Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Jak propojit technickou a fundamentální analýzu?
Na rozcestí technické a fundamentální analýzy se každý trader musí rozhodnout, jakou cestu zvolí pro svou cestu k úspěchu na finančních trzích. Není to o tom, zda se přiklonit k jedné nebo druhé, ale spíše o tom, jak tyto dvě metody propojit do koherentní strategie. Jaké tedy existují způsoby?
Praktické okénko - nová obchodní myšlenka
Trader nikdy nesmí usnout na vavřínech, protože ani trhy nikdy nespí a neustále se mění a vyvíjejí. V dnešním článku si popíšeme obchodní myšlenku, kterou nyní budu testovat, zlepšovat a nastavovat tak, abych ji mohl přidat do arzenálu obchodních strategií.
Diamantový EUR/GBP
V dnešním blogu technické analýzy se spolu podíváme na měnový pár EUR/GBP. Nezačnu ničím menším, než je měsíční graf, na kterém se může zakreslit pattern Diamant. Budu se samozřejmě věnovat i možným obchodním příležitostem vycházejících z týdenního a denního grafu. Aby toho nebylo málo nastíním také možnou intradenní obchodní příležitost pro případ, že k nám bude nedělní otevírací cena přívětivá.
Index S&P 500 je na dalším rekordu
Americký akciový index S&P 500 vzrostl již šestý týden v řadě a podeváté za uplynulých deset týdnů. V pátek trh opět vylepšil historické maximum a index od pondělí do pátku celkově zpevnil o 0,85 %.
Americké akcie nadále koketují s 200denním průměrem
Další kolísavý týden znamenal pro index S&P 500 ztrátu 1,38 %. Celní přestřelka mezi USA a Čínou pokračuje.
Kryptoměny se stabilizovaly
Prodejní výplach na kryptoměnách se zdá být u konce. Několikatýdenní absence vyjádření Elona Muska na toto téma zklidnila horskou dráhu, kterou si kryptoměny od začátku roku procházejí.
Může koruna dál posilovat?
Koruna se v posledních dnech usadila jen lehce nad hranicí 26 korun za euro. Česká měna si tedy od ukončení intervencí před 3 měsíci připsala vůči euru slušných 3,5 %. Z tohoto vývoje mají radost nejenom čeští turisté a dovozci, ale také spekulanti, kteří vstoupili do short pozice na měnovém páru EUR/CZK ještě za výhodného kurzu 27,00.
Elliottova vlnová teorie pro měnový pár AUD/JPY a indexy NASDAQ a DAX
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár AUD/JPY a indexy NASDAQ a DAX. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
Burzovní grafy: Lehký ústup býků nic neřeší, ve hře je ale důležitá hladina supportu
Americký akciový index S&P 500 je zpět pod hladinou 2 200. Týden začal poklesem a ztrátu do pátku ještě mírně prohloubil na téměř 1 %. Tři zelené týdenní svíčky tak vystřídala jedna sytě červená.
Jaký jsem typ tradera? Kdo mi poradí?
Jednou z důležitých věcí, kterou musí udělat každý začínající obchodník, je ujasnění si toho, jakým obchodníkem chce vlastně být. Není to úplně snadná věc, tím spíš, že v začátcích neví, jaký obchodní styl mu bude vyhovovat. Neví, jestli bude mít dost trpělivosti "vysedět" obchod. Neví, jak velké nervy bude, anebo nebude mít, když cena půjde proti jeho příkazu a co je ještě těžší, jak dlouho udrží otevřený obchod v zisku. Neví, kolik času chce u obchodování trávit a neví, jestli chce obchodovat přes zavírací hodiny. Vlastně v začátku ani moc nerozumí tomu, jaký je rozdíl mezi traderem a investorem.
Velikonoce - jak se projevila moje (ne)závislost na tradingu
Před více, než týdnem jsem psal o tom, jak je dobré dát si od obchodování pokoj aspoň ve dnech, ve kterých je poměrně velká pravděpodobnost, že utrpíme spíše ztrátu než zisk. V dnešním článku vám ukážu, jak se projevilo neobchodování o Velikonočních svátcích v mé strategii a na výsledcích. Jen doplňuji, že jsem neobchodoval na Velký pátek a na Velikonoční pondělí.
Co očekávat na EUR/USD a ropě WTI?
Měnový pár EUR/USD se dále odpoutává od důležité support oblasti 1,1520-1,1550 a po dnešních datech z americké nezaměstnanosti směřoval k 1,1800 +/- úrovni, kam však prozatím nedosáhl. Nyní pár intradenně koriguje a další testování a breakout 1,1800 úrovně tak zřejmě uvidíme až v dalších dnech.
El-Erian vidí velké riziko v Credit Crunch
Prostředí vysokých úrokových sazeb a hlavně rychlost jejich růstu, vytváří v ekonomice nepředvídatelné turbulence. Nevíme, kdy přijdou, ale víme s jistotou, že se někde objeví. Jednu takovou možnost nastínil ve svém článku pro Financial Times Mohamed El-Erian, známý ekonom a hlavní analytik u německé pojišťovny Allianz. To prakticky znamená, že je zodpovědný za strategii největšího fondu s obligacemi. A protože obligace jsou jedním z nejvíc postihnutých aktiv, není divu, že se El-Erian často vyjadřuje v médiích, aby upozornil na problémy celého sektoru.
Co se ještě nevrátilo na hodnotu před COVIDem?
Jak si mnozí z nás všimli, extrémně uvolněná měnová i rozpočtová politika v reakci na pandemii pomohla smazat ztráty akciovým indexům během několika měsíců. Stejně tak komodity si za podpory výjimečné poptávky a zpoždění v dodavatelských řetězcích užily nečekanou rally, ať už šlo o průmyslové nebo zemědělské suroviny. Ropa, uhlí, kukuřice, sójové boby – všechny tyto komodity se obchodují výrazně výše v porovnání se začátkem roku 2020.
Čaká akciový trh po 2 rokoch ďalší výplach?
Akcie rástli od posledného výplachu v marci 2020 silným tempom a už viacerí investori a traderi vidia, že je jasne nadhodnotený. Všetko je to ale samozrejme otázka času. Teraz je tu však už niekoľko varovných signálov prečo to vyzerá na 30% výplach, možno viac. Poďme sa pozrieť na aktuálnu situáciu na akciových trhoch.
Býci měli opět navrch, index S&P 500 se vrací k rekordním úrovním
Třetí zelená týdenní svíčka v řadě pro americký akciový index S&P 500, tentokrát s hodnotou +1,85 %.
Aktuální obchodní příležitosti na měnových párech: USD/CAD a EUR/USD
V dnešním blogu technické analýzy se budu věnovat obchodním příležitostem na měnových párech USD/CAD a EUR/USD. V případě USD/CAD bude mít hlavní úlohu rezistence nejvyššího časového rámce. U měnového páru EUR/USD pro nastavení obchodu využiji multiplikaci Fibonacci retracementu.
Nejzranitelnější měny
Podle japonské banky Nomura je česká koruna znovu na prahu měnové krize. Stejné varování tato banka vynesla i v listopadu 2022, od té doby však koruna vůči euru o celé procento posílila. Byť si myslím, že by si naše měna po inflační smršti zasloužila oslabit, na nějakou měnovou krizi s depreciací až nad „intervenčních“ 27,00 to zdaleka nevypadá. Proč? I s vyššími náklady a ztrátou ruského trhu dokážeme naše produkty úspěšně prodávat na zahraničních trzích, česká obchodní bilance je bezpečně v plusových hodnotách.