů: S&P 500, Nasdaq 100 a Dow Jones Industrial Average a jak si vedly v roce 2023, který znázorňují červené vertikální čáry.

Graf amerického akciového indexu S&P 500:


Graf amerického akciového indexu Nasdaq 100:


Graf amerického akciového indexu Dow Jones Industrial Average:



Jak odhadli růst akcií Wall Street analytici

V minulém článku o sentimentu na konci 3. kvartálu jsem uváděla tabulku s odhady top Wall Street analytiků ohledně vývoje amerického akciového indexu S&P 500 v roce 2023, kterou publikoval Bloomberg.

Malé shrnutí, o co šlo:

V lednu, kdy vládl obecný pesimismus, většina top analytiků očekávala, že index S&P 500 v roce 2023 poklesne.

Růst indexů v 1. pololetí však překvapil drtivou většinu investičních profesionálů, což vedlo k tomu, že v červenci 2023 byli top analytici donuceni upravit svoje odhady, kde vidí hodnotu indexu S&P 500 na konci roku 2023.

Níže je zmiňovaná tabulka s odhady: v prvním sloupci (as of January) jsou lednové odhady hodnoty indexu S&P 500 na konci roku, v druhém sloupci (as of July) pak červencové, revidované, odhady hodnoty indexu S&P 500 na konci roku.

V tabulce jsem červeně označila odhady, které byly nejblíže skutečnosti. Index S&P 500 uzavřel rok 2023 na hodnotě 4 769 bodů, nejblíže tedy byli analytici společnosti Fundstrat s odhadem hodnoty indexu 4 825 bodů, druhé místo obsadili analytici společnosti Credit Suisse s odhadem 4 700 bodů.

Mimochodem druhé místo analytiků Credit Suisse mi přijde lehce pikantní s ohledem na to, že Credit Suisse u většiny investorů ztratila kredibilitu a v 1. kvartále 2023 de facto zbankrotovala.

Je zjevné, že rok 2023 přinesl řadu nečekaných překvapení a málokdo z analytiků odhadoval, že index S&P 500 bude atakovat svoje historické maximum.


Zdroj obrázku a dat: https://www.bloomberg.com/opinion/articles/2023-07-21/short-squeeze-market-strategists-try-getting-the-rest-of-2023-right?srnd=premium-europe&sref=1sFGx9hr)


Jaký je tedy aktuální sentiment amerického akciového trhu?

Při pohledu na hodnoty indexů a celkové vyznění finančních zpráv, ať už od médií typu Bloomberg, Wall Street Journal, které denně čtu, po odhady profesionálních analytických firem či traderů jako je Larry Williams či portál investors.com, sentiment, tedy náladu na americkém akciovém trhu vnímám jako zdravě pozitivní.

K závěru, že sentiment je zdravě pozitivní, mě vedou následující důvody:

#1 důvod: Americké akcie ustály velmi komplikované ekonomické prostředí

Americké akcie zatím velmi dobře ustály období vysoké inflace, vysokých úrokových sazeb a vysokých výnosů z dluhopisů, což je ekonomické prostředí, které historicky akciím moc nepřálo.

Letošní rok potvrdil opak a ukázalo se, že i takto nepříznivé prostředí nemusí být pro akcie brzda.

#2 důvod: Obávaná recese zatím nedorazila

Zdá se, že recese, která byla největším strašákem roku 2023, nedorazila. Panuje sice obecný konsensus, že v roce 2024 se očekává určité zpomalení americké ekonomiky, ale slovo recese se nevyskytuje zdaleka tak často, jako tomu bylo v první části roku 2023.

Mimochodem pokud vás zajímá, jak vidí rok 2024 hlavní Wall Street analytické domy, zde je velmi zajímavý článek se shrnutím predikcí 58 předních investičních a analytických společností.

#3 důvod: Postoj FEDu

Americká centrální banka postupuje poměrně opatrně co se týče tempa a rozsahu snižování úrokových sazeb a je více než zřejmé, že tento postoj FEDu působí pozitivně na akciové investory.

#4 důvod: Zdá se, že drahý dluh zatím nedělá americkým společnostem problémy

Zdá se, že americké společnosti zatím zvládají fungovat i v prostředí drahého dluhu, který s sebou zákonitě přináší vysoké úrokové sazby. Drahý dluh znamená, že společnosti musí platit více na úrocích z úvěrů či na kuponech z dluhopisů, podobně jako když máte vyšší úrok na hypotéce. Tyto platby firmám logicky „požerou“ více peněz, které mohou chybět na výplatu dividend či na inovace a rozvoj.

V průběhu 3. a 4. kvartálu jsem četla hned několik analýz o tom, že s aktuálními rekordně vysokými úroky se dluhové financování amerických firem značně prodražuje a očekávalo se, že řada společností bude mít problémy vydělat dost peněz na zaplacení úroků či kuponů z dluhopisů.

Zatím se ale nezdá, že by americké firmy měly s dražším dluhem větší problémyBuď je to tím, že si společnosti obecně vedou finančně dobře, nebo se efekt dražšího dluhu ještě v plné síle neprojevil.

#5 – Akcie small-cap společností si nevedou vůbec špatně

Hlavní indexy S&P 500 či Nasdaq 100 obsahují ty největší americké společnosti. Je ale zajímavé porovnat, jak si vede tým těchto „velkých společností“ ve srovnání s týmem „malých společností“, které reprezentuje například index Russell 2000. V tomto indexu je zahrnuto 2000 společností s malou tržní kapitalizací zvaných small-cap, kam spadají společnosti s tržní kapitalizaci od 250 milionů dolarů do 2 miliard dolarů.

Níže je týdenní graf akciového indexu Russell 2000, červené vertikální čáry znázorňují období roku 2023.

Ačkoli průběhu roku byly akcie small-cap společností jak na houpačce, rok 2023 zakončily s hezkým ziskem 15 %. Je tedy zřejmé, že v loňském komplikovaném prostředí se vedlo dobře i akciím malých společností, což je poměrně dobrý signál.



#6 – Přesun od populárních akcií k hodnotovým akciím

Není žádná novinka, že růst amerických akcií táhly v roce 2023 hlavně technologické tituly v čele se skupinou akcií nazývanou „Magnificent seven“, kterou tvoří akcie Apple, Alphabet, Amazon, Meta, Microsoft, Nvidia a Tesla. Bez těchto sedmi akcií by růst indexů byl o dost skromnější, například index S&P 500 by si bez těchto sedmi akcií připsal v roce 2023 zisk pouze 9,9 % (zdroj: https://www.wsj.com/finance/investing/best-stock-funds-of-2023 90d12279?mod=djemMoneyBeat_us).

Nedá mi nedat sem tabulku naprosto spektakulárních výnosů akcií ze skupiny Magnificent seven v roce 2023:


Zdroj obrázku: https://www.investors.com/news/sp-500-magnificent-seven-stocks-had-a-huge-2023-all-are-near-buy-points-heading-into-2024/

Řada investorů si celkem logicky klade otázku, zda tyto akcie mají potenciál dodat podobně fenomenální růst i v roce 2024.

Pozornost investorů se proto obrací i k jiným akciím, které byly v průběhu roku 2023 mimo hlavní radar, přesto ale nabízejí skvělé investiční příležitosti a obchodují se za příznivější ceny než akcie Magnificent Seven.

Zaměření pozornosti od menší skupinky populárních, ale často předražených akcií, k jiným, kvalitním akciím, ať už větších či menších firem, je z mého pohledu signál zdravého růstu akciového trhu.

#7 důvod: CNN Fear and Greed Index

Pozitivní sentiment jenom dokresluje i můj oblíbený CNN Fear and Greed Index, který se pohybuje aktuálně na hodnotě 74 ze 100 – Greed (Chamtivost). I podle tohoto indexu je tedy ještě poměrně prostor pro další růst akcií a tím pádem i růst indexu.

Zdroj obrázku: https://edition.cnn.com/markets/fear-and-greed


Výhled na 1. kvartál 2024

Zdá se, že aktuální zdravě pozitivní sentiment by mohl pokračovat i v 1. kvartále roku 2024. Zásadní otázky pro sentiment trhu pro 1. kvartál jsou:

1. Vydrží investorům současný optimismus? Respektive udrží se investoři na uzdě a budou vybírat akcie podle kvality, nikoli podle popularity, která živí nezdravé růsty akciového trhu?

2. Dokáže „Magnificent Seven“ udržet svůj růst a dokáže naplnit očekávání analytiků i investorů? Domnívám se, že tak závratný růst, jako dodala tato skupina akcií v roce 2023 už nikdo moc nečeká. Zdá se, že investoři očekávají střízlivější růst, což paradoxně může akciím dost pomoci. Střízlivější očekávání akciovému trhu svědčí, protože jakékoli lepší výsledky trh snáší o dost lépe než když jsou výsledky horší, než byla očekávání.

3. V Americe je volební rok a díky Donaldu Trumpovi se může stát cokoli. Zatím to vypadá, že Donald Trump je rozhodnutý postarat se o pozdvižení a jeho tahanice a soudní spory o účast na kandidátce, které se aktivně už řeší tak rozhodně budou jedno z hlavních amerických témat 1. kvartálu.

4. Bude FED snižovat úrokové sazby tempem, které se očekává, nebo dojde k nějaké zásadní změně?

Odpovědi na otázky výše nezná nikdo, ale je více než jasné, že současné prostředí rozhodně nahrává akciím, které v roce 2023 byly na okraji pozornosti investorů, kdy se pozornost soustředila vesměs na technologické tituly. V průběhu 3. i 4. kvartálu 2023 bylo ke koupi dost kvalitních a zajímavých akciových titulů za velmi příznivé ceny a věřím, že i v následujícím 1. kvartále bude nabídka takových akcií trvat.


Závěrem

Přestože v loňském roce čelil americký akciový trh mnoha výzvám, americké akcie překvapily svojí odolností a schopností dosahovat pozitivních výsledků i v tak složitém ekonomickém prostředí.

Ačkoli nikdo samozřejmě neví, co nám akciovým investorům rok 2024 skutečně přinese, věřím, že zdravě pozitivní sentiment, se kterým akciové trhy zakončily rok 2023, by mohl přetrvávat i v 1. kvartále roku 2024.

Za mě osobně a s ohledem na moji obchodní strategii určitě budu pokračovat v nákupu akcií kvalitních společností, které se stále ještě obchodují za zajímavé ceny. Čekání na větší korekci v loňském roce se ukázalo jako čekání na Godota a nedomnívám se, že větší korekce je aktuální téma. Rozhodně ale stojí za to dát si práci s hledáním a s výběrem dobrých akcií, protože ne vše, co se obchoduje na zajímavých hodnotách, stojí za nákup.

Jako vždy je třeba mít na paměti, že jedinou jistotou na trzích je nejistota, je proto zásadní být připraven na všechny možné scénáře a mít strategii pro různé tržní podmínky. Tento princip se odráží v Adaptive Market Hypothesis, která tvrdí, že: „Když se ekonomické a tržní prostředí změní, dosavadní metody přestanou fungovat a investoři jsou donuceni k boji o přežití. Ti, kteří jsou schopni se rychle adaptovat na nové prostředí a poučit se z minulých chyb, přežijí. Ti, kteří ne, zpravidla z trhu odpadnou.“

Přeji všem pevné nervy, dobré obchody a úspěšný rok 2024.

Marika Čupa

Disclaimer: Dle čeho určuji sentiment amerického akciového trhu?

Analýza sentimentu amerického akciového trhu je takové moje malé osobní cvičení v „nacítění se na trh“ a naladění se na jeho sentiment. Při analýze vycházím primárně z toho, v jakém tónu píšou o akciovém trhu zahraniční finanční média (Bloomberg, Wall Street Journal a Finance Yahoo), v potaz beru grafy třech hlavních amerických akciových indexů, tedy Dow Jones Industrial Average (DJIA), S&P 500 a Nasdaq 100, které sleduji denně. Dále sleduji index strachu VIX a výsledky velkých amerických korporací – jak ty finanční, tak například zprávy o propouštění zaměstnanců, zavírání či otevírání nových továren apod.

Je zcela přirozené, že různí lidé vnímají věci různým způsobem, a to platí zejména pro něco tak subjektivního jako je sentiment trhu. Pokud tedy náladu na trhu vnímáte jinak, je to naprosto v pořádku, naopak to berte jako vaše vlastní cvičení, jak se „nacítit se na trh“.

Zdroje:

https://www.fitchratings.com/research/sovereigns/world-growth-to-fall-sharply-in-2024-us-recession-avoided-08-12-2023
https://www.wsj.com/finance/stocks/how-long-can-the-magnificent-seven-stocks-hold-the-line-0e9b5485?mod=finance_lead_pos5&mod=djemMoneyBeat_us
https://www.nasdaq.com/articles/why-the-magnificent-seven-wont-be-magnificent-in-2024
https://www.bloomberg.com/opinion/articles/2023-07-21/short-squeeze-market-strategists-try-getting-the-rest-of-2023-right?srnd=premium-europe&sref=1sFGx9hr)
https://www.investors.com/news/sp-500-magnificent-seven-stocks-had-a-huge-2023-all-are-near-buy-points-heading-into-2024/
https://www.bloomberg.com/graphics/2024-investment-outlooks/?ai=eyJpc1N1YnNjcmliZWQiOnRydWUsImFydGljbGVSZWFkIjpmYWxzZSwiYXJ0aWNsZUNvdW50IjowLCJ3YWxsSGVpZ2h0IjoxfQ&sref=1sFGx9hr
https://edition.cnn.com/markets/fear-and-greed
https://www.wsj.com/finance/investing/best-stock-funds-of-2023-90d12279?mod=djemMoneyBeat_us
Hodnocení článku:
Klíčová slova: Finance | Akciové indexy | Inflace | Nasdaq | Dow Jones | Apple | Americké akcie | Recese | Akciové trhy | Sazby | Akcie | Akciový trh | Analýza | Bloomberg | Cap | Centrální banka | Stock | Dow Jones Industrial | Fed | Grafy | High | Korekce | Larry Williams | Long | Nabídka | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Short | VIX | Wall Street | Úrokové sazby | Analytici | Investiční příležitosti | Indexy | Investoři | Zisk | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Credit Suisse | Financování | Index strachu | Donald Trump | Wall Street Journal | Index | Akcie Apple | Americká centrální banka | Banka | DJIA | Graf | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Investiční | Investing | Market | Markets | Trh | Zprávy | Buy | Hold | ROCE | WSJ | Dow Jones Industrial Average (DJIA) | Investment | CNN | Microsoft | Snižování úrokových sazeb | Sentiment trhu | Americké firmy | Pozornost investorů | Firmy | Americké akciové indexy | Hlavní indexy | Růst akcií | S&P | Historická maxima | Nejistota | Tesla | Výhled | Konsensus | Očekávání analytiků | TRY | Alphabet | Očekávání | Americký akciový trh | FundStrat | Index Russell 2000 | Analytici společnosti | Americké společnosti | NASDAQ 100 | Index DOW | Amazon | Úrok | Propouštění | Rozvoj | Problémy | Cvičení | Dobrá nálada | Nálada | Růst amerických akcií | Yahoo | Úroky | Konec roku | Inovace | Trump | Trhy | Blue-chip | Obchody | Pesimismus | Americké ekonomiky | Index strachu VIX | Tržní podmínky | Vyšší úrok | Index NASDAQ 100 | Další růst | Růst | Signál | Potenciál | Ekonomiky | Propouštění zaměstnanců | Více peněz | Pozitivní sentiment | Prostor pro další růst | Ceny | Lepší výsledky | Fear and Greed Index | Fear and Greed | Nvidia | Technologické tituly | Větší korekce | Příležitosti | Tržní prostředí | AI | Index Russell | Společnosti | Marika Čupa | Pozornost | Meta | TIM | | Největší americké společnosti | Graf akciového indexu | Dow Jones Industrial Average | Indexy S&P | Disclaimer | Slovo recese | Index Dow Jones Industrial Average | Index Dow Jones Industrial | Vysoké inflace | Různé tržní podmínky | Line | Ekonomické prostředí | Adaptive Market Hypothesis | Dobré obchody | Média | Pevné nervy | Vysoké úrokové sazby | Sentiment amerického akciového trhu | Vice | Finanční média | Aktuální sentiment amerického akciového trhu | Aktuální sentiment | Fenomenální růst | News | Magnificent Seven | Skupina akcií | Graf amerického akciového indexu | Graf amerického akciového indexu S&P 500 | Profesionálové | Historické maximum | Rok 2024 | Analýza sentimentu | Sentiment na americkém akciovém trhu | Top Wall Street | Odhady top Wall Street | Odhady top Wall Street analytiků | Tabulka s odhady | Investors.com | Investors | Obávaná recese | Akcie small-cap | Akcie small-cap společností | Small-cap společnosti | CNN Fear and Greed Index | CNN Fear and Greed |
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Aktuální Price Action obchody na měnových párech EUR/GBP, NZD/CAD a EUR/CAD
    V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Cena měnového páru EUR/GBP se nachází v TOP konfluenci. NZD/CAD nabízí možnost odrazu od trendové čáry na W1 grafu a EUR/CAD může zakreslit Dvojité dno.
  • Aktuální Price Action obchody na měnových párech EUR/USD a NZD/CHF
    V dnešním blogu technické analýzy se podíváme na blížící se obchodní příležistosti na měnových párech EUR/USD a NZD/CHF. EUR/USD nabízí pullback k silné rezistenci a NZD/CHF dnes opustil konsolidaci.
  • Aktuální Price Action obchody na měnových párech EUR/USD, EUR/GBP a CAD/CHF
    V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Měnový pár EUR/USD může v následujících hodinách dokončit poklesový pattern. Cena měnového páru EUR/GBP se nachází na důležitém supportu a cena CAD/CHF respektuje zatím hranice Trojúhelníku.
  • Aktuální Price Action obchody na měnových párech EUR/USD, CHF/JPY a GBP/CAD
    V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Sluší se zahájit nový rok královským měnovým párem (EUR/USD). Zde pravděpodobně v závěru roku došlo k dokončení dna. Na denním grafu měnového páru CHF/JPY cena právě překonala stávající maxima a týdenní graf GBP/CAD nabízí konfluenční obchodní příležitost.
  • Aktuální Price Action obchody na měnových párech EUR/USD, USD/CHF a USD/CAD
    V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Na dolarových párech se v závěru týdne formuje zajímavá Price Action. Medvědí Outside bar na eurodolaru je kvalitní reakcí na důležitou rezistenci. Cena měnového páru USD/CHF testuje důležitou trendovou čáru a USD/CAD může potvrdit Dvojité dno na denním grafu.
  • Aktuální Price Action obchody na měnových párech NZD/CAD, AUD/CHF a CHF/JPY
    V dnešním blogu technické analýzy se podíváme blíže na měnové páry, které nabízejí převážně konfluenční obchodní příležitosti.
  • Aktuální Price Action obchody na měnových párech NZD/USD a USD/CAD
    V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. NZD/USD nabízí klasický konfluenční obchod a USD/CAD reaguje na významnou trendovou čáru.
  • Aktuální Price Action obchody na měnových párech USD/JPY a AUD/NZD
    V dnešním blogu technické analýzy se podíváme blíže na měnové páru USD/JPY a AUD/NZD. Oba měnové páry spojuje obchodní příležitost založená na konfluenci.
  • Aktuální Price Action obchody na měnových párech USD/JPY, USD/CHF a AUD/USD
    V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Na denních grafech USD/JPY a USD/CHF se dokončují reverzní patterny na významných S/R úrovních. AUD/USD zatím stále respektuje hranice Klesajícího klínu.
  • Aktuální sentiment amerického akciového trhu aneb party v plném proudu
    Zdá se, že na začátku letošního roku se investoři rozhodli, že budou mít na akciovém trhu party, kterou si (zatím) nenechají pokazit, tak totiž v kostce vnímám aktuální sentiment na americkém akciovém trhu. Nicméně jak rádi a pravdivě podotýkají škarohlídi a jak opakovaně dokazuje historie, každá party jednou skončí a čím divočejší party, tím horší kocovina.
  • Aktuální situace na měnovém páru EUR/USD a dvousvíčková korekce
    V tomto nedělním pravidelném blogu se budu věnovat pouze eurodolaru. Nedávno jsem zmínil pojem "dvousvíčková korekce". Protože se taková korekce právě objevila na tomto měnovém páru využiji tento blog, abych vysvětlil jakou informaci mi dvousvíčková korekce poskytuje.
  • Aktuální situace na měnovém páru NZD/USD a ZLATO na pátek
    V dnešním blogu technické analýzy se budu věnovat situaci na měnovém páru NZD/USD. Chystá se zde rozhodnutí zda NZD/USD setrvá v klesajícím trendu nebo dojde k jeho změně. Moje nastavení a případné podmínky obchodu najdete v tomto blogu. Dále nastíním možnou zítřejší obchodní příležitost na zlatě.
  • Aktuální situace na měnových párech EUR/USD, USD/CHF a USD/JPY
    Pondělní volatilita pomohla obchodníkům dosáhnout svých profit targetů v rekordně krátkém čase. Ceny měnových párů sedí na nových S/R úrovních a je na čase naplánovat další obchody. Zde jsou situace několika hlavních párů. EUR/USD kreslí shodnou price action jako v červenci. K němu řadím USD/CHF s negativní korelací. Tento měnový pár vyplnil D1 JVS a tlačí na stěnu stoupajícího trojúhelníku. Nakonec okomentuji situaci na měnovém páru USD/JPY,který se stále drží v rostoucím klínu.
  • Aktuální technická analýza zlata (XAU/USD)
    V úterý se kurz XAU/USD snížil na úroveň podpory tvořenou 200hodinovou SMA na 1 564,00. Během dnešního rána se kurz obrátil na sever.
  • Aktuální technická situace na indexu Nasdaq a vybraných měnových párech
    V dnešní blogu technické analýzy se blíže podíváme na americký index Nasdaq. Nachází se z mého pohledu na zajímavé technické úrovni, kde se bude rozhodovat o dalším vývoji ceny. V podobné situaci se nachází také měnový pár USD/CHF. A na závěr se podíváme na překoupený USD/JPY.
  • Aktuální technická situace na indexu S&P 500 a vybraných měnových párech
    V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Tentokrát nebude chybět úvod v podobě seznámení s technickou situací na denním grafu indexu S&P 500.
  • Aktuální trading analýza EUR/USD, USD/JPY a ropy WTI
    Měnový pár EUR/USD přestál pokusy z minulého týdne o posun kurzu níže, pod 1,1700. Tím by se technicky potvrdil obrat trendu z rostoucího na klesající. Měnový pár však dokázal posílit až na dohled slibné úrovně 1,1900, odkud od včerejška korigujeme dolů.
  • Aktuální trading nastavení pro akciové indexy, ropu a AUD/USD
    Americké akciové indexy se již jen tak jednoduše, jako v uplynulých několika letech, nedokáží dostat zpět ke svým maximům či i vytvářet maxima nová. Dow Jones od léta zatím vždy podržela support oblast 24.000 +/-, odkud se index vždy pěkně a vysoko odrážel.
  • Aktuální trading příležitosti na forex párech EUR/USD a EUR/GBP
    Aktuálně se na trhu nachází velmi zajímavé nastavení na měnových párech EUR/USD a EUR/GBP. Forexový newsletter Forex Edge představuje níže úrovně pro vstup a výstup z pozic. Newsletter vytváří pravidelně každé dva týdny dlouholetý forex trader Martin Bartoš ze společnosti LYNX.
  • Aktuální trading příležitosti na měnovém páru EUR/USD
    Aktuálně se na trhu nachází velmi zajímavé nastavení na měnovém páru EUR/USD. Forexový newsletter Forex Edge představuje níže úrovně pro vstup a výstup z pozic. Newsletter vytváří pravidelně každé dva týdny dlouholetý forex trader Martin Bartoš ze společnosti LYNX.
  •  


    Diskuse ke článku

    Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
    Přihlásit se | Nová registrace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank