Úterý 21. ledna 2025 11:44
reklama
Purple webinar Co očekávat od trhů v roce 2025
reklama
Swissquote Bank
reklama
InstaForex
reklama
Dukascopy new

Ekonomický kalendář: Pozornost obchodníků směřuje na ISM a ADP reporty

05.08.2020 09:27  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Shrnutí:

  • Evropské akcie začaly seanci na pozitivní vlně
  • ADP report by měl ukázat růst zaměstnanosti
  • ISM z nevýrobního sektoru by měl v červenci propadnout

Na globálních trzích převažuje pozitivní nálada. Technologický index Nasdaq a zlato dosáhly na historická maxima a US500 vystoupal na nová postpandemická maxima. Evropské akcie zamířily krátce po otevření do pozitivního teritoria. Dnes jsou na programu 2 zajímavá makrodata - ADP report zaměstnanosti v USA a ISM z nevýrobního sektoru. ADP report  naznačí před oficiálním pátečním NFP reportem jak je na tom zaměstnanost v americké ekonomice.

9:15 - Španělsko, PMI ve službách za červenec. Expected: 52 pts. Previous: 50.2 pts

9:45 - Itálie, PMI ve službách za červenec. Expected: 51.1 pts. Previous: 56.4 pts

9:50 - Francie, PMI ve službách za červenec (final). First release: 57.8 pts

9:55 - Německo, PMI ve službách za červenec (final). First release: 56.7 pts

10:00 - eurozóna, PMI ve službách za červenec (final). First release: 55.1 pts

11:30 - Velká Británie, PMI ve službách za červenec (final). First release: 56.6 pts

11:00 - eurozóna, maloobchodní prodeje za červen. Expected: 5.9% MoM. Previous: 17.8% MoM

14:15 - USA, ADP report za červenec. Expected: 1500k. Previous: 2369k

15:45 - USA, PMI ve službách za červenec (final). First release: 49.6 pts

16:00 - USA, ISM z nevýrobního sektoru za červenec. Expected: 55 pts. Previous: 57.1 pts

16:30 - DOE report stavu zásob v USA.

  • Zásoby ropy. Expected: -3.3 mb
  • Zásoby destilovaných produktů. Expected: 0.75mb
  • Zásoby benzínu. Expected: 0.6 mb

Výsledková sezóna

  • CVS Health (CVS.US) - před otevřením trhů
  • Discovery (DISCA.US) - před otevřením trhů
  • Humana (HUM.US) - před otevřením trhů
  • Marathon Oil (MRO.US) - po uzavření trhů
  • MetLife (MET.US) - po uzavření trhů
  • Regeneron Pharmaceuticals (REGN.US) - před otevřením trhů
  • New York Times (NYT.US) - před otevřením trhů
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Ekonomický kalendář: Powell vystoupí v Kongresu a projev přednese také guvernér Bailey z BoE
    Z pohledu makrodat se dnes nebude jednat o nijak živou seanci. Trhy by se tak dnes měly soustředit na sentiment po včerejším výprodeji a další kovidová opatření. Evropa otevřela výrazně do pozitivního teritoria a v černých číslech se obchodují také futures na indexy na Wall Street. Nemalý dopad by mohly mít také projevy centrálních bankéřů. Guvernér Bank of England Bailey vystoupí na webináři britské obchodní komory a guvernér Fedu Powell se bude grilovat na tradičním vystoupení ve Sněmovně reprezentantů.
  • Ekonomický kalendář: Pozor na kanadská data a zemědělský WASDE report
    14:30 - Kanada, data z trhu práce. Bank of Canada se v minulém týdnu rozhodla ponechat úrokové sazby beze změny, nicméně zmínila rizika, kterým kanadská ekonomika čelí. To by mohlo znamenat, že centrální bankéři se bojí oslabení kanadské ekonomiky. Dnešní report z trhu práce by měl ukázat vzestup zaměstnanosti o 15,9 tisíce nových pracovních míst. Míra nezaměstnanosti by měla zůstat na 5,5 %.
  • Ekonomický kalendář: Pozor na zmínky týkající se světového obchodu
    Donald Trump se zúčastní summitu NATO ve Velké Británii v následujících dvou dnech. Můžeme čekat důležitá prohlášení, které se nemusí týkat pouze obrany. V posledních dnech se roztrhl pytel s prohlášeními týkající se světového obchodu, ať už se to týká americké odvety za francouzskou digitální daň, nebo nových amerických cel na dovoz oceli a hliníku z Brazílie a Argentiny. Na summitu by se měli setkat americký prezident Trump s francouzským prezidentem Macronem, z čehož by mohla vzejít další sada peprných tweetů s nemalým dopadem na finanční trhy.
  • Ekonomický kalendář: Pozornost investorů se soustředí na zprávu o CPI v USA 📈
    Nejdůležitější událostí tohoto týdne je bezpochyby zveřejnění zprávy o indexu spotřebitelských cen v USA, která bude zveřejněna dnes ve 14:30. Kromě toho se vyplatí sledovat další komentáře členů FOMC včetně Kashkariho, Schmida a Logana.
  • Ekonomický kalendář: Pozornost je upřena na Powella
    Evropské akciové indexy zahájily dnešní seanci ve srovnání se včerejšími závěrečnými cenami jen s malými změnami. Stalo se tak po smíšené asijské seanci, kdy indexy z Číny korigovaly a ostatní regionální indexy naopak rostly. NZD a GBP jsou nejvýkonnější hlavní měny, zatímco AUD nejvíce zaostává po „holubičím“ zvýšení sazeb RBA. Jsme také svědky smíšeného vývoje na energetických komoditách – ropa mírně posílila, naopak ceny zemního plynu v USA klesly.
  • Ekonomický kalendář: Pozornost je zaměřena na statistiky žádostí o podporu v nezaměstnanosti
    Akciové indexy z Evropy a USA se v premarketu snažily o korekci poklesů. Evropská seance pak začala v mírně pozitivním teritoriu. Co se týká makrodat, tak klíčovými statistikami dnes budou žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA. Opět se očekává nárůst nezaměstnanosti více v milionech než v "pouhých" stovkách tisíc. Zajímavá by mohla být také situace na ropě. Kromě plnění čínských zásobníků by důležitou roli mohlo hrát čím dál větší zapojení Spojených států do ropné války mezi Ruskem a Saúdskou Arábií.
  • Ekonomický kalendář: Pozornost obchodníků bude směřovat na americký maloobchod
    Evropské akciové trhy otevřely mírně do negativního teritoria. Obchodníci však dnes čekají hlavně na data z USA. Maloobchodní tržby za červenec by měly ukázat, jak se americký maloobchod popral s končícími jednorázovými podporami v nezaměstnanosti. Navíc o necelou hodinu později bude zveřejněna průmyslová produkce a spotřebitelská nálada University of Michigan.
  • Ekonomický kalendář: Pozornost obchodníků je zaměřena na večerní Fed
    10:30 - Velká Británie, CPI inflace za srpen. Inflace ve Velké Británii se měsíce držela v blízkosti 2 %. Prvořadou událostí, kterou obchodníci sledují, však zůstává Brexit, a proto by reakce na dnešní data nemusela být zvláště silná. Obchodníci však musejí počítat se zvýšenou volatilitou bezprostředně po zveřejnění. Konsenzus očekává pokles růstu z 2,1 % y/y na 1,8 % y/y. Jádrová inflace by měla klesnout z 1,9 % y/y na 1,8 % y/y.
  • Ekonomický kalendář: Pozornost obchodníků se soustředí na americké HDP a spotřebitelskou inflaci
    14:30 - USA, HPD report za Q3 (druhé vydání) a objednávky zboží dlouhodobé spotřeby za říjen. První revize výkonu americké republiky bude zveřejněna odpoledne. Výsledek by se neměl příliš lišit od předběžně zveřejněných dat na úrovni 1,9 % q/q. Každá další revize obsahuje méně odhadů a více reálných dat, proto je vhodnější pro analýzu. Předběžné objednávky zboží dlouhodobé spotřeby za říjen by měly vykázat pokles o 0,9 % m/m.
  • Ekonomický kalendář: Pozornost obchodníků se soustřední na NFP a ISM reporty z USA
    Včerejší výstřel cen ropy na vyšší úrovně pomohl zlepšit náladu na globálních akciových trzích. Nicméně dnešní otevření evropské seance bylo do negativního teritoria. Z Evropy se dnes podstatných dat nedočkáme, když na programu jsou pouze revidovaná data PMI ve službách ze zemí eurozóny. Naopak v USA čekáme na dvě podstatné zveřejnění: NFP report z trhu práce a ISM ze sektoru služeb. Mimo standardní makro bude po včerejším překvapivém dění na ropě zajímavé sledovat dnešní osud této komodity. Jsou Trumpovy představy v souladu se členy OPEC+?
  • Ekonomický kalendář: Pozornost se dnes soustředí na večerní zápis ze zasedání Fedu
    16:00 - USA, velkoobchodní zásoby za srpen. Velkoobchodní zásoby jsou jediná "tvrdá" data z USA, která jsou dnes na programu. Trh čeká vzestup o 0,4 % m/m po předchozím růstu o 0,2 % m/m. Nicméně nelze čekat, že při jakémkoli standardním výsledku trhy výrazněji zareagují.
  • Ekonomický kalendář: Pozornost se přesouvá na výsledkovou sezónu v USA
    Trhy se po Velikonocích vracejí k normálnímu dění. Akciové trhy v Evropě otevřely na pozitivní vlně. Německý DAX se krátce po otevření pohyboval v blízkosti 10 700 bodů. Dnes není na programu žádné důležité makro, ale trhy oceňují pozitivní vývoj pandemie koronaviru v Evropě. Z více států zaznívaly v posledních dnech hlasy o zmírňování opatření a návratu k normálnímu režimu. Pozor na začátek výsledkové sezóny v USA za první kvartál.
  • Ekonomický kalendář: Pozornost se soustředí na americkou inflaci
    Evropské a americké futures na indexy během asijské seance klesaly. Nicméně situace se v jejím závěru zlepšila a otevření Evropy už proběhlo v blízkosti včerejšího závěru. Klíčovým makrem je index CPI v USA za duben. Čeká se výrazná akcelerace cenového nárůstu. Ještě později jsou na programu pravidelná data zásob ropy a ropných produktů DoE v USA, která by mohla způsobit volatilitu na trhu s ropou.
  • Ekonomický kalendář: Pozornost se soustředí na americkou politiku i data
    Evropské trhy otevřely na vyšších úrovních, přestože asijské indexy se dnes zrovna nevyznamenaly. Hlavním tématem jsou senátní volby v Georgii. Jedno místo v Senátu již připadlo Demokratické straně. Druhý mandát je zatím stále nejistý, i když dle posledních zpráv mají k jeho zisku blíž demokraté. Tento výsledek by přinesl rovnost mandátů v americkém Senátu (50:50).
  • Ekonomický kalendář: Pozornost se soustředí na Brexit a americká data
    Evropské indexy otevřely do pozitivního teritoria. Daří se jim tak mazat alespoň část ztrát ze včerejšího propadu. Počet případů Covid-19 dále rekordně roste a nálada před víkendem tak není jednoznačná. V průběhu dne by mělo přijít prohlášení o tom, zda budou jednání o Brexitu pokračovat. Jedná se dnes o hlavní událost. Čeká se, že rozhovory pokračovat budou. Pokud by se tak nestalo, libru by zasáhl propad. Odpoledne budou zveřejněny maloobchodní prodeje z USA a obchodníci čekají také na další várku hospodářských výsledků z Wall Street.
  • Ekonomický kalendář: Pozornost se soustředí na data inflace z USA
    Evropa otevřela do plusu. Stalo se tak po převážně optimistické asijské seanci, kde většina indexů z asijsko-pacifického regionu rostla. Ropa je na vzestupu díky zprávám o postupném omezování politiky nulového covidu v Číně, zatímco drahé kovy těží ze oslabení USD.
  • Ekonomický kalendář: Pozornost se soustředí na Fed!
    Začátek dnešní evropské seance na akciovém trhu přináší pokus o odraz po včerejších propadech. Dopoledne nebudou zveřejněna žádná klíčová makrodata a investoři budou čekat na večerní rozhodnutí FOMC o úrokových sazebách v USA. Rozhodnutí bude oznámeno v 20 hodin a tisková konference šéfa Fedu Powella začne o 30 minut později. Kromě Fedu dnes o sazbách rozhoduje také Česká nárobní banka. Na rozdíl od Fedu se však zde nečeká žádný pohyb sazeb. Kromě měnověpolitických rozhodnutí bude dnes zveřejněn také report ADP, ISM z oblasti služeb a pravidelné zásoby ropy.
  • Ekonomický kalendář: Pozornost se soustředí na ISM index a OPEC+
    Akciové indexy v Evropě otevřely do negativního teritoria. Navázaly na slabší výkony akcií v Asii a také včerejší propad v druhé polovině seance na Wall Street. K horší náladě přispělo rozhodnutí o prodloužení lockdownu ve Velké Británii a také diskuze okolo zesílení restrikcí v Německu a Japonsku. OPEC+ včera nedosáhl konsenzu na produkčních limitech pro únor a online konference tak bude dnes pokračovat. Odpoledne je na programu výrobní ISM index za prosinec z USA. Jedná se o nejdůležitější dnešní makro. Náladu mohou negativně ovlivnit zprávy okolo prodlužování lockdownů v jednotlivých zemích. Na druhou stranu je zhoršování situace okolo koronaviru nabíledni.
  • Ekonomický kalendář: Pozornost se soustředí na NFP!
    Evropa otevřela do pozitivního teritoria. Hlavní událostí dne je zveřejnění statistik z amerického trhu práce NFP. Čeká se přírůstek 700 tis. nových pracovních míst a pokles nezaměstnanosti na 5,7 %. Čekáme zvýšenou volatilitu na USD, zlatě a akciových trzích. Další důležitou událostí je neplánované pokračování schůzky OPEC+. Rozšířená skupina ropných producentů se měla sejít už včera. Spekuluje se, že se skupině těžce hledá společné stanovisko ohledně snížení těžebních kvót.
  • Ekonomický kalendář: Pozornost se soustředí na PMI z Evropy
    Evropské trhy otevřely do negativního teritoria. Navazují na páteční výprodej na Wall Street a nevýraznou seanci v Asii. Napětí ve východní Evropě roste. Rodiny amerických diplomatů jsou evakuovány a Spojené státy zvažují vyslání tisíců vojáků do regionu. Zatím se však zdá, že trhy na rostoucí napětí na ukrajinské hranici přivykají.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Purple ebook česká koruna