V blogu z 18.02.2022 jsem popisoval situaci na měnovém páru AUD/NZD, kdy se vytvořil pěti vlnný růst, po kterém má následovat korekce ABC. K proražení rostoucí trendové linie skutečně došlo a AUD/NZD zamířil směrem dolů. Bohužel vlna A neměla dostatek síly, aby dosáhla do cílové úrovně a došlo k pullbacku k proražené linii ve formě vlny B. Po vlně B se začala tvořit vlna C, která úspěšně dosáhla do cíle ve své třetí podvlně. Z pohledu Elliottových vln není vlna C stále kompletní, nyní musí následovat pokles ve formě páté podvlny, která pravděpodobně otestuje konec podvlny 3. Jakmile podvlna 5 vlny C bude kompletní, bude to zajímavá long obchodní příležitost. Cílem tohoto růstu z konce podvlny 5 bude 38,2 % Fibonacciho retracementu vlny C a klidně až konec podvlny 4, který se shoduje s 50,0 % Fibonacciho retracementu. Technické indikátory RSI a MACD mají klesající tendenci, což je dobré pro vývoj podvlny 5.
Vývoj měnového páru AUD/NZD z 18.02.2022 (denní graf – D1):
Vývoj měnového páru AUD/NZD (4hodinový graf – H4):
Dne 06.03.2022 jsem rozebíral situaci na měnovém páru GBP/CHF. Bohužel tento měnový pár neměl dostatek síly k tomu, aby se dostal do předpokládané úrovně a podvlna v se ukázala jako o něco kratší. Následoval růst v podobně vlny A, ale ani tato vlna neměla dostatek síly, aby dospěla do očekávaného cíle. Nyní se nacházíme ve vlně B směrem dolů, po které bude pravděpodobně následovat vlna C směrem nahoru. Jako platný signál pro to, že se vlna C začala tvořit bych bral průraz S/R úrovně 1,2193. Za cíl tohoto pohybu očekávám vrchol vlny C a pokud nebude vlna C kompletní může růst až k úrovni 1,2337.
Vývoj měnového páru GBP/CHF z 06.03.2022 (4hodinový graf – H4):
Vývoj měnového páru GBP/CHF (4hodinový graf – H4):
Index S&P 500 dokončil nebo během pár dní dokončí pěti vlnný pokles z maxima na hodnotě 4818,62 USD. Nyní bude pravděpodobně následovat korekce směrem vzhůru. Cíl tohoto růstu může být hladina na cenně 4390,50 USD, která se shoduje s 38,2 % Fibonacciho retracementu a nebo hladina na úrovni 4550,70 USD, která se shoduje s 61,8 % Fibonacciho retracementu. Pokud se tak stane nabízejí se dva scénáře dalšího vývoje. Do grafu jsem je pro názornost označil modrou a červenou barvou. První scénář v červené barvě je, že se nacházíme v korektivní vlně ABC a po této vlně následovat pokračování celkového růstu indexu. Pokud by nastal modrý scénář, znamenalo by to, že se nyní nacházíme na začátku daleko většího poklesu. Jediné, co můžeme nyní s určitou pravděpodobností říci je, že nás nyní čeká korekce v podobě růstu a poté velmi pravděpodobně pokles ve formě impulsní vlny C nebo 3.
Vývoj měnového páru S&P 500 (denní graf – D1):
Elliottova vlnová teorie společně s Fibonacciho poměry a technickou analýzou přináší zajímavý pohled na trhy, která mě osobně dodává potřebný klid v tomto divokém prostředí. Jak je vidět na příkladu u indexu S&P 500, Elliottovy vlny nám dávají poměrně slušný náhled na to, co by se mohlo dál dít. Ale je důležité mít na paměti, že na trzích se může stát kdykoliv cokoliv.
Přeji úspěšný trading!
Jiří Hruška