Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Týždenný výhľad pre EUR/USD a index DAX
Technické analýzy pre vybrané menové páry, európske a americké akciové indexy ponúkajú možnosť nahliadnuť na spôsob, akým sú tieto dnes poskytované inštitucionálnym klientom či profesionálnym obchodníkom na kapitálových trhoch.

Elliottova vlnová teorie pro měnový páry GBP/CAD, AUD/CHF a AUD/NZD
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový páry GBP/CAD, AUD/CHF a AUD/NZD. Elliottova vlnová teorie je založena na analýze vlnových cyklů, které se na finančních trzích pravidelně opakují.

Týden pravdy je zde – blíží se souboj akciových titánů?
Výsledková sezóna je v USA v plném proudu a tento týden je nabitý velkými jmény. Pojďme se bez otálení podívat, které akcie se vyplatí tento týden sledovat.

Elliottovy vlny: Měnový pár NZD/JPY, kryptoměna Bitcoin a káva
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár NZD/JPY, kryptoměnu Bitcoin a kávu. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Dobrý interpret měnové politiky Fedu: Nick Timiraos
Pro mnohé bylo možná překvapivé, že Fed snížil své sazby rovnou o 50 bazických bodů. Čistě z přísně makroekonomického pohledu dávalo větší smysl snížení o 25 bazických bodů. Názory na to, o kolik Fed sníží sazby, se několikrát během měsíce změnily. Vyznat se v rozhodnutích a projevech jednotlivých centrálních bankéřů a celkové makroekonomické situaci není zrovna jednoduché. Avšak objevil se jeden specialista, který se trefil. Tím někým byl novinář z Wall Street Journal, Nick Timiraos.

Srpnová volatilita pokračuje, index S&P 500 potřetí v řadě ztratil
Také v uplynulém týdnu pokračovalo rozkolísané obchodování. Americký akciový index S&P 500 odepsal 1,03 % a zaznamenal třetí týdenní pokles za sebou.

Koronavirus umocňuje strach z Brexitu bez dohody. Co bude s librou?
Euro v minulém týdnu postrádalo sílu. Americký dolar pumpuje a obnovuje svoji mocnou pozici. Nicméně i oslabené euro si dokázalo smlsnout na libře. Proč? Obchodníci mají strach z Brexitu bez dohody.

Nejžhavější evropský trh? Německý DAX a jeho obchodní příležitosti
V posledních měsících je stále zřejmější, že světové trhy se pohybují v prostředí značné nejistoty. Napjatá geopolitická situace, válka na Ukrajině, rostoucí napětí na Blízkém východě i nejistý vztah mezi Západem a Čínou – to všechno se promítá do nálady investorů a do vývoje hlavních amerických akciových indexů. Zároveň Evropa čelí vysoké inflaci, zvýšeným úrokovým sazbám a ekonomickému zpomalení, zejména v Německu, které je ekonomickým motorem eurozóny.

Praktická ukázka: Drama v závěru týdne
Už to vypadalo na další, tedy třetí týden, ve kterém nebude mnoho obchodů, přičemž vše proběhne v klidu a v pohodě. No toto zdání probralo do reality čtvrteční drama. Volatilita nebyla nijak přehnaná, přesto jsem se dobral k docela zajímavým dvěma obchodům.

Obchodník měsíce XTB – Petr Zýma: Jak se stát ziskovým traderem?
Petr Zýma je Senior Account v XTB a kapitán českého baseballového národního mužstva, se kterým právě nyní reprezentuje naši zemi v Japonsku.


FOMO v tradingu a jak se s tím vypořádat
FOMO neboli Fear of Missing Out je běžný jev v obchodování na finančních trzích. Odkazuje na pocit úzkosti a lítosti, který vzniká, když si myslíte, že přicházíte o ziskovou příležitost na trhu nebo že si jiní obchodníci vedou lépe než vy.

Ztráty CHF dosahují 13 %
Už je to více než rok od chvíle, kdy Švýcarská národní banka (SNB) přestala bránit měnový pár EUR/CHF svými intervencemi a nechala švýcarský frank posílit. Podíváme se dnes proto na vývoj za uplynulý rok a na výhled tohoto měnového páru.

Intuitívne a inštinktívne obchodovanie
Nasledujúci článok je písaný ako reakcia na článok: „Intuitivní a instinktivní obchodování – nikdy!“. Nie ako obhajoba môjho článku: „Typické obchodné chyby“, ktorý spomínanému článku predchádzal. Tento článok píšem len ako vysvetlenie vecí vytrhnutých z kontextu. Vysvetlenie niečoho, čo mi bolo podsunuté a pritom to bolo viac ako zavádzajúce.

Aktuální FOREX příležitosti na GBP/USD, AUD/USD a EUR/NZD
Podhodnocená britská libra nám poslední dny výrazněji koriguje předcházející propady a posunuje se k důležité týdenní rezistenční oblasti 1,2500-1,2600 (do července to byla support oblast). Akumulované long pozice z nižších úrovní (pod 1,2300) či alespoň větší část je vhodné již uzavřít.

Index S&P 500 je na dalším rekordu
Americký akciový index S&P 500 vzrostl již šestý týden v řadě a podeváté za uplynulých deset týdnů. V pátek trh opět vylepšil historické maximum a index od pondělí do pátku celkově zpevnil o 0,85 %.

Index S&P 500 mírně korigoval předchozí zisky, udržel se ale nad 5 000 body
Americký akciový index S&P 500 po většinu týdne uzavíral nad hladinou 5 000 bodů a ve čtvrtek dokázal vylepšit historické zavírací maximum, po zprávách o nečekaně vyšší spotřebitelské (úterý) a výrobní (pátek) inflaci ovšem trh měl tendenci klesat, a za celý týden tak index odepsal 0,42 %. Jde o první pokles po pěti týdnech růstu a teprve druhý za uplynulých šestnáct obchodních týdnů.

Praktické okénko – Agresivní long proti trendu. Jak to dopadlo?
Long obchod proti silnému trendu s ukázkou agresivního řízení.

Fundamentálně výživný rok 2024 – Pozor na FOMO
Velké množství fundamentálních událostí v letošním roce může obchodníky a investory svádět k nepromyšleným obchodním akcím. Proč se vyhnout FOMO efektu, si řekneme v tomto článku.

Do kdy může klesat cena ropy?
Někteří obhájci růstu ceny ropy tvrdili, že nižší cena této komodity oživí poptávku po černém zlatě, které je vstupní surovinou v mnoha výrobních procesech. Zlevní se přeprava zboží a motoristé se v létě vydají na dlouhé výlety. Nicméně škrt přes rozpočet přinesla Čína, největší světový odběratel komodit. Výpadek poptávky čínské ekonomiky, způsoben slabším ekonomickým růstem nejsou schopny nahradit vyspělé ekonomiky, ani takzvané rozvíjející se ekonomiky. Komoditní index proto za poslední rok oslabil přes 36 procent. Navíc aktuální akciový výprodej podkopává důvěryhodnost čínské ekonomiky, což se může brzy projevit v indikátorech spotřebitelské a podnikatelské důvěry a následně pak v číslech maloobchodních prodejů a průmyslové výroby.