Pátek 13. září 2024 12:23
reklama
Swissquote Bank
reklama
CapXmaster
reklama
Purple Branding (vzdělávání umíme)
reklama
Fintokei StartTrader

Souboj soláry vs. média: Společnosti zabývající se solární energií rostou, Trumpova mediální společnost se propadá!

13.09.2024 07:34  Autor: InstaForex  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

analytics66e27519c761d.jpg


Americké akcie rostou díky technologickému sektoru

Všechny tři hlavní americké akciové indexy skončily ve středu výše. Solidní růst akcií technologických společností vyvážil dopolední zklamání způsobené údaji o inflaci, které zmařily naděje, že Federální rezervní systém příští týden sníží úrokové sazby o 50 bazických bodů.

Technologický sektor, reprezentovaný indexem S&P 500 (.SPLRCT), zaznamenal působivý 3,3% zisk poté, co den začal poklesem. Klíčovou roli v tom hrála společnost Nvidia (NVDA.O), jejíž akcie vzrostly o 8 %. Důvodem růstu byla zpráva společnosti Semafor, že americká vláda zvažuje, že by společnosti Nvidia povolila vývoz pokročilých čipů do Saúdské Arábie.

Politické faktory podporují zájem investorů

Dalším faktorem ovlivňujícím náladu na trhu byly události na politické scéně. Demokratické kandidátce Kamale Harris se během prezidentské debaty podařilo dostat svého soupeře, republikána Donalda Trumpa, do defenzivy, což vyvolalo určitou reakci trhu.

Údaje o inflaci: očekávání se nenaplnila

Na začátku dne zveřejnilo americké ministerstvo práce údaje o indexu spotřebitelských cen (CPI), který v srpnu vzrostl o 0,2 %, což je v souladu s červencovým výsledkem. Jádrový index CPI, který nezahrnuje volatilní kategorie potravin a energií, mezitím vzrostl o 0,3 %, čímž překonal očekávání ekonomů, kteří předpokládali růst o 0,2 %.

Změny sazeb na trhu: obchodníci upravují prognózy

Po zveřejnění údajů o inflaci obchodníci upravili svá očekávání ohledně snížení sazeb Fedu. Podle nástroje FedWatch společnosti CME Group se pravděpodobnost snížení sazeb o 25 bazických bodů zvýšila z 66 % o den dříve na 85 %, zatímco pravděpodobnost snížení o 50 bazických bodů klesla z 34 % na 15 %.

Investoři doufali v mírnější údaje o inflaci

"Trh pravděpodobně očekával mírnější údaje o inflaci, které by Fedu poskytly více důvodů ke snížení sazby o 50 bazických bodů," uvedl Jack Janasiewicz, portfolio manažer společnosti Natixis. "Zpráva však dopadla mírně nad očekávání, což vytváří další tlak na Fed, aby omezil snížení sazeb na 25 bazických bodů."

V průběhu obchodního dne se investoři postupně přizpůsobovali novým údajům o inflaci. Janasewicz také zdůraznil, že to byl technologický sektor, který podpořil širší trh a vyčníval z davu.

Indexy rostou na pozadí růstu technologických akcií

Index Dow Jones Industrial Average (.DJI) vzrostl o 124,75 b.u, tj. 0,31 %, na 40 861,71 b. Index S&P 500 (.SPX) vzrostl o 58,61 b., tj. o 1,07 %, na 5 554,13 b.

Nasdaq Composite (.IXIC) vzrostl o 369,65 b., tj. o 2,17 %, na 17 395,53 b.

Rozdělení podle sektorů: kdo vede a kdo zaostává?

Z 11 klíčových sektorů indexu S&P 500 jich šest rostlo, přičemž v čele stály akcie spotřebitelských firem (.SPLRCD), které vzrostly o 1,3 %. Mezitím energetický (.SPNY) sektor zaostával, když klesl o 0,93 %, a sektor základních spotřebních výrobků (.SPLRCS) se snížil o 0,88 %.

Finanční index se udržel na místě

Finančnímu indexu S&P 500 (.SPSY) se do konce obchodování podařilo snížit své ztráty a po více než 2% propadu na minimum seance ji nakonec uzavřel jen o 0,39 % níže.

Finanční sektor posiluje

Největší zisky si připsala společnost American Express (AXP.N) poté, co její finanční ředitel v konferenčním hovoru uvedl, že poskytování úvěrů se daří a spotřebitelské výdaje jsou silné.

Také velké americké banky vyrovnaly počáteční ztráty a zakončily den růstem. Goldman Sachs (GS.N) vzrostla o 0,9 % a JPMorgan (JPM.N) o 0,8 %. Finanční sektor byl dříve v úterý pod tlakem kvůli obavám z poklesu příjmů z obchodování, pomalého oživení v investičním bankovnictví a možného poklesu úrokových příjmů v souvislosti s nadcházejícími změnami sazeb.

Trh reaguje na politickou debatu

Pozoruhodné pohyby na trhu způsobila také politická debata. Osm týdnů před prezidentskými volbami a po debatě vzrostly kontrakty na vítězství Kamaly Harris na platformě PredictIt na 57 centů za dolar potenciální výplaty, oproti 53 centům před debatou. Kontrakty na Donalda Trumpa klesly z 52 centů na 48 centů.

Tyto změny vedly k poklesu hodnoty akcií společností, u nichž se očekávalo, že budou mít z Trumpova prezidentského úřadu prospěch. Pokles vykázaly zejména akcie související s kryptoměnami, blockchainem a soukromými věznicemi. Akcie společnosti Trump Media & Technology Group (DJT.O) klesly o 10,5 %.

Solární společnosti jsou favority kvůli politickým očekáváním

Na pozadí očekávaných přínosů pro zelenou energii ze strany administrativy K. Harris výrazně vzrostly akcie výrobců solárních panelů. First Solar (FSLR.O) vzrostla o 15,2 %, Sunrun (RUN.O) přidala 11,3 % a SolarEdge Technologies (SEDG.O) vzrostla o 8,5 %.

Trhy jsou po debatě stále nejisté

Přestože debata neposkytla Wall Street jasnou odpověď na důležité politické otázky, odborníci se domnívají, že návrhy Kamaly Harris na zvýšení korporátních daní by mohly zatížit zisky podniků. Tvrdý postoj Donalda Trumpa k celním tarifům by mezitím mohl zvýšit inflační rizika.

GameStop se po zprávách o prodeji akcií propadá

Akcie společnosti GameStop (GME.N) klesly o téměř 12 % poté, co společnost oznámila plány na vydání až 20 milionů nových akcií a vykázala pokles tržeb za druhé čtvrtletí, což vyvolalo obavy investorů o budoucí růst společnosti.

Akcie společností vyrábějících lithium po oznámení CATL rostou

Akcie společností vyrábějících lithium vzrostly poté, co čínský výrobce baterií CATL (300750.SZ) oznámil plány na úpravu výroby uhličitanu lithného ve svém závodě v Yichunu. Akcie společnosti Albemarle (ALB.N), jednoho z největších světových těžařů lithia, v reakci na tuto zprávu vzrostly o 13,6 %.

Okrajové trhy: Akcie rostou a klesají

Na newyorské burze (NYSE) převažovaly rostoucí akcie nad klesajícími v poměru 1,4:1, přičemž bylo dosaženo 342 nových maxim a 130 nových minim. Na burze Nasdaq vzrostlo 2 337 akcií a 1 882 kleslo, což vytvořilo poměr 1,24:1 mezi rostoucími a klesajícími akciemi.

Index S&P 500 zaznamenal 21 nových 52týdenních maxim a 17 nových minim, zatímco Nasdaq Composite 48 nových maxim a 129 minim. Celkový objem obchodů na amerických burzách dosáhl 12,19 mld. akcií, což je nad 20denním klouzavým průměrem 10,80 mld. akcií.

Trh se po dopoledním výprodeji zotavuje

Wall Street se ve středu vzpamatovala z dopoledního výprodeje a uzavřela na vyšší úrovni. Ceny ropy Brent se rovněž odrazily od tříapůlletého minima. Stalo se tak poté, co klíčová zpráva o inflaci posílila očekávání, že Federální rezervní systém příští týden oznámí snížení úrokových sazeb o 25 bazických bodů.

Debata a trh: analýza důsledků

Investoři v úterý večer pozorně sledovali americkou prezidentskou debatu, aby posoudili možné změny v hospodářské a fiskální politice po listopadových volbách.

Do poloviny obchodování všechny tři hlavní americké akciové indexy obrátily svůj klesající trend a dopolední výprodej se změnil v rally. Výrazně se dařilo technologickému sektoru (.SPLRCT), zejména výrobcům čipů (.SOX), což pomohlo indexu Nasdaq dostat se do čela.

Údaje o inflaci: smíšené signály pro trh

Podle amerického ministerstva práce meziroční míra inflace měřená indexem spotřebitelských cen (CPI) klesla o 0,4 procentních bodů na 2,5 %, což bylo pod očekáváním. Referenční index, který nezahrnuje volatilní kategorie, jako jsou potraviny a energie, však vykázal 0,3% meziměsíční přírůstek a 3,2% meziroční přírůstek, čímž překonal odhady analytiků.

Inflační očekávání zůstávají smíšená

"Zpráva o inflaci byla smíšená a uspokojila jak medvědy, tak býky," uvedl Chuck Carlson, generální ředitel společnosti Horizon Investment Services v Indianě. "Zpočátku se zdálo, že snížení sazeb o 50 bazických bodů je nepravděpodobné," pokračoval. "Nyní si investoři možná začínají uvědomovat, že to není tak špatná zpráva."

Trhy předpovídají snížení sazeb Fedu

Trhy počítají s 85% pravděpodobností, že Federální rezervní systém na svém nadcházejícím zasedání sníží svou klíčovou úrokovou sazbu o 25 bazických bodů. Šance na výraznější snížení sazeb o 50 bazických bodů klesla na 15 % podle nástroje FedWatch společnosti CME.

Evropské akcie zůstávají před rozhodnutím ECB stabilní

Evropské akciové trhy zakončily obchodní seanci bez větších změn, když investoři zaměřili svou pozornost na Evropskou centrální banku (ECB) a její nadcházející rozhodnutí o úrokových sazbách, které se očekává ve čtvrtek. Panevropský index STOXX 600 (.STOXX) vzrostl o symbolických 0,01 %, zatímco index světových akcií MSCI (.MIWD00000PUS) vzrostl o 0,62 %.

Asijské trhy, rozvíjející se ekonomiky v červených číslech

Akcie rozvíjejících se trhů klesly o 0,37 %. Široký index asijsko-pacifických akcií MSCI nezahrnující Japonsko (.MIAPJ0000PUS) klesl o 0,24 %, zatímco japonský index Nikkei (.N225) ztratil 1,49 %.

Dluhopisy: výnosy se po nedávných výkyvech stabilizují

Výnosy amerických desetiletých státních dluhopisů se po počátečním poklesu ustálily a sazby dosáhly nejnižší úrovně od 2. června 2023. Desetiletý výnos se naposledy nacházel na úrovni 3,6609 % oproti 3,644 % při úterním uzavření, přičemž cena klesla o 5/32. Třicetiletý dluhopis rovněž klesl o 12/32, čímž se jeho výnos zvýšil na 3,9743 % z 3,954 % předchozí den.

Dolar posiluje díky údajům o inflaci

Americká měna vykázala mírné zisky vůči koši světových měn poté, co údaje o inflaci potvrdily očekávání menšího snížení sazeb o 25 bazických bodů.

Dolarový index (.DXY) vzrostl o 0,08 %, zatímco euro kleslo o 0,04 % na 1,1015 USD.

Jen posiluje, libra ztrácí

Japonský jen vůči americkému dolaru posílil o 0,04 % a obchodoval se na úrovni 142,40 za dolar. Britská libra se naposledy obchodovala za 1,3042 USD, což představuje pokles o 0,28 %.

Ropa se po výprodeji zotavuje

Ceny ropy se po úterních velkých ztrátách ustálily, protože zásoby ropy v USA klesly a přerušení dodávek v důsledku hurikánu Francine vyvážily obavy ze slabší globální poptávky.

Americká ropa WTI vzrostla o 2,37 % na 67,31 USD za barel, zatímco ropa Brent o 2,05 % na 70,61 USD za barel.

Zlato ztrácí, protože naděje na snížení sazeb klesají

Ceny zlata klesly, protože očekávání výraznějšího snížení sazeb Fedu na jeho nadcházejícím měnověpolitickém zasedání se vytratila.

Klíčová slova: Japonsko | Akciové indexy | Inflace | Nasdaq | Dow Jones | USA | Britská libra | Evropské akcie | Ceny ropy | Ropa Brent | Ropa WTI | Americké akcie | Rizika | Nikkei | Akciové trhy | Sazby | Akcie | Analýza | CME | Dluhopis | Dolarový index | Dow Jones Industrial | ECB | Euro | Fed | Japonský jen | Měna | NYSE | Portfolio | Rally | Ropa | S&P 500 | Trend | Výnos | Wall Street | Zlato | Úrokové sazby | Americká měna | Banky | USD | Dluhopisy | Obchodování | JPMorgan | Goldman Sachs | Objem obchodů | Panevropský index | Indexy | Investoři | Finanční sektor | Pravděpodobnost | Zisk | Stoxx 600 | Portfolio manažer | Nasdaq Composite | Index CPI | Zásoby ropy | Obchodníci | Index | Volatilní | Brent | Cena | Ceny zlata | Dolar | Index Dow Jones | Index S&P 500 | Libra | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Ropy | Signály | SPX | Stoxx | Trh | Výprodej | WTI | Zpráva | Zisky | DXY | Federální rezervní systém | Burze | Investment | Natixis | MSCI | CME Group | Energie | Jádrový index | Bankovnictví | Japonský index Nikkei | Americké akciové indexy | Index asijsko-pacifických akcií | Růst akcií | Americká ropa WTI | Index Nikkei | S&P | Ztráty | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Americká vláda | Spotřebitelské výdaje | Údaje o inflaci | Očekávání | Panevropský index STOXX 600 | Lithium | Asijské trhy | Evropské akciové trhy | Akcie společnosti | Index Stoxx 600 | Horizon Investment Services | Odhady analytiků | Zájem investorů | Obavy investorů | Inflační očekávání | NVDA | Snížení sazeb | Poskytování úvěrů | Objem | Index DOW | Celkový objem obchodů | Generální ředitel | Technologický sektor | Na burze | Americké ministerstvo práce | Prognózy | Kontrakty | Míra | Klesající trend | Ministerstvo práce | Americké ministerstvo | Trump | Trhy | American Express | Pokles | Finanční ředitel | Výdaje | Americké banky | FedWatch | Zásoby ropy v USA | Růst | Ekonomiky | Solidní růst | Práce | Změny sazeb | Údaje | Velké americké banky | USD za barel | Debata | Vývoz | CATL | Šance | Ceny | Pokles tržeb | Výrobce baterií | Odborníci | Nvidia | PredictIt | FSLR | First Solar | SolarEdge Technologies | SEDG | Sunrun | JPM | GS | SolarEdge | GME | GameStop | Express | Akcie společnosti GameStop | Solární společnosti | Ceny ropy Brent | Plány | Růst společnosti | Čínský výrobce | AXP | Albemarle | Mediální společnost | Společnosti | Horizon | Trump Media & Technology Group | Pozornost | Společnost | Rozhodnutí o úrokových sazbách | | Jack Janasiewicz | Chuck Carlson | Dow Jones Industrial Average | Širší trh | Rostoucí akcie | Soláry | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Zpráva o inflaci | Pohyby na trhu | Libra ztrácí | Americká ropa | Index Dow Jones Industrial Average | Index Dow Jones Industrial | Výprodeje | Semafor | Média | Finanční index | Vice | Společnost Nvidia | Politické faktory | Technology | Services | Investment Services | Japonský index | DJI | Rozvíjející se ekonomiky | Oznámení | Trump Media | Akcie společnosti Trump Media & Technology Group | Akcie společnosti Trump Media & Technology | Akcie společnosti Trump Media | Akcie společnosti Trump | Vítězství | Trump Media & Technology | Akcie vzrostly | Trumpova mediální společnost | Největší zisky | Harris | FedWatch společnosti CME | Media & Technology Group | Media & Technology | Francine |
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Sony se chystá založit firmu, s níž chce proniknout na trh elektrických vozidel
    Japonský technologický konglomerát Sony se chystá letos na jaře založit firmu Sony Mobility, s níž chce zkusit proniknout na trh s elektrickými vozidly. Před zahájením světového veletrhu spotřební elektroniky CES v USA to oznámil šéf firmy Keničiró Jošida, který zároveň představil již druhý prototyp elektrického vozidla, který společnost vyvinula.
  • Sophiina volba dodavatelů automobilek
    Ještě před nedávnem by bylo téměř automatické, že dodavatelé automobilek by měli svou výrobu přeorientovat na elektromobilitu. Dnes však rozhodování o investicích do změny výroby již tak jednoduché není. Přední světoví výrobci automobilů totiž signalizují, že elektromobily nejsou jedinou cestou, kterou zvažují. To vše činí investiční rozhodování jejich dodavatelů složitější.
  • Soros: Euro ničí Evropu, zachránit ji musí Německo
    Nejde už jen o přežití eura - dluhová krize eurozóny by mohla zničit celou Evropskou unii, přičemž zodpov...
  • Soros končí s kritikou: Euro přežije a měnové války ho ještě posílí
    Ani ne před rokem miliardář George Soros mluvil o tom, že by krize eura mohla zničit celou Evropskou unii a uvrhnout region do ztracené dekády, nyní už věří v překonání nejhoršího a posílení společné evropské měny. Dlouhodobý kritik německých politických zásahů v rámci Evropy byl tentokrát smířlivější i vůči krokům protlačovaným Angelou Merkelovou.
  • Soros: Krize zničila síly držící EU pospolu i její smysl, v Řecku je humanitární. Turbulence trhů budou pokračovat
    Rozvoj dluhové krize v eurozóně zcela zničil myšlenky a motivy, na kterých uskupení stálo a snahu o soudržnost mezi zeměmi v Evropě, uvedl miliardář a investor George Soros. Právě investoři a věřitelé podle něj neúspěch, ve kterém porazily odlišnosti mezi státy myšlenku jejich rovnosti a společných cílů, dostali na starost a na svá bedra.
  • Soros: Proč by Německo mělo jít v čele, anebo odejít (+video)
    Evropa je od roku 2007 ve finanční krizi. Když bankrot Lehman Brothers ohrozil kredit finančních ústavů, soukromé úvěry nahradily úvěry státu, což odhalilo nepřiznaný kaz eura. Převedením práva tisknout peníze na Evropskou centrální banku (ECB) se členské země vystavily riziku platební neschopnosti, jako země Třetího světa silně zadlužené v cizí měně. Komerční banky napěchované státními dluhopisy slabších zemí se staly potenciálně insolventními.
  • Soros: Současná krize překračuje pád Lehman Brothers, dění na evropských bankách včetně SocGen varováním
    Vedle USA si i Evropané bezesporu pamatují na pád Lehman Brothers. Jejich panick...
  • Souboj: ekonomické oživení versus geopolitické riziko
    Peter Garnry, Equity StrategistV důsledku negativního sentimentu z páteční americké seance, ...
  • Souboj meme mincí. Jak si vede Shiba Memu ve srovnání s AIDoge a Dogecoinem?
    Meme mincí je v dnešní době jako smetí. Většina z nich existuje jako prostředek spekulace, některé se používají jako prostředek směny a některé existují čistě pro zábavu. Vzácnější jsou meme mince, které mají skutečnou užitečnost a potenciál dlouhodobého růstu jako kryptoinvestice.
  • Souboj o technologická IPO přituhuje. NYSE letos vede nad Nasdaqem
    Když dvě největší americké burzy lákají zájemce o IPO, jdou si tvrdě po krku. Přímým svědkem narážek na chyby v systémech konkurence byl loni David Callisch, který jako šéf marketingu společnosti Ruckus Wireless dohlížel na výběr burzy pro primární emisi. „Nasdaq i NYSE byly ochotné přihodit cokoli, jen aby získali naši firmu. Obě měly po ruce příklady emisí na konkurenční burze, které potkaly problémy s obchodováním,“ tvrdí manažer kalifornské firmy vyrábějící zařízení pro bezdrátovou komunikaci.
  • Souboj titánů: Dolarový král odchází do zákulisí a na pódiu září zlato. Past na býky, nebo udržitelný trend?
    Trhy se kvůli absenci silného katalyzátoru těžko rozhodují, hlavní měnové páry se nadále obchodují v rámci nedávných úrovní. Dolaru se nikdy nepodařilo získat zpět své postavení krále růstu, a to navzdory silným údajům o trhu práce, očekávané rekordní inflaci, jestřábímu postoji Federálního rezervního systému a růstu výnosů státních dluhopisů. Jeden by si řekl: no, a co je ještě potřeba k návratu k růstové dynamice?
  • Souboj velmocí ještě zdaleka není u konce
    Finanční trhy zažívají skvělé časy. Obchodníci a investoři s napětím očekávají setkání čínského prezidenta Si Ťin-pchinga a amerického prezidenta Donalda Trumpa. Výsledek bude pravděpodobně udávat tón na finančním trhu během celého léta.
  • Současná DOGE rally vydána na milost a nemilost držitelům
    Není to tak dávno, co krypto investoři o Dogecoin nejevili zájem, jelikož jeho cenová akce byla mezi červnem a říjnem relativně nečinná. Jeho listopadový výkon však lze považovat za pozoruhodný díky obnovenému zájmu investorů.
  • Současná striktní opatření pro boj s koronavirem zachrání 20 tisíc Čechů
    Stále častěji se tak objevuje otázka, zda současným mocným ochromením ekonomiky – se všemi neblahými důsledky, které to může mít nejen letos – neplatíme až přílišnou daň za opatření pro boj s koronavirem. V nové studii nazvané „Makroekonomie epidemie“, kterou v pondělí publikoval americký Národní úřad pro ekonomický výzkum, odpovídá tým ekonomů z USA a Německa. Jedná se o zřejmě první akademickou studii, která již modeluje přímo různé ekonomické dopady opatření zaváděných v těchto týdnech a dnech v souvislosti s onemocněním Covid-19.
  • Soud EU potvrdil právní ochranu designu kostky dánské firmy Lego
    Tribunál Soudního dvora Evropské unie dnes potvrdil platnost ochrany průmyslového vzoru hraček dánské firmy Lego. O její zrušení dvakrát žádala německá společnosti Delta Sport Handelskontor. Úřad Evropské unie pro duševní vlastnictví (EUIPO) jí poprvé v roce 2019 vyhověl, ale soud jeho rozhodnutí posléze anuloval. Dnes unijní soud zamítl druhou žalobu německé společnosti, její argumenty označil za účelové. Ochrana designu kostky Lega platí v Evropské unii od roku 2010.
  • Soud EU vyhověl aerolinkám Ryanair a zrušil státní pomoc dopravcům KLM a TAP
    Tribunál Evropské unie dnes vyhověl stížnosti irské nízkonákladové letecké společnosti Ryanair a zrušil rozhodnutí Evropské komise (EK), která kvůli dopadům koronavirové krize schválila státní pomoc nizozemské letecké společnosti KLM a portugalským aerolinkám TAP. V případě KLM komise schválila Nizozemsku pomoc 3,4 miliardy eur (86,6 miliardy Kč), v případě aerolinek TAP činila schválená pomoc 1,2 miliardy eur (30,6 miliardy Kč). Vrácení pomoci se odkládá do doby, než komise znovu rozhodne a důvody případně lépe vysvětlí.
  • Soud: Kalifornské opatření ohledně řidičů alternativních taxislužeb je neústavní
    Americký soudce označil za neústavní kalifornské opatření, které umožňuje, aby řidiči Uberu a dalších alternativních taxislužeb a rozvážkových služeb nebyli považováni za zaměstnance těchto podniků, a neměli tak nárok na zaměstnanecké výhody. Informovala o tom agentura AP. Kalifornští voliči loni v listopadu návrh na toto opatření schválili v referendu.
  • Soudní dvůr EU potvrdil pokutu 2,42 miliardy eur pro americkou firmu Google
    Nejvyšší soud Evropské unie potvrdil pokutu 2,42 miliardy eur (60,7 miliardy Kč) pro americkou internetovou společnost Google ze skupiny Alphabet. Evropská komise (EK) firmě pokutu před lety vyměřila za zneužití dominantního postavení na trhu cenových srovnávačů. Soudní dvůr EU to dnes oznámil v tiskové zprávě. Google uvedl, že je z rozhodnutí zklamaný.
  • Soud prodloužil výplatu věřitelů zkrachovalé Sberbank CZ o dalších 30 dní
    Městský soud v Praze prodloužil na žádost insolvenční správkyně zkrachovalé Sberbank Jiřiny Lužové lhůtu pro výplatu věřitelů o dalších 30 dní, tedy do 14. června včetně. Důvodem je podle ní vysoký počet doposud nevyplacených věřitelů. Vyplývá to z informací zveřejněných v insolvenčním rejstříku. Výplata začala 18. března, původní lhůta byla do 15. dubna. Poté povolil soud její prodloužení do 15. května.
  • Soudruhu prezidente, už je čas
    Měnový pár USDRUB se dnes vyhoupnul nad 40,00. Stalo se tak poprvé od revalvace rublu v roce 1998. I vůči euru rubl od poloviny roku slábne, i když ještě nedosáhl svého moderního historického minima z počáteční fáze letošní ukrajinské krize, kdy se pár EURRUB obchodoval až na 51,15, protože euro bylo v posledních týdnech výjimečně slabé. Aktuálně se měnový pár EURRUB obchoduje kolem 50,00.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster