Ticker Tape by TradingView
Fidelity International: Začátek srpna byl pro akcie bouřlivý. Investoři by měli zůstat v klidu
Začátek měsíce nám připomněl, že akciové trhy nejdou nahoru po přímce. Nyní nastaly dobré důvody k očekávání, že při růstu akcií začne hrát roli více sektorů.
Je možné, že investoři si budou léto 2024 pamatovat jako bod zlomu, jako začátek konce, jako okamžik, kdy se věci začaly hroutit. Odstraňte ale emocionální otřes, který vždy doprovází změnu nálad, protože se rýsuje spíš něco jiného. Je velmi pravděpodobné, že akcie překonají „bariéru obav“ a že srpen 2024 bude rychle zapomenut.
Co bude dál?
Očekáváme, že k růstu akciových trhů začne přispívat širší spektrum sektorů. Až dosud se o hnací sílu býčího trhu starala úzká podmnožina 1429 složek indexu MSCI World. Většinu z nich tvořily velké společnosti, které byly lépe než menší podniky, připraveny na vyšší úrokové sazby. V čele stálo několik technologických akcií s megacaps, jejichž zisky i očekávané zisky podpořil boom poptávky po umělé inteligenci (Al).
Společnosti spojené s Al ale mohou mít stále prostor pro růst, zájem investorů přišel s tím, jak rostlo zkoumání vyšších ocenění a s tempem, jakým se podnikům daří monetizovat umělou inteligenci. Začínají se také měnit očekávání ohledně úrokových sazeb. Čerstvé momentum pro širší trh proto budou muset přinést společnosti, které se ocitly mimo pozornost, kde jsou očekávání ohledně zisků mnohem nižší.
Dohánění obchodování
Nebuďte překvapeni, pokud se tak stane. Povzbudivé je, že akcie s malou a střední kapitalizací, které zůstaly pozadu, nyní začaly dohánět lídry trhu v USA a Velké Británii, protože budou těžit z poklesu úrokových sazeb. Existují také akcie se střední tržní kapitalizací, které se ocitly ve výprodeji – například z oblasti softwaru, které mají slušné obchodní modely a nyní se obchodují atraktivně. Toto nastavení je dobré pro rané cyklické sektory i pro upřednostňování hodnoty před růstem.
V Japonsku pomohla srpnová korekce zmenšit rozdíl mezi menšími společnostmi a zbytkem trhu. Japonské akcie mají co nabídnout při pouhém patnáctinásobku poměru ceny k výnosu (pozn. index S&P 500 se v době psaní tohoto článku obchodoval na 24násobku). Krátkodobá volatilita by neměla utlumit několikaleté reformy týkající se správy a řízení japonských firem, které vede firmy k využití zahálejících aktiv a křížových podílů. Díky našim vlastním aktivitám ve společnostech víme, že snaha o zvýšení výnosů pro akcionáře se rozšířila i ve společnostech se střední kapitalizací.
Dohánění se týká i zemí. Hodnota se dá najít například ve Velké Británii, kde se trh obchoduje za zhruba dvanáctinásobek poměru ceny k zisku, doplněný o čtyřprocentní dividendový výnos. Velká Británie se sice v poslední době dostala na titulní stránky novin z těch horších důvodů (čtěte: nepokoje v ulicích), ale to nic nemění na tom, že politika je pro ni příznivá. Bank of England začala snižovat úrokové sazby a trh je uvolněný. Nová vláda tomu napomáhá jejím důrazem na hospodářský růst, politickou stabilitu a výstavbu domů.
Jinými slovy, pro investory jsou nyní k dispozici atraktivní vstupy na trh v mnoha regionech a styly, které se těší příznivým podmínkám. V těchto podmínkách je mnohonásobná komprese mnohem menším problémem ve srovnání s přeplněnějšími zákoutími trhu.
Až se usadí prach
Současná doba je jako stvořená pro investory, kteří se zaměřují na fundamenty. Když je sentiment vrtkavý, může se situace rychle obrátit, i když jsou fundamenty zdravé. Několik ekonomických dat a politických prohlášení může vyvolat obrovskou volatilitu a následnou nákazu, jak jsme toho byli svědky nedávno v USA a Japonsku.
Přestože v USA se hovoří o recesi, rozvahy spotřebitelů a podniků zůstávají odolné. Měkké přistání je stále nejpravděpodobnějším výsledkem. A výprodej nijak nezměnil trajektorii v Japonsku, kde reflace dodává společnostem odvahu zvyšovat marže, zvyšovat kapitálové výdaje a vracet akcionářům více hotovosti. Akcie znovu získaly půdu pod nohama a „chytré peníze“ se vrhly na výhodné nákupy.
A z pohledu globálního akciového investora zůstaly akcie během nedávného výprodeje v kladných hodnotách.
Graf 1: Akciový trh, který stoupá, ale ne po přímce
Zdroj: Fidelity International, Refinitiv Eikon Datastream, MSCI All Country World Index, srpen 2024.
Zůstat investorem je obvykle mnohem chytřejší než se nechat vystrašit z pozic volatilitou. Výhody investování do akcií plynou z jeho dlouhodobého složeného efektu, který je investory někdy mařen krátkozrakými reakcemi.
Kdo by od roku 1993 zůstal naskočený v investování do indexu S&P 500, dosáhl by v týdnu končícím 2. srpna 2024 výnosu přes 2 100 procent. Pokud byste však zmeškali pět nejlepších dnů tohoto období, klesl by tento výnos na pouhých 1 328 procent. Pokud naopak vyjmeme nejlepších 30 dní, sníží se na 280 procent.
Graf 2: Cena za obavy — Dopad chybějících nejlepších 5 a 30 dnů v indexu S&P 500 (1993-2024)
Zdroj: Fidelity International, Refinitiv Eikon Datastream, srpen 2024.
A podobný příběh lze vyprávět pro všechny akciové trhy na světě.
Jestli jsme se za desítky let práce ve správě aktiv něco naučili, tak to, že akciové trhy nerostou po přímce. Zůstat zainvestovaný v diverzifikovaném portfoliu je téměř vždy nejchytřejší strategie.
Klíčová slova: Očekávání | Pro investory | Japonské akcie | Výnos | Peníze | Investoři | Vyšší úrokové sazby | Fidelity | Boom | Bank of England | Sazby | Co bude dál? | Obchodní modely | Obchodování | S&P | Zájem investorů | Firmy | TIM | Graf | Index S&P 500 | Vstupy | Trh | Korekce | Pozornost | S&P 500 | ProCent | Společnosti | Velké společnosti | Refinitiv | Ceny | Cena | Situace | Momentum | Zisky | MSCI World | Měkké přistání | Hospodářský růst | Bod | Co bude | Marže | USA | Akcie | Bod zlomu | Dividendový výnos | Práce | Kapitálové výdaje | Akciové trhy | Investování do akcií | Výprodej | Sentiment | Politika | Velká Británie | Výdaje | Nákupy | Prostor pro růst | Úrokové sazby | Trhy | Akciový trh | MSCI All Country World | Výprodeje | MSCI | Nová vláda | Širší trh | Výhodné nákupy | Volatilita | Růst | Index | Výhody | Podniky | Prohlášení | Británie | Refinitiv Eikon | Monetizovat | Vice | Ocenění | Chytré peníze | Fundamenty | Cyklické sektory | Výhody investování do akcií | Fidelity International | Léto | Investování |
Čtěte více
-
Fidelity International: Vládní dluhopisy ovlivní geopolitická nejistota
Americký FED bude muset v nadcházejícím období vybalancovat v souladu s kvantitativním utahováním a rostoucím množstvím emisí vládních dluhopisů další růst úrokových sazeb. Je proto možné, že nezvládne v roce 2019 zajistit tři plánovaná zvýšení. Evropská centrální banka se dokonce zavázala, že zvýšení sazeb v první polovině roku 2019 neproběhne. Na dluhopisy budou mít kromě toho vliv i dopady amerických sporů o cla či situace na rozvíjejících se trzích. Obojí má za následek vyšší volatilitu a nejistotu. -
Fidelity International: Vliv prezidenta Bidena na technologické trhy
Joe Biden zvítězil v prezidentských volbách v USA, ale výsledek senátorských voleb bude znám až v lednu. Navzdory některým přetrvávajícím soudním sporům a nárokům zpochybňujícím integritu voleb jsou analytici Fidelity International schopni už nyní lépe posoudit, co bude obnášet prezidentství Joe Bidena. Analytici Fidelity International diskutují o důsledcích vítězství Demokratů pro sektory technologií, médií a telekomunikací a shodují se, že konečné složení Kongresu by mohlo ještě některé dopady ovlivnit. -
Fidelity International: Volby v čase koronaviru a za recese
Jak upozorňují odborníci z FI, investoři, kteří, přemýšlí o investování na amerických trzích, se perou se dvěma diametrálně protilehlými silami: recesí vyvolanou propuknutím Covid-19 a prezidentským volebním cyklem. -
Fidelity International: „Všude dobře, doma nejlíp“ platí i pro peníze v Asii
Nedávný průzkum společnosti Fidelity International ukázal, že asijští drobní investoři jsou připraveni riskovat před očekávaným snížením úrokových sazeb v USA a upřednostňují akcie mimo region. Trhy blíže k domovu však mají stejně tak co nabídnout. -
Fidelity International: Výhled na rok 2024 v Asii – Na vlně růstového momenta
Zpomalení čínské ekonomiky i silný americký dolar podkopával v uplynulém roce značné růstové tempo mnoha asijských ekonomik. V roce 2024 by však měl růst znovu převládnout. -
Fidelity International: Výhled pro americký dolar
Domníváme se, že americký dolar nyní plně zohledňuje lepší hospodářské výsledky Ameriky a potenciál jestřábího postoje Federálního rezervního systému, což ale vytváří obousměrná rizika pro dolar. Dolar přesto zůstává jedním z nejlepších zajištění portfolia v době, kdy i státní dluhopisy poskytují omezenou ochranu, a nabízí pozitivní výnos. Existuje tedy několik důvodů, proč by investoři mohli držet dolary ve svém portfoliu. -
Fidelity International: Výhled pro dluhopisy v roce 2022
Centrální banky budou v roce 2022 na dvou frontách čelit hospodářské válce. Inflace je zpět, zatímco růst v post-covidovém oživení zpomaluje. Zatímco investoři mohou očekávat, že dojde k určitému zpřísnění, centrální banky nemohou kvůli vysokému celkovému zadlužení dopustit, aby reálné úrokové sazby šly příliš vysoko, a v případě potřeby zasáhnou. To by mělo zmírnit riziko poklesu cen dluhopisů způsobené rostoucími výnosy, což znamená, že dluhopisoví investoři by neměli zaujímat vůči duraci až tak medvědí postoj. -
Fidelity International: Výhled pro trh ETF na rok 2024
Trh ETF rostl v posledních letech vskutku impozantně. Příkladem může být počet registrací ETF fondů v Evropě, který se v posledních pěti letech téměř zdvojnásobil na 1,6 bilionu USD. Vzhledem k tomu, že nejvýznamnější kladné stránky ETF – nákladová efektivita, vysoká likvidita a transparentnost – nacházejí u investorů stále velký ohlas, předpovědi pro toto odvětví naznačují, že do roku 2033 by objem prostředků vložených do ETF mohl celosvětově dosáhnout 30 bilionů USD. -
Fidelity International: Výhled 2024
Nikdy jsem nespravoval peníze tak, že bych přesně věděl, co se stane za 12 měsíců. Můžu mít osobní názor, ale dobré investování vyžaduje disciplínu, otevřenou mysl a připravenost reagovat na měnící se skutečnosti. -
Fidelity International: Vyplácení dividend
Vzpomínáte si, jaké to je mít výnos? Jak ukazuje rok 2024, vydělávání peněz na akciovém trhu v dlouhodobém horizontu není jen o výběru správných růstových titulů. -
Fidelity International: Zájezd do Silicon Valley – Co jsem se naučil
V červnu jsme absolvovali jedenáctou autobusovou „tour“ po Silicon Valley, během níž jsme se setkali s desítkami firem a seznámili se s nejnovějšími technologickými trendy. Není překvapením, že při našich diskuzích během jednotlivých setkání i nadále dominuje umělá inteligence. Co mi z toho vyplynulo? Jsou to různé nuance umělé inteligence, přičemž existuje řada přístupů k umělé inteligenci v rámci různých odvětví a společností. To, jak se bude prostředí umělé inteligence vyvíjet v příštích třech letech, může vypadat zcela jinak než nyní. V důsledku toho si myslím, že je důležité zaměřit se na takové vítěze v oblasti umělé inteligence, kteří nemusí generovat zisky z této technologie dnes, ale budou je generovat v dlouhodobém horizontu. -
Fidelity International: Z centrálních bank se stávají nepřátelé – co dál?
Na začátku roku 2022 jsme jako základní scénář předpokládali stagflaci, která potrvá přibližně 6 měsíců, než přenechá otěže buď mírnějšímu reflačnímu scénáři, nebo vážnějšímu poklesu. Po invazi na Ukrajinu jsme tuto krátkodobou pravděpodobnost stagflace zvýšili na 80 %, neboť jsme si uvědomili hluboce inflační povahu tohoto šoku, zejména pro Evropu. -
Fidelity International získala podnikatelské oprávnění pro podílové fondy v Číně
Společnost Fidelity International oznamuje, že společnosti (WFOE) FIL Fund Management (China) Company Limited, která je její stoprocentní dceřinou společností, bylo Čínskou komisí pro cenné papíry (CSRC) uděleno povolení k provozování obchodů s cennými papíry a futures v Číně. Společnost Fidelity International se tak stala jedním z prvních globálních správců aktiv, kterým se podařilo založit stoprocentně zahraničně vlastněnou dceřinou společnost s povolením nabízet a prodávat podílové fondy na pevninské Číně. -
Fidelity International: Zlatá střední cesta u protiinflačních dluhopisů
Téma reflace je díky inflačním očekáváním v roce 2021 aktuální. Výnosy státních dluhopisů i komodit rostou. Pro investory do nástrojů s pevným výnosem je toto prostředí záludné. Podle názoru odborníků Fidelity International ale ne pro dluhopisy vázané na inflaci (protiinflační) se splatností od 1 roku do 10 let, která není ani příliš dlouhá, ani příliš krátká, ale je právě tak akorát. -
Fidelity International: Změny na čínském akciovém trhu, akcionáři více ovlivňují řízení firem
Závěry studie China Stewardship Report od společnosti Fidelity International, založené na průzkumu, který přímo pro společnost Fidelity International zpracovala společnost ZD Proxy*, odhalily zvýšený zájem investorů o dozor nad společnostmi – jak v oblasti hlasovacích práv, tak co se týče angažovanosti. To pomáhá budovat pevné základy pro udržitelné investice a zlepšuje korporátní chování. -
Fidelity International: Znovu otevřeno, ale co teď?
Nejnovější měsíční průzkum analytiků společnosti Fidelity International ukazuje pokračující zhoršení manažerského sentimentu, vedené výrazným poklesem u čínských a evropských společností. Zdá se, že čínské znovuotevření trhu uvadá, a i nad evropským makroekonomickým výhledem se stahují mračna. -
Fidelity International: Zpátky do reality – pravidelný příjem v roce 2024
Investování za účelem dosažení pravidelného příjmu se oproti předpandemické době nízkých úrokových sazeb a kvantitativního uvolňování radikálně změnilo. Poprvé po mnoha letech může být úrok na peněžním vkladu lákavou alternativou. „Uložení“ peněz v ultradefenzivní hotovosti však obnáší vlastní rizika a nenabízí žádnou příležitost ke kapitálovému zhodnocení. Rok 2024 proto bude ve znamení hledání alternativ k hotovosti. -
Fidelity International: Zůstane tu inflace?
Podle nejnovějšího průzkumu mezi analytiky společnosti Fidelity International čelí firmy inflačním tlakům různého charakteru. Navzdory tomu, že majorita analytiků se domnívá, že většina inflačních tlaků je spíše dočasná, strukturální síly by mohly i nadále tlačit na růst cen, i když přechodná omezení poleví. -
Fidelity Investments představuje v USA novinku, BTC součástí penzijního plánu
Správcovský gigant poskytovatele penzijního plánu, Fidelity Investments plánuje držitelům účtů penzijního spoření umožnit označením číslem 401(k) přímo investovat do Bitcoinu (BTC). -
Fidelity Leading Indicator ukazuje na pokles
Po letním zpomalení předpovídá ukazatel Fidelity Leading Indicator náročnější zimu. Po roce bouřlivého oživení by to nyní mohlo směřovat ke stagflační zimě, jak vyplývá z předstihového indikátoru cyklu společnosti Fidelity (FLI). FLI je vlastní ukazatel určený ke krátkodobé předpovědi směru a dynamiky globálního růstu a je jedním z nástrojů, kterými se Fidelity International zabývá při hodnocení rizik. FLI se posunul do levého dolního kvadrantu – což je známka toho, že se růst dostal do záporných hodnot a může se ještě zhoršit.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Marek Soska z RebelsFunding: Ceníme si konzistentnosti našich traderů
VIDEO: Čtyři tajemství PRICE ACTION (trading průvodce)
Tyto 3 fast food akcie jsou hitem na Wall Street
Před 10 lety islandské koruně zvonil umíráček. Příběh drobného platidla na věčně chladném severu
Obchodování svíčkových formací Evening Star a Morning Star (3. část)
Kathy Lien: Nechcete dělat prop trading s někým, kdo se více soustředí na předvádění svých Lamborghini
Obchodování svíčkových formací Evening Star a Morning Star (2. část)
Příležitosti na komoditách pro rok 2025: Zlato, stříbro a kakao
Obchodování svíčkových formací Evening Star a Morning Star (1. část)
Měnu v Indonésii zaváděli Nizozemci i Japonci. Nakonec ale vyhrála nezávislá rupie
Marek Soska z RebelsFunding: Ceníme si konzistentnosti našich traderů
VIDEO: Čtyři tajemství PRICE ACTION (trading průvodce)
Tyto 3 fast food akcie jsou hitem na Wall Street
Před 10 lety islandské koruně zvonil umíráček. Příběh drobného platidla na věčně chladném severu
Obchodování svíčkových formací Evening Star a Morning Star (3. část)
Kathy Lien: Nechcete dělat prop trading s někým, kdo se více soustředí na předvádění svých Lamborghini
Obchodování svíčkových formací Evening Star a Morning Star (2. část)
Příležitosti na komoditách pro rok 2025: Zlato, stříbro a kakao
Obchodování svíčkových formací Evening Star a Morning Star (1. část)
Měnu v Indonésii zaváděli Nizozemci i Japonci. Nakonec ale vyhrála nezávislá rupie
Denní kalendář událostí
Člen Fedu Philip Jefferson
Prezident USA Donald Trump
Prezident USA Donald Trump
V USA stavební povolení
Člen Fedu Philip Jefferson
Guvernér RBNZ Adrian Orr
Členka Fedu Michelle Bowman
Člen Fedu Patrick Harker
Na Novém Zélandu maloobchodní tržby
V Německu se dnes konají parlamentní volby
Člen Fedu Philip Jefferson
Prezident USA Donald Trump
Prezident USA Donald Trump
V USA stavební povolení
Člen Fedu Philip Jefferson
Guvernér RBNZ Adrian Orr
Členka Fedu Michelle Bowman
Člen Fedu Patrick Harker
Na Novém Zélandu maloobchodní tržby
V Německu se dnes konají parlamentní volby
Tradingové analýzy a zprávy
Americké akcie kvůli obavám o ekonomiku klesly, dolar posílil
Neznámý hacker ukradl ethery z kryptoměnové burzy Bybit
Rusko by mohlo svolit k využití zmrazených aktiv k obnově Ukrajiny, píše Reuters
Komodity: Ceny ropy dnes klesají o dvě procenta, za celý týden ale vzrostly
Pražská burza v týdnu potřetí v řadě posílila, index PX si připsal 0,7 procenta
Pražská burza opět oslabila, dolů ji táhly akcie ČEZ a Erste
Forex: Euro oslabuje vůči dolaru po údajích o podnikatelské aktivitě v eurozóně
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Forex: Koruna dnes stagnovala k euru a mírně oslabila vůči dolaru
Intradenní Price Action patterny na AUD/USD 21.2.2025
Americké akcie kvůli obavám o ekonomiku klesly, dolar posílil
Neznámý hacker ukradl ethery z kryptoměnové burzy Bybit
Rusko by mohlo svolit k využití zmrazených aktiv k obnově Ukrajiny, píše Reuters
Komodity: Ceny ropy dnes klesají o dvě procenta, za celý týden ale vzrostly
Pražská burza v týdnu potřetí v řadě posílila, index PX si připsal 0,7 procenta
Pražská burza opět oslabila, dolů ji táhly akcie ČEZ a Erste
Forex: Euro oslabuje vůči dolaru po údajích o podnikatelské aktivitě v eurozóně
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Forex: Koruna dnes stagnovala k euru a mírně oslabila vůči dolaru
Intradenní Price Action patterny na AUD/USD 21.2.2025
Blogy uživatelů
Trump trade: Je stále příležitostí?
Čeká bitcoin velký propad?! | Investiční Memento
Akcie Starbucks: Podaří se Starbucksu znovu stát kavárenskou hvězdou?
Káva dražší než kdy dřív: Co ovlivňuje trh a jaké jsou prognózy?
Trading a každodenní rutina: Jak vytvořit systém, který vás podrží
Praktické okénko: Jít proti trendu? Raději ne
Měnový pár EUR/USD: Analýzy více časových rámců (MN až D1 TF)
Fundovaný obchodník (prop trader) – jak to funguje?
Moje cesta prop tradingem: Nuda na trzích a pozor na podvodné nabídky
Analýza Nasdaq, S&P 500, EUR/USD, Ropa WTI: Indexy na nových rekordech navzdory vyšší inflaci
Trump trade: Je stále příležitostí?
Čeká bitcoin velký propad?! | Investiční Memento
Akcie Starbucks: Podaří se Starbucksu znovu stát kavárenskou hvězdou?
Káva dražší než kdy dřív: Co ovlivňuje trh a jaké jsou prognózy?
Trading a každodenní rutina: Jak vytvořit systém, který vás podrží
Praktické okénko: Jít proti trendu? Raději ne
Měnový pár EUR/USD: Analýzy více časových rámců (MN až D1 TF)
Fundovaný obchodník (prop trader) – jak to funguje?
Moje cesta prop tradingem: Nuda na trzích a pozor na podvodné nabídky
Analýza Nasdaq, S&P 500, EUR/USD, Ropa WTI: Indexy na nových rekordech navzdory vyšší inflaci
Forexové online zpravodajství
USA uzavírají poklesem
Denní shrnutí: Makroekonomická data vyvolávají obavy o ekonomický výhled 🔎📌
Tři trhy, které sledovat příští týden (21.02.2025)
Evropská unie údajně obviní Google za porušování nařízení o digitálních trzích
Frankfurtská burza v závěru týdne mírně oslabila
Prodej existujících domů v USA v lednu klesl více, než se očekávalo
Palivo 7. týden: Ropa reaguje na příchozí zprávy volatilně
Pražská burza prohlubovala ztráty
Americké akcie v úvodu oslabují, ministerstvo spravedlnosti údajně vyšetřuje pojišťovnu UnitedHealth
USA: Prodeje existujících domů v lednu meziměsíčně klesly o 4,9 % na 4,08 mil. při očekávání -2,6 %
USA uzavírají poklesem
Denní shrnutí: Makroekonomická data vyvolávají obavy o ekonomický výhled 🔎📌
Tři trhy, které sledovat příští týden (21.02.2025)
Evropská unie údajně obviní Google za porušování nařízení o digitálních trzích
Frankfurtská burza v závěru týdne mírně oslabila
Prodej existujících domů v USA v lednu klesl více, než se očekávalo
Palivo 7. týden: Ropa reaguje na příchozí zprávy volatilně
Pražská burza prohlubovala ztráty
Americké akcie v úvodu oslabují, ministerstvo spravedlnosti údajně vyšetřuje pojišťovnu UnitedHealth
USA: Prodeje existujících domů v lednu meziměsíčně klesly o 4,9 % na 4,08 mil. při očekávání -2,6 %
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
EUR / USD – 17. 7. 2019
Makro: ECB ponechala úrokové sazby beze změny
Nejlepší reálné obchody XTB minulého týdne
Swissquote Research: DENNÍ TECHNICKÁ ANALÝZA 28.8.2018
Americká inflace by měla mírně zpomalit
Německá burza otevírá v záporu, nedaří se automobilkám, MTU Aero po výsledcích naopak připisuje
Ranní shrnutí (14.02.2025)
Saxo Bank nově nabízí produkt Crypto FX pro obchodování s bitcoinem, ethereem a litecoinem
Swissquote Research: DENNÍ TECHNICKÁ ANALÝZA 8.5.2019
EURGBP: Kros v malé ztrátě, čeká na UK a EU data
EUR / USD – 17. 7. 2019
Makro: ECB ponechala úrokové sazby beze změny
Nejlepší reálné obchody XTB minulého týdne
Swissquote Research: DENNÍ TECHNICKÁ ANALÝZA 28.8.2018
Americká inflace by měla mírně zpomalit
Německá burza otevírá v záporu, nedaří se automobilkám, MTU Aero po výsledcích naopak připisuje
Ranní shrnutí (14.02.2025)
Saxo Bank nově nabízí produkt Crypto FX pro obchodování s bitcoinem, ethereem a litecoinem
Swissquote Research: DENNÍ TECHNICKÁ ANALÝZA 8.5.2019
EURGBP: Kros v malé ztrátě, čeká na UK a EU data
Blogy uživatelů
Prezidentské volby USA: Jaká bude reakce akciového trhu?
Dočkáme se ještě letos ATH na indexech?
Za letošní 4 měsíce si obchodníci z Fintokei odnesli už přes 1 300 000 €
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry GBP/JPY, GBP/NZD, NZD/CHF
INVESTIČNÍ GLOSA: Prodej, zmiz nebo konsoliduj. Finanční tipy pro přicházející léto
Dlouhodobější analýza měnového páru EURUSD
Multitimeframe analýza: 30.6.2023 GBP/USD
Obchodný výhľad na 2 exotické menové páry a Litecoin
Na čo sa zamerať pri obchodovaní dát z amerického trhu práce?
Obchodný plán (20 dní)
Prezidentské volby USA: Jaká bude reakce akciového trhu?
Dočkáme se ještě letos ATH na indexech?
Za letošní 4 měsíce si obchodníci z Fintokei odnesli už přes 1 300 000 €
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry GBP/JPY, GBP/NZD, NZD/CHF
INVESTIČNÍ GLOSA: Prodej, zmiz nebo konsoliduj. Finanční tipy pro přicházející léto
Dlouhodobější analýza měnového páru EURUSD
Multitimeframe analýza: 30.6.2023 GBP/USD
Obchodný výhľad na 2 exotické menové páry a Litecoin
Na čo sa zamerať pri obchodovaní dát z amerického trhu práce?
Obchodný plán (20 dní)
Vzdělávací články
Na co si dát pozor při výběru Prop Trading firmy
Historie eura je hlubší, než se zdá. O evropskou měnu se státy pokoušely už v 19. století
Nejvýznamnější svíčkové formace – část II.
Recenze prop trading firmy FTMO
Intradenní obchodníci X. (taktiky při zadávání pokynů 2.)
Jak používat index Big Mac?
Dočkáme se regulace Prop Tradingu?
Jak zdanit příjmy z tradingu?
Trading a daně
Novinka: FXstreet.cz VIP Exit Manager
Na co si dát pozor při výběru Prop Trading firmy
Historie eura je hlubší, než se zdá. O evropskou měnu se státy pokoušely už v 19. století
Nejvýznamnější svíčkové formace – část II.
Recenze prop trading firmy FTMO
Intradenní obchodníci X. (taktiky při zadávání pokynů 2.)
Jak používat index Big Mac?
Dočkáme se regulace Prop Tradingu?
Jak zdanit příjmy z tradingu?
Trading a daně
Novinka: FXstreet.cz VIP Exit Manager
Tradingové analýzy a zprávy
NASDAQ 100 - Intradenní výhled 22.6.2020
Zlato - Intradenní výhled 7.3.2022
Forex: Technická analýza USD/CAD
FCA varuje před brokerem Fusion Trade
Aktuálně otevřené FOREX pozice 5.2.2014
CEBR: Čína hospodářsky předstihne USA už v roce 2028
AUD/USD - Intradenní výhled 29.8.2024
Euro Stoxx 50 (Eurex) - Intradenní výhled 13.1.2025
Index DAX - Intradenní výhled 11.7.2017
EUR/JPY - Intradenní výhled 14.3.2022
NASDAQ 100 - Intradenní výhled 22.6.2020
Zlato - Intradenní výhled 7.3.2022
Forex: Technická analýza USD/CAD
FCA varuje před brokerem Fusion Trade
Aktuálně otevřené FOREX pozice 5.2.2014
CEBR: Čína hospodářsky předstihne USA už v roce 2028
AUD/USD - Intradenní výhled 29.8.2024
Euro Stoxx 50 (Eurex) - Intradenní výhled 13.1.2025
Index DAX - Intradenní výhled 11.7.2017
EUR/JPY - Intradenní výhled 14.3.2022
Témata v diskusním fóru
MetaTrader 4 (MT4)
Price Action pro začátečníky: Kompletní průvodce krok za krokem
VIP zóna FXstreet.cz: Leden 2024 nabídl další stovky pipů zisku
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 27.1.2014
Arbitrag
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 30.9.2013
Trading ideas: EUR/JPY, GBP/AUD a USD/CHF
Měnové krize od 90. let po současnost
Tak a je to tady
Ukazatel pivot pointu a S a R
MetaTrader 4 (MT4)
Price Action pro začátečníky: Kompletní průvodce krok za krokem
VIP zóna FXstreet.cz: Leden 2024 nabídl další stovky pipů zisku
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 27.1.2014
Arbitrag
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 30.9.2013
Trading ideas: EUR/JPY, GBP/AUD a USD/CHF
Měnové krize od 90. let po současnost
Tak a je to tady
Ukazatel pivot pointu a S a R
Odborná literatura
Nové přepracované a rozšířené vydání: Začínáme na burze - Jak uspět při obchodování na finančních trzích (3. vydání) - BESTSELLER
Nové přepracované a rozšířené vydání: Začínáme na burze - Jak uspět při obchodování na finančních trzích (3. vydání) - BESTSELLER
Forex brokeři