Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Praktické okénko – Ziskové obchody po pullbacku ve směru trendu
Obchodování ve směru trendu je nejziskovějším způsobem tradingu. Metoda vstupu po pullbacku může být v kombinaci s trendem zajímavou a profitabilní obchodní strategií.
Priming – psychologický problém mentoringu a edukace
Pozor na vědomou i nevědomou manipulaci. Může váš trading zastavit i na několik let.
Elliottovy vlny: Měnový pár EUR/NZD, index DAX a akcie Microsoft
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár EUR/NZD, index DAX a akcie Microsoft. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
Odvrácená strana mince
Trading z pohledu problémů, které může napáchat a zamyšlení nad tím, proč se k němu přistupuje neseriózně.
Jak se obchodovalo v dubnu podle fialových indikátorů
Měsíční hodnocení tradingových seancí s využitím purple indikátorů je opět zde a snad netřeba dodávat, že duben měl díky různým událostem zase co nabídnout. Nicméně, k čemu že vlastně v dubnu 2020 došlo? Například jsme se stali svědky událostí, které byly do té chvíle zcela bezprecedentní a nemyslitelné. Zboží, co nikdo nechce, auta skladovaná na letištích a ropa za kterou se platí odběratelům, to představuje jen malý výčet následků koronavirové krize, kterou ještě k tomu doprovázela ropná válka světových velmocí.
Velká analýza EUR/USD
Většina mých sledovaných a obchodovaných trhů se i nadále pohybuje v obtížně obchodovatelném a někdy až iracionálním módu. Velkou měrou k tomu přispívá americký prezident Donald Trump, který dle toho, jak se právě vyspí, vydává prohlášení a komentáře skoro ke všemu, co se nějak hýbe… A navíc vůbec není žádný problém otočit náhled na danou věc o 180 stupňů během pár dnů.
Obchodování při zasedání FOMC
Federální výbor pro otevřený trh (FOMC) se schází osmkrát ročně, aby projednal a stanovil americkou měnovou politiku. Každé setkání je důležitým datem ekonomických kalendářů většiny obchodníků. Spekulace před schůzkou a následný spád mohou podnítit výkyvy volatility, protože trhy silně reagují na rozhodnutí této důležité komise Fedu.
Zajímavá technická situace na zlatě
V dnešním blogu technické analýzy se spolu podíváme na zlato. V závěru roku se na tomto instrumentu nachází dva protichůdné signály. Na své si mohou přijít jak medvědi, tak býci.
Překvapí Fed ve středu trhy?
Ve středu se dozvíme výsledek dvoudenního zasedání americké centrální banky (Fed), která může buď nechat hlavní úrokovou sazbu beze změny na 5,25-5,50 % nebo ji znovu lehce zvýšit o 25 bps. Očekávání jsou nastavena na ponechání úroků na stávající úrovni s doprovodným jestřábím komentářem.
Obchodný signál pre pokračovanie trendu na NZD/USD a iné obchodné signály
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Tentokrát sa pozrieme na NZD/USD, USD/CHF a EUR/GBP cez daily a weekly timeframe. Obchodné príležitosti ponúkajú klasicky niekoľko stoviek pipový potenciál na zisk.
GBP/NZD: Býčí scénář na dosah?
Před třemi týdny jsme spolu spekulovali proti medvědímu pin baru, který se vykreslil na týdenním grafu. Býčí trend stále trvá a zdá se, že býci si můžou přijít opět na své.
NZD/USD: Kombinovaná analýza denního grafu
Kombinovaná technická analýza je hojně využívaná retailovými obchodníky. Pro snadné pochopení ji praktikuje většina začátečníků. Analytická práce je rozdělena mezi technické indikátory a Price Action. Tato jednoduchá analýza pomůže při obchodování do směru trendu.
Pohled tradera na EUR/USD, EUR/CAD a ropu WTI
Měnový pár EUR/USD dokázal v posledních dnech posílit až k 1,2090 +/-. Euro tak nadále prezentuje svou sílu i přes významný a v nedaleké budoucnosti ještě větší úrokový diferenciál vůči dolaru. Úrovně nad 1,2000 se mi ale již pro nové long pozice nelíbí, budu tedy dále čekat na korekci.
Jak na indikátor MACD
Pokud se pohybujete na akciových trzích, ve světě investic a krátkodobého obchodování určitě víte o technických indikátorech, které jsou pro krátkodobé obchodování nezbytné. Indikátorů je však mnoho a často má problém se ve výběru vhodného nástroje zorientovat i pokročilý obchodník. V tomto článku se budeme bavit o dalším nejčastěji používaném indikátoru, který úzce souvisí s klouzavými průměry.
Geopolitické události – embarga a sankce (4. díl)
V tomto článku se zaměříme na sankce a embarga. Probereme jejich význam, opatření a důsledky. Dále se podíváme na sankce Spojených států a na závěr se tradičně zaměříme na faktory, které embarga a sankce ovlivňují.
S chutí do nového roku
Použiju-li terminologii tradingu, tak se nám blíží významný separátor období a tím je konec, respektive začátek kalendářního roku. Jsme zvyklí na denní, týdenní, měsíční a nic to s námi nedělá. Ten roční ale v sobě něco ukrývá.
Měnový pár CAD/CHF: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár CAD/CHF a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.
Praktické okénko – po delší době dva plné Stop-Lossy
Někdy bývá statistika neúprosná a k jejímu naplnění dojde nekompromisně začátkem měsíce.
Jak hospodaří a investuje stát? Podívejte se na jasná čísla!
Úspěšného investora nebo podnikatele poznáme velice snadno podle toho, jakým vládne majetkem a jestli se jeho hodnota zvyšuje nebo snižuje. U vlád to už není tak jednoduché a názory veřejnosti jsou ovlivňovány médii, výroky politologů a "ekonomických expertů". Pojďme se oprostit od politiky a podívejme se na pár základních čísel, které vám mohou usnadnit pohled na jednotlivé vlády od roku 1993 z pohledu státního rozpočtu a HDP.
Backtestování obchodní strategie na dlouhých časových řadách
Článek především o nevýhodách backtestování a největších chybách, které v jeho rámci obchodníci dělají.