Měnový pár AUD/CAD se podobně jako NZD/CAD nachází v zajímavém nastavení. Na NZD/CAD, můžeme jasně napočítat impulsní vlny 1 a 3, kdy vlna 3 je 261,8 % Fibonacciho extenze vlny 1, což je běžný vztah pro tyto dvě vlny. To napovídá, že mají následovat ještě vlny 4 a 5. V současné době se pravděpodobně nacházíme ve vlně 4, která má podvlny (a), (b) a měla by následovat vlna (c), která má pět podvln. Tomuto scénáři nahrávají technické indikátory RSI a MACD, které směřují na jih a podporují teorii pro podvlnu (c). Na druhou stranu je nutné vzít v úvahu, že vlna 4 mohla skončit na konci podvlny (a) a nyní bychom se nacházeli v podvlně (iv) (červeně) vlny 5. Pokud cena prorazí pod konec vlny (ii) na hodnotě 0,9295 (červeně), bude to zajímavá short příležitost a potvrzení, že jsme ve vlně (c). Vydá-li se cena nad konec vlny (iii) a vlna (v) bude mít pět podvln, nebudu váhat se shorty.
Vývoj měnového páru AUD/CAD (4hodinový graf – H4):
Měnový pár GBP/AUD od začátku února vyprodal téměř o 9 %. V průběhu tohoto výprodeje GBP/AUD vytvořil pět vln směrem dolů, kdy se nyní nacházíme na zajímavém supportu na hodnotě 1,7500 z prosince 2020 a z ledna 2021. V současnosti jsme zřejmě blízko konce vlny 5, kdy s trochou fantazie můžeme vidět pět podvln vlny 5. Tato úroveň by se shodovala s 50,0 % Fibonacciho extenze vlny 3 a současně je to úroveň, kde by tento celkový pokles byl rozdělen v konci vlny 4 Fibonacciho retracementem 38,2 %. Je nutné zmínit, že stejná konfluence je v místě Fibonacciho extenze 78,6 % na hodnotě 1,7133, kdy by vlna 4 dělila celý pokles půl na půl. Toto jsou dvě zajímavé úrovně. Long příležitosti budu vyhledávat, pokud cena vytvoří vyšší swing low a zároveň prorazí poslední swing high, které tomuto swing low předcházelo. Cílem tohoto růstu bude 38,2 % Fibonacciho retracementu celého poklesu. Technické indikátory RSI a MACD se nacházejí v přeprodané oblasti a mohli by začít brzy růst.
Vývoj měnového páru GBP/AUD (4hodinový graf – H4):
Měnový pár USD/CAD prorazil spodní linii rostoucího trojúhelníku a dorazil do prvního cíle, tak jak jsem avizoval zde, se dá realizovat první zisk. Pokud USD/CAD prorazí pod konec vlny D bude to další potvrzení pěti vlnného poklesu a cestě na konec vlny 3 na hodnotě 1,2030 nebude více méně už nic bránit. Protože se nacházíme na týdenním grafu. Bude nutné vybavit se trpělivostí a nenechat se znervóznit korekcemi v podobě druhé a čtvrté podvlny vlny 5. Technické indikátory RSI a MACD ukazují směrem na jih. Pokles může vést až k úrovni 1,1563, kde by se vlna 5 rovnala vlně 3.
Vývoj měnového páru USD/CAD (týdenní graf – W1):
Elliottova vlnová teorie je z mého pohledu lehce opomíjenou stránkou technické analýzy, ale to jí neubírá nic na její efektivnosti, jak si můžeme všimnout v několika posledních příkladech, které jsem zveřejňoval.
Přeji úspěšný trading a v nadcházejícím týdnu!
Jiří Hruška