Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

VIDEO: Přehled zajímavých investičních příležitostí pro 51. týden
Pravidelný týdenní komentář společnosti BOSSA.

Co dělat, když jste přestali věřit své obchodní strategii
Dnes se zaměříme na to, co byste měli dělat, když máte pochybnosti o své obchodní strategii. Podělím se s vámi o pár tipů a technik, které můžete okamžitě aplikovat, pokud si nejste v něčem jisti. Pojďme na to.

🔴 Kopírujte úspěšné: Jaké akcie právě nakupuje Warren Buffett? 🚀
Nejznámější investor světa Warren Buffett právě nakupuje tyto akcie ve velkém! Proč byste měli také?

INVESTIČNÍ GLOSA: Zuckerberg často šlape vedle. Na každém z nás ale neskutečně vydělává
Mezi investorskou smetánkou je Meta často vnímána jako společnost, která stojí za zastaralým Facebookem, která kriticky nezvládla tvorbu metaversu a která má to nejlepší určitě za sebou. Čísla ale ukazují něco jiného. Meta na nás dokáže neuvěřitelně vydělávat.

Nově příchozí data z USA pomohla trhům k růstu, dolar pod mírným tlakem
Další den v zelených číslech za sebou mají americké i evropské burzovní indexy.

Burzovní grafy: Volatilita pokračuje, výrazný páteční růst posunul americké akcie do zisku
Americký akciový trh má za sebou další dramatický zkrácený obchodní týden. Díky pátečnímu posílení zapsal index S&P 500 zisk 1,86 %, o den dříve byla ale situace opačná.

Pohled do budoucnosti – demografické změny (2. díl)
V tomto článku se blíže podíváme na demografické změny a nastíníme některé důležité aspekty, které s nimi souvisejí. Poté se budeme zabývat faktory, které tyto demografické změny ovlivňují, a na závěr se klasicky podíváme na dopad těchto změn na ekonomiku, spotřebitele atd.


Elliottova vlnová teorie pro měnové páry USD/JPY, EUR/NZD a EUR/GBP
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový páry USD/JPY, EUR/NZD a EUR/GBP. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář svého vývoje.

USD/JPY poženou nahoru japonské akcie
Vzájemná silná korelace měnového páru USD/JPY a japonského akciového indexu Nikkei je na finančních trzích celkem známá věc. Vysvětlení je jednoduché – japonské společnosti jsou ve velké míře zaměřeny na export a slabší domácí měna jim následně násobí zisky, což podporuje cenu akcií. Podívejme se dnes, jak tento můstek mezi akciovým a měnovým trhem funguje v současné době.

Analýza S&P 500, GBP/USD a EUR/USD - tento pátek může být pro trhy zásadní
Přestože dolar minulý týden výrazně oslaboval a akciové indexy stagnovaly, tento týden může být vše jinak. Máme očekávat nové rekordní hodnoty?

Index strachu (VIX) nejníže od roku 2007
Index strachu (VIX) se pohybuje na podobných úrovních, jako před vypuknutím finanční krize a následně vždy před koncem jednoho ze dvou kol kvantitativního uvolňování v USA.

Praktické okénko – zajímavé tržní situace, které budu v brzké době vyhlížet
V dnešním článku se podíváme na tržní situace, které určitě stojí za sledování.

Kdy bude opět vypnuta ekonomika v ČR?
Možná je to tím, že mám špatnou paměť, anebo je to tím, že jsem ještě příliš mladý a moc jsem toho nezažil. Ale nevím o tom, že by někdy nějaká nemoc měla rovinu nejen zdravotní, ale i politickou. Nebudu se v tomto článku věnovat spikleneckým teoriím, protože ty jsou holým nesmyslem, ale zkusím se na celou věc podívat z praktického pohledu.

Bude rast kryptomien pokračovať aj v roku 2022?
V tomto blogu poukážem na možný budúci vývoj menových párov na základe minulých pohybov a technickej analýzy. Pozrieme sa na tie najväčšie kryptomeny, na ktorých v podstate stojí budúcnosť aj ostatných tokenov a tými sú Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH).

Medvědi měli navrch, index S&P 500 ztratil přes dvě procenta
Uplynulý týden byl opět plný zvratů. Po oznámení nižší než očekávané inflace index S&P 500 v úterý vystoupal až k 4 100 a uzavřel nad 4 000. Od středy pak ale již jen klesal poté, co Fed naznačil delší období zvyšování sazeb. Celkově index za týden odevzdal 2,08 %.

Chcete začít s tradingem? Máme pro vás ultimátní videokurz pro začátečníky!
Trading byl odjakživa jednou z nejkontroverznějších disciplín finančního světa. Z jedné strany úspěšný trader může dosahovat profitability, o které se o dlouhodobým investorům ani nesnilo. Ze strany druhé je však aktivní obchodování disciplína, která se povede ovládnout jen determinovaným obchodníkům. Nicméně navzdory na první pohled složitě vypadajícím grafům za vysokou neúspěšností často nestojí složitost tradingu, ale spíše nepřipravenost začátečníků na postupný proces učení se a zdokonalování svých obchodních schopností.

Praktická ukázka: Dva dny čekání se vyplatily
Minulý týden to bylo bez obchodu. V tomto to vypadalo podobně, no naštěstí jsem se nějakých obchodů dočkal. A nedopadlo to vůbec špatně, tím spíš, že v minulém týdnu byla nula a v alternativním nastavení by to byla velká ztráta. Mimochodem, i k té alternativě se ještě vrátím.

Koronavirus a extrémní volatilita na trzích
Nákaza virem COVID-19 poslala globální trhy do nevídaného chaosu, ve kterém každodenní masivní výprodeje a poklesy, které jsou střídány rychlými, ale krátkými tržními oživeními, aktuálně prohlubují všudypřítomnou nejistotu, která nyní ovlivňuje investice všech malých i velkých investorů.

Riziko – 1. díl
Jedna z mála věcí, kterou máme v tradingu zcela pod kontrolou a vlastně asi jedinou, je riziko. Riziko, respektive velikost ztráty. Nikdy dopředu nevíme, jak dlouho bude trvat náš obchod. Nikdy nevíme, jestli cena dorazí k našemu Take-Profitu, částečným odprodejům, přitažením Stop-Lossu k Break/Evenu. To všechno dopředu nikdy nevíme. Co ale víme, je maximální velikost naší případné ztráty. V těchto dvou dílech věnovaných riziku, respektive risku, zkusím popsat svůj pohled na dva odlišné přístupy práce s rizikem.