Ticker Tape by TradingView
ECB nečekaně snížila hlavní úrokovou sazbu, Draghi slovy o "mělké recesi" srazil euro pod 1,37
Evropská centrální banka nečekaně hned na svém prvním měnovém jednání pod vedením nového guvernéra Maria Draghiho snižuje základní úrokovou sazbu o 25 bazických bodů na 1,25 procenta. Trhy většinově očekávaly ponechání sazby na úrovni 1,50 procenta s přistoupením ECB ke snížení sazeb až v prosinci. Guvernér ECB Mario Draghi následně trhy nepotěšil potvrzením rizik pro ekonomickým růst a varováním před snížením odhadu růstu ekonomiky pro příští rok.
Nový guvernér Evropské centrální banky rozhodnutí vysvětlil na následující tiskové konferenci. Šlo o první vystoupení nového guvernéra ECB v jeho funkci. „Na základě pravidelné ekonomické a monetární analýzy se bankovní rada rozhodla snížit sazby ECB o 25 bazických bodů. Ačkoliv inflace zůstává vysoká a pravděpodobně zůstane nad dvěma procenty po několik měsíců, očekává se, že míra inflace v průběhu roku 2012 poklesne pod 2 procenta,“ uvedl Mario Draghi.
"Pokračující napětí na finančních trzích pravděpodobně utlumí ekonomický růst v druhé pololetí letošního roku i dále," zhodnotil šéf ECB vyhlídky eurozóny a dodal, že existuje vysoká pravděpodobnost sestupné revize prognózy pro ekonomický růst v příštím roce.
Některá rizika pro růst ekonomiky eurozóny se podle šéfa ECB již "zhmotnila". "Nyní jsme svědky... slabého ekonomického růstu směřujícího k mělké recesi," prohlásil Draghi na dnešní tiskové konferenci.
Po dotazu o zhodnocení vývoje dluhové krize v Evropě Draghi uvedl, že ECB je přesvědčena, že pokud bude evropský krizový plán - včetně posílení bankovního sektoru a palebné síly EFSF, uklidní to četné obavy. Nejdříve je však podle šéfa ECB třeba vrátit se ke správné hospodářské politice. Apeloval přitom na všechny vlády, aby pokročily ve fiskální konsolidaci a reformách vedoucích k udržitelnému důchodovému systému.
Draghi také zapakoval postoj ECB vůči programovým nákupům dluhopisů zemí eurozóny, který již dříve prezentoval i jeho předchůdce Jean-Claude Trichet. Jedná se nadále o dočasný a limitovaný nestandardní krok tvůrce měnové politiky ECB, který má podpořit finanční stabilitu. ECB podle Draghiho rozhodně nehodlá v eurozóně sehrávat roli „věřitele poslední instance“. „To vskutku není v kompetenci ECB. Kompetencí ECB je udržení cenové stability ve střednědobém časovém horizontu,“ zopakoval Draghi.
Euro k americkému dolaru po dosažení úrovní až na hladině 1,3834 USD/EUR po rozhodnutí Evropské centrální banky korigovalo zpět k 1,3730 USD/EUR, ale v rámci tiskové konference ECB, která začala ve 14:30 opět došlo ke ztrátám a návratu pod 1,37 dolaru k euru. Česká koruna se posunula pod hladinu 25,00 CZK/EUR až na 24,851 a 18,10 CZK/USD z hladiny 25,13 koruny k euru bezprostředně po rozhodnutí ČNB o ponechání sazeb na nezměněné úrovni - 0,75 procenta u 2T repo sazby, ale po tiskové konferenci ČNB, která probíhala paralelně s tou ECB, zisky odevzdala a vrátila se na 25 korun k euru a k 18,30 CZK/USD.
Intradenní vývoj kurzu USD/EUR (online):
Jasné je, že evropská ekonomika zpomaluje a vyloučit nelze její přechodný pokles do záporného růstu v nejbližších čtvrtletích. Souběžně stoupá napětí kolem řešení situace Řecka. Italské 10leté dluhopisy dnes vystoupaly na nový rekord 6,39 procenta při rozšíření spreadu k německým na 462 bps. rekordní výnos nese také španělský 10letý dluh úrovní 5,53 procenta. „ECB musí vkročit na trh a jasně říci, že má neomezené zdroje bez ohledu na to, jak silná spekulace trhy ovládá,“ uvedl dnes irský ministr financí Noonan.
Americký Fed včera rozhodl nepřijmout žádná dodatečná měnověpolitická rozhodnutí, přestože zopakoval, že pro vývoj ekonomiky nadále existují významná rizika na dolní straně. Současná míra inflace na úrovni 3 procent je nad 2% cílem Evropské centrální banky, její výhled však počítá s útlumem k 1,7 % v průběhu příštího roku.
Česká centrální banka ve 13:00 rozhodla o ponechání sazeb beze změny, což pro klíčovou 2T repo znamená zúžení mezery vůči klíčové sazbě ECB na 0,50 procenta z dosavadních 0,75 procenta.
Klíčová slova: Koruna | Spekulace | Česká koruna | Inflace | EFSF | Výnos | ČNB | Banky | Dluhopisy | Bankovní rada | Sazby | Mario Draghi | USD | Evropská ekonomika | EUR | Centrální banka | Euro | Rizika | Evropská centrální banka | Centrální banky | ECB | Ekonomika | Fed | Zhodnocení | Pravděpodobnost | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Analýzy | Ekonomický růst | Míra inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD | Zisky | CZK | Trh | ROCE | Banka | Růst ekonomiky eurozóny | Ministr financí | Intradenní vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD/EUR | Guvernér | Dluhové krize | Výhled | Krize | Euro k americkému dolaru | Vyhlídky eurozóny | Růst ekonomiky |
Čtěte více
-
ECB nákup dlhopisov
ECB oznámila, že nakúpila dlhopisy za 3,95 mld. euro v min... -
ECB nákupy dlhu
Za minulý týždeň ECB nakúpila... -
ECB naozaj naštartovala rast v euro zóne, optimizmus prevažuje aj naďalej
Obrovské množstvo peňazí, ktoré bolo natlačených do obehu v euro zóne od začiatku kvantitatívneho uvoľňovania nakoniec možno naozaj prinieslo solídne ekonomické výsledky. Situácia v euro zóne je optimistická a k tomu vidíme aj nárast inflácie – presne to, čo si Mario Draghi prial. -
ECB na rozcestí. Výhled pro USD, EUR a GBP
Na konci minulého týdne mírně vzrostl rizikový sentiment. Důvodem byla dobrá zpráva o maloobchodních tržbách v USA a zpráva University of Michigan, která ukázala, že 5letá a 10letá inflační očekávání klesla z 3,1 % na 2,8 %. Navzdory určité pozitivitě zůstává riziko recese vysoké, přičemž americká ekonomika ve 2. čtvrtletí klesla podle modelu Atlantského Fedu o 1,5 %. -
ECB našlapuje ve stopách Fedu
ECB určí směr FX podle Fedu a amerických úrokových sazeb. Kdy tedy Evropská centrální banka zpřísní peníze? Minulý týden Rakušan Ewald Nowotny prohlásil, že ECB by to měla nyní zvládnout: zvýšit úrokové sazby a zastavit nákup dluhopisů. Bude Draghi následovat doporučení nebo další zpřísnění zpozdí, aby zabránil zhodnocení eura? V oblasti kryptoměn bitcoin, stejně jako celý trh, během posledních dvou dnů v týdnu výrazně posílil. Je to jen odraz mrtvé kočky nebo konec poklesu kryptoměn? -
ECB na tahu
Člen bankovní rady V. Benda v rozhovoru sdělil, že nevidí důvod ke zvyšování úrokových sazeb v příštích měsících, jelikož posilování koruny dostatečně utahuje měnové podmínky. Dále řekl, že prognóza ČNB naznačuje „víceméně“ dvoje zvýšení úrokových sazeb (včetně únorového zvýšení). Podle našeho názoru však ČNB tímto přístupem riskuje zklamání trhu a odchod zahraničních investorů, což by mělo za následek oslabení koruny a potřebu zvýšit úrokové sazby. Koruna zůstala téměř bez reakce a v současnosti se pohybuje nad úrovní EUR/CZK 25,40, podobně jako většinu minulého týdne. -
ECB na trhu
ECB nakupuje dvoj a troj-ročné talianske dlhopisy vo veľký... -
ECB naznačila ďalšie kolo stimulov
Akciové trhy v USA a v Európe majú za sebou pozitívny týždeň. Minulý týždeň zasadala Európska centrálna banka, ktorá naznačila, že na septembrovom zasadaní môže pristúpiť k zníženiu depozitnej úrokovej sadzby o 0,1 percentuálneho bodu na -0,5 percentuálneho bodu. Banka sa však vyjadrila, že k tomuto kroku pristúpi až po zverejnení novej ekonomickej projekcie, pretože si chce byť istá pred zavedením nových stimulov. Banka taktiež naznačila, že ekonomika bude potrebovať viac stimulov, a preto uvažuje o opätovnom zavedení programu nákupu aktív známeho ako QE. -
ECB naznačila ďalšie lacné úvery bankám. Európske akcie sú silno v pluse.
Benoit Couere z ECB naznačil, že v ECB sa diskutuje o nových dlhodobých lacných úveroch pre banky. Z nášho pohľadu to nie je až také prekvapenie, nakoľko predošlé úvery budú mať splatnosť v roku 2020. Prekvapením by však bolo, keby nové kolo týchto úverov prišlo skôr, čo sa pri aktuálnom spomalení ekonomiky nedá vylúčiť. -
ECB naznačila možné utahování QE, poslala tak nahoru euro i libru
Předseda evropské centrální banky Mario Draghi na posledním vystoupení poměrně překvapil investory svým prohlášením, že centrální banka přemýšlí o přenastavení programu odkupu dluhopisů. Možnost, kterou ještě před pár týdny fakticky vyloučil, se tak opět dostala opět do hry. ECB aktuálně odkupuje dluhopisy v objemu cca 60 miliard eur měsíčně a předpoklad trhu – alespoň co Mario Draghi sliboval – byl takový, že tímto tempem se bude pokračovat minimálně do konce roku 2017. -
ECB nedokáže naštartovať rast úverov
Akciové trhy v US včera zaznamenali najväčší pokles od júna. Dôvody na pokles majú akcie už posledných niekoľko dní, no spúšťačom toho včerajšieho boli slabé... -
ECB nedokáže urobiť z Grécka Nemecko
Risk on/risk off stále prioritouEuro v piatok zaznamenalo ďalšiu v... -
ECB nechala sazby beze změny a rozhodla jednomyslně, euro se dostalo na 1,32
Úrokové sazby v eurozóně podle očekávání zůstávají beze změny. ECB se rozhodla ponechat hlavní refinanč... -
ECB nechává sazby na 0,75 %. Draghi přiznává další zpomalení v Evropě a je připraven k akci
Evropská centrální banka (ECB) se zatím rozhodla nevyužít prostoru, který jí nabízí klesající inflace v ... -
ECB nechává úrokové sazby beze změny, volnější politiku nezdůrazňuje a posílá tím euro vzhůru
Evropská centrální banka ponechává úrokové sazby beze změny, jak se čekalo. Hlavní sazba tak zůstává na 0,50 procenta. Znovu se v měnovém výboru hlasoval... -
ECB nechce natahovat QE, Trump tlumí strach z války. Eurodolar odpoledne klesá
Hlavními tématy tohoto dne měly být ECB a americká cla, což se naplno potvrdilo. ECB trochu překvapila. Nikoli tím, že by změnila politiku - to se nestalo -, ale už dnes přestala používat frázi o možném navýšení či prodloužení QE. Navíc mírně vylepšila letošní odhad HDP její šéf Draghi přidal příznivé hodnocení ekonomiky a slova o větší důvěře v návrat inflace. -
ECB nejspíše odloží zvyšování sazeb na první čtvrtletí příštího roku.
Minulou neděli člen bankovní rady ECB Klaas Knot se vyjádřil ve smyslu, že očekává zlepšení ekonomiky eurozóny ve druhem pololetí letošního roku. -
ECB nemá na výběr a musí dál zvyšovat sazby
Euro dál stoupá, protože mnoho politiků a představitelů ECB trvá na zvyšování úrokových sazeb. Jelikož je inflace stále vysoká, je takový scénář pravděpodobný. -
ECB nemůže zpomalit tempo zvyšování úrokových sazeb.
První obchodní den v týdnu byl pro euro překvapivě aktivní. Přestože v pondělí nebylo žádné zpravodajské pozadí, pohyby začaly večer a pokračovaly po celý den až do večera. Byly tu ale nějaké novinky, budu se jim teď chvíli věnovat. -
ECB nenakupuje dlhopisy preto, aby zachraňovala euro
V poslednej dobe sa často stretávam s názorom, že nákupy štátnych dlhopisov zo strany ECB, t.j. kvantitatívne uvoľňovanie (ďalej QE) sú tu na to, aby sa financoval verejný dlh krajín eurozóny a teda aby sa zachraňovala eurozóna. To nie je pravda.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Investování do REIT: Evropské REITs - jak fungují a jak se liší od amerických? (7. díl)
Obchodování podle PRICE ACTION je dřina (dokud neuvidíte toto video)
Investiční šmejdi už neuniknou. Podvedl vás zahraniční broker? Nový rozsudek otevírá cestu k vymáhání peněz napříč EU
Od Alexandra Velikého po dnešní denár. Podívejte se na historii makedonského platidla
Jak obchodovat pattern Cup and Handle (hrnek s ouškem)
Jsou vzdělávací kurzy od prop firem relevantní zdroj informací?
Trend Following: Jednoduchá metoda, jak z trhů vytáhnout maximum
Trhy na křižovatce: Jak pomáhají reverzní formace odhalit další pohyb?
Moldavský lei je měnou zmítanou okolními obry. Platidlo přežilo i bankovní skandál století
Pět nejčastějších důvodů, proč obchodníci na trzích selhávají
Investování do REIT: Evropské REITs - jak fungují a jak se liší od amerických? (7. díl)
Obchodování podle PRICE ACTION je dřina (dokud neuvidíte toto video)
Investiční šmejdi už neuniknou. Podvedl vás zahraniční broker? Nový rozsudek otevírá cestu k vymáhání peněz napříč EU
Od Alexandra Velikého po dnešní denár. Podívejte se na historii makedonského platidla
Jak obchodovat pattern Cup and Handle (hrnek s ouškem)
Jsou vzdělávací kurzy od prop firem relevantní zdroj informací?
Trend Following: Jednoduchá metoda, jak z trhů vytáhnout maximum
Trhy na křižovatce: Jak pomáhají reverzní formace odhalit další pohyb?
Moldavský lei je měnou zmítanou okolními obry. Platidlo přežilo i bankovní skandál století
Pět nejčastějších důvodů, proč obchodníci na trzích selhávají
Denní kalendář událostí
Člen Fedu Michael Barr
V Evropě změna zimního času na letní
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA cenový index PCE
V Kanadě hrubý domácí produkt (HDP)
Ve Španělsku index CPI
V Británii maloobchodní tržby
V Japonsku index CPI
V USA rozjednané prodeje domů
V USA zásoby zemního plynu
Člen Fedu Michael Barr
V Evropě změna zimního času na letní
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA cenový index PCE
V Kanadě hrubý domácí produkt (HDP)
Ve Španělsku index CPI
V Británii maloobchodní tržby
V Japonsku index CPI
V USA rozjednané prodeje domů
V USA zásoby zemního plynu
Tradingové analýzy a zprávy
Forex: Credit Agricole otevřela long na NZD/USD
Forex: Americký dolar posiluje po zprávách o možných výjimkách z nových cel
Pražská burza přidala téměř dvě procenta, poprvé se dostala přes 2100 bodů
Michl získal ocenění časopisu The Banker pro nejlepšího guvernéra Evropy
Forex: Koruna zahájila týden mírně silnější k euru i k dolaru
Forex sentiment 24.3.2025
Akvizice startupových firem už letos překonaly čtvrtletní rekord
Swingové obchodování GBP/USD 24.3.2025
Starmer a Trump spolu hovořili o pokroku ohledně ekonomické dohody
Swingové obchodování USD/CAD 24.3.2025
Forex: Credit Agricole otevřela long na NZD/USD
Forex: Americký dolar posiluje po zprávách o možných výjimkách z nových cel
Pražská burza přidala téměř dvě procenta, poprvé se dostala přes 2100 bodů
Michl získal ocenění časopisu The Banker pro nejlepšího guvernéra Evropy
Forex: Koruna zahájila týden mírně silnější k euru i k dolaru
Forex sentiment 24.3.2025
Akvizice startupových firem už letos překonaly čtvrtletní rekord
Swingové obchodování GBP/USD 24.3.2025
Starmer a Trump spolu hovořili o pokroku ohledně ekonomické dohody
Swingové obchodování USD/CAD 24.3.2025
Blogy uživatelů
INVESTIČNÍ GLOSA: Největší rošáda od minulého století. Investoři mění USA za Evropu
Tradingovým talentům se ve Fintokei daří stále víc. Jaká je jejich úspěšnost?
Mentální únava v tradingu: Tichý zabiják výsledků
RebelsFunding nabízí 30% slevu na všechny programy, pouze do pátku 28. března
Může pokles na amerických akciích pokračovat?
Akcie Beyond Meat: Jak na burze prodělat kalhoty?
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry AUD/USD a EUR/JPY
Index S&P 500 zastavil pokles, býčí reakce na rychlou korekci ale vypadá jinak
Ropa, Rusko, Rubl, Rozpočet – už je po válce?
Krypto šeptanda (21.3.2025)
INVESTIČNÍ GLOSA: Největší rošáda od minulého století. Investoři mění USA za Evropu
Tradingovým talentům se ve Fintokei daří stále víc. Jaká je jejich úspěšnost?
Mentální únava v tradingu: Tichý zabiják výsledků
RebelsFunding nabízí 30% slevu na všechny programy, pouze do pátku 28. března
Může pokles na amerických akciích pokračovat?
Akcie Beyond Meat: Jak na burze prodělat kalhoty?
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry AUD/USD a EUR/JPY
Index S&P 500 zastavil pokles, býčí reakce na rychlou korekci ale vypadá jinak
Ropa, Rusko, Rubl, Rozpočet – už je po válce?
Krypto šeptanda (21.3.2025)
Forexové online zpravodajství
Americké akcie se zotavují z nedávných výprodejů
Denní shrnutí: Trhy posilují díky optimismu ohledně cílených cel
Uživatelé nyní mohou převádět své kryptoměny na eToro a investovat do dalších aktiv
Frankfurtská burza na začátku týdne nepatrně oslabila
Pražská burza v úvodu týdne na novém historickém maximu
Makroekonomický výhled pro tento týden: Oznámení repo sazby (ČR), růst HDP, inflace PCE (USA)
Colt CZ Group: odhady hospodaření za rok 2024
Trump oznamuje blížící se dohodu USA–Ukrajina o těžbě nerostů, zvažuje vlastnictví elektráren
Forex: Koruna posílila lehce pod 25,00 EUR/CZK
Stablecoinový boom čelí kontrole nad rizikem „Bank Run“ s tím, jak legislativa USA postupuje
Americké akcie se zotavují z nedávných výprodejů
Denní shrnutí: Trhy posilují díky optimismu ohledně cílených cel
Uživatelé nyní mohou převádět své kryptoměny na eToro a investovat do dalších aktiv
Frankfurtská burza na začátku týdne nepatrně oslabila
Pražská burza v úvodu týdne na novém historickém maximu
Makroekonomický výhled pro tento týden: Oznámení repo sazby (ČR), růst HDP, inflace PCE (USA)
Colt CZ Group: odhady hospodaření za rok 2024
Trump oznamuje blížící se dohodu USA–Ukrajina o těžbě nerostů, zvažuje vlastnictví elektráren
Forex: Koruna posílila lehce pod 25,00 EUR/CZK
Stablecoinový boom čelí kontrole nad rizikem „Bank Run“ s tím, jak legislativa USA postupuje
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Makro Předstihový ukazatel japonské ekonomiky nejvýš od roku 2006
Maloobchodní tržby, ČR, červen 2024
Porovnanie reakcie trhov na súčasné a aprílové geopolitické napätie
Rozbřesk: Ropa na houpačce a evropské trhy čekají na dnešní signály z ECB
GBP/USD – Denní pohled 29.8.2014
Index S&500, DXY, Gold
Forex: Dolaru ubližuje klesající averze k riziku
Forex: Nemastný, neslaný den na trhu s EUR/USD
Obchodování gapů: nebezpečí, nebo příležitost?
❗ US100 dosáhl na historická maxima 📈
Makro Předstihový ukazatel japonské ekonomiky nejvýš od roku 2006
Maloobchodní tržby, ČR, červen 2024
Porovnanie reakcie trhov na súčasné a aprílové geopolitické napätie
Rozbřesk: Ropa na houpačce a evropské trhy čekají na dnešní signály z ECB
GBP/USD – Denní pohled 29.8.2014
Index S&500, DXY, Gold
Forex: Dolaru ubližuje klesající averze k riziku
Forex: Nemastný, neslaný den na trhu s EUR/USD
Obchodování gapů: nebezpečí, nebo příležitost?
❗ US100 dosáhl na historická maxima 📈
Blogy uživatelů
INVESTIČNÍ GLOSA: Největší rošáda od minulého století. Investoři mění USA za Evropu
Praktické okénko – rychlý a snadný ID obchod
Jak začít nový obchodní rok 2025
Desetileté výnosy jsou nad 3 %, hrozí inverzní výnosová křivka
Příběh obchodníka – díl druhý
Akcie Adobe Inc – kdo koupí, neprohloupí?
Praktické okénko – Jak číst kontext trhu a proč proti němu neobchodovat
Grid Trading – moderní způsob obchodování
VIDEO: Obchodní příležitosti pro 33. týden
Technická analýza: BTC/USD a LSK/USD, Bitcoin na 10 000 USD!
INVESTIČNÍ GLOSA: Největší rošáda od minulého století. Investoři mění USA za Evropu
Praktické okénko – rychlý a snadný ID obchod
Jak začít nový obchodní rok 2025
Desetileté výnosy jsou nad 3 %, hrozí inverzní výnosová křivka
Příběh obchodníka – díl druhý
Akcie Adobe Inc – kdo koupí, neprohloupí?
Praktické okénko – Jak číst kontext trhu a proč proti němu neobchodovat
Grid Trading – moderní způsob obchodování
VIDEO: Obchodní příležitosti pro 33. týden
Technická analýza: BTC/USD a LSK/USD, Bitcoin na 10 000 USD!
Vzdělávací články
Ochrana proti změně - Co je to Hedging (1/2)
Trhy na křižovatce: Jak pomáhají reverzní formace odhalit další pohyb?
Psychologie tradingu
Jak obchodovat pattern Cup and Handle (hrnek s ouškem)
Prop trading společnosti (FTMO, Fintokei, atd.) - Jak získat milionový kapitál pro obchodování?
3 obchodní strategie pro rok 2024
Jak emoce ovlivňují naše obchodní rozhodnutí více, než si myslíme
Fair Value Gap: Klíč k Odhalení Skrytých Příležitostí na Trzích
Co a kdo je za úspěchem FTMO
Obchodování Price Action – Inside Bar
Ochrana proti změně - Co je to Hedging (1/2)
Trhy na křižovatce: Jak pomáhají reverzní formace odhalit další pohyb?
Psychologie tradingu
Jak obchodovat pattern Cup and Handle (hrnek s ouškem)
Prop trading společnosti (FTMO, Fintokei, atd.) - Jak získat milionový kapitál pro obchodování?
3 obchodní strategie pro rok 2024
Jak emoce ovlivňují naše obchodní rozhodnutí více, než si myslíme
Fair Value Gap: Klíč k Odhalení Skrytých Příležitostí na Trzích
Co a kdo je za úspěchem FTMO
Obchodování Price Action – Inside Bar
Tradingové analýzy a zprávy
Aktuálně otevřené FOREX pozice 20.9.2012
FTSE 100 - Intradenní výhled 22.1.2025
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Ropa WTI - Intradenní výhled 3.2.2025
Ropa Brent - Intradenní výhled 23.11.2022
Japonsko rostlo nejrychleji za více než 2 roky
FCA upozorňuje na několik nelegálních brokerů
Zlato - Intradenní výhled 21.1.2019
Forex: Zamíří CAD/JPY k rezistenci obchodního pásma?
Forex: Japonsko zřejmě nezmění měnovou politiku
Aktuálně otevřené FOREX pozice 20.9.2012
FTSE 100 - Intradenní výhled 22.1.2025
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Ropa WTI - Intradenní výhled 3.2.2025
Ropa Brent - Intradenní výhled 23.11.2022
Japonsko rostlo nejrychleji za více než 2 roky
FCA upozorňuje na několik nelegálních brokerů
Zlato - Intradenní výhled 21.1.2019
Forex: Zamíří CAD/JPY k rezistenci obchodního pásma?
Forex: Japonsko zřejmě nezmění měnovou politiku
Témata v diskusním fóru
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 28.10.2013
Kam smerujú librové páry?
Motor Slovenskej ekonomiky sa môže zaseknúť
Konzistencia ziskov (24. – 53. týždeň 2020)
Praktická ukázka: Když do trhu vstoupí adrenalin...
Jak obchodovat „Price Action“ (10. díl)
Analýza indexu S&P 500, EUR/USD a zlata
VIDEO: Evropu zaplaví čerstvá likvidita
Jak funguje ztráta v psychologii obchodování?
Aktuálne FX príležitosti: GBP/USD, EUR/USD a AUD/NZD
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 28.10.2013
Kam smerujú librové páry?
Motor Slovenskej ekonomiky sa môže zaseknúť
Konzistencia ziskov (24. – 53. týždeň 2020)
Praktická ukázka: Když do trhu vstoupí adrenalin...
Jak obchodovat „Price Action“ (10. díl)
Analýza indexu S&P 500, EUR/USD a zlata
VIDEO: Evropu zaplaví čerstvá likvidita
Jak funguje ztráta v psychologii obchodování?
Aktuálne FX príležitosti: GBP/USD, EUR/USD a AUD/NZD
Odborná literatura
Kniha "FOREX – Ziskové intradenní a swingové obchodní strategie" od Kathy Lien vychází v češtině!
Kniha "FOREX – Ziskové intradenní a swingové obchodní strategie" od Kathy Lien vychází v češtině!
Odborné kurzy a semináře
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)