Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Money-management pod novými pravidlami ESMA
V posledných týždňoch sa čoraz viac stretávame s veľkými obavami, ktoré spôsobujú nové pravidlá obchodovania s derivátmi od európskeho regulátora ESMA. Najväčším strašiakom je pre väčšinu obchodníkov zníženie finančných pák, ktoré od 1.8.2018 nadobudnú nasledujúce hodnoty:

Praktické okénko – Swingový obchod z denního TF
Swingové obchody bývají časově nenáročné, a pokud se provedou správně, tak i ziskové. V dnešním článku se na takový obchod podíváme.

Je rubl zpátky?
Ruská okupace Ukrajiny plní denně přední stránky novin a není snad nikoho, kdo by si nepřál, aby toto krveprolití bylo konečně u konce. Jednou z mnoha obětí je i ruská měna, která se ale zdánlivě vrací zpět na své předválečné úrovně. Můžeme tomu ale skutečně věřit? V tomto článku se pokusíme najít odpověď.


GBP/NZD konečne prelomil úroveň. Dokáže to aj USD/JPY či AUD/USD?
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.

Tomáš Vranka z XTB: Stockpicking nebo ETF?
Tak jako každé druhé pondělí v měsíci, i tento týden vyšel nový díl ze série Akciové portfolio Tomáše Vranky (APTV). Hlavní tématem bylo samozřejmě současné dění na trzích, umělá inteligence a investování do rozvíjejících se trhů. Nakonec se ale Tomáš v rámci svého pravidelného nákupu rozhodl pro ETF, což vedlo k hlavnímu tématu této epizody; kdy nakupovat individuální akcie a kdy ETF?

Americké akcie opět zpevnily, historické maximum indexu S&P 500 je na dohled
Pět nepříliš výrazných, ale bez výjimky zelených denních svíček znamenalo skvělý vstup amerického akciového indexu S&P 500 do srpnového obchodování. Víra v dosažení politické dohody na další podpoře ekonomiky USA a převážně lepší než očekávané hospodářské výsledky firem posunuly index za týden výše o 2,45 %.

Expirace čekajících pokynů – moje obchodování
Jednou z věcí, kterou mnozí z nás v začátku svého obchodování podceňují je tzv. expirace příkazu. Používá se u čekajících STOP a LIMIT pokynů. Smyslem této funkcionality je, aby čekající příkaz byl k dispozici pouze v době, která je pro nás vhodná a pokud ji překročí, automaticky je čekající příkaz smazán. Tedy v případě, pokud už před tím nebyl aktivován. Důvody, pro které expiraci v začátku příliš neřešíme, jsou myslím dva. Za prvé si myslíme, že pro nás není až tak důležitá a za druhé, zjišťování správného nastavení a jeho efektivity pro naše obchodování by znamenalo mnoho backtestů navíc a tím pádem i ztráty poměrně hodně času. Upřímně, všichni raději testujeme Take-Profit a Stop-Loss. Tam totiž vidíme náš zisk. Jen pro doplnění, obchoduji breakouty.

Překonejte trh: Největší obchodní chyby a jak se jim vyhnout
Trhy jsou neúprosné a neprominou chyby. Během konzultací vnímám, že mnoho traderů, ať už začátečníků nebo zkušených, často podléhá typickým chybám, které mohou vést k ztrátám nebo zamezit optimálnímu využití obchodních příležitostí. Jaké ale tyto chyby jsou a jak s nimi pracovat? Pojďme se podívat na stručný seznam 4 nejčastějších chyb.

Americký dolar se těší na prosinec
S blížícím se zasedáním americké centrální banky (Fed) nepřicházejí žádné vyloženě negativní zprávy, kvůli kterým by Fed musel přehodnotit svůj plán na utahování měnové politiky a americký dolar si tuto situaci vyloženě užívá.

NZD/CHF: Analýza více časových rámců (W1-H4)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár NZD/CHF a to formou analýzy více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Index S&P 500 odepsal jen půl procenta, páteční otočka naznačila odhodlání býků
Po předchozí lehce zelené neutrální svíčce (+0,03 %) má za sebou americký akciový index S&P 500 ztrátový zkrácený obchodní týden. Od úterý do pátku klesl o 0,51 %.

Měnový pár GBP/NZD: Analýzy více časových rámců (W1 až H4 rámec)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár GBP/NZD a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

OPEC+ prodloužil produkční škrty
Po ochabujícím uptrendu z počátku roku u ropy se dalo čekat, že OPEC+ přistoupí k prodloužení produkčních škrtů. Celkové omezení těžby činí 5,86 miliónů barelů za den (mbd). Z toho 3,66 mbd. škrtů mělo expirovat do konce 2024 a dobrovolné škrty 2,2 mbd. měly běžet do poloviny 2024. Nyní byly 3,66 mbd. prodlouženy do konce 2025 a 2,2 mbd. do konce září tohoto roku (od kdy pak bude rok škrty redukovat). Další zasedání OPEC+ je 1.12. 2024. Celkové škrty představují dnes kolem 5,7% světové denní poptávky.

Rekordní jízda pokračuje
V pondělí index S&P 500 po počátečním růstu uzavřel v mírné ztrátě, od úterý ale bylo vše jinak a po zbytek týdne se trh pohyboval u historických maxim. Za celý týden S&P 500 zpevnil o 0,94 %.

Aktuálny výhľad na 3 menové páry – nízka volatilita ale potenciál na vysoké RRR
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Z daily grafu preberiem do detailu EUR/JPY, GBP/USD a USD/CAD.

Praktické okénko - Využití potenciálu obchodů
Vyhodnocovat ziskový potenciál každého obchodu je nedílnou součástí obchodní strategie. Někdy se totiž stane, že z technického pohledu je obchodní level zajímavý, ovšem nenabízí adekvátní zisk vůči možnému riziku. Tyto levely se poté nevyplatí vůbec obchodovat.

Ach ty daně
Ach ten ministr zdravotnictví. Nový ministr vypadá rozumně, ale zase tam je nějaký problém.

Výběr z nedělní přípravy: EUR/USD, CAD/JPY a EUR/CZK
Léto je v plném proudu. To znamená, že nám měnové páry jako obvykle zlenivěly. V dnešním blogu technické analýzy se tedy budeme věnovat charakteristickým situacím pro takováto období. Těmi jsou konsolidace.

Bude rok 2023 cestou od akcií k dluhopisům?
Čísla o americké inflaci jasně potvrdila, že USA jsou jistě za vrcholem inflace. Američtí investoři a analytici postupně přestávají mluvit o inflaci, ale zaměřují se na pojem „recese“. Už se neobáváme inflace, ale recese. Během inflace se vyplatí držet akcie firem, které mají schopnost power pricingu, tzn. schopnost přenést lehce náklady na výrobu do ceny produktu bez toho, aby zaznamenaly významný pokles tržeb. Držení takových akcií během inflace nám umožní ochránit naše investice. Nyní však vstupujeme do fáze recese. Tedy poklesu ceny většiny akcií.