Seřadit články podle
Seznam článků kategorie / AOS
After-lunch breakout na DAXu
Můj názor na takzvaný London breakout (dále jen „LB“) asi již znáte (tímto termínem si já označuji všechny breakouty, které jsou fixované na pevný čas vystavení pokynu do trhu a průraz časového pásma určité délky do onoho okamžiku, nemusí to být nutně právě 9 hodin a časové pásmo od 8 do 9 hodin). Pokusím se sem dát strategii na DAX a současně ukázat na možná úskalí celého procesu obchodování a backtestingu.
Napsal Petr Kouba 20.08.2019 11:46 Počet zobrazení: 34981
Reverse order, revers systém a MACD
Tak jsem to avízo, že napíšu článek a navážu tím na Satíkův jednoduchý obchodní systém číslo 5, bohužel dal, a když jsem si tu kaši navařil, musím si ji také všechnu sníst a nemám po ní dobré zažívání. Pokusím se ten článek nějak vybalancovat – hlavně berte vše, co zde píšu pouze jako můj pohled na věc, který nemusí být vždy správný a objektivní. Článek o systému se mi moc líbil, splňuje pravidlo KISS, a jelikož se v diskuzi ozval i můj kamarád Peter s pochvalou, rozhodl jsem se systému podívat na zoubky.
Napsal Petr Kouba 06.08.2019 08:26 Počet zobrazení: 24786
Co dělat o prázdninách?
Prázdniny na trzích obecně jsou celkem často diskutovaným tématem, vidím, že na to téma běží anketa i zde na serveru FXstreet.cz. Červenec a srpen – často se mluví o prázdninovém efektu, nízké volatilitě i nízkých objemech obchodů. Pokud jsou vysoké teploty, tak to každého láká někam k vodě – pravda, dnes existují takové možnosti, že se dá obchodovat odkudkoli. Ale na druhou stranu - odpočinek je pro tradera důležitý a dovolená pročistí hlavu, člověk získá odstup a čas pro nové myšlenky. Nicméně AOSům je počasí celkem fuk a odpočinek nepotřebují.
Napsal Petr Kouba 18.07.2019 11:39 Počet zobrazení: 29899
AOS Klub (4. díl – Kouzla s filtrem)
Naprostá většina strategií, které provozuju, má maximálně dvě vstupní podmínky (filtry). Jsem zastáncem jednoduchých řešení, čím více obsahuje strategie parametrů, tím je více „našroubovaná“ na daná data a tím snadněji může v budoucnu selhat. Většinou už v základu strategie mám jeden filtr a vybírám druhý (doplňkový) vstupní filtr. Jaké si na něj klást požadavky?
Napsal Petr Kouba 13.07.2019 07:56 Počet zobrazení: 24155
AOS Klub (3. díl – další vstupní podmínka)
V minulém díle jsem se pokusil přesvědčit pochybovače, že daný obchodní systém již v základu nějaký edge má. Je to poměrně zásadní, protože pokud bych pouze pomocí SL, PT a maximální délky obchodu neměl v ruce zajímavé ekvity, o další postup bych se už nepokoušel. Zkoušet pomocí dalších triků (MM, TS, posun BE, …) vyrobit z mrtvoly živou strategii nemá význam.
Napsal Petr Kouba 25.06.2019 06:29 Počet zobrazení: 26065
AOS Klub (2. díl HIKKAKE-PATTERN)
V minulém díle jsme si ukázali určité možnosti okolo Hikkake-patternu a řekli si, že začneme pátrání na TF H4 a EUR/USD. V diskuzi k 1. dílu zaznělo, že tak nějak nemá cenu se do něčeho pouštět, pokud není prokázaný aspoň nějaký edge. S tím souhlasím, pojďme se tedy podívat na nějaké první letmé nástřely, kdy si tedy budeme pomáhat pouze stop příkazem, budeme používat pouze jednoduchý SL a PT pomocí ATR a dále ještě budeme variovat dobu expiraci čekačky a maximální dobu obchodu při nezasažení SL ani PT. Zatím umísťuju čekačky přímo na stanovené hladiny – s tím lze také do budoucna dále pracovat. A také jsem raději zapátral i na jiných párech.
Napsal Petr Kouba 20.06.2019 07:39 Počet zobrazení: 22900
AOS Klub (1. díl HIKKAKE-PATTERN)
Zkusme si společně přiblížit ten fakt, že tvorba AOS není úplně triviální a v mnoha hlediscích a stanoviscích se určitě rozejdeme a neshodneme. Ale právě proto pojďme o AOS diskutovat a třeba něco zajímavého a užitečného z diskuzí vzejde, minimálně třeba parta lidí, kteří chtějí nějakým způsobem participovat a spolupracovat. Pokud se to nepodaří, tak každopádně mým cílem je alespoň jedna nová strategie do mého portfolia.
Napsal Petr Kouba 17.06.2019 08:30 Počet zobrazení: 27751
Dialogy s brejk-auťákem
V tomto příspěvku bych chtěl trpělivým čtenářům (trpělivost je jedna z vlastností, která ctí tradera) přiblížit svůj život s breakouty a taky trochu narušit tu myšlenku, že kdo má AOSka, nemusí nic řešit co se týče psychologie obchodování. Ujišťuju všechny, že jsem zcela duševně zdráv, nicméně pro účely tohoto článečku si zahraju na rozdvojenou osobnost a ukážu pár dialogů sebe sama s mým druhým já – kovaným a zoceleným statistickým brejk-auťákem (dále jen „BA“).
Napsal Petr Kouba 11.06.2019 16:54 Počet zobrazení: 21783
Záznamů na stránku
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Volební pat by mohl vyvolat výprodeje
Historie se opakuje. Donald Trump šel do amerických prezidentských voleb jako outsider, ale navzdory průzkumům poráží svého soupeře v důležitých státech potřebných pro vstupenku do Bílého domu. Trump má téměř jisté hlasy volitelů z Floridy, Ohia a Severní Karolíny, kde byl mírným favoritem Joe Biden. Americká hádanka se tak po volebním dni pořádně zamotává a zvyšuje se možnost, že nového prezidenta nebudeme znát ani v následujících dnech.
Strach z hyperinflace
Je tomu 5 let, co vyspělý svět čelil relativně vysokému růstu cen a v prostředí nulových sazeb a kvantitativního uvolňování (QE) se část ekonomů začala bát, že toto zvýšení inflace centrální banky nedokážou udržet na uzdě a čeká nás hyperinflace. Proto stojí za to se zpětně podívat, jak dopadly jednotlivé ekonomiky a měny po této historické zkušenosti z roku 2011.
Úprava strategie – jak jsem dostal přes prsty
Vždy říkám, že každá změna musí být promyšlená, musí mít nějaké opodstatnění, musí být pečlivě otestovaná a nesmí být revoluční. Myslím si, že všechno toto se mi podařilo dodržet, když jsem v minulém týdnu rozdělil svoji strategii a použil mírně upravené nastavení. A to tak mírné, že se týkalo pouze jediné součásti obchodů - Take-Profitu (TP).
Jak se pozná dobrý obchod na Forexu od toho špatného
Je obecně uznávanou nepravdou, že obchody se dělí pouze na ty výdělečné a prodělečné. Mnohem lepší terminologií budiž obchody „špatné“ a obchody „dobré“. A ano, je v tom zásadní rozdíl. Obchodování na trzích jakéhokoliv typu vyžaduje řadu vlastností, které se dají s postupem času v člověku vypěstovat. Pevné nervy, silný cit pro disciplínu a odolávání strachu ze zmeškání příležitosti. V tomto článku ukážu, jak rozeznat špatný obchod od toho dobrého a jak se z nich poučit.
Kde hledat výnos přes záporné sazby?
Centrální banky vyspělých zemí se předhánějí v holubičích komentářích s cílem podpořit chřadnoucí ekonomiku a zároveň oslabit měnu. V Austrálii už začali úrokové sazby snižovat a vypadá to, že další země budou následovat. Už 6 bilionů USD vládních dluhopisů vynáší záporný výnos. Není se co divit, že investoři prodávají měny, kterým centrální banky házejí klacky pod nohy. Jakou zemi by však mohla tato vlna minout?
EUR/GBP, EUR/AUD a DAX
Tri inštrumenty s výraznými pohybmi smerom k svojim historickým úrovniam. Za 22 obchodných dní sa výrazne priblížili k hodnotám spred viac ako 10 rokov. EUR/GBP, EUR/AUD a DAX „mieria“ k svojim maximám a minimám. Dokáže ich niekto, alebo niečo zastaviť? EUR/GBP posilnilo o 1 205 pips; EUR/AUD posilnilo o 3 687 pips a DAX oslabil o 5 835 bodov. Na priložených a údajmi doplnených grafoch je tento pohyb „výrečnejší“.
Aktuálny výhľad na trhy po nevídaných pohyboch
V posledných týždňoch trhy prekvapili takmer každého svojou obrovskou volatilitou. Skoro všetky akcie, komodity a kryptomeny padajú. Ako to bude ďalej? Pozrime sa na vybrané trhy primárne z weekly timeframeov.
Noční můra evropských politiků je zpět. Španělské výnosy na 6 %
Výnosy ze Španělských desetiletých dluhopisů se včera vyhouply nad hranici 6 % a sou výše, než kde se pohybovaly před tím, než ECB začala ve velkém na finanční trhy pumpovat likviditu.
Praktická ukázka: Malé range po celý týden
Asi už všichni odjeli na dovolenou a nikomu se nechce tradingem příliš bavit. Díky tomu bylo v tomto týdnu z mého pohledu na EUR/USD docela líno. Jak jinak si totiž vysvětlit malý range celého týdne a nejen to, také malé range mnou obchodovaného pásma. Jednou se to samozřejmě stát může vždy, ale tento týden z toho bylo pravidlo.
Magické slůvko "umělá inteligence" mění vše
Mnoho analytiků přirovnává současnou situaci s umělou inteligencí k investiční internetové bublině z 90. let. Tehdy stačilo do názvu firmy dát ".com" a zaručený byl úspěch. Podobný trend můžeme sledovat dnes, kdy si firmy do názvu přidávají zkratku "AI". To je nejmarkantnější forma, ale existují i další indicie, že magické spojení slov "umělá inteligence" působí na akcie jako živá voda. V posledních dnech se o tom mohl přesvědčit výrobce počítačů a serverů Dell.
Komodity: Má červený kov zelenou?
Průmyslový červený kov už asi skoro čtyři měsíce formuje něco, co bychom mohli nazvat jako Kulaté dno.
Dva životy tradera 1/2 (učedník)
Tak jsme se rozhodli, že budeme milionáři. Někdo si ten den pamatuje, já osobně ne. Založili jsme si obchodní účet u neznámého brokera a tím jsme vstoupili do velkého světa velkých peněz. Nainstalovali jsme si a spustili naši první platformu. Jen málo z nás, kdo o tom dříve nic neslyšel, zvolil MT4. A tak drtivá většina zkoušela svoje první kroky na platformě toho neznámého brokera.
USD/CHF sell signal a iné predikcie
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.
Ako prestať robiť tie isté chyby stále dookola
Robia nás naše chyby múdrejšími? Sedliacky rozum nám vraví, že môžeme premeniť naše chyby v pozitívnu skúsenosť a vylepšiť našu výkonnosť. Každopádne, skôr to vyzerá tak, že sa ľudia často z chýb nepoučia a namiesto toho ich opakujú.
Štyri základné grafy, ktoré musíte na kryptomenách sledovať
Ahojte traderi a vitajte u môjho prvého článku pre FXstreet.cz. Mojou špecializáciou sú najmä kryptomeny a preto sa v tomto úvodnom článku pozrieme na 4 absolútne kľúčové grafy, ktoré nám vedia napovedať v akej kondícii sa nachádza celý kryptomenový trh.
Správa rizika jako bezpečná cesta k úspěchu
Správa rizika neboli angl. "Risk management" je klíčovým faktorem při obchodování na forexovém trhu. Tento článek se zaměřuje na strategie, které vám pomohou minimalizovat riziko a zvýšit šance na úspěch. Od správné alokace kapitálu po používání stop lossů - získáte praktické tipy pro efektivní risk management ve svém obchodování.
Co má největší vliv na ziskovost AOS?
Před časem jsem spustil minianketu s názvem „Co má podle Vás největší vliv na ziskovost automatické obchodní strategie?“. Mým záměrem bylo dát dohromady názory traderů, kteří se zabývají stavbou a obchodováním automatických obchodních strategií do jakéhosi sumáře, který by mohl poskytnout nějakou další inspiraci.
Index S&P 500 vykresluje trojúhelník, ze kterého bude muset ven
Po předchozím ztrátovém týdnu americký akciový index S&P 500 tentokrát uzavřel se ziskem 0,85 %. Rozpětí pohybu do strany se zúžilo, prolomení trojúhelníkové formace určí další směr vývoje indexu.
Scalping – nejtěžší tradingová disciplína
Pravděpodobně jeden z nejnáročnějších a zároveň i nejrizikovějších obchodních stylů. Úspěšný scalper dokáže v relativně krátkém časovém období dosáhnout potenciálně velmi atraktivních zisků, avšak každá chyba jej dokáže nekompromisně potrestat. Pojďme si o scalpingu říct více a zároveň si povědět, kde se této disciplíně zdarma přiučit.
Návod, ako používať analýzy od 3cAnalysis
Na základe podnetu tímu FXstreet.cz, ktorý vzyšiel z názorov klientov a čitateľov servera, tím 3cAnalysis ponúka návod, ako jednoducho použivať jeho analýzy.