Ticker Tape by TradingView
9 finančných faktov o Apple, ktoré zrejme nepoznáte
Spoločnosť Apple asi netreba väčšine ľudí predstavovať. Či už Apple máte radi alebo nie, nepochybne ide o jednu z najúspešnejších spoločností posledných rokov. Apple pozná väčšina z nás asi primárne ako výrobcu telefónov iPhone a máme firmu spojenú so Steveom Jobsom. Na spoločnosť sa však dnes nebudeme pozerať z historického hľadiska zo strany výrobkov, ale z investičného hľadiska, možno trochu netradičnou formou. Finančne ukazovatele a základnú analýzu si vie urobiť každý sám, v tomto článku sa teda pozrieme na Apple skôr z pohľadu budúcnosti a trendov, ktoré mu dopomohli stať sa takým kolosom, akým je dnes. Poďme teda na to.
1.
Firma Apple bola spomedzi veľkej americkej technologickej päťky (Apple, Microsoft, Amazon, Alphabet, Facebook-Meta) prvou, ktorá dosiahla postupne trhovú kapitalizáciu 1,2 aj 3 biliónov USD. V súčasnosti sa kapitalizácia pohybuje pod touto hranicou vďaka nedávnej korekcii okolo úrovne 2,65 bilióna USD, viď obrázok. Apple (biela) bol prvou firmou, ktorá dosiahla hodnotu 1 bilióna USD (v roku 2018) a aj 2 biliónov (v roku 2020). Na krk jej však momentálne dýcha druhý Microsoft, ktorý má hodnotu približne 2,22 bilióna USD (zelená). Na treťom mieste sa momentálne pohybuje Alphabet (červená), materská spoločnosť Google s hodnotou 1,73 bilióna USD, za ktorou nasleduje Amazon (oranžová) s hodnotou 1,45 bilióna USD. Túto päťku uzatvára Facebook, po novom Meta (modrá) s kapitalizáciou okolo 0,84 bilióna USD. Vývoj trhových kapitalizácií daných firiem môžete vidieť na obrázku nižšie.
2.
Poďme sa však teraz pozrieť na to, ako firma vyzerá z finančného hľadiska. Na druhom obrázku môžete vidieť základné finančné údaje o firme za posledných niekoľko rokov. Pozrite sa na stĺpec „Current/LTM“, ktorý predstavuje údaje za posledný rok. Za ten firma utŕžila 365 miliárd USD (riadok Revenue), z ktorých vygenerovala čistý zisk (Net Income) 94 miliárd USD. Firma teda operuje s čistou maržou okolo 25 %, čo je veľmi pekná hodnota. Zaujímavý je tiež riadok „Cash & Equivalents“ v ktorom môžeme vidieť, koľko hotovosti má firma – 190 miliárd USD, zatiaľ čo jej dlh (Total Debt) je 136 miliárd. Firma má teda čistú cash pozíciu a svoje dlhy by vďaka enormnému objemu hotovosti dokázala kedykoľvek splatiť a ešte by jej vyše 50 miliárd USD ostalo – to sa však netýka iba Apple, ale prakticky všetkých firiem z veľkej päťky. Práve z tohto dôvodu by mala byť spoločnosť odolná aj voči očakávanému zvýšenie úrokových sadzieb, keďže sa jej splácanie dlhu prakticky nepredraží, na rozdiel od mnohých iných menších technologických spoločností. Ďalšou výhodou firmy je „pricing power“, teda nejaká schopnosť určovať ceny na trhu, čo je v prípade súčasnej vysokej inflácie pozitívom, keďže môže Apple v prípade potreby zvyšovať ceny a nemusí sa cenovo prispôsobovať konkurencii.
3.
Aj keď to tak možno na prvý pohľad nevyzerá, Apple už dávno nie je iba firmou, ktorá predáva iPhone. Ak sa bližšie pozrieme na zloženie tržieb, tak uvidíme nasledovné.Za tento rok firma utŕžila 81,3 % všetkých peňazí za predaj fyzických produktov – 52,5 % bolo za predaj iPhone, 10,5 % za predaj nositeľnej elektroniky a príslušenstva, 9,6 % za predaj Macov a 8,7 % za predaj iPadov. Zvyšných 18,7 % firma utŕžila za predaj služieb (iCloud, Apple Music, App Store a podobne). Rozloženie tržieb po jednotlivých rokoch môžete vidieť na obrázku dole.
Aj keď to tak možno na prvý pohľad nevyzerá, zrejme najdôležitejšou položkou sú momentálne práve služby, keďže predaje iPhonov dlhodobo rastú už relatívne pomaly. Práve preto firma musí hľadať nové zdroje príjmov, medzi ktoré môžeme zaradiť práve služby. A prečo sú také zaujímavé? Odpoveď nájdete na obrázku nižšie. Všimnite si na ňom dve hlavné kategórie – „Services“ a „Products“. Prvá kategória predstavuje práve služby, za ktoré má firma tržby momentálne približne 68 miliárd USD ročne. Za predaj fyzických produktov má 297 miliárd USD ročne. Ak sa však ale pozrieme na hrubé marže (Gross margin) jednotlivých kategórií tak zistíme, že zatiaľ čo pri fyzických produktoch firma dosahuje zhruba 35 % marže, pri službách je to až 69 %, takže zhruba dvojnásobok. Práve vďaka tomu z pohľadu zisku firma dosahuje hrubý zisk za fyzické produkty 105 miliárd USD, avšak za služby dosahuje tiež veľmi pekných 47 miliárd. Služby teda tvoria len necelých 20 % tržieb, ale vďaka vyšším maržiam až tretinu zisku firmy. Práve preto sú analytikmi posledné roky sledované veľmi podrobne aj služby, ktoré výrazne rastú každým rokom – za 8 rokov ich firma zvýšila približne 5 násobne.
4.
Ďalšou zaujímavosťou, ktorá je investormi často prehliadaná je to, ako veľmi Apple spätne odkupuje svoje akcie, keďže veľa ľudí pozerá len na dividendový výnos. Na obrázku dole ale môžeme vidieť počet akcií Apple v obehu. V roku 2013 bolo na trhu 25,7 miliardy akcií Apple, zatiaľ čo dnes je to už iba 16,4 miliardy. To znamená, že počet akcií v obehu klesol za 9 rokov o približne 37,6 %, takže ročne o približne 5,4 %. Každým rokom teda akcionár dostal na svoju akciu o 5,4 % viac zisku, ako by dostal rok pred tým, aj keby firma zarábala stále rovnako. Akcionárom sa teda peniaze vracajú nielen vo forme dividend, ale aj vo forme spätných odkupov – samozrejme mimo toho, že tržby a zisky rastú aj samé o sebe.
5.
Zaujímavé je aj to, ako sa firma za posledných 10 rokov zmenila. Po príchode Tima Cooka v roku 2011 boli tržby za iPhone približne 45 miliárd USD. Momentálne sú už približne 191 miliárd USD. Zaujímavejšie je však porovnanie toho, ako iné segmenty tieto tržby dobiehajú. Pozrime sa na obrázok nižšie, kde máme v každom roku 3 stĺpce – oranžový sú tržby za iPhone, zelený sú tržby za príslušenstvo a žltý sú tržby za služby. Na obrázku môžeme vidieť, že tržby sa služby prekonali v roku 2019 tržby za iPhone z roku 2011, kedy firmu naposledy viedol Steve Jobs a že tržby za nositeľnú elektroniku sú v tomto roku už skoro také vysoké, ako tržby za iPhone v roku 2011.Firma teda dnes utŕži na jednotlivých segmentoch toľko, ako za iPhone pri Jobsovom odchode z firmy.
6.
Okrem vyššie spomenutých zmien sa mení celkovo aj prístup firmy k ochrane dát užívateľov – nebuďme ale naivní, firma to robí hlavne kvôli tomu, aby na tom zarobila. Pred časom Apple oznámil, že v rámci aktualizácie operačného systému iOS zavedie možnosť pre užívateľov, ktorí si budú môcť vybrať, či majú mať jednotlivé aplikácie možnosť sledovať ich dáta. Logicky si väčšina užívateľov vybrala možnosť, aby ich aplikácie nesledovali. Užívatelia to síce môžu pokladať za výhodu, avšak tento krok spôsobil veľké problémy pre reklamné spoločnosti, ako napríklad Facebook (Meta) či Alphabet, ktoré zarábajú práve na cielených reklamách. Fór bol ale v tom, že Apple síce zakázal zber dát iným firmám, Apple ich ale zbieral aj naďalej. Pred pár mesiacmi vyšlo potvrdenie toho, čo si mnohí mysleli, že Apple tieto dáta začne využívať na vytláčanie niekdajšej konkurencie z trhu. Ako prvé sa to prejavilo na poli cielených reklám aplikácií do mobilov, kde podiel Facebooku klesol za pár mesiacov z 50 % na 20 % (obrázok). Podiel Applu na druhú stranu vrástol zo 17 % na 57 %. Tento rok na reklamách Apple zarobí približne 5 miliárd USD, do troch rokov by to však malo byť až 20 miliárd USD. Apple takýmto spôsobom pridáva do budúcna ďalší potenciálny zdroj príjmov a podobné kroky môžu iným firmám uškodiť aj v ďalších oblastiach.
7.
A čo stojí za úspechom firmy za posledné roky? Skúsme si teraz odmyslieť nejaké technologické , produktové a marketingové hľadisko, pozrime sa skôr na svetové trendy, ktoré pomohli firme takto rásť a ktoré môžu byť do budúcnosti ohrozené – nie je všetko teda také ružové, ako sa doteraz možno zdalo.
Nemalým dôvodom úspechu bolo to, že americké veľké technologické firmy si vzájomne nekonkurovali, boli na svojom trhu prakticky monopolmi. To umožnilo firmám určovať si ceny a vlády a protimonopolné úrady moc túto problematiku neriešili, respektíve nejako aktívne proti rozbitiu monopolov firiem nebojovali. Dnes ale vidíme, že firmy si začínajú priamo konkurovať (Apple a Meta v reklamách, Amazon, Microsoft a Alphabet v cloude, gamingu atď.) a štátne regulačné orgány začínajú firmy riešiť, obzvlášť po nástupe demokratického prezidenta Joe Bidena do úradu. Viacero indícií naznačuje, že americké regulačné orgány (ministerstvo spravodlivosti, prípadne FTC) budú na veľké firmy tlačiť a sú vedené veľkými odporcami veľkých technologických firiem. To zvyšuje pravdepodobnosť, že ich budú úrady nejakým spôsobom ich regulovať.
Veľakrát sa veľkým firmám vyčíta, že platia nízke, alebo žiadne dane. Táto kritika ešte zosilnela po nástupe demokratov k moci. Ďalším bodom úspechu teda bola možnosť využitia daňovej optimalizácie. Veľké technologické firmy mali svoje sídla po celom svete v krajinách s čo možno najnižším daňovým zaťažením. V priemere Apple posledné roky platil iba zhruba 15 % daň z príjmu, čo je v absolútnej hodnote veľa, avšak percentuálna sadzba je relatívne nízka. Momentálne sa ale vlády krajín dohadujú na jednotnej svetovej sadzbe dane pre firmy, čo pravdepodobne zvýši efektívnu daňovú sadzbu, ktorá sa prejaví na ziskoch firiem. Uvidíme však, ako tieto rokovania nakoniec dopadnú.
8.
Ako sa darí Apple v Číne, ktorá je z podielu tržieb pre firmu druhým najdôležitejším trhom? Firma dlhodobo využíva poprepájané dodávateľské reťazce. Apple využil veľkú sieť dodávateľov, najmä v Ázii, vďaka ktorej dokáže firma udržiavať vysokú kvalitu a optimalizovať náklady na výrobky. Momentálne ale vo svete rastie geopolitické napätie a s dodávateľskými reťazcami je viacero problémov, plus sa posledné mesiace pridávajú aj problémy s elektrinou v Číne, ktorá je pre Apple z hľadiska výrobných procesov veľmi dôležitá a aj z tohto dôvodu firma hľadá aj iné ázijské krajiny, kde časť výroby presúva.
Úspechom boli posledné roky aj čísla predajov v samotnej Číne, kde Apple svoje tržby za 8 rokov zvýšil o približne 200-300 %. Momentálne tvorí región Veľkej Číny (pevninská Čína, Hong Kong, Singapur,Taiwan a Macao) približne 18,7 % z celkových tržieb firmy (geografické rozdelenie tržieb nájdete na obrázku dole) a firma tu zožala úspech aj s príchodom 5G modelov iPhone– nedávno sa ukázalo, že Tim Cook chodil pred rokmi do Číny pravidelne rokovať s miestnou vládou o podmienkach fungovania firmy v krajine. Momentálne však Čína začína raziť cestu menšej odkázanosti na západné firmy, vláda aktívne odhovára obyvateľov od nákupu západných výrobkov a tak je možné, že vláda priamo či nepriamo bude podporovať domácich konkurentov na úkor Apple, obzvlášť pri stupňujúcom sa napätí medzi USA a Čínou.
9.
Ďalším negatívom Apple je v súčasnosti jej ocenenie, ktoré sa často kritizuje aj u iných technologických firiem a ktoré je v historickom kontexte relatívne vysoké. Na obrázku dole môžeme vidieť, vývoj ocenenia z hľadiska P/E za posledných 4 roky. Z obrázku je zrejmé, že prakticky celú dobu až do príchodu Covidu sa firma obchodovala v rozmedzí 10 až 20 násobku ročných ziskov, takže bola paradoxne relatívne lacná. Priemer za celé toto obdobie je 23,78 násobok, medián je 22,6 násobok. Covidové oživenie a dobré čísla Apple ale spôsobili, že ocenenie vzrástlo a firma sa momentálne obchoduje za približne 27,7 násobok zisku. Áno, sú aj drahšie firmy, avšak Apple zrejme nečaká nejaký závratný rast v najbližších rokoch a bude pravdepodobne rásť o jednotky % a práve v tomto kontexte je cena relatívne vysoká.
Ako teda bude vyzerať budúcnosť akcií Apple? Na to s určitosťou odpovedať nevie nikto. Na jedenej strane tu máme problémy firmy, ktoré sme si v článku spomínali – zmena globálnych trendov, vysoké ocenenie. Na strane druhej je tu ale aj veľa svetlých stránok – nové zdroje príjmov, ochrana súkromia a napríklad aj Apple Car, ktoré by mala firma v dohľadnej dobe predstaviť. Každopádne ide z historického hľadiska o veľmi zaujímavú spoločnosť, ktorá teda nemusí mať to najlepšie už za sebou.
Tomáš Vranka
Klíčová slova: Čína | USA | Apple | Daně | Akcie | Akcionář | Dividendový výnos | Margin | Marže | P/E | Výnos | USD | Pravděpodobnost | Zisk | Facebook | Cena | Zisky | Tim Cook | Tržby | Microsoft | Úspěch | Firmy | Alphabet | Čistý zisk | Firma | Amazon | Miliardy | Hong Kong | 5G | Firma Apple | Problémy | Total | FTC | Singapur | Velké firmy | Kapitalizácia | Google | Daň z příjmu | Vývoj | Údaje | Pevninská Čína | Technologické firmy | Steve Jobs | Ceny | Velké technologické firmy | Počet akcií | App Store | iPhone | LEN | Tržby za služby | Mali | CAR | VIAC | Medián | ANO | Macao | Meta | Tomáš Vranka | TIM | 3М | Apple Music |
Čtěte více
-
„Dr. Copper“ signals recession; Metal at best price since July
Copper, which is often looked to by economists for the health of the economy, is sending recession signals through its price, which has fallen more than 10% in the past 2 months. -
„Nesmyslná“ technologie získá peníze Ashtona Kutchera – Acorns
„Chci vědět, že je ten nápad odvážný, že to má velký a dobře oslovitelný trh ?. ale mám rád, když to hned nelahodí vašemu uchu. Musí to znít trochu nesmyslně.“ -
83 % domácností má obavy z inflace. Čtvrtina musí sahat do úspor. Vyplývá to ze zjištění ČSOB
Růst inflace a zvyšující se životní náklady výrazně zamávaly s rozpočty českých domácností. Největší dopad přitom pociťují Češi v oblasti výdajů na bydlení (64 %), a to včetně cen energií. Čtvrtina domácností pak byla nucena kvůli současné situaci využít k pokrytí běžných výdajů vlastní úspory, nebo dokonce půjčku. Vyplývá to z průzkumu, který pro finanční skupinu ČSOB realizovala výzkumná agentura STEM/MARK. -
8.9. EUR pod tlakem zátěžových testů a slabých dat oslabuje
Andrew Robinson, Senior Forex Market Analyst, Saxo BankVe středu pozornosti trhu byl... -
8.9. Forexový blog Kena Vekslera: Volatilita se vrací, i když možná jen na krátko
Ken Veksler, Senior Manager, obchodní poradenství, Saxo BankNež přejdu k nočnímu nesmyslu,... -
8.9. FX blog Kena Vekslera
Dnešek bude o spoustě řečníků a oznámení, která vyjdou. Jako obvykle se ... -
8.9. Řecko bylo výjimečný případ... nebo ne?!
Mads Kofoed, stratég trhů, Saxo BankTrhy budou i nadále bedlivě sledovat evropské banky a je... -
8.9. Vystoupení představitelů ECB a prezidenta Obamy; klíčová pásma pod tlakem
John Hardy, Forex Market Strategist, Saxo Bank8.9.2011EURUSD klesl před dnešními... -
9 faktov, ktoré budú v tomto roku udávať smerovanie trhu
Stáva sa to už akýmsi „rituálom“, že trh vždy v prvom kvartáli nového roka zneistie. Z časti je to kvôli sezónnosti, k... -
9 filmových počinů o financích, na které se podívat o Velikonocích
2 dny volna spojené s Velikonocemi se nabízejí jako ideální příležitost k doplnění filmového vzdělání. Tím spíš, když musíme být stejně víceméně doma. Proto jsme připravili seznam snímků s finanční tématikou, které by se vám třeba mohly líbit. -
9 koní pro americkou burzu, aneb technologické firmy jako suroviny nového věku
Investoři dávají své peníze do akcií firem, které jsou nejvíce vidět a nabízejí největší růst. V čele stojí technologické společnosti Amazon, Apple či Netflix. Možná si ale investoři vyberou své zisky. -
9 nejlepších defenzivních akcií současnosti
V dobách, kdy ceny akcií prudce kolísají a akciové indexy mají tendenci klesat, se investoři zaměřují na defenzivní, antiticyklické akcie stabilních společností. Cyklické růstové akcie, jako jsou například akcie společností v polovodičovém sektoru nebo sektoru cloudového softwaru naopak investoři často opouštějí v chaotických fázích trhu, což zpravidla přinese dlouhou spirálu směrem dolů u hodnoty těchto akcií. -
9 nejzajímavějších IPO v roce 2019
Rok 2019 je na zvučné IPO velmi bohatý. Několik z nich již proběhlo a řada dalších se chystá. Co je to vlastně IPO a jaké poskytuje příležitosti investorům? -
❗9 nových krypto CFD 🎆
Trh s kryptomenami dosiahol v posledných rokoch značný pokrok a hlavné digitálne aktíva, ako sú bitcoiny a ethereum, sa stali jednou z najobľúbenejších investícií. Kryptotrh však obsahuje oveľa viac ako len tieto dve najznámejšie kryptomeny. V tejto analýze uvádzame krátky popis deviatich stále viac obľúbenejších kryptomien. -
9 tipů, jak založit kontaktní centrum se vzdáleným přístupem
Komerční článek: Práce na dálku poskytuje jedinečnou flexibilitu a udržitelnost podnikání, zvláště v současné době velké nejistoty. Manažeři po celém světě přesouvají své zaměstnance mimo společné kanceláře, čímž se snaží dodržovat zásady tzv. social distancing a zajistit bezpečí všech svých zaměstnanců. -
90´ ČT24 : Bitcoin – univerzální platidlo budoucnosti?
Včera vysílala ČT24 hodinový segment o bitcoinu. Byl jsem u toho i já, takže pokud za těch pár dnů nemáte tady na xPulsu mého povídání o bitcoinu pořád dost, níže přikládám link k pořadu. -
90 % držitelů bitcoinu je v zisku – je čas nakoupit více, nebo prodat?
Očekávání od Bitcoinu [BTC] se v nedávné minulosti zvýšila, když se král kryptoměn vyšplhal nad hranici 46 000 dolarů. Těsně před posunem na sever velcí držitelé správně rozpoznali příležitost k nákupu a BTC nashromáždili. -
🔴 (9:25) ŽIVÝ KOMENTÁŘ XTB: PMI Něměcka
Buďte s námi u těch nejdůležitějších momentů, které hýbou trhy! V pondělí ráno se v živém vstupu podíváme na zveřejněná makroekonomická data - konkrétně na údaje německého indexu nákupních manažerů PMI. Budeme diskutovat i konkrétní možnosti pro obchod a výhled tržních pohybů do konce obchodní seance. Nepropásněte klíčové tržní události, které přinášejí největší příležitosti! -
9.9. Forexový blog Kena Vekslera: Stres a nervy odrazují býky i medvědy
Ken Veksler, Senior Manager, Trading and Advisory, Saxo BankPřes noc obecně zajímavý vývoj, n... -
9.9. Je aukce portugalských dluhopisů vše, co je zapotřebí?
Mads kofoed, stratég trhů, Saxo BankTémataEvropské banky a jejich problémové rozvahy vzhledem ...
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Richard Dennis: Jak trader naučil obchodovat obyčejné lidi, kteří díky tomu neuvěřitelně zbohatli?
Obchodování s volatilními trhy: Strategie pro úspěšný trading během vysoké volatility
Unikátní predikce: Co očekávají banky, brokeři a analytici v roce 2025 na finančních trzích?
Nejzáhadnější měna světa. Potíže norské koruny trápí Oslo dekády, svádí se to na ropu
RebelsFunding: Prop Trading se slevou 25 % je tady!
Kvantitativní analýza v prop tradingu
Měnová reforma oškubala Čechy o miliardy. Takový byl osud našeho platidla
Trampota z Quantlane: Obyčejné tradery nebereme
Technologické akcie Apple, Microsoft a Google na prahu nového růstu 🚀
Technická analýza v praxi: Obchodování formace vlajka (2. část)
Richard Dennis: Jak trader naučil obchodovat obyčejné lidi, kteří díky tomu neuvěřitelně zbohatli?
Obchodování s volatilními trhy: Strategie pro úspěšný trading během vysoké volatility
Unikátní predikce: Co očekávají banky, brokeři a analytici v roce 2025 na finančních trzích?
Nejzáhadnější měna světa. Potíže norské koruny trápí Oslo dekády, svádí se to na ropu
RebelsFunding: Prop Trading se slevou 25 % je tady!
Kvantitativní analýza v prop tradingu
Měnová reforma oškubala Čechy o miliardy. Takový byl osud našeho platidla
Trampota z Quantlane: Obyčejné tradery nebereme
Technologické akcie Apple, Microsoft a Google na prahu nového růstu 🚀
Technická analýza v praxi: Obchodování formace vlajka (2. část)
Denní kalendář událostí
V USA skladování zemního plynu
V Německu GfK spotřebitelská důvěra
Na Novém Zélandu obchodní bilance
Ve Španělsku míra nezaměstnanosti
V USA index PMI z oblasti Chicaga
V USA mzdový cenový index
V USA cenový index PCE
V Kanadě hrubý domácí produkt (HDP)
V Německu index CPI
V Japonsku index CPI
V USA skladování zemního plynu
V Německu GfK spotřebitelská důvěra
Na Novém Zélandu obchodní bilance
Ve Španělsku míra nezaměstnanosti
V USA index PMI z oblasti Chicaga
V USA mzdový cenový index
V USA cenový index PCE
V Kanadě hrubý domácí produkt (HDP)
V Německu index CPI
V Japonsku index CPI
Tradingové analýzy a zprávy
Akcie klesají, investoři se obávají negativních hospodářských dopadů nových cel
USA v sobotu uvalí cla na dovoz z Kanady, Mexika i Číny
Komodity: Ceny ropy jsou bez větších změn, severomořský Brent se drží nad 76,50 USD
Forex: Dolar posiluje vůči koši měn, k euru se drží v blízkosti 1,0400 EUR/USD
Akciím na pražské burze se v lednu dařilo, index PX stoupl o 6,3 procenta
Pražská burza po osmi růstech v řadě oslabila, index PX v týdnu klesl o 0,8 pct
Pražská burza dnes oslabila, ztrácely především bankovní akcie
Cena plynu pro evropský trh překročila 53 eur za MWh, je nejvýše za 15 měsíců
Forex: Koruna dnes oslabila k euru pod 25,20 Kč/EUR a ztrácela také vůči dolaru
Británie je pět let po brexitu stále rozdělena, zklamaných je mnoho
Akcie klesají, investoři se obávají negativních hospodářských dopadů nových cel
USA v sobotu uvalí cla na dovoz z Kanady, Mexika i Číny
Komodity: Ceny ropy jsou bez větších změn, severomořský Brent se drží nad 76,50 USD
Forex: Dolar posiluje vůči koši měn, k euru se drží v blízkosti 1,0400 EUR/USD
Akciím na pražské burze se v lednu dařilo, index PX stoupl o 6,3 procenta
Pražská burza po osmi růstech v řadě oslabila, index PX v týdnu klesl o 0,8 pct
Pražská burza dnes oslabila, ztrácely především bankovní akcie
Cena plynu pro evropský trh překročila 53 eur za MWh, je nejvýše za 15 měsíců
Forex: Koruna dnes oslabila k euru pod 25,20 Kč/EUR a ztrácela také vůči dolaru
Británie je pět let po brexitu stále rozdělena, zklamaných je mnoho
Blogy uživatelů
Vysoká volatilita na akciích! Výsledková sezóna přináší zajímavá čísla
AI revoluce! Kdo jsou vítězové a poražení? | Investiční Memento
Jak si udržet mentální energii v tradingu a životě
Měnový pár NZD/CAD: Analýzy více časových rámců (MN až D1)
Praktické okénko – otevřený obchod na GBP/CAD a čekání na výsledek
Faktory ovlivňující tržní cykly na Forexu
Pokles akcií Nvidia: Klasická investiční příležitost pro spekulaci
Moje cesta prop tradingem – ukázka zisků a ztrát na EUR/USD
Praktická ukázka: Trpělivost se vyplácí
Analýza DJ30, S&P 500, EUR/USD a WTI - DeepSeek vystrašil trhy, býci na DJ30 ale dominují
Vysoká volatilita na akciích! Výsledková sezóna přináší zajímavá čísla
AI revoluce! Kdo jsou vítězové a poražení? | Investiční Memento
Jak si udržet mentální energii v tradingu a životě
Měnový pár NZD/CAD: Analýzy více časových rámců (MN až D1)
Praktické okénko – otevřený obchod na GBP/CAD a čekání na výsledek
Faktory ovlivňující tržní cykly na Forexu
Pokles akcií Nvidia: Klasická investiční příležitost pro spekulaci
Moje cesta prop tradingem – ukázka zisků a ztrát na EUR/USD
Praktická ukázka: Trpělivost se vyplácí
Analýza DJ30, S&P 500, EUR/USD a WTI - DeepSeek vystrašil trhy, býci na DJ30 ale dominují
Forexové online zpravodajství
Americké indexy uzavírají poklesem
Vývoz ruského plynu přes TurkStream do Evropy byl v lednu rekordní
BREAKING: Bílý dům potvrdil, že cla na Mexiko, Kanadu a Čínu vstoupí v platnost 1. února
Amerika obchoduje v zisku
Frankfurtská burza dnes kosmeticky posílila
BREAKING: Americký dolar oslabuje po oznámení cel na Mexiko a Kanadu
Ozvěny trhu: Inflace letos na cíli, je třeba podpořit růst
Týden na akciových trzích: Evropský index rostl, Amerika doplatila na slabší začátek týdne
Forex: Divergence USA a eurozóny pokračuje
Index PMI z Chicaga vzrostl
Americké indexy uzavírají poklesem
Vývoz ruského plynu přes TurkStream do Evropy byl v lednu rekordní
BREAKING: Bílý dům potvrdil, že cla na Mexiko, Kanadu a Čínu vstoupí v platnost 1. února
Amerika obchoduje v zisku
Frankfurtská burza dnes kosmeticky posílila
BREAKING: Americký dolar oslabuje po oznámení cel na Mexiko a Kanadu
Ozvěny trhu: Inflace letos na cíli, je třeba podpořit růst
Týden na akciových trzích: Evropský index rostl, Amerika doplatila na slabší začátek týdne
Forex: Divergence USA a eurozóny pokračuje
Index PMI z Chicaga vzrostl
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Makro: Výrobní aktivita oblasti New York prohlubuje pokles, výhled se podstatně zhoršil
Makro: Bank of Canada ponechává úrokové sazby beze změny
Technická analýza páru EUR/USD na 2. listopadu 2022
Prognóza pro pár GBP/USD na 8. dubna 2024
Index ISM v průmyslu mírně vzrostl
Barometer - EURUSD
Makro: Ceny nemovitostí ve 20 metropolích USA v listopadu meziročně rostly o 13,7pct
Technická analýza - Dolar dnes bude bojovat o udržení včerejších zisků, které hned z rána navyšuje
Makro: Výrobní ceny Spojeného království rostly nejrychleji za 28 měsíců
Market Insider: EURUSD, GBPUSD, DAX, Brent (15-06-17)
Makro: Výrobní aktivita oblasti New York prohlubuje pokles, výhled se podstatně zhoršil
Makro: Bank of Canada ponechává úrokové sazby beze změny
Technická analýza páru EUR/USD na 2. listopadu 2022
Prognóza pro pár GBP/USD na 8. dubna 2024
Index ISM v průmyslu mírně vzrostl
Barometer - EURUSD
Makro: Ceny nemovitostí ve 20 metropolích USA v listopadu meziročně rostly o 13,7pct
Technická analýza - Dolar dnes bude bojovat o udržení včerejších zisků, které hned z rána navyšuje
Makro: Výrobní ceny Spojeného království rostly nejrychleji za 28 měsíců
Market Insider: EURUSD, GBPUSD, DAX, Brent (15-06-17)
Blogy uživatelů
Týchto 5 Solana memecoinov má obrovský potenciál
Ropa bude zdražovat
Akciový Black Friday, jak se sluší a patří
Co v závěru roku sdělují vyšší časové rámce na měnovém páru EUR/USD
Rekordní růst palladia je u konce
Elliottovy vlny: Měnový pár AUD/CAD, index S&P 500 a akcie Tesla
Vítězství Trumpa bude znamenat radost v USA, obavy v Evropě
Moje cesta prop tradingem – chyba, která mě stála 73 000 Kč. Víte, jaké prop účty jsou nejoblíbenější?
Energetické akcie s nejvyššími výnosy
Forex, den druhý
Týchto 5 Solana memecoinov má obrovský potenciál
Ropa bude zdražovat
Akciový Black Friday, jak se sluší a patří
Co v závěru roku sdělují vyšší časové rámce na měnovém páru EUR/USD
Rekordní růst palladia je u konce
Elliottovy vlny: Měnový pár AUD/CAD, index S&P 500 a akcie Tesla
Vítězství Trumpa bude znamenat radost v USA, obavy v Evropě
Moje cesta prop tradingem – chyba, která mě stála 73 000 Kč. Víte, jaké prop účty jsou nejoblíbenější?
Energetické akcie s nejvyššími výnosy
Forex, den druhý
Vzdělávací články
Mistrovství v obchodování akciových indexů: Klíčové strategie a přístupy
Jak na obchodování standardních divergencí
Měsíční report finančních trhů (listopad 2022)
Jaký je váš příběh peněz?
Richard Dennis: Jak trader naučil obchodovat obyčejné lidi, kteří díky tomu neuvěřitelně zbohatli?
Obchodování s volatilními trhy: Strategie pro úspěšný trading během vysoké volatility
Koho sledovat na Twitteru
Trading a daně
Začalo to v Čechách, anebo ne? Příběh dolaru, nejpoužívanější měny světa
Proč někteří brokeři dobrovolně sdělují čísla ztrátovosti svých klientů?
Mistrovství v obchodování akciových indexů: Klíčové strategie a přístupy
Jak na obchodování standardních divergencí
Měsíční report finančních trhů (listopad 2022)
Jaký je váš příběh peněz?
Richard Dennis: Jak trader naučil obchodovat obyčejné lidi, kteří díky tomu neuvěřitelně zbohatli?
Obchodování s volatilními trhy: Strategie pro úspěšný trading během vysoké volatility
Koho sledovat na Twitteru
Trading a daně
Začalo to v Čechách, anebo ne? Příběh dolaru, nejpoužívanější měny světa
Proč někteří brokeři dobrovolně sdělují čísla ztrátovosti svých klientů?
Tradingové analýzy a zprávy
Trump varoval Peking před odvetou
Deficit rozpočtu v listopadu vzrostl na 259,2 mld. Kč
Forex: Dolar spadl vůči euru na 14měsíční minimum, slábne čínský jüan
S&P 500 - Intradenní výhled 9.5.2019
Forex: Throwback a další růst na CHF/JPY?
Evropská unie a Británie se dohodly na podobě budoucích vztahů
Šéf BDI: Německo je v hluboké hospodářské krizi
Forex: Vítězové a poražení 15.5.2017
Bitcoin - Intradenní výhled 7.11.2023
Index spekulativního sentimentu 3.6.2014
Trump varoval Peking před odvetou
Deficit rozpočtu v listopadu vzrostl na 259,2 mld. Kč
Forex: Dolar spadl vůči euru na 14měsíční minimum, slábne čínský jüan
S&P 500 - Intradenní výhled 9.5.2019
Forex: Throwback a další růst na CHF/JPY?
Evropská unie a Británie se dohodly na podobě budoucích vztahů
Šéf BDI: Německo je v hluboké hospodářské krizi
Forex: Vítězové a poražení 15.5.2017
Bitcoin - Intradenní výhled 7.11.2023
Index spekulativního sentimentu 3.6.2014
Témata v diskusním fóru
TOP 3 největší investoři světa – BlackRock, Vanguard a State Street
ActivTrades
Nejdůležitější výsledky roku šokují! | Investiční Memento #85
Obchodovanie na základe štruktúry trhu
Tadawul FX
Elliottovy vlny: Měnový pár USD/CAD a akcie Microsoft a Adobe
Rozhovor se šéfem traderů z Raiffeisenbank
VIP ZÓNA ZDARMA JE ZNOVU TADY!
Aké komodity sa obchodujú na burzách?
TradingSpot.cz - má někdo zkušenost?
TOP 3 největší investoři světa – BlackRock, Vanguard a State Street
ActivTrades
Nejdůležitější výsledky roku šokují! | Investiční Memento #85
Obchodovanie na základe štruktúry trhu
Tadawul FX
Elliottovy vlny: Měnový pár USD/CAD a akcie Microsoft a Adobe
Rozhovor se šéfem traderů z Raiffeisenbank
VIP ZÓNA ZDARMA JE ZNOVU TADY!
Aké komodity sa obchodujú na burzách?
TradingSpot.cz - má někdo zkušenost?
Odborná literatura
Nové přepracované a rozšířené vydání: Začínáme na burze - Jak uspět při obchodování na finančních trzích (3. vydání) - BESTSELLER
Nové přepracované a rozšířené vydání: Začínáme na burze - Jak uspět při obchodování na finančních trzích (3. vydání) - BESTSELLER
Forex brokeři