Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Je koronakrize již za námi?
Rychlý růst nakažených v Evropě v posledních týdnech znovu začíná vysílat otázky, jestli nepřijde další uzavření jednotlivých zemí spojených s propadem ekonomiky i finančních trhů. Politici od francouzského prezidenta Macrona po premiéra Babiše sice ujišťují, že další „lock-down“ by byla ekonomická sebevražda, stačí ale obrat v náladě spotřebitelů, kteří se budou bát utrácet, a oživení může být velice pomalé.

Býčí trend trvá dva roky, index S&P 500 je na novém rekordu a nad kulatou hladinou 5 800 bodů
Solidní start výsledkové sezóny a další signály ochlazování inflačních tlaků podpořily v posledních dnech náladu na akciovém trhu. Index S&P 500 díky tomu vzrostl poosmé za uplynulých devět týdnů a pátý týden v řadě, tentokrát o 1,11 %.

Stínové bankovnictví
Proč byste se měli zajímat o stínové bankovnictví? Kryptoměny jsou stínové bankovnictví. Investice do podílového fondu peněžního trhu je stínové bankovnictví, půjčky, půjčování na platformách pro peer to peer je stínové bankovnictví. Existuje mnoho různých typů. Ve skutečnosti stínové bankovnictví tvoří polovinu globálního finančního systému.

Index S&P 500 vyskočil o vyše 5%, čo ďalej?
Akciové trhy si užili silné zisky a posunuli index S&P 500 o 5 % vyššie, keďže investori nakupovali akcie po zverejnení údajov o inflácii z USA.

Když se cítíš být na dně, musíš přestat kopat – efekt zpětného rázu
Čím více je tvůj názor okolím popírán, tím více mu věříš. Efekt zpětného rázu je velmi destruktivní záležitost jak v osobním a profesním životě, tak především tradingu.

Výběr z nedělní přípravy: Oslabování dolaru a několik křížových párů.
Páteční NFP report pohnul cenou na dolarových párech ve směru dlouhodobých trendů. Ty jsou nyní sladěné a obchodníkům nezbývá už nic jiného, než pro nadcházející obchodní týden vymyslet strategický plán. Tentokrát hodím několik dolarových párů do jednoho pytle vzhledem k podobnosti situací a přidám nějaké křížové páry se zajímavou Price Action.

S ropou cloumá fundament, přetahovaná o hodnoty kolem 50 USD za barel pokračuje
Americká ropa WTI je stále pod drobnohledem investorů, kteří (dosud marně) vyhlíželi impuls, který by její téměř půlroční pád zastavil a zejména nastartoval trend opačným směrem. O raketovém růstu ceny však zatím nemůže být řeč ani přes to, že se černému zlatu podařilo dočasně překonat hranici 50 USD za barel.

Veria ľudia viac Bitcoinu než akciám?
Aj keď akcie a Bitcoin sú iná forma aktív a každá má svoje výhody a nevýhody, tak si sú v pár veciach podobné. Prieskum urobený v Amerike zameraný na Bitcoin zistil, že vyše polovica ľudí vlastní kryptomeny alebo o tom uvažujú. Ľudia sice veria akciovému trhu viac než Bitcoinu, no nie o moc. Na prieskum bolo vybraných 2000 ľudí a podľa výsledkov 57% ľudí verí viac akciovému trhu než Bitcoinu, no 43% ľudí verí viac Bitcoinu než akciám.

Společný London Break (14. díl)
Stále ještě máme v kapse připravenou strategii pro akciový index DAX. Často si na ni ani nevzpomenu, no myslím si, že stále stojí zato sledovat ji a to minimálně z jednoho prostého důvodu.

Praktická ukázka: Minulý týden jsem o tom mluvil
Ano, přesně, minulý týden jsem mluvil o tom, že by se v týdnu okolo 1. máje dala očekávat malá volatilita, což se na konec nepotvrdilo. Uplynulý týden byl podobný svými oslavami ukončení 2. světové války, a co se stalo? Stal se přesný opak, tedy byl skutečně velký klid. Přijde mi to docela vtipné, jak může být předpovídání v tradingu ošemetné. A tak to nedělám.

Index S&P 500 odevzdal přes procento, investoři zvažují dopady vyšších sazeb
Americké akcie mají za sebou zkrácený obchodní týden. Posilovat dokázaly hlavní indexy pouze v jeho úvodu, kdy ve zkrácené pondělní obchodní seanci S&P 500 posunul výše vrchol téměř devítiměsíční rally. Ve zbytku týdne akcie ztrácely, protože makrodata naznačila, že by Fed mohl mít celkem solidně nabito na další zvyšování sazeb. Index S&P 500 tak nakonec za týden odepsal 1,16 %.

Je Japonsko stále bezpečným přístavem?
Ekonomiky eurozóny a Číny již zpomalují a globální rizika se začínají kupit. Investoři se mohou obávat všeho od italského dluhu přes tvrdý brexit a americko-čínské obchodní války až po odliv kapitálu z rozvíjejících se trhů. I přesto zůstává japonský jen v defenzívě a pro vystrašené obchodníky není atraktivní.

Akciové portfolio Tomáše Vranky: Proč je pro Google zdravotnictví důležitým segmentem?
Poslední měsíc se na akciovém trhu nesl v duchu nejistoty a akcie pokračovaly ve výprodejích, takže jsme této situace využili k přikoupení akcií další růstové společnosti. Ve světě dělají zemím stále problémy vysoké ceny energií, v některých z nich, například v USA, je pro běžné lidi stále nedostupnější i bydlení. Kromě toho bylo zajímavou informací i to, že Michael Burry, který předpověděl příchod finanční krize v roce 2008, prodal před časem všechny své akcie, takže zřejmě očekává další propady na akciových trzích. Zřejmě nejdůležitější událostí posledního měsíce však bylo setkání centrálních bankéřů v Jackson Hole, trhy čekaly zejména na vyjádření Jerome Powella. Ten avizoval, že úrokové sazby budou v USA na současných vyšších úrovních, případně se budou ještě zvyšovat, pokud si to bude situace vyžadovat.

Investice v Jihoafrické republice? Akcie jsou podhodnocené, ale riziko vysoké!
Jihoafrická republika je země, která má několik posledních let pošramocenou pověst. Přesto může být i pro finanční investory tradery zajímavá. V InvestingFox jsme ji zařadili mezi mimoevropské ekonomiky, na něž stojí za to podívat se v detailu hospodářsko-politicky i investičně.

Akcie Nvidia: Jak zveřejněné hospodářské výsledky ovlivní trhy?
Dnes se prakticky uzavírá výsledková sezóna za poslední kvartál roku 2024. Investoři jsou zatím značně rozpačití, protože tato sezóna zatím nenabídla jasný směr toho, co můžeme očekávat od roku 2025. Jedinými skutečnými vítězi jsou americké banky. Víme však, že období tučných zisků skončí, pokud dojde ke snížení úrokových sazeb nebo k příchodu recese. O tom, jaká bude nálada na trzích v příštích týdnech, rozhodnou právě hospodářské výsledky Nvidie.

Týdenní výhled (Gamestop a turbulence na trzích)
Další týden přinesl na finančních trzích turbulence, které způsobil velmi zvláštní fenomén, na který si budeme muset začít zvykat. Jde o retailové investory, kteří spekulacemi proti hedge fondům nafukují bubliny na akciových, ale také na dalších trzích. Americký dolar také s volatilitou nešetřil a hýbal se spolu s přeléváním rizik na trzích. Jaké příležitosti se vyplatí v tomto týdnu sledovat?

Analýza amerických akciových indexů, EUR/USD a ropy WTI
Na finančních trzích je poslední dva týdny nepoměrně rušněji než v předchozích měsících. Tržně empatičtí obchodníci delší dobu cítí, že na trzích není něco v pořádku a očekávají narovnání nepoměru mezi fundamenty, globální situací ve světě a tomu neodpovídajícími tržními úrovněmi. Mezi kandidáty na spuštění výraznějších tržních poklesů jsou např. americké úrokové sazby, geopolitika, Čína, blížící se americké prezidentské volby, problémy v evropském bankovním sektoru, teroristické útoky, další zhoršení makrodat?

Krátkodobé obchodné príležitosti na FOREX
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Tentokrát sa pozrieme na CHF/JPY, NZD/CHF a GBP/USD z daily timeframe, kde vznikli jednoduché obchodné signály.

Úprava strategie
Také by se tento článek mohl jmenovat „jak jsem opět nepoužil demo účet“, ale nechci nikoho popichovat, takže jsem zvolil název pragmatičtější.

Aktuální obchodní příležitosti na křížových párech
V dnešním blogu technické analýzy se podíváme na zajímavé technické situace vyskytující se na některých křížových párech a jejich denních grafech. AUD/JPY konsoliduje před dalším růstem. Na GBP/AUD právě proběhla změna trendu a na NZD/CHF se hraje pattern Hlava-ramena.