Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Swingový výhled - 2. týden (Akciové indexy v USA, dolar, ropa)
Trhy začátkem roku nepůsobí příliš nervózně ohledně dění kolem předání prezidentské moci v USA a dalších nárůstů nově nakažených po světě. Akciové indexy pokračují v růstu na nová historická maxima, zatímco americký dolar využívá politické situace v USA a vyšších výnosů k mírným ziskům. Situace na většině měnových párů tak zůstává začátkem roku nezměněna.
Technická analýza měnových párů EUR/USD a GBP/USD
Dnešní blog technické analýzy měnových párů bude zaměřen na měnové páry EUR/USD a GBP/USD. Přesto, že se z pohledu S/R úrovní nacházejí tyto dva měnové páry v rozdílné situaci, došel jsem díky jejich analýze k jednotnému závěru týkající se dalšího posílení či oslabení amerického dolaru v příštím dnech.
Euro slábne kvůli zpomalování eurozóny, dnes zasedá ECB
Akcie včera zamířily do červených číslech, což platilo zejména o akciích v Evropě, které se dostaly pod tlak díky slabým výsledkům z pracovního trhu.
Psychologie obchodování s kryptoměnami
Díky absenci "velkých světových hráčů" v kryptoměnovém světě, lze pozorovat tendence jednotlivých kryptoměn k náchylnosti na emoce masy. Možná se nám s novými technologiemi otevírá i nové pole působnosti pro ladění obchodní psychiky.
Trading analýza indexu S&P 500 a měnových párů EUR/USD a USD/JPY
Trhy dlouho očekávaný den = středu 21.9.2016, kdy byl zveřejněn výstup z prvního podzimního zasedání Fedu, máme konečně za sebou. Nedočkali jsme se žádného překvapení, Fed úrokové sazby nezvýšil a odsunul možnost zvýšení na konec roku. Akcie posílily, dolar oslabil, zlato posílilo. Čili vše jak má být?
Euro a inflace? Žádný problém
Ve Spojených státech ceny rostou meziročně o 4,9 %. Není proto divu, že americká centrální banka (Fed) na posledním zasedání připravila trh na dřívější růst úrokových sazeb a dolar si následně připsal slušné zisky napříč měnovým spektrem. Co na to euro? Můžeme čekat podobnou reakci od centrální banky ve Frankfurtu?
Výsledek stop-hunting strategie
Chtěl bych se podělit o svoje výsledky se strategií, o které jsem v minulosti něco málo napsal na blogu. Je to poměrně jednoduchá mechanická strategie (obchodovaná aosem), která by se asi dala nazvat jako breakout scalping nebo ještě výstižněji „stop-hunting“.
13. komnata tradingu – témata, o kterých se nemluví
V dnešním článku otevřeme nepříjemná témata, o kterých by se v tradingu raději nikdo nebavil.
Proč dnes nakupuji EUR/USD
Dnes ráno se v diskusi objevil dotaz, jak se dívám dnes na měnový pár EUR/USD. Ještě než jsem udělal svůj dnešní obchod, napsal jsem do této diskuse (článek News Trading 1), jak jsem na něj připraven. Nyní jsem v obchodní pozici přesně dle plánu. Stále po mě chcete konkrétní věci, a tak jsem se rozhodl, že vám sem uvedu krátký popis mého dnešního uvažování na trhu EUR/USD.
Najhorší a najlepší obchod týždňa
V článku zhodnotím stratový a štyri ziskové obchody, na tému: „Najhorší a najlepší obchod týždňa“. Ziskové obchody boli „skalpovacie“, realizované na jednom inštrumente (DAX) – short, za necelých 27 minút. Zhrniem dôvody otvorenia objednávok, uzavretie, pozitíva ale aj negatíva.
Konec hegemonie dolaru
Dolar je dnes nekorunovaným králem finančního světa. To znamená, že v současné době dolar nečelí velké konkurenci ze strany jiných měn. To ovšem neznamená, že je americký dolar neporazitelný. V tomto článku podrobněji probereme, co znamená hegemonie dolaru a jak by její svržení změnilo svět.
Swingový TimeFrame výhled na týden 3. - 9. října 2022
Každý týden sleduji majors měnové páry a určuji u nich aktuální sílu trendu. Ty pak obchoduji podle své obchodní strategie, a to živě a na opravdových trzích přímo před zraky diváků. Co přinesl tento týden?
Káva zatím nenašla své dno. Dozrál čas na spekulativní nákup?
Káva je od roku 2011 v silném sestupném trendu. Z tehdejších hodnot kolem 400 USD se nyní nachází pod 100 USD. Může jít vůbec ještě níže?
Obchodník měsíce: Jáchyme, hoď to do automatu
Přinášíme další ze série pohledů na obchodování našeho reálného klienta. Tentokrát se jedná o obchodníka z Ústí nad Labem, který má účet u XTB od února tohoto roku. K burze však přičichl již v roce 1996 díky obchodům s mědí na newyorské komoditní burze. Trader se zaměřuje na obchodování automatických obchodních systémů (AOS), ale nebojí se z nich vybočit a předvést své vlastní tradingové umění. Celkový zisk za měsíc květen ve výši 64 tisíc korun je dobrou vizitkou. Zvláště pak, když se další zisky kupily také v otevřených pozicích.
Ponákupní racionalizace - Způsob, jakým omlouváme své chyby
Investování pod vlivem emocí je velkým nepřítelem ziskovosti. Co se ovšem odehrává v investorově mysli poté, co provede nepromyšlený nákup akcie? Na to se podíváme v tomto článku.
Praktická ukázka: Gap kolem FEDu
V minulém týdnu jsme absolvovali výsledky ECB a v tomto (tedy v tom, kterého se týká tento článek) nás čekalo to stejné v podání FEDu. Opět jsem přemýšlel, jak to minule dopadlo a myslím, že zase docela dobře. A tak jsem byl zvědavý, co se stane při tomto vyhlašování.
Analýza více časových rámců: Palladium a Platina
V dnešním blogu se blíže podíváme na komodity: Palladium, Platina a to formou analýzy více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.
ČNB, růst úroků a ceny bytů
Česká národní banka (ČNB) připravuje trhy na růst základní úrokové míry. Jejího zvýšení z 0,25 % na 0,50 % bychom se měli dočkat v létě a nemusí jít o poslední letošní úrokový „hike“. Dopad na kurz koruny je zřejmý. Vzhledem k tomu, že Evropská centrální banka žádné podobné kroky letos neplánuje, koruna vůči euru posiluje. Právě v očekávání lepšího úročení v Česku oproti eurozóně klesnul měnový pár EUR/CZK letos o 80 haléřů na 25,45.