Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Turecko a rizikové měny
Znovu se ukazuje, jak důležitá je nezávislost centrální banky pro stabilitu měny a nízké inflace. Turecká centrální banka na svém včerejším zasedání snížila hlavní úrokovou sazbu z 18 na 16 % i přesto, že meziroční růst cen atakuje 20procentní hranici a dá se očekávat jeho další zrychlení.
Burzovní grafy: Akcie se vydaly na jih a stojí před důležitými supporty. Katastrofa ale vypadá jinak
Americké akciové trhy mají za sebou druhý ztrátový týden v řadě. Nic hrozného se zatím neděje, index S&P 500 odepsal 0,96 % a zastavil se nad důležitými hladinami podpory, útok na nová maxima se ale zatím odkládá.
Tři důvody pro medvědí trend EUR/USD
Dnes se v rámci fundamentální analýzy podíváme na měnový pár EUR/USD a jeho determinanty. Vycházet budeme z modelu z dílny investiční banky JP Morgan, která analyzuje eurodolar na základě tří hlavních indikátorů:
Elliottova vlnová teorie pro akcie Baidu, měnový pár GBP/CAD a stříbro
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro akcii Baidu, měnový pár GBP/CAD a stříbro. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
Veľký kritik Bitcoinu ho ide nakupovať
Zdá sa, že kryptomenový sektor je aktuálne plný nových a stále lepších noviniek. Bullish scenár sa evidentne napĺňa, pričom teraz nehovoríme len o cene. Tá aj tak za posledných 6 mesiacov narástla približne 5-násobne. Aktuálne si na seba ale pýtajú stále viac pozornosti rôzne spoločnosti, ktoré sa s kryptomenami začínajú zaoberať, či ponúkať ich svojim klientom. Tesla, PayPal či Morgan Stanley, taký je zoznam naozaj obrovských celosvetových spoločností, ktoré už kryptomeny nejako zmienili a plánujú ich do svojej ponuky služieb či produktov nejako zapracovať v najbližšej dobe (alebo už aj zapracovali). No a novinky o vstupe ďalšej veľkej spoločnosti do kryptomenového sveta nenechali na seba dlho čakať.
Závislost na grafech (4/4)
Závěrečný díl čtyřdílné série, který obsahuje praktické rady, jak pracovat s emocionální závislostí. Pomocí jednoduché metody, práce s obrazy v mysli, se čtenář naučí odstranit nechtěné vazby na finanční trhy, které závislost na grafech podporují.
Panika – práce flákačů
Můj oblíbený zdroj Wikipedia píše, že panika je sociálně psychologický jev, který se dá charakterizovat spontánním, nekorigovaným chováním lidí, u kterých došlo k porušení duševní rovnováhy. Také říká, že paniku vyvolává nedostatek informací, uvnitř určité sociální struktury, což ve spojení s extrémním napětím či očekáváním, může nabýt někdy i formy davové psychózy.
Praktická ukázka: Dva rozdílné obchody
Když už se mi podařilo rozdělit strategii na tolik dílů, bylo jen otázkou velmi krátkého času, než se dočkáme více obchodovaných variant v jednom týdnu. V nadpisu píši, že byly dvě, ale ve skutečnosti byly tři. I když je pravda, že rozdíl mezi druhým a třetím obchodem byl tak nepatrný, že ho sice zmíním, ale další graf si nezaslouží.
Praktická ukázka: Zmatky s platformou
Už v minulém týdnu jsem psal článek o tom, jak mě začal zlobit MT4 a jaké komplikace mi připravil. Nevím, jestli se mi je podařilo vyřešit, ačkoliv včera to bylo ok. Nicméně uvidíme, co bude dál a zatím se mrkneme na výsledky z toho minulého týdne.
Jaká je dlouhodobě rovnovážná cena ropy?
Trh s ropou si za posledních 10 let prošel několika většími cenovými výkyvy. Od dynamického růstu před finanční krizí, kdy se barel ropy WTI obchodoval za 140 dolarů, přes prudký pokles v průběhu krize, kdy cena klesla na 40 dolarů, opět následoval růst k 110 dolarům a v roce 2014 cena ropy spadla k 30 dolarům.
Měny v historickém kontextu – co zastaví libru v propadu?
Přinášíme vám přehled nejdůležitějších fundamentálních událostí minulého týdne pro jednotlivé měny a zároveň fundamentální výhled současného týdne.
Prezidentské volby v USA
Není pochyb o tom, že americké prezidentské volby jsou politickou událostí roku. Ty letošní jsou navíc výjimečné v tom, že k nim dojde v období naprosto bezprecedentního ekonomického šoku v důsledku koronaviru a občanských nepokojů, které v USA začaly v červnu. V každém případě platí, že stejně jako minulé volby, kdy překvapivé zvolení prezidenta Trumpa posílilo dlouhodobou býčí náladu amerických akciových trhů a vedlo také k posilování amerického dolaru, tak i letos lze očekávat, že výsledek voleb bude mít silný dopad na finanční trhy.
EUR/CHF čaká obrat trendu a iné výhľady
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. EUR/CHF po takmer 2 ročnom downtrende doťahuje dôležitý gap, GBP/NZD čaká korekcia a zmiešaný signál na CAD/JPY. Všetky analýzy budú vykonané na daily timeframeoch.
Co mi přineslo studium Williamsových fraktálů
Asi mi dáte za pravdu, že každý, kdo se nějaký čas věnuje tradingu, dříve či později narazí při studiu na fraktály. Stejné to bylo i u mne a není se čemu divit. Fraktály byly objeveny již v 17. století. Proslavil je Bill Williams. A to takovým způsobem, že indikátor, který je zobrazuje se nachází v základní nabídce indikátorů každé MT4 platformy a nese jeho jméno. Fraktály se úspěšně používají při obchodování komodit a FOREXU. Nebudu zdlouhavě popisovat co fraktál je a kde ho v platformě najít. Na toto téma google vyhledá téměř 14 milionů odkazů. A to je už slušná porce informací. V tomto blogu bych se rád dopracoval k tomu, jak studium Williamsových fraktálů ovlivnilo můj pohled na grafy a hlavně to, jak jsem si přizpůsobil jejich definici.
Výhody a nevýhody obchodování s CFD (Contracts For Difference)
Obchodování s CFD, neboli kontrakty na rozdíl, se stalo populární metodou pro spekulace na finančních trzích. CFD umožňují obchodníkům spekulovat na pohyby cen různých aktiv, jako jsou akcie, komodity, měnové páry nebo indexy, bez nutnosti vlastnit samotné aktivum. Jaké jsou však výhody a nevýhody této formy obchodování?
Americké akcie ztratily přes procento a půl, index S&P 500 se přiblížil důležitému supportu
Americký akciový trh má za sebou další rozkolísaný týden, během kterého index S&P 500 osciloval okolo 200denního klouzavého průměru. V druhé polovině týdne pod něj spadl a celkově odepsal 1,58 %.
Situácia na amerických indexoch
Obrovské poklesy postihli poslednou dobou nielen ázijské a európske akciové indexy ale rovnako aj tie americké a výpredaj pokračuje s menšími prestávkami už niekoľko dní. Situácia ohľadom koronavírusu sa každý deň mení a väčšinou to nie sú dobré správy a pre ekonomiku už vôbec. Aká je momentálne situácia na hlavných amerických indexoch?
Co je Prodej na krátko (Short sell) na akciovém trhu
Na akciovém trhu existují dva hlavní způsoby fungování. Prvním způsobem je nákup akcií a jejich následný prodej. Tomu se říká dlouhá (long) pozice. Druhou možností je prodej akcií, které si půjčíte, poté jejich nákup a vrácení zpět svému brokerovi, když cena klesne. Tomu se říká prodej na krátko (short sell), nebo také shortování.
Bude rally na ropě pokračovat?
Ropa WTI v rámci mohutného růstového trendu od začátku listopadu přidala přes 80 % a přiblížila se 60 USD za barel. Poptávka se sice vrací k normálu velice pomalu, pořád ale roste rychleji než nabídka a výsledkem je čím dál vyšší cena. Z krátkodobého pohledu je pro trh s ropou zásadní přístup kartelu OPEC+, kterému se podařilo udržet těžbu svých členů na uzdě. Krátká odpověď na otázku z nadpisu tedy zní: Ropa bude růst, dokud OPEC+ bude chtít.