Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Plánuje Elon Musk veľký vstup do Bitcoinu?
Dnes sú kryptomenové magazíny plné iba jednej správy. Je ňou vypumpovaný Dogecoin a dôvod, prečo sa tak stalo. No a kto iný by mohol stáť za pumpou Dogecoinu, ak nie Elon Musk. Ten z nejakého dôvodu venuje tejto kryptomene pozornosť a či už ironicky alebo reálne vyjadruje podporu tomuto altcoinu. Spravil tak aj dnes, kedy sa opäť pred svojimi followermi zmienil o tejto kryptomene. Navyše sa dnes zmienil aj o Bitcoine a to hneď niekoľkokrát, pričom sa dostal do kontaktu aj s Michaelom Saylorom, CEO spoločnosti MicroStrategy alebo Tylerom Winklevossom, CEO kryptomenovej burzy Gemini.

Jak Cathie Wood zmeškala raketový růst akcií Nvidia
Také jste už zažili, že jste prodali akcie a ty po vašem prodeji vystřelily nahoru o dalších několik desítek procent? Nezoufejte, toto se neděje jenom nám, individuálním traderům, ale i profesionálům. Dnešní blog je o tom, jak Cathie Wood, známá postava Wall Street a zakladatelka fondů skupiny ARK Investment Management, zmeškala letošní fenomenální růst akcií společnosti Nvidia.

Velký problém pro bitcoin?! | Investiční Memento
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo další vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?


Esenciálna súčasť úspechu: Money-management
Jedným z kľúčových prvkov úspešného tradingu a investovania je schopnosť riadiť riziko a efektívne spravovať kapitál. Money management je základným kameňom každého úspešného investora alebo obchodníka. Tento koncept nie je len o sledovaní pohybu financií, ale predstavuje komplexný prístup k riadeniu portfólia s cieľom optimalizovať zisky a minimalizovať straty. V tomto článku sa pozrieme na dôležitosť money managementu, jeho kľúčové princípy a ako správne riadenie kapitálu môže značne ovplyvniť dlhodobý úspech každého investora.


Burzovní grafy: Býci opět tlačili akcie na rekordy
Zkrácený obchodní týden přinesl další růst amerického akciového indexu S&P 500, tentokrát o 0,99 %.

Multitimeframe analýza: 4.5.2022 AUD/USD
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Přichází růst cen ropy
Náš předpoklad, že cena za barel ropy kvůli spekulacím na zásah kartelu OPEC nespadne pod 40 USD, se zatím naplnil. Americká lehká ropa WTI se v minulém týdnu odrazila od 8měsíčního dna a zdražila zhruba o 3 dolary. Vše nasvědčuje tomu, že ceny porostou i nadále a budou se držet ve vrchní části pásma 40-55 USD za barel. Hlavním tahounem nebude pouze nástup letní motoristické sezóny, ale především slabý americký dolar.

Měny v historickém kontextu – přestane v tomto týdnu libra ignorovat makrodata?
Přinášíme vám přehled nejdůležitějších fundamentálních událostí minulého týdne pro jednotlivé měny a zároveň fundamentální výhled současného týdne.


Konec euforie v Číně?! | Investiční Memento #89
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 89. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Expirace čekajících pokynů – moje obchodování
Jednou z věcí, kterou mnozí z nás v začátku svého obchodování podceňují je tzv. expirace příkazu. Používá se u čekajících STOP a LIMIT pokynů. Smyslem této funkcionality je, aby čekající příkaz byl k dispozici pouze v době, která je pro nás vhodná a pokud ji překročí, automaticky je čekající příkaz smazán. Tedy v případě, pokud už před tím nebyl aktivován. Důvody, pro které expiraci v začátku příliš neřešíme, jsou myslím dva. Za prvé si myslíme, že pro nás není až tak důležitá a za druhé, zjišťování správného nastavení a jeho efektivity pro naše obchodování by znamenalo mnoho backtestů navíc a tím pádem i ztráty poměrně hodně času. Upřímně, všichni raději testujeme Take-Profit a Stop-Loss. Tam totiž vidíme náš zisk. Jen pro doplnění, obchoduji breakouty.

Návrat k běžné likviditě
Konec léta a začátek září může být velmi specifické období. Finanční trhy se vrací do svých zajetých kolejí, což může vyvolat změny v tržní struktuře nebo volatilitě. V tomto článku si připomeneme, na co si v tomto období dát největší pozor.

Komu pomohlo otočení kormidla na dluhopisovém trhu?
Otočení kormidla na finančním trhu, přineslo Mariu Draghimu a evropskému programu kvantitativního uvolňování (QE) velkou úlevu. Prezident ECB Mario Draghi po zářijovém zasedání centrální banky uvedl na tiskové konferenci, že bankovní rada zatím nediskutovala o možnosti prodloužení programu kvantitativního uvolňování (QE), v rámci něhož kromě jiného nakupuje i státní dluhopisy členských zemí eurozóny. Tyto dluhopisy jsou nakupovány podle kapitálového klíče a také s důrazem na výnos, který nemůže být nižší, než je depozitní úroková sazba (-0,4 procenta), za níž si ukládají komerční banky volné finanční prostředky přes noc u ECB. Vzhledem k tomu, že výnosy státních dluhopisů se kontinuálně propadávaly hlouběji pod nulu, výběr aktiv se centrální bance zmenšoval před očima.

INVESTIČNÍ GLOSA: Hvězda Intelu zhasla. Ukazuje investorům, že i ten nejlepší kůň se unaví
Slovo Intel kdysi znamenalo mnohé. Pro počítačové nadšence to byla záruka kvalitního výkonu, pro burziány zase záruka stabilního výnosu. V podstatě dvě dekády tato americká společnost kralovala světu čipů. Současné výsledky firmy ale ukazují, že loď, na kterou chtěl kdysi každý, se začíná potápět.

Príde II. Vlna poklesov na trhoch?
Dnes si trochu zašpekulujeme a budeme sa snažiť zodpovedať otázku, či je reálne aby prišla druhá vlna poklesov a čo by sa muselo stať?

Zlato, stříbro, dolar a jejich cenový vývoj
Ti, co se zajímají o dění na finančních trzích vědí, že cena zlata je negativně korelovaná s americkým dolarem, což znamená, že jestliže americký dolar roste, pak cena zlata klesá a naopak.

Špatné zprávy spouští Nasdaq rally
Trh práce v USA skončil v dubnu pod očekáváním na všech třech hlavních frontách – míra nezaměstnanosti vzrostla na 3,9 %, meziroční růst mezd zpomalil také na 3,9 % a nových pracovních míst bylo vytvořeno „jen“ 175 tisíc.

Když trhy klamou: Jak se nenechat nachytat falešnými signály
Taky znáte ten pocit, kdy se trh chová „podle pravidel“, všechno sedí, vstoupíte… a pak bum – otočka proti vám. Falešné signály jsou noční můrou každého tradera. Jak je rozpoznat, kdy se jim vyhnout a co dělat, když se jim přece jen nevyhnete?