Měnový pár AUD/CHF vytvořil vlnu (iv) trochu rychleji, než jsem původně očekával a vydal se strmě dolů. Nyní je jasné, že tvoříme vlnu (v). Bohužel jsme se, ale zatím nedostali do nákupní zóny na ceně 0,6415 ani poblíž dlouhodobé klesající trendové linie. Vlna (v) se sice zdá být blízko u svého konce, ale bude důležité vyčkat a kvalitní signál obratu. Tímto signálem by mohlo například být proražení klesající trendové linie, která je definována konci vln (ii) a (iv).
Vývoj měnového páru AUD/CHF (denní graf – D1):
Vývoj měnového páru AUD/CHF (4hodinový graf – H4):
Měnový pár AUD/USD vytvořil krásný pullback k úrovni 0,6878 a podobně jako AUD/CHF se odrazil do vlny (v). V očekávání je podobně jako u AUD/CHF dokončení vlny (v) a odražení k vyšším hodnotám. Stejně jako u AUD/CHF bude důležité počkat na kvalitní signál obratu. K tomuto obratu by u AUD/USD mohlo dojít poblíž úrovně 0,6600, kde by mohla být vlna (v) dokončena.
Vývoj měnového páru AUD/USD (denní graf – D1):
Vývoj měnového páru AUD/USD (4hodinový graf – H4):
Měnový pár USD/NOK tvoří vlnu (v) v pravděpodobné korekci ve vlně 2. Po které by se dal očekávat pokles do vlny 3. Od teorie ABC (červeně) jsem upustil z důvodu, že ve vlně B se obvykle nevyskytuje pěti vlnná struktura, kdežto ve vlně 2 se vyskytovat může. Pokud by se cena dostala nad konec vlny 5 na ceně 10,35, jednalo by se o porušení pravidel a teorie s vlnou 2 by nebyla platná. Vlna (v) a tedy vlna 2 by se mohla dokončit na rostoucí trendové linii a následně se odrazit na nižší hodnoty. Jako další potvrzení poklesu bych bral proražení spodní rostoucí trendové linie, kterou definují konce vln (ii) a (iv).
Vývoj měnového páru USD/NOK (denní graf – D1):
Vývoj měnového páru USD/NOK (4hodinový graf – H4):
Elliottova vlnová teorie opět nabízí zajímavá obchodní nastavení, která by bylo škoda nevyužít ve svůj prospěch. V průběhu příštího týdne se nejspíše dozvíme, jak byla tato nastavení úspěšná.
Přeji úspěšný trading!
Jiří Hruška