Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Panika – práce flákačů
Můj oblíbený zdroj Wikipedia píše, že panika je sociálně psychologický jev, který se dá charakterizovat spontánním, nekorigovaným chováním lidí, u kterých došlo k porušení duševní rovnováhy. Také říká, že paniku vyvolává nedostatek informací, uvnitř určité sociální struktury, což ve spojení s extrémním napětím či očekáváním, může nabýt někdy i formy davové psychózy.

Vysoké sazby už trhům nechutnají
Akcioví investoři si začínají uvědomovat, že v případě pokračujícího býčího trhu jim bude americká centrální banka (Fed) házet stále více klacků pod nohy zvyšováním úrokových sazeb. Byť se trhu práce i hospodářskému růstu daří a ziskové marže společností zůstávají vysoko, jsou sazby nad 5 % zkrátka až příliš velké sousto.


Švýcarský frank paritu s eurem nevydrží
Po nečekaném rezignování na intervence Švýcarskou národní bankou (SNB) v lednu letošního roku se volatilita na měnovém páru EUR/CHF postupně snižovala až do dnešní doby, kdy se kurz ustálil v koridoru 1,02 – 1,05 franku za euro. Je toto tedy fundamentálně správně oceněná rovnovážná hladina, která je určována již pouze trhem?

Nejprve zaplať sám sobě
Investování peněz by mělo mít jasný cíl. Podstupovat riziko ztráty a nevědět kvůli čemu, není investování, ale hazard.

Lze se stát díky tradingu bohatým?
Na internetu se můžete často setkat s různými příběhy, ve kterých tradeři tvrdí, že dokáží za krátkou dobu vydělat obchodováním na burze značnou část peněz, že jezdí drahými auty, mají drahé hodiny, domy na pláži apod., zkrátka vedou celkově luxusní okázalý život, a to vše jen díky obchodování na finančních trzích. Většina těchto životních příběhů má nicméně jen přimět návštěvníky stránek buďto ke koupi obchodníkova kurzu, knížky nebo videa či k otevření účtu u brokera, se kterým má daný trader provize za dovedené klienty. V tomto příspěvku se pokusíme objasnit, jak reálné je, že byste mohli pomocí obchodování zbohatnout.

Technické indikátory
Pokud se pohybujete na akciových trzích, ve světě investic a krátkodobého obchodování určitě víte o technických indikátorech, které jsou pro krátkodobé obchodování nezbytné. K čemu tyto indikátory slouží, jaké typy známe a jsou nám vůbec užitečné?

Příležitosti na měnách emerging markets
Negativní vlna sentimentu spojená s druhou vlnou pandemie zasáhla silně i měny emerging markets, které proti euru i americkému dolaru v posledních dnech ztrácejí. To jsme poznali i na oslabení české koruny. Ta sice ve srovnání s ostatními rizikovými měnami často nebývá pod takovým prodejním tlakem, nyní ale rizika pro ekonomiku kvůli možnosti druhého „lock-downu“ významně vzrostla.

Praktická ukázka: O (ne)falešném průrazu
V minulém týdnu jsem psal o situaci, kterou přinesla moje strategie a trochu jsem se zamyslel nad tím, co je to vlastně ten falešný průraz. Dnes už víme, jak to celé dopadlo.


Meme coiny - nový spôsob ako zbohatnúť na kryptomenách?
Posledné mesiace zažívajú kryptomeny svoj najväčší rozmach. Takmer každý tretí človek vie o kryptomenách a keď sa bavíme o mladých ľuďoch tak takmer každý. Je to nový trend a hlavne teda meme coiny. Poďme sa pozrieť čo sú, čo spôsobilo ich rast a aký majú potenciál.


Inflace v USA a rostoucí cena ropy
Výsledková sezóna zahájila pozitivně - skvělými hospodářskými výsledky u velkých amerických bank. Jenže témata jako inflace v USA, konflikt v Izraeli či lavírování nad cenami ropy, mohou ještě trhy zahýbat. Do jaké míry se tak může stát, si rozebereme v dnešním článku.

Bitcoin a jeho pokles ceny: Konspirační myšlenka (2.díl)
Úvaha o tom, jak by chování prezidenta Donalda Trumpa mohlo teoreticky vést k poklesu cen na akciových trzích, včetně Bitcoinu, což by nakonec pomohlo USA stát se Bitcoinovou velmocí:

Nezabudnime na výsledkovú sezónu
Viac ako výsledky firiem za posledný kvartál sa pozornosť upiera na koronavírus a jeho dopady. Práve teraz môžu byť výsledkové reporty oveľa dôležitejšie ako za normálnych okolností. Tie nie sú iba o číslach ale aj o slovách, ktoré tieto čísla sprevádzajú.

Index DAX: 50. týden z pohledu technické analýzy
Tak minulý týden to bylo zkraje týdne pěkně zamotané.

Historie Forexu: Od zlatého standardu až po současnost
Peníze, jakožto platidlo, procházely v historii určitým vývojem, který v průběhu staletí zcela transformoval základy, na kterých byly postaveny. Zatímco dříve fungovala platidla na takzvaném „Zlatém standardu“, tak dnes již naopak fungují na zcela odlišném principu. A právě například „Zlatý standard“, měnové transformace a ještě mnohem více, tak to bude naším dnešním hlavním tématem.

Prečo majú brokeri rôznu cenu ropy?
Posledné týždne sa často stretávam s otázkou prečo sa ceny ropy medzi brokermi niekedy viac alebo menej líšia. Je to jednoduché, obchoduje sa viacero rôznych kontraktov a každý broker a poskytovateľ likvidity si môže zvoliť ako podkladové aktíva rôzne kontrakty. Preto sa určite oplatí poznať rozdiely medzi kontraktmi, pozrime sa na to bližšie.

Multitimeframe analýza: 21.12.2023 ropa BRENT
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

EUR/USD , USD/JPY , GBP/USD podle Elliotta 13.02.2011
Technická analýza hlavních měnových párů podle teorie Elliottových vln.