Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Notifikace v platformě MetaTrader
Po téměř pěti letech, co se tradingem zabývám, jsem dospěl do stádia, kdy nechávám strategii, aby vydělávala peníze, aniž bych se nějak moc staral o to, jak vypadá aktuální situace a co se děje okolo. O tom jsem mimochodem už psal. Nicméně v minulé praktické ukázce jsem také psal o tom, že došlo k chybě. Ta chyba nesouvisela s mojí strategií, ale jednalo se o chybu technického charakteru. Šlo o to, že jsem včas neodhalil nezadání jednoho z příkazů, což vyústilo ve ztrátu. Na příčinu jsme zatím nepřišli, avšak přimělo mě to k malé změně přístupu.
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 5.1.2015
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...
Index S&P 500 napravil část ztrát a postupně se vrací k 6 000
Americký akciový index S&P 500 se vrátil k růstu. Všech pět obchodních dnů uzavřel v zisku a za celý týden přidal 1,68 %.
Praktická ukázka: Po ztrátě opět do plusu
Byl to takový obyčejný týden. Žádný super zajímavý obchod, který by mohl někoho ohromit. Ale po výsledku z minulého týdne, který skončil docela velkou ztrátou, to je docela dobrý výsledek. A vlastně by to byl dobrý výsledek i bez té minulé ztráty.
Měnové války se vrací na scénu
Nízká inflace a pomalý hospodářský růst ve vyspělých zemích napovídají tomu, že v roce 2014 budeme svědky snah centrálních bank o účelné oslabení kurzu své měny. To je také jedna z mála možností, které centrálním bankám pro návrat inflace k jejich cíli zbývají. Úrokové sazby totiž při nulových hodnotách již nadále snižovat nelze. Stejně tak však nemohou všechny měny oslabit naráz; kdo tedy do měnových válek přijde s těžším kalibrem, ten vyhraje a jeho měna bude slabší.
Páteční propad poslal americké akcie za týden hlouběji do minusu
Americký akciový index v pátek spadl o 1,77 %, a rozhodl tak o sytě červené týdenní svíčce s hodnotou -2,12 %. Obavy o dopady šíření čínského koronaviru dopadají na trh napříč sektory.
OPEC+ si znovu hraje s cenou ropy
Zasedání OPEC a spřátelených zemí z minulého týdne nepřineslo očekávanou záplavu trhu ropou. Dosavadní oficiální škrty se sice sníží ze 1,8 na 0,8 mil. barelů denně, ale barely se na trh v takovém množství nedostanou, protože země jako Venezuela nebo Mexiko nejsou schopny vrátit těžbu na předchozí úrovně.
Praktická ukázka: Neklidný týden s klidným výsledkem
Kalendář událostí moc nesleduji, protože moje strategie na něm není založena. Přesto se do něj občas podívám, abych zjistil kdy neobchodovat (viz. Velikonoce), případně kdy čekat trochu větší volatilitu, když se mi zdá, že je příliš velký klid.
Multitimeframe analýza: 2.11.2023 německý akciový index DAX
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.
Americký dolar po 20 letech
Měnové krize v rozvíjejících se zemích, vyšponované ceny technologických společností a kapitál proudící směrem do Spojených států, které nabízejí v porovnání s ostatními vyspělými zeměmi atraktivní úrokové sazby. To vše podtrhuje síla amerického dolaru. Stručný obrázek dnešní globální ekonomiky? Nejenom dnešní, ve stejné situaci se svět nacházel i v letech 1998-2000.
Špatné výsledky u Goldman Sachs, investiční příležitost na long?
Výsledková sezona v USA je v plném proudu. Jelikož hlavním hybatelé trhu zůstávají centrální banky, tak většina publikovaných výsledků nedokáže změnit nebo ovlivnit náladu na trhu. Do podvědomí investorů se dostanou jen firmy, které buď výrazně uspěly a nebo naopak publikovaly výsledky daleko za odhady analytiků. Dnes se podíváme na jednu firmu, která svým akcionářům překvapila nemilé překvapení. Touto firmou je slavná investiční banka Goldman Sachs. Jen málokdo by čekal špatné výsledky od žraloka světových financí v době, kdy akciové trhy a ekonomické zpravodajství se čím dál víc objevuje v hlavních zprávách.
Aktuálne FOREX príležitosti: GBP/USD, CAD/JPY a EUR/AUD
V tomto tradingovom blogu poukážem na minulý vývoj rôznych trhov a inštrumentov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Pozrime sa teda na GBP/USD, CAD/JPY a EUR/AUD cez denné časové rámce.
ČNB už sazby zřejmě nezvýší
Dnešní inflační čísla z dílny Českého statistického úřadu příjemně překvapila. Meziroční růst cen se snížil z červencových 17,5 % na srpnových 17,2 %. Zásluhu hledejme především ve vyšší srovnávací základně, protože loni touto dobou už se začalo zdražovat, a také v poklesu cen benzínu. Ten však zpomalí růst cen jen na 2 měsíce a nejde na něm zakládat klesající trend.
Obchodník měsíce: Po sérii ztrát opět do sedla
Přinášíme další ze série pohledů na obchodování reálného obchodníka, tentokrát za měsíc prosinec. Snažíme se vybírat různorodé obchodníky, jejichž styl obchodování či zvolené strategie jsou něčím výjimečné a mohou se stát inspirací a pozitivním nebo negativním vzorem pro všechny zájemce o obchodování. Účelem není navádět k žádnému obchodnímu stylu ani strategiím, které z realizovaných obchodů vyplývají. V budoucnu budeme zveřejňovat také dlouhodobé vývoje reálných obchodních účtů.
Praktické okénko – Řízená ztráta při výběru likvidity
Trading je i o ztrátách, proto se v tomto článku na jednu řízenou ztrátu podíváme.
Dvojité dno na AUD/CAD, NZD/JPY flash crash support a EUR/AUD pokračuje v trende
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.
Nová mutace a dolar
Zprávy o nové africké mutaci koronaviru zaplavily od dnešního rána trhy. Propady cen evropských akcií i průmyslových komodit doplňuje pokles výnosů dluhopisů a tradiční posilování japonského jenu a švýcarského franku, zkrátka útěk od rizika do bezpečí dle učebnice.
Praktické okénko – Easy money na GBP/USD
V tomto článku si ukážeme, jak může být trading někdy velmi jednoduchý.
Povídání o trzích: Jak technologičtí giganti zvládli výsledkovou sezónu a co nás čeká?
Čtyřikrát ročně světové společnosti oznamují své hospodářské výsledky a ani tentokrát tomu nebylo jinak. Nedávno zveřejněné výsledky odhalily, jak si vedly technologičtí giganti jako Apple, Microsoft, Alphabet, Amazon a Meta. V poslední epizodě série Povídání o trzích se na tyto výsledky zaměřili odborníci z XTB – Jaroslav Brychta, Tomáš Vranka a Marek Nemky, za účasti Petra Horáčka. Jaké závěry přinesla jejich diskuze?