Měnový pár AUD/CAD dotvořil vlnu (iii) ve vlně 5 a poklesl do vlny (iv). Aktuální vývoj naznačuje, že bychom mohli mít vytvořenou vlnu i a nyní tvoříme vlnu ii z vlny (v). Kde po proražení vlny i vzhůru bychom dostali potvrzení, že je tato teorie správná a pokračujeme v tvorbě vlny iii až v. Platným cílem pro vlnu (v) zůstává úroveň shodující se s 61,8 % Fibonacciho retracementu na úrovni 0,9461, odkud se dá očekávat zajímavý pokles.
Vývoj měnového páru AUD/CAD (denní graf – D1):
Vývoj měnového páru AUD/CAD (4hodinový graf – H4):
Měnový pár AUD/NZD prorazil konec vlny 1 a pokračoval lehce v růstu, tím by se mohlo jednat o první vlnu (i) třetí vlny 3 většího růstu. U tohoto dlouhodobého růstu očekávám růst až k horní linii dlouhodobého pásma a vytvoření kompletní vlny 1 až 5. Vlna (i) vlny 5 vypadá, že není ještě kompletní a chybí jí ještě poslední vlna. Po dotvoření této vlny a následné korekci se dá očekávat průraz vlny (i) vzhůru, což by bylo další potvrzení této dlouhodobé růstové teorie.
Vývoj měnového páru AUD/NZD (denní graf – D1):
Vývoj měnového páru AUD/NZD (4hodinový graf – H4):
Měnový pár CAD/CHF pokračoval v dalším poklesu a úplně nenaplnil moje očekávání, že vlna (v) se blíží ke svému konci. Naopak vytvořil vlnu iii podobně dlouhou jako vlnu i, což bylo přes moje očekávání. Naštěstí se daly vlny dobře propočítat, tak se jednalo pouze o mylné očekávání. Nyní lze s jistotou říci, že cena tvoří nebo dotvořila vlnu iv a můžeme očekávat další pokles ve vlně v. Otázkou nyní je, kde se dá očekávat konec vlny (v) a následný odraz vzhůru. Jako zajímavá se jeví úroveň 0,6635, která je definována dlouhodobým minimem.
Vývoj měnového páru CAD/CHF (denní graf – D1):
Vývoj měnového páru CAD/CHF (4hodinový graf – H4):
Elliottova vlnová teorie nám opět poodhalila možný budoucí vývoj na těchto trzích. Nezapomínejte, ale na dodržování pravidel money-managementu, protože i sebe jasnější situace se může otočit a změnit se v noční můru, pokud tyto pravidla nedodržujete.
Přeji úspěšný trading!
Jiří Hruška