Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Technická analýza měnových párů EUR/USD, USD/CHF a NZD/USD
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Price Action na akciových indexech naznačuje formování korekce klesajícího trendu. S tím souvisí možnost oslabování amerického dolaru. Budu se věnovat některým hlavním měnovým párům a protitrendové Price Action z pohledu trendového obchodníka.

Moje obchodování EUR/USD, EUR/TRY a ropy WTI
Měnový pár EUR/USD dnes doputoval do cíle avizovaného swing long obchodu (1,1310) a nadělil tak obchodovaným účtům pěkných 100 pipů zisku.

Praktické okénko - proč jsou částečné výběry zisků důležité?
Částečný výběr zisku je velmi důležitou součástí swingové obchodní strategie. Zajišťuje totiž zisk i v případě změny tržního sentimentu.

Nejhlubší pokles za řadu měsíců šel ruku v ruce s růstem volatility
Změna! Americký akciový index S&P 500 za týden odepsal 1,43 % a klesl pod nejbližší výraznější support. Donald Trump s Kim Čong-unem si vyměňují jed(e)rné výhrůžky a ti, kdo sázeli na to, že volatilita jednou musí vzrůst, počítají zisky. První z mnoha?

Pomocník na mobilu - aneb jak dodržovat pravidla
Ja mi může mobil s androidem pomoci při dodržování pravidel? Ukazuje mi jak dlouho jsem už žádné neporušil a kolik bych měl ještě vydržet. Jednoduché a maximálně praktické.

Praktické okénko – řízení rizika a částečný výběr ztráty
Řízení rizika je základ profitabilního tradingu. V tomto článku se podíváme na dvě praktické ukázky, jak pracovat s rizikem u otevřené obchodní pozice.

Disciplína v praxi
Často mluvím o základních a vlastně i jednoduchých vlastnostech, které by měl trader mít. Možná je to někdy i otrava, ale věřte mi, že trading vlastně otrava je. Takže toto opakování je pouze připomenutím jednoho podstatného atributu. Nic víc, nic méně.

Index S&P 500 se vrátil pod důležitou technickou úroveň
Index S&P 500 má za sebou teprve druhý ztrátový týden letošního roku. Celkově během něj odepsal 1,11 %.

Americké akciové indexy opět posouvaly rekordy, technologie se vrátily na výsluní
Zkrácený obchodní týden, ve kterém nový prezident Joe Biden mimo jiné stihl svými exekutivními příkazy vrátit USA do WHO a k Pařížské dohodě, byl pro akcie úspěšný. Všechny hlavní indexy posunuly historická maxima, Nasdaq Composite přidal dokonce přes 4 %. S&P 500 posílil za čtyři obchodní dny o 1,94 %.

Zlatá příležitost? Proč zlato překonává akcie těžařů?
Zlatu se v posledním roce poměrně dařilo, když jeho cena vyskočila o více než 10 %. Aktuálně dokonce opět úspěšně atakuje úroveň 2000 USD/unce. Za zlatem však výrazně zaostávají akcie těžařů. Jaké jsou důvody? Jedná se o zajímavou příležitost?

Nesouhlasíte s ESMA a omezením finanční páky? Na vašem názoru záleží!
Vážení obchodníci, jak již možná víte, Evropský orgán pro cenné papíry a trhy (ESMA) navrhuje výrazné snížení finanční páky na forexu a CFD produktech pro brokery regulované v EU, a to na maximální možnou velikost 1:30.

Praktické okénko – jednoduché vstupní podmínky pro každodenní použití
V tomto článku si představíme jednoduchou exekuční metodu, kterou lze použít na jakémkoliv instrumentu.

Praktické okénko - konečně euro uzavřené
Praktická ukázka obchodování intradenní a swingové strategie na měnových párech.

Efektivní využití indikátoru Relative Strenght Index (RSI)
Indikátor Relative Strenght Index (dále jen RSI indikátor) je díky obchodní platformě Meta Trader, jehož je součástí, notoricky známý a mezi obchodníky oblíbený indikátor. Hlavním tématem tohoto blogu, ale nebude obchodování překoupených oblastí a stejně tak klasických divergencí i když je samozřejmě zmíním. Osobně vidím mnohem vyšší potenciál tohoto indikátoru v jiném a méně propagovaném způsobu použití. Tuto možnost dnes představím a navrhnu k ní jednoduchý způsob obchodování.

Americký dolar jako nástroj moci
Americký dolar se znovu ukazuje jako nenahraditelný bezpečný přístav v době paniky, ke kterému se stahují všichni vystrašení investoři. Od krize roku 2008 navíc v této honbě za bezpečím zastiňuje tradičně velice poptávaný švýcarský frank a japonský jen.

Technická analýza měnových párů GBP/USD, USD/CAD a GBP/JPY
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. V hlavní roli opět korekce primárního trendu a cenové patterny.

Praktická ukázka: Divný týden
Uplynulý týden patřil mezi ty, které by si skoro každý obchodník dokázal odpustit. To, že skončil ztrátou by nebylo nic divného, ale způsob jejího dosažení, to byla otrava, nuda a skoro by se chtělo řict výsměch. Kdo by čekal, že důležité informace v půlce týdne přinesou nějaký život na eurodolar, byl by zklamán jako já. Naopak, když už to vypadalo na poklidný závěr týdne, někdo zavelel k útoku a odehrál se docela zbytečný pohyb. V podstatě až do pátečního oběda se odehrával život na EUR/USD v rozmezí 500 bodů (50 pipů) a upřímně, za mě tam mohl celý týden i dokončit.

Nervozita (po)zapomenuta, nejlepší výkon od konce podzimu posunul americké akcie na nové rekordy
Během prvního únorového týdne dokázal index S&P 500 posílit každý den, ve čtvrtek a v pátek uzavíral na novém rekordu a celkově přidal 4,65 %. Ztráta z konce ledna je zapomenuta, index přidává i celkově od začátku roku.

Týdenní výhled (Gamestop a turbulence na trzích)
Další týden přinesl na finančních trzích turbulence, které způsobil velmi zvláštní fenomén, na který si budeme muset začít zvykat. Jde o retailové investory, kteří spekulacemi proti hedge fondům nafukují bubliny na akciových, ale také na dalších trzích. Americký dolar také s volatilitou nešetřil a hýbal se spolu s přeléváním rizik na trzích. Jaké příležitosti se vyplatí v tomto týdnu sledovat?

Krypto šeptanda (11.4.2025)
Ticho před bouří. Tak by se dal nazvat květen 2022, kdy se jeden z nejslibnějších projektů kryptoekosystému proměnil v kráter. Terra-Luna, kdysi chlouba decentralizovaných financí, zkolabovala, a s ní zmizely miliardy dolarů. Nikdo to nečekal – a přitom varování byla. Výzkumníci zpětně objevili v algoritmu matematické signály hrozící nestability. Otázka zní: byli jsme slepí, nebo jsme ty signály prostě nechtěli vidět?