Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Hard-easy effect, aneb těžké začátky tradingu
Další díl ze seriálu o kognitivních zkresleních. Nyní si povíme o hard-easy effectu, kvůli kterému mají lidé tendenci důležité věci banalizovat a nepodstatné věci zveličovat. Jak se toto zkreslení projevuje v tradingu se dočtete v tomto článku.

Obchodování trhu NQ100 - pokračování zaznamenávání obchodů
Protože o zaznamenávání obchodů je zájem, rád bych minimálně další měsíc pokračoval v obchodování na NQ100 prostřednictvím jednoduchých price action strategií.

Buridanův paradox aneb neschopnost se rozhodnout
Deterministická teorie praví, že je-li člověk postaven před dvě stejně lákavé možnosti výběru, snaží si zvolit to větší dobro. Ale co je ve skutečnosti tím větším dobrem?

Burzovní grafy: Konsolidace možná, korekce v nedohlednu
Před očekávaným zasedáním FOMC si americké akcie vybraly oddechový čas, silná data z trhu práce ale vrátily býky pevněji do sedla.

Praktická ukázka: Nevydržel jsem to
Říkám to pořád a opakovaně, že trading není vlastně nic jiného, než souboj trhu s našimi nervy. A kdo je má pevné, má šanci na tom vydělat peníze. Kdo je pevné nemá, má potom problémy. No a mně se občas stane, že si myslím, jak dobré nervy mám a nakonec se ukáže, že nemám. Jako v minulém týdnu.


Rád odpovím
Pamatuji si, že když jsem se začínal učit trading, ze všeho nejvíc mně chyběla možnost konzultovat svoje kroky a vlastně ani ne tak konkrétní kroky, jako spíš svoje poznatky s někým, kdo by dlouhodobě obchodoval a měl výsledky, které by mohly dávat alespoň malou záruku toho, že dává smysl se dotyčného na něco zeptat.


Praktická ukázka: Prodírání se ztrátami
Tak nějak se letos ta moje strategie nemůže rozjet. Není to zatím nic smrtelného, no lepší výsledky by se mi docela líbily. Aspoň trochu lepší. Nedá se ale nic dělat, je potřeba být trpělivý.

Měny v historickém kontextu - NFP report z USA určoval směr měnám
Přinášíme vám pravidelný přehled nejdůležitějších pohybů měn a událostí minulého týdne včetně klíčových cenových úrovní tickINSIDER analýzy pro nadcházející vývoj měnových párů EUR/USD, GBP/USD a USD/CAD.

Intuitivní a instinktivní obchodování – nikdy!
Nedávno jsem četl článek, ve kterém autor, mimo jiné, mluvil o intuitivním obchodování. Dokonce hovořil o tom, že zadávání obchodů na základě intuice a instinktu je znakem profesionality tradera. Už když jsem to četl, říkal jsem si, že to tak rozhodně není. Ale pár dnů jsem o tom ještě trochu uvažoval, no a dospěl jsem k závěru, že k tomu musím něco říct.

Měnový pár GBP/USD: Analýza více časových rámců (W1 až H4)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár GBP/USD a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Britská libra, koronavirus a inflace
Britská vláda v čele s Borisem Johnsonem již před měsícem zrušila všechna omezení pro potlačení pandemie. Místní ekonomice by tak nemělo stát nic v cestě k plnému oživení, protože ani velké koncerty ani noční kluby nemusejí být na Ostrovech zavřené. Ani Spojené státy již ekonomickou aktivitu svých občanů příliš neomezují. Mezi oběma velmocemi ale najdeme několik rozdílů, které by se měly časem odrazit i v kurzu libry vůči americkému dolaru.

Disciplína v praxi
Často mluvím o základních a vlastně i jednoduchých vlastnostech, které by měl trader mít. Možná je to někdy i otrava, ale věřte mi, že trading vlastně otrava je. Takže toto opakování je pouze připomenutím jednoho podstatného atributu. Nic víc, nic méně.

Moje cesta prop tradingem – sázka na silný dolar a slevy na challenge
V tomto článku se podíváme na otevřený obchod, vývoj balance křivky a připomeneme si, že prop společnosti rády využívají slevové akce.

Čo môžeme očakávať v roku 2020 od akciových trhov?
Rok 2019 bol pre akcie a akciové indexy veľmi dobrý kde si väčšina akciových indexov pripísalo dvojciferné zisky. Napríklad S&P 500 cez 25% a DAX 30 viac ako 20%. Sú takéto rasty udržateľné? Dlhodobý priemerný ročný výnos S&P 500 je cca 10% a rok 2019 sa dá považovať za veľmi nadpriemerný.

Tak ako teda?
Hurá, 3 roky obšmietania sa na fxstreet... Myslím si, že nastal čas prispieť aj svojou troškou do studnice informácií, ktoré na nás kričia z každej strany.

Přichází inflace nebo pád cen?
Nabídka zboží a služeb zůstává kvůli restriktivním opatřením omezená. Na druhou stranu domácnosti i firemní sektor je plný optimismu, který doprovází rostoucí akciové trhy a naplno úvěrující banky. Tento mix je proto živnou půdou pro růst cen. Kam v této době nasměrovat své finance na finančních trzích?

Měnový pár AUD/USD: Analýza více časových rámců (W1 až H4)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár AUD/USD a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Technická analýza vycházející z nejvyšších časových rámců: GBP/USD, USD/JPY a NZD/USD
Opět tu máme začátek nového měsíce. Je čas se podívat na nejvyšší časové rámce a zjistit, jaké nám mohou poskytnout informace. Dnešní blog bude věnovaný hlavním měnovým párům GBP/USD, USD/JPY a NZD/USD.