Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů


Čeká se na černou labuť
Nárůst výnosů vládních dluhopisů a odhodlanost hlavních centrálních bank držet úrokové sazby vysoko zavání problémem. Stále více se zdá, že inflace sama od sebe neodejde a že k jejímu návratu na udržitelná 2 % bude třeba, aby se některé bubliny vyfoukly, přišla recese, zvýšila se nezaměstnanost – zkrátka, aby se v rozběhnuté a stále přepálené ekonomice USA / eurozóny / České republiky „něco pokazilo“.

Krypto trh dostal nafrak! Dokáže sa zotaviť?
Kryptomeny sú jedni z najvolatilnejších trhov a to platí hlavne teraz. V máji 2021 si zažil krypto trh obrovský šok kedy všetko padlo aj o 50% a krvavý máj máme aj tento rok. Celý krypto trh je v downtrende už od novembra 2021, no teraz to vyzerá že si aspoň dočasne našiel dno. Čo sa oplatí sledovať a obchodovať? Pozrime sa na sentiment trhu cez index strachu a chamtivosti a Bitcoin a Terru.

Praktická ukázka: Kdy se cena otočí, kdo to ví?
V některých z minulých článků jsem psal o tom, že neposlouchám a nečtu analýzy a ani si je sám nedělám (tedy čtu, ale nedělám si z nich pro sebe žádné závěry). Tento týden se stala věc, která mi do jisté míry dala zapravdu. Cena na páru EUR/USD nabrala jižní kurz a překonávala předpovídatelné hranice odrazu jednu za druhou. Celé to začalo v pondělí, kdy se jako jediný aktivoval short pokyn. V podstatě až do pátku se potom cena velmi pozvolným pádem ubírala k hladinám, o kterých jsem samozřejmě věděl, ale vůbec jsem s nimi pro svůj obchod nikterak nepočítal.

Týden na trhu (20.1. – 26.1.): ECB, statistika a trochu politiky
Pokud do hry nevstoupí žádné nové a neznámé faktory či katalyzátory, kapitálové trhy v tomto týdnu pravděpodobně neznamenají žádné velké otřesy. To však ještě neznamená, že se investoři budou nudit.

Elliottova vlnová teorie pro měnové páry AUD/CAD, AUD/NZD a CAD/CHF
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnové páry AUD/CAD, AUD/NZD a CAD/CHF. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Krátké obchodní analýzy – Index S&P 500, eurodolar a káva
I když se americký akciový index S&P 500 snaží vzbudit zdání, že mu již docházejí síly pro další růsty, jistě však uvidíme v dalších dnech opět testy nových maxim. Po vytvoření současného platného maxima (koncem března) na 2.120 bodech +/- index pouze mírně korigoval a otestoval úroveň maxim roku 2014 a tedy breaklevel úrovně, která se automaticky stává důležitým supportem.

Silný dolar potápí kanadský průmysl
Kanadský dolar za posledních deset let posílil ke svému americkému protějšku o úctyhodných 40 % a od odeznění finanční krize se oba severoamerické dolary obchodují na podobných úrovních.

Grayscale vlastní viac ako 500 000 BTC
V posledných dňoch nerastie výrazne iba cena Bitcoinu. Grayscale Investments, spoločnosť ponúkajúca rôzne produkty a služby spojené s kryptomenami, zažíva celý rok rast svojho AUM (assets under management – spravovaných aktív). Posledné týždne sú ale extra pozitívne z pohľadu tejto spoločnosti, keďže sa môže tešiť narastajúcemu záujmu o kryptomeny zo strany inštitucionálnych investorov. To spôsobuje, že Grayscale dokupuje stále viac a viac kryptomien do svojho portfólia, ktoré sa vďaka tomu už dostalo nad hranicu 10 miliárd dolárov. Obrovskú zásluhu na tom má ale najmä Bitcoin, ktorého časť v tomto portfóliu tvorí viac ako 85 %.

Kanadský dolar se točí okolo ropy
Korelace mezi dvěma měnami nebo mezi měnou a jiným finančním aktivem často nabízí atraktivní obchodní příležitosti. Pohybovaly se hodnoty v grafu společně a naráz se rozešly? Je velká pravděpodobnost, že se vrátí zpátky k normálu a otevření dvou pozic, které tento budoucí stav předpokládají, dává slušný ziskový potenciál.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 16.3.2015
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie.

Forex obchody – vyhlížím shorty na měnových párech USD/CHF a EUR/AUD
Dle mých pozičních indikací pro nejbližší týdny mi vychází, že by těmi silnějšími měnami měly být CHF, JPY, EUR a trochu síly by měl jevit i AUD.

Sledovat inflaci je nyní velice důležité
Akciové trhy i emerging markets si oddechly. Únorová inflace v USA vyšla pod očekávání a černý scénář potřeby rychlého zvyšování úrokových sazeb se tak odkládá. Do nastartované americké ekonomiky totiž tento týden prezident Biden přiložit dalších 1,9 bilionu USD a trhy se bojí, že pomoci je zkrátka příliš mnoho a růst cen začne být pod tíhou boomu poptávky problémem.


Měnový pár GBP/CHF: Analýza více časových rámců (W1 až H1 TF)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár GBP/CHF a to formou analýzy více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Obchodní nastavení: Index S&P 500, EUR/USD a USD/JPY
Na americkém akciovém indexu S&P 500 (SPX) pokračovala korekce započatá přibližně v polovině dubna. Pokles akciových trhů ve středu a ve čtvrtek umocnily zveřejněné zápisky ze zasedání americké centrální banky (Fed), ze kterých vyplývá, že Fed reálně zvažuje možnost zvýšení sazeb již na svém dalším zasedání v polovině června (pokud nedojde ke zveřejnění překvapivějších negativních makrodat či zhoršení situace ve světě – geopolitika, Čína, apod.).

Obchodní nastavení pro EUR/USD, EUR/NZD a pomerančový džus
Měnový pár EUR/USD počátkem týdne neudržel důležitý support 1,1300, který byl navíc podpořen býčím obchodním signálem (býčí divergence) a v pondělí uzavřel na dohled 1,1200 úrovně. Technicky to pro býky začalo vypadat špatně, navíc pro euro také nepřicházely moc pozitivní zprávy (Itálie, brexit, makrodata).

Index S&P 500 opět posunul historické maximum
Po mírně ztrátovém týdnu se americký akciový index S&P 500 v posledních pěti obchodních seancích vrátil k růstu, vylepšil historické maximum a celkově přidal 1,32 %.

Fundamentální analýza akciových trhů – makroekonomické faktory a jejich vliv na akciové trhy (1. díl)
Článek se zaměřuje na makroekonomické faktory a jejich vliv na akciové trhy. Čtenář se dozví o klíčových ukazatelích, jako je HDP, inflace, úrokové sazby a nezaměstnanost, a jaký mají vliv na trhy. Také se diskutuje o vlivu měnové politiky, fiskální politiky, cykličnosti ekonomiky, důvěře spotřebitelů a globálních ekonomických trendech na akciové trhy. Celkově článek poskytuje ucelený pohled na to, jak makroekonomické faktory ovlivňují investiční rozhodnutí a chování trhů.

Purple Bands indikátor: Vyhodnocení obchodního týdne 17. 9. – 21. 9. 2018
Přinášíme vám exkluzivní, týdenní, vyhodnocení reakcí trhu na třech hlavních měnových párech na náš jedinečný Purple Bands indikátor. Vyhodnocení jednotlivých reakcí níže můžete vidět za poslední uplynulý obchodní týden od 17. 9. 2018 do 21. 9. 2018.