Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Je Alibaba největší Mungerovou chybou?
Blízký přítel a spolupracovník Warrena Buffetta je sám o sobě investiční legendou. Jako správný investor orientující se na podhodnocené společnosti Charlie Munger nestaví obrovská portfolia, ale zaměřuje se jen na několik hodnot. Jeho současné portfolio jich obsahuje pouze pět: Bank of America, Wells Fargo, Alibaba, U.S. Bancorp a již velmi malou hodnotu POSCO - mimochodem této akcie se z velké části zbavil v třetím letošním čtvrtletí. Jeho obrovskou investicí měla být sázka na akcie Alibaby. Nestalo se tak. Munger polovinu své pozice uzavřel, ale úplně nekapituloval - ještě mu 300 000 kusů zbývá.

Nevědomost a duplicita nikdy nezvítězí
Představte si trading jako žebříček nějákého sportu, řekněme tenisu - kde každý hráč na světě je podle výsledků (obraz jeho píle), zařazen na příslušné místo. Někdo je číslo 1, někdo 1500...


Index S&P 500: Temně rudé zemětřesení
Panika, výprodej, konec světa – nic jiného nelze o uplynulém týdnu napsat. Americké akcie na závěr týdne čtvrtý den za sebou oslabily a širší index S&P 500 zaznamenal nejvyšší denní procentní ztrátu za téměř čtyři roky (klesl o 64,84 bodu, neboli 3,19 %, na 1970,89 bodu). Mohly za to špatné statistické údaje z Číny, které srazily akcie po celém světě.

Měnový pár GBP/CHF: Analýzy více časových rámců (W1 až H4 TF)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár GBP/CHF a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Něco o Ferrari
V tomto týdnu jsem jakousi náhodou přepnul na nějaký program v televizi, ve kterém běžel pořad o tom, jak Ferrari vyrábí model Portofino. V tomto pořadu mluvili lidé, kteří jej navrhovali a celé to bylo protkáno ukázkami z výroby, ale i z historie značky.

Obchodná psychológia: Ujdený/stratený obchod
Traderi obchodujú s rôznymi emóciami na dennej báze. Väčšine emóciám sa nedá vyhnúť jednoducho pretože sme ľudia. Ak sa s týmito emóciami nevysporiadame efektívne, tak to môže viesť ku katastrofickým výsledkom v našom tradingu. Teraz sa špecificky pozrieme na dopady chamtivosti a frustrácii a ujdenia obchodu a špecifické možnosti ako sa tomu vyhnúť.

Diamantový EUR/GBP
V dnešním blogu technické analýzy se spolu podíváme na měnový pár EUR/GBP. Nezačnu ničím menším, než je měsíční graf, na kterém se může zakreslit pattern Diamant. Budu se samozřejmě věnovat i možným obchodním příležitostem vycházejících z týdenního a denního grafu. Aby toho nebylo málo nastíním také možnou intradenní obchodní příležitost pro případ, že k nám bude nedělní otevírací cena přívětivá.

Výběr z nedělní přípravy: Dolarový index a vybrané měnové páry
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action pro nadcházející období. V rámci svého týdenního obchodního plánu byste měli provést technickou analýzu vybraných měnových párů. To zahrnuje prozkoumání cenových grafů, identifikaci klíčových úrovní podpory, odporu, zhodnocení potenciálních formací a patternů, které by mohly naznačovat příležitosti pro příští týden. Nezapomeňte také sledovat ekonomický kalendář.

Fed vyčkává a dolar roste
Včerejší zasedání americké centrální banky (Fed) nepřineslo výrazné překvapení. Úrokové sazby se neměnily a centrální bankéři zopakovali svůj úmysl zvýšit jejich hodnotu v tomto roce ještě dvakrát. Přesto se ale americký dolar poroučel mírně výše. Část trhu totiž čekala, že na základě slabého růstu HDP v prvním čtvrtletí (0,7 % anualizovaně) se Fed naladí na mírně holubičí notu, což se však nestalo. Hned po zasedání se implikovaná pravděpodobnost na růst úrokových sazeb v příštím měsíci zvýšila ze 70 na 75 %.

Elliottova vlnová teorie pro měnové páry GBP/CHF, GBP/CAD a EUR/CAD
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový páry GBP/CHF, GBP/CAD a EUR/CAD. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář svého směřování.

Proč nás ztráty bolí víc než zisky?
Někdy to vypadá, jako by se svět zastavil kvůli jednomu špatnému obchodu, i když těch úspěšných bylo požehnaně. Je to známý pocit pro mnohé tradery: ta hořká pachuť ztráty, která často přetrvává i přes následné zisky. Proč tedy vnímáme ztráty intenzivněji?

Sezónnost finančních trhů: Jaké jsou příležitosti letních měsíců?
Fakt, že finanční instrumenty často rostou a klesají v cyklech, asi nikoho nepřekvapí. Sezónnost je s finančními trhy spojená od nepaměti. Například rčení „Sell in May and go away” (Prodej v květnu a jdi pryč) za svou kariéru už pravděpodobně slyšel snad každý investor nebo trader. Samozřejmě pokud by takové říkanky fungovali, dělal by to tak každý. V reálněm životě je to trochu složitější, trendy sezónnosti ale opravdu můžeme najít na mnoha instrumentech. Při správném použití tak mohou být v naší investiční a traderské kariéře velmi nápomocné.


Praktická ukázka: Čtyři dny čekání na Stop-Loss
Určitě si pamatujete, že minulý týden přinesl něco hodně zajímavého. Tento týden však opět vše přivedl tak trochu do klidných a nudných vod. Co komu vyhovuje víc, to je otázkou nátury každého, no pro mě je klid a pohoda asi lepší volbou.

Přijde druhá vlna automatizace obchodních systémů?
Blíží se druhá vlna AOS tradingu? Moderní chatboti jí mohou velmi brzy spustit.

Nedělní příprava: Měnové páry USD/JPY a AUD/USD
Opět je tu neděle, ideální čas k přípravě pro nadcházející obchodní týden. Tentokrát jsem vybral měnové páry USD/JPY a AUD/USD. Ceny obou měnových párů právě reagovaly na dlouhodobé S/R úrovně. Vypadá to, že po falešném proražení na USD/JPY vidí analytici jižní cestu zalitou sluncem. S tímto nadšením se úplně neztotožňuji. Naopak na AUD/USD cena došla k supportu. Na tuto chvíli jsem měsíc čekal a rád bych v případě slušné příležitosti nakupoval.

Rychlé a nečekané poklesy na trzích představují pro obchodníky užitečný test řízení rizik
Každý, kdo byl v uplynulých dnech obchodně přítomen na trzích, se tak stal reálným účastníkem další z historicky zajímavých a důležitých událostí na finančních trzích, o kterých se bude ještě dlouho mluvit a psát. Akciové trhy, některé komodity či měnové páry předvedly několik let nevídané rekordní pohyby, které budou i na dlouhodobých grafech ještě dlouho patrné?

Multitimeframe analýza: 14.9.2023 USD/CAD
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Rizika pro sílící korunu
Díky vidině brzkého růstu domácích úrokových sazeb posílila koruna vůči euru na maxima od března 2020. Co víc, za posledních 7 let se jen ojediněle obchodovala koruna na silnějších úrovních jak proti euru, tak proti americkému dolaru. A to i přes výrazně vyšší inflaci, kterou česká ekonomika za tuto dobu produkuje. Znamená to, že si tuzemská měna dá na chvíli pauzu od posilování?