Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Mám obchodovat spíše zlato, nebo stříbro?
Zlato i stříbro patří k nejoblíbenějším komoditám mezi zkušenými obchodníky a často bývají i první volbou u těch začínajících. Avšak který z těchto drahých kovů se v dnešní době více hodí pro trading? Na to se zaměříme v dnešním článku.
Index S&P 500: Výhled Fedu udělal z čekání na Santu slušnou kovbojku
Předvánoční týden byl plný vzrušení. Nečekaně prudký pokles po oznámení měnověpolitického výhledu Fedu vrátil index S&P 500 o tři procenta níže a hluboko pod psychologicky významnou hladinu 6 000 bodů. I přes páteční vzestup index za celý týden odepsal 1,99 %.
Príprava na 25. týždeň 2020
Poznáš ten pocit? Otvoríš platformu a už si na „99 % presvedčený“ o možnosti otvorenia pozície? Je takýto postoj skutočne správny? Je skutočne správny aj v prípade ziskového obchodu? Ako prebieha tvoja príprava na obchodnú seansu? Pripravuješ sa, alebo otvoríš platformu a jednoducho po pár „mrknutí“ otvoríš aj pozíciu?
Tržní výhled pro rok 2023: Co můžeme očekávat?
Poslední roky byly na trzích jako na horské dráze, po bleskovém propadu na počátku pandemie jsme zažili euforický růst jenom proto, abychom se v druhé polovině roku 2022 začali znovu propadat směrem dolů. Čeho bychom se tedy mohli dočkat v roce 2023? Přijde recese nebo obrat?
Kde je stále inflace pod 1 %?
Ve světle bombastických inflačních čísel z dílny Českého statistického úřadu se pojďme podívat, proč musela Česká národní banka zvyšovat úrokové sazby dříve než ostatní centrální banky. A že pořád existují velké ekonomiky, kde růst spotřebitelských cen řešit nemusejí.
Tajemství krátkodobého obchodování
Hlavní princip krátkodobého obchodování lze popsat následovně - čím kratší dobu trvá obchodní operace, tím méně peněz lze vydělat. Pokud jste někdy do něčeho investovali, s velkou pravděpodobností blížící se 100 % se jednalo o smlouvu s termínem přesahujícím 1 den. Není to náhoda. Obecné pravidlo investic i spekulací zní takto: zajímavé zisky vyžadují čas. V tomto článku se zaměříme na tajemství krátkodobého spekulativního obchodování.
Trhy s Danem: Long obchod na menovom páre EUR/SEK
V tomto blogu si priblížime situáciu na menovom páre EUR/SEK, na ktorom už mám otvorený pozičný long obchod. Rozoberieme si logiku vstupu. Z pohľadu PRICE ACTION vysvetlím, prečo som vstupoval a kde som umiestňoval stop-loss a profit-target.
Nvidia: Krach nebo růst?! | Investiční Memento #82
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 82. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?
Ochránci proti inflaci
Do čeho dnes investovat, aby výnos alespoň pokryl extrémní zvyšování cen? Lidová moudrost napovídá, že tradičním uchovatelem hodnoty jsou především zlato a nemovitosti.
Jak se svést na americkém růstu
Politická scéna ve Spojených státech zažívá krušné chvíle, když po neuznání prezidentských voleb muselo dojít ke střelbě uvnitř Kongresu při jeho pokusu o obsazení. Zdá se však, že nebezpečí politického převratu v samotném srdci demokracie je zažehnáno. Alespoň tak to vnímají finanční trhy, které během včerejšího dne rostly a nenechaly se znervóznět.
Čo obchodovať tento týždeň na Forexe
V tomto tradingovom blogu poukážem na minulý vývoj rôznych trhov a inštrumentov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Pozrime sa teda na GBP/JPY, AUD/NZD a NZD/CAD a aký potenciál majú.
Elliottova vlnová teorie pro index S&P 500, stříbro a zemní plyn
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro index S&P 500, stříbro a zemní plyn. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich směřování.
Malé ztráty jsou klíč ke konzistenci
Dlouhodobé konzistence se v tradingu dosahuje řízením obchodů a money managementem. Jaké jsou hlavní překážky v této činnosti, se dočtete v tomto článku.
TOP 4 komodity v roce 2024 – které překonávají S&P 500?
Index S&P 500 od ledna vzrostl o více než 20 %, což je opravdu úctyhodný výsledek. Nicméně nejen akcie mají zajímavý rok. V tomto článku přinášíme analytický rozbor čtyř komodit, které zaznamenaly v roce 2024 ještě větší cenové pohyby, než známý akciový index.
Potenciálne dvojité dno na AUD/USD a iné predikcie
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.
Jak dlouho vydrží koruna vzdorovat?
Včerejší zasedání ČNB proběhlo dle očekávání, kdy 5členná majorita v čele s guvernérem Michlem nechala hlavní českou úrokovou sazbu na 7,00 %. Tento trend kontrastuje nejenom s přístupem velkých západních centrálních bank (BoE, ECB, Fed), které zvyšují úroky o 50-75 bps v rámci posledních měnové-politických rozhodnutí, ale také s kolegyněmi ČNB v Polsku a Maďarsku.
Supply a demand zóny, jak je identifikovat?
V minulém článku jsme si ukázali strategii supply a demand zón. Dnes si povíme, jak tyto zóny identifikovat a kvalifikovat jako level. Supply a demand zóny najdeme na každém časovém rámci.
Technická analýza: USD/CHF, EUR/USD a USD/JPY
Události, kterých jsme již také součástí hýbou všemi trhy. Co se týká měnových párů viděli jsme prudké změny trendů. Volatilní pohyby cen nerespektují trendové čáry ani S/R úrovně na nižších časových rámcích. Během uplynulého obchodního týdne jsem si primárně vystačil s korekcemi trendů na H4 grafech, jako asi většina obchodníků. V dnešním blogu technické analýzy se budu věnovat hlavním měnovým párům a jejich aktuálním situacím.
Finanční páka - naučte se ji bezpečně používat
Obchodování na finanční páku s sebou přináší výhody, ale také rizika. V tomto článku se dozvíte, jak finanční páku bezpečně používat, a to na konkrétních příkladech.
Od evropského QE nečekejme zázraky
Na zítřejším zasedání Evropské centrální banky (ECB) se s velkou pravděpodobností spustí evropská verze kvantitativního uvolňování (QE), v jejímž čele bude stát nákup vládních dluhopisů zemí eurozóny.