Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Standardní situace po open E-mini NASDAQ 100 - Cipinek
Průraz denního high po open, tj. high které se vytvoří po 15:30 našeho času.

Forex bez "stresu" 2.
V minulom článku som sa predstavil, napísal niečo o svojom obchodnom štýle o svojej metode a o tom ze idem PA trading .Aký používam money managment aky pomer rizika a zisku a v tomto článku by som chcel priblížiť alebo skor teda zdôvodniť prečo a načo vlastne mienim zverejnovať svoj trading, svoje "KNOW HOW"HAHA za akým účelom a čo by mohol človek čo ma nejake očakavania (možno sa taký nájdu! ) očakávať! Takže kto ma chuť a je zvedavý tak tento článok je tu práve pre vás.

Americké akcie zahájily rok poklesem z čerstvých rekordů
První týden roku 2022 uzavřel index S&P 500 se sytě červenou svíčkou s hodnotou -1,87 %. Santa Claus rally ale v pondělí ještě posunula zavírací cenu indexu na nový rekord, v úterý ještě trh posunul intradenní maximum. Další dny pak již ale byly ve znamení očekávání růstu sazeb v USA, zápis z prosincového zasedání FOMC navíc naznačil i možnost brzkého snižování objemu dluhopisy nafouknuté bilance centrální banky.

Rozvrat státních financí a koruna
Včerejší skokové zvýšení základní úrokové sazby z 1,50 % na 2,75 % zdá se překvapilo i centrální bankéře samotné. Koruna si oproti euru připsala zhruba 15 haléřů, což vzhledem k silně jestřábímu vyznění zasedání bylo ještě docela málo. Další zisky korunu proto mohou čekat.

Aké bude smerovanie USD menových párov v roku 2022?
V tomto blogu poukážem na možný budúci vývoj menových párov na základe minulých pohybov a technickej analýzy. Pozrieme sa na dolárové menové páry USD/CAD, USD/JPY a AUD/USD z weekly grafov.

Praktický úvod do R
Článek se snaží seznámit čtenáře s platformou R na praktické ukázce výpočtu korelační matice a heatmapy u hlavních měnových párů.

Multitimeframe analýza: 18.5.2023 akcie HUGO BOSS
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Je krize již za námi nebo nás to nejhorší teprve čeká?
Během května jsme byli svědky návratu optimismu, když v České republice i v celé Evropě začal počet nově nakažených koronavirem rychle klesat. Vlády si tak mohly dovolit zrušit zákazy a nechat ekonomiku nadechnout se výrazně dříve oproti předchozím plánům.

Jak ovlivňují americké volby cenu zlata?
Dlouhodobá korelace mezi stranou v Bílém domě a vývojem ceny zlata není příliš jasná.

Praktická ukázka: Ani ťuk
Tak opět něco netradičního. Za celý týden nebyly splněny podmínky pro to, abych mohl udělat nějaký obchod. Jen pro informaci, pokud bych byl v paralelním nastavení, tedy v tom, které změkčuje podmínku minimálního range, byl bych mínus cca. 10 %.

Rozhodujúci moment pre EUR/JPY a iné obchodné signály
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Pozrieme sa na EUR/JPY, NZD/USD a EUR/CAD z weekly a H4 timeframe. Teraz vznikajú príležitosti o veľkosti 500-1000 pipov, ktorých sa môžete zúčastniť. Poďme sa na ne bližšie pozrieť.

Prečo ľudia stále obchodujú na MT4
Jednou z najpoužívanejších platforiem je stále starý dobrý MetaTrader 4. Oplatí sa na ňom ešte stále obchodovať alebo je lepšie prejsť na novší MetaTrader 5? V tomto článku sa bližšie pozrieme na výhody obchodnej platformy MT4 a komu sa oplatí ju používať.

Proč vlastně obchodujeme? (2. díl)
Jak jsem psal už minule, tak na otázku v nadpisu se dá odpovědět mnoha způsoby a nepochybuji o tom, že všechny budou k zamyšlení. Nicméně skutečně jen jedna odpověď bude vyjadřovat skutečnost. Obchodujeme kvůli tomu, abychom si vydělali peníze. Hodně peněz. A když už si to takhle hezky přiznáváme, pojďme se podívat, co dalšího se s těmi penězi dá udělat.

Technická analýza a obchodné stratégie - časť 1.
Obchodovanie ako také ponúka nespočetné množstvo možností a prístupov ako sa na trhy pozerať. Niektoré sú viac úspešné a iné zas menej. Niekomu funguje „TO“ a inému zas „TAMTO“. Ponúkam svoj pohľad na vývoj trhu a technickú analýzu ako takú. V cykle niekoľkých vzdelávacích článkov si postupne rozoberieme viac.

Praktická ukázka: Ztráta na závěr
Tak máme za sebou poslední týden minulého roku a i v něm se obchodovalo. Jak to dopadlo, předjímá tak trochu nadpis, no jak to skončilo konkrétně, na to se mrkneme.

Praktická ukázka: V pondělí bez obchodu
Je to sice náhoda, ale docela úsměvná. Představte si, že i můj AOS na Svátek práce nepracoval. Bylo to sice zapříčiněno tím, že v pondělí nebyly splněny podmínky pro zadání obchodů, i přesto mě to pobavilo. Co se v týdnu odehrálo dál, na to se podíváme níže.

Index S&P 500 opět klesl, odrazil se ale z minim
Americký akciový index S&P 500 má za sebou druhý ztrátový týden v řadě, celkově odepsal 0,83 %.

Týden na trhu (20.1. – 26.1.): ECB, statistika a trochu politiky
Pokud do hry nevstoupí žádné nové a neznámé faktory či katalyzátory, kapitálové trhy v tomto týdnu pravděpodobně neznamenají žádné velké otřesy. To však ještě neznamená, že se investoři budou nudit.

Praktická ukázka: Čtyři běžné obchody
Po čase se začne určité řešení opakovat mnohem častěji, než jiné. Tím se z něj stane taková dobrá rutina. Pokud je takovou rutinou obchod, který sice nepřinese mnoho, ale něco málo přeci, tak si myslím, že se na to dá docela dobře zvyknout a dá se s tím docela pěkně žít.