Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Trojuholník na EUR/NOK, pásmo na USD/SGD a falsebreak pásma na EUR/PLN
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj exotických menových párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.

Výběr z nedělní přípravy: Akciový index S&P 500 a vybrané měnové páry
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action pro nadcházející období. Podíváme se na aktuální situace na americkém indexu S&P 500 (W1) a hlavních měnových párech EUR/USD a USD/JPY.


FUNNY MONEY: Platina a Palladium
Těžební doly Jihoafrické republiky (JAR) jsou již od ledna mimo provoz kvůli probíhající stávce odborů, jež požadují zvýšení mezd horníků. Téměř půlroční výpadek těžby platiny a palladia, jichž je JAR primárním a sekundárním světovým producentem, se už začíná projevovat na zásobách a přirozeně i cenách těchto komodit. Co se děje v dolech JAR vám přiblíží další díl FUNNY MONEY!

Rastúci počet krypto peňaženiek
Objem komunity ľudí používajúcich kryptomeny je dôležitý indikátor na analyzovanie ich úspechu. Rastúci počet používateľov ukazuje, že kryptomenová sieť rastie. Bez ohľadu na aký účeľ ľudia používajú kryptomeny (obchodovanie, platenie, hedgovanie apod.), tak potrebujú kryptomenovú peňaženku.

Pohled do budoucnosti – technologické inovace (1. díl)
V dnešním článku přejdeme k dalšímu pilíři fundamentální analýzy, a to k pohledu do budoucnosti. Konkrétněji se dnes podíváme na technologické inovace a podrobně si rozebereme některé oblasti, které tam spadají, jako je umělá inteligence nebo třeba blockchain. Nakonec si projdeme faktory, které technologické inovace ovlivňují, a také jejich dopad na ekonomiku.

Multitimeframe analýza: 3.8.2021 USD/CAD
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Měnový pár EUR/NZD: Analýzy více časovývh rámců (W1 až H4)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár EUR/NZD a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Kde sa zviesť na volatilite?
Pozeráme sa na príčiny posledného kola strachu a volatility a kde sa dá prejsť búrkou. Akciové trhy boli vo štvrtok znova zasiahnuté, no ale bol to novozélandský dolár, ktorý viedol cestu v znamení zmeny korelácii. Čínska obchodná bilancia je na rade ďalšia.

Intervence ještě nevymizely
Éra kvantitativního uvolňování už pomalu končí. V USA i ve Velké Británii už tuto podporu ekonomika nepotřebuje, v eurozóně a v Japonsku spíše už není nově vytvořenými prostředky co nakupovat. Jedna centrální banka ale i nadále v tichosti na trhu nakupuje cenné papíry v objemu desítek procent domácího HDP. Jde o SNB, Švýcarskou národní banku, která je si na západní poměry drží minimální transparentnost.

Praktická ukázka: Sbírání drobečků
V minulém týdnu jsem po dlouhé době došel s jedním ze svých obchodů k Take-Profitu (TP). Není to úplně časté, aby takto obchod skončil, no přivedlo mě to k jedné úvaze. K úvaze o sbírání drobečků, ze kterých se dá poskládat celý oběd.

Praktická ukázka: Cena se otočila, nebo je to jen korekce?
Navazuji na některé moje články, které se věnují obchodování bez sledování zpráv a tvorby analýz. Stále uvažuji nad tím, jak je možné předvídat, co se stane, kdy se to stane a jak se to projeví na našem obchodování. Jistě i já kalkuluji s určitou opakovatelností, ale ta je odvislá pouze na tom, když to hodně zjednoduším, kdy vyjde a kdy zajde slunce. A ačkoliv ani to není konstanta a musí se strategie trochu upravovat, stane se to vždy.

Konec roku na trzích: Jak se připravit na výkyvy v prosinci?
Prosinec je na trzích zvláštní měsíc. Na jedné straně přináší příležitosti, na druhé straně vyžaduje obezřetnost. Jaké faktory ovlivňují trhy v posledním měsíci roku a jak se jako trader připravit na možnou zvýšenou volatilitu?

Psychologie obchodování s kryptoměnami
Díky absenci "velkých světových hráčů" v kryptoměnovém světě, lze pozorovat tendence jednotlivých kryptoměn k náchylnosti na emoce masy. Možná se nám s novými technologiemi otevírá i nové pole působnosti pro ladění obchodní psychiky.

Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/CAD, AUD/JPY a NZD/CAD
Vzhledem k tomu, že závěr minulého roku nadělil celkem slušnou volatilitu, rozhodl jsem se, že napíši blog s přípravou pro nadcházející týden. Zde jsou tedy z mého pohledu nejzajímavější Price Action obchodní příležitosti pro aktuální období.

Trumpova vysněná ekonomika
Americký dolar na konci minulého týdne výrazně ztrácel, na některých párech i o více než 2 %. Za touto korekcí stojí především tweet prezidenta Trumpa, který se neváhal opřít do Fedu a kritizoval vysoké úrokové sazby, které vedou k silnému dolaru. Je vidět, že nejmocnější muž na světě má sílu hýbat i forexem, tj. nejlikvidnějším globálním trhem. Pojďme se podívat, jakou (americkou) ekonomiku si Donald Trump přeje, co se mu povedlo a jaký to má vliv na měnovou politiku USA a sílu dolaru.

Nastane přesun peněz zpět do emerging markets ekonomik?
Jak už to ve světě finančních aktiv bývá, peníze se přelévají z jednoho místa na druhé. Jednou za to může nervozita na trzích, jindy geopolitická rizika a někdy pouhý sentiment na trzích. Občas se stane, že se sejde několik důvodů pro přesun peněz do jiných aktiv a trhy pak působí možná trochu zmateně. Máme před sebou poslední měsíc roku 2018 a můžeme říci, že obrovský objem peněz, který zavalil rozvíjející se ekonomiky, se v letošním roce vrátil zpět do Spojených států. Ty se koncem roku zdají být podhodnocené a mnoho investičních bank se shoduje, že by rok 2019 mohl patřit opět rozvíjejícím se ekonomikám.

5 způsobů, jak čelit stresu při tradingu
Trading na finančních trzích je v mnoha ohledech fascinující a vzrušující, ale také nevyhnutelně stresující. Kolísající trhy, ztráty, nejistota a nutnost rychlých rozhodnutí mohou být pro mnoho traderů zdrojem psychického napětí. Dlouhodobě neřešený stres má negativní dopad nejen na výkon při tradingu, ale i na fyzické a duševní zdraví. Pojďme se podívat na několik účinných způsobů, jak zvládnout tradingový stres.

Panika klesá, zlato půjde dolů
Vzhledem k tomu, že cena zlata je obvykle kótovaná v amerických dolarech, byly největším tahounem růstu jeho ceny obavy z inflace v USA.

Teorie aukce - otevírací typy
Minulý týden jsme se zabývali reakční a iniciativní aktivitou, která vysvětluje pohyby zejména po otevření obchodní seance. Reakční aktivitu jsme definovali jako návrat do předchozí rovnovážné oblasti a iniciativní aktivitu naopak jako pohyby směrem od rovnovážné oblasti. Ale jak můžeme zjistit, kterou aktivitu máme očekávat? Jestli máme očekávat spíše reakční či iniciativní aktivitu nám napoví otevírací typy seancí, které si probereme v dnešním článku.