Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Dopady kognitivní disonance na trading
Pokud se v mysli tradera objeví pochybnosti ohledně vstupu do obchodu, nachází se ve stavu kognitivní disonance. V tomto článku si představíme co tento pojem znamená a jak s ním pracovat.
Proč je trading tak neuvěřitelně těžký
Každý začínající obchodník to zná. Má tolik motivace naučit se obchodování na finančních trzích, že není nutné pochybovat o tom, že se traderem stane, ať už se kolem děje cokoliv. Jenže to ještě netuší, že to ani zdaleka nemusím být tak snadné. Proč je tedy ten trading tak těžký? A kdy je vlastně ten bod, ve kterém člověk může říct, že se traderem stal?
Praktická ukázka: Obchodování okolo nuly
Jednou z fází vývoje tradera jsou okamžiky, kdy ačkoliv obchoduje s maximálním nasazením a maximální zodpovědností, nedaří se mu dobrat kýženého výsledku, tedy zisku. Někdo je z toho smutný, někdo rozladěný, ale ve skutečnosti jsou podobné výsledky velkým úspěchem.
Pozlátko
V dnešní době stačí projít několika ulicemi v centru jakéhokoliv města a člověk vidí tolik věcí, kvůli kterým by stálo zato pustit se do té nejtěžší práce na světě. Výlohy plné pěkného zboží od bot až po klobouky, na ulicích zaparkované automobily v cenách převyšujících menší rodinné domy, restaurace plné vybraných lahůdek a kavárny s nejlepší kávou. Cestovní kanceláře překypující lákavými destinacemi, a když člověk zvedne hlavu z úrovně chodníku a podívá se vzhůru, tak vidí všechny ty velké činžovní domy a paláce, které přeci také někomu patří... prostě pozlátko na každém centimetru cesty do obchodu pro rohlíky, které jsou dnes ve slevě za 1,50 Kč za kus. A to jsme stále v našem městě. Teď si otevřeme časopis a podívejme se na ta krásná letoviska, na luxusní parfémy, na fantastické jachty atd. Zkrátka pozlátko si najde každý dle libosti a je pouze na něm, jak hodně se jím nechá ovlivnit.
Zlatá horečka – kam bude dále směřovat zlato?
Zlato a s ním i ostatní vzácné kovy se těší s nástupem léta obrovskému zájmu ze strany investorů. Zvlášť po bezprecedentním záchranném balíčku z dílny americké vlády a centrální banky se zvýšily obavy veřejnosti z vyšší inflace a z oslabení dolaru, které standardně hrají do karet právě zlatu.
ECB nenechá euro posílit
Dnes se podíváme na vývoj měnového páru EUR/USD, který po výletu na 1,1350 živeným holubičí rétorikou Fedu už zkorigoval o zhruba 200 pipů. Potvrzuje se tak náš novoroční výhled, kde cílujeme pásmo na eurodolaru 1,05 – 1,15, přičemž obě hranice si hlídají jak americká, tak Evropská centrální banka (ECB), aby nedošlo k příliš velkému posílení jejich měny.
Zachrání OPEC ropu?
Ropa se za poslední měsíc dostala pod výrazně medvědí sentiment. Od uklidnění vyhrocené situace mezi Íránem a Spojenými po atentátu na íránského generála na začátku ledna ztratila přes 20 %. Cena amerického typu WTI tak po 13 měsících spadla i pod 50 USD za barel, které v našem celoročním výhledu považujeme za technicky i fundamentálně silný support. Jak by si tedy ropa měla nadále vést?
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 3.5..2012
Měsíční a týdenní aktualizace...
Burzovní grafy: Akciové indexy opět posouvaly historická maxima
Ve zkráceném obchodním týdnu americké akciové indexy opět posouvaly historická maxima, S&P 500 uzavřel silnější o 0,58 %.
Swingový TimeFrame výhled na týden 21. - 27. listopadu 2022
Každý týden sleduji majors měnové páry a určuji u nich aktuální sílu trendu. Ty pak obchoduji podle své obchodní strategie, a to živě a na opravdových trzích přímo před zraky diváků. Co přinesl tento týden?
Akcie nebo dluhopisy?
Inflace se zdá být z pohledu americké ekonomiky zažehnána, další zvyšování úrokových sazeb aktuálně není na pořadu dne. Je tato situace výhodnější pro akcie nebo dluhopisy?
INVESTIČNÍ GLOSA: Vykradená burza nebo zlatý asteroid. Aneb jak důležitá je v investicích nabídka
Zkrachovalá burza Mt. Gox začne v červenci po více než deseti letech vyplácet klientům kryptoměny, o které přišli při sérii hackerských útoků mezi lety 2011 a 2014. Do oběhu se tak vrátí až 140 tisíc bitcoinů, z nichž mnohé budou hned na prodej. Bitcoin přitom není jediné aktivum, které to má s nabídkou dlouhodobě divoké.
Úskalí, která přináší maximální využití „vysoké“ finanční páky
Přestože o pákovém efektu již bylo napsáno mnoho odborných publikací, v nichž se můžeme dočíst o tom, jak pákový efekt funguje, co přináší nebo jaká jsou jeho rizika, tak i přes to se v kruzích tradingu najde neustále mnoho traderů, kteří jako by si tato rizika vůbec nepřipouštěli. Co více, svou neschopnost správně pracovat s pákovým efektem často tito obchodníci mohou přenést i na další, mnohdy začínající, obchodníky.
Swingový TimeFrame výhled na týden 12. - 18. prosince 2022
Každý týden sleduji majors měnové páry a určuji u nich aktuální sílu trendu. Ty pak obchoduji podle své obchodní strategie, a to živě a na opravdových trzích přímo před zraky diváků. Co přinesl tento týden?
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry GBP/USD, USD/CHF a EUR/CAD
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action pro nadcházející období. V rámci svého týdenního obchodního plánu byste měli provést technickou analýzu vybraných měnových párů. To zahrnuje prozkoumání cenových grafů, identifikaci klíčových úrovní podpory, odporu, zhodnocení potenciálních formací a patternů, které by mohly naznačovat příležitosti pro příští týden. Nezapomeňte také sledovat ekonomický kalendář.
Posílení indexu S&P 500 nic podstatného neřeší
Americký akciový index zahájil uplynulý týden silným růstem a i přes páteční ztrátu bezmála procenta uzavřel za pět obchodních dnů silnější o 1,52 %. Po čtyřech červených týdenních svíčkách za sebou tak na grafech svítí konečně jedna zelená.
Je koruna před kolapsem?
Nová bankovní rada ČNB se drží svého slibu a udržuje úrokové sazby v Česku stabilní na 7,00 %. Jenže problémem pro českou korunu je zvyšování úroků v zahraničí, zejména pak v eurozóně a ve Spojených státech. Fundament koruny slábne, úrokový diferenciál se ztenčuje a polštář, který by měl českou měnu bránit proti spekulativnímu útoků, se vyčerpává.
Dlhodobý výhľad na rok 2019 (diel 2.)
V tomto špeciálnom blogu poukážem na možný budúci vývoj menových párov na základe minulých pohybov a technickej analýzy, ktorý je orientovaný na dlhodobé pohyby.
Páteční výplach poslal americké akcie do ztráty, obchodní války pokračují dalším tvrdým kolem
Od pondělí do čtvrtka se na trzích vlastně nic výrazného nedělo. Index S&P 500 posiloval i ztrácel v poměrně širokém denním rozpětí, ale vždy při nízkých objemech obchodů. V pátek se ovšem kvůli novým clům ze strany Číny a další dávce kritiky Donalda Trumpa na adresu Fedu propadl o 2,59 % při silném objemu obchodů. Výsledkem je sytě červená týdenní svíčka s hodnotou -1,44 %.