Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

EUR/HUF: Je forint už příliš slabý?
Maďarský forint má na forexu jednu z nejhorších letošních bilancí. Měnový pár EUR/HUF vzrostl v tomto roce o 15 %, USD/HUF pak díky velmi silnému americkému dolaru vystoupal dokonce o 35 %. Maďarská centrální banka se snaží propad své měny krotit a reagovala zvýšením úrokových sazeb na 13 %. Je tedy nyní okamžik k nákupu zlevněného maďarského forintu?

Čínský jüan novou rezervní měnou?
Letošní rok by mohlo dojít k oficiálnímu vyhlášení čínského jüanu (CNY) novou rezervní měnou. O udělení statutu do konce roku rozhodne Mezinárodní měnový fond (MMF) a tento krok může potenciálně otevřít dveře k mnohem volnějšímu obchodování CNY než doposud.

Obchodný výhľad na Bitcoin, Ethereum a Shiba Inu
Kryptomeny sú jedni z najvolatilnejších trhov a to platí hlavne na začiatku roka. Po tom ako prišiel najväčší pokles od mája 2021 sa trhy trochu zotavili a dokázali narásť o desiatky percent behom krátkej doby. Je toto ale naozaj koniec downtrendu a odráža sa trh ďalej nahor alebo je to len korekcia?

SATS DJIA Live 12/2021
Jak jsem slíbil v minulém příspěvku, uvádím seznam společností, které nakoupím první prosincový pracovní den a prodám poslední prosincový pracovní den:

Finanční výsledky XTB: Čistý zisk po třech čtvrtletích 152,7 mil. EUR
XTB právě představila své předběžné finanční výsledky za třetí čtvrtletí roku 2022. Během tohoto období společnost vygenerovala konsolidovaný čistý zisk ve výši 49,4 milionů EUR. Stejně jako v předchozích čtvrtletích byly faktory ovlivňující úroveň výsledků XTB stále vysoká volatilita na finančních a komoditních trzích a systematicky rostoucí zákaznická základna.

Štartuje Bitcoin na 50 000 USD alebo je už v korekcii?
Dnes sa pozrieme opäť na kryptomeny a to konkrétne hneď na tú najväčšiu kryptomeny ktorou je Bitcoin.

Elliottova vlnová teorie pro měnový pár CAD/CHF, index S&P 500 a Dow Jones
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár CAD/CHF, index S&P 500 a Dow Jones Industrial Average Index. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Aktuální technická situace na indexu Nasdaq a vybraných měnových párech
V dnešní blogu technické analýzy se blíže podíváme na americký index Nasdaq. Nachází se z mého pohledu na zajímavé technické úrovni, kde se bude rozhodovat o dalším vývoji ceny. V podobné situaci se nachází také měnový pár USD/CHF. A na závěr se podíváme na překoupený USD/JPY.

Praktická ukázka: Ztráta, ale v klidu
Za poslední týdny se moje obchodování dostalo tak trochu do klidu. Možná až do velkého klidu. Je to jasný důsledek malé změny ve strategii, no vliv na obchodování to má velký.

Americké akcie opět ztrácely, index S&P 500 má nakročeno k pullbacku
Americký akciový trh i ve třetím srpnovém týdnu ztrácel, když byly pozitivní vlivy rotace peněz směrem k titulům z odvětví energetiky nebo maloobchodu přebity poklesy v technologickém sektoru. Index S&P 500 za týden odepsal 2,11 % a z lokálního závěrečného maxima z konce července odepisuje 4,78 %.

Největší hrozba pro trhy do konce roku? | Investiční Memento #84
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 84. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Pohled do budoucnosti – růstové sektory (4. díl)
Tento článek se zabývá vlivem růstových sektorů na ekonomiku a spotřebitele. Ukazuje, jak tyto sektory formují ekonomický vývoj a jak mohou ovlivnit životy lidí. Zahrnuje i faktory, které ovlivňují růstová odvětví, a jejich vliv na pracovní trh, inovace a konkurenceschopnost. Dále se zaměřuje na to, jak vlády, soukromý sektor a investoři podporují tyto sektory, a jakým způsobem centrální banky reagují na jejich vývoj ve své měnové politice.

Index strachu (VIX) nejníže od roku 2007
Index strachu (VIX) se pohybuje na podobných úrovních, jako před vypuknutím finanční krize a následně vždy před koncem jednoho ze dvou kol kvantitativního uvolňování v USA.

Je Japonsko stále bezpečným přístavem?
Ekonomiky eurozóny a Číny již zpomalují a globální rizika se začínají kupit. Investoři se mohou obávat všeho od italského dluhu přes tvrdý brexit a americko-čínské obchodní války až po odliv kapitálu z rozvíjejících se trhů. I přesto zůstává japonský jen v defenzívě a pro vystrašené obchodníky není atraktivní.

FX výhľad na základe dvojitého vrcholu, trojuholníku a trendových línii
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.

Rostoucí rizika mohou dostat trhy znovu pod tlak
Měsíc listopad nakonec nesplnil očekávání a zdaleka nebyl tolik nervózní, jak se původně očekávalo. Prezidentské volby proběhly bez větších zádrhelů a volitelé už příští týden mohou oficiálně prohlásit, že Biden je vítězem voleb. Pozitivní zprávy o vakcíně setřásly poslední medvědy na akciových trzích, nicméně prosince ukazuje, že korekce možná může ještě přijít. Důvodem je právě sílící pandemie, Brexit, obchodní spor USA a Číny nebo pomalý postup při jednání o fiskálním balíčku v USA, který po datech z trhu práce získal na důležitosti.


Komu pomohlo otočení kormidla na dluhopisovém trhu?
Otočení kormidla na finančním trhu, přineslo Mariu Draghimu a evropskému programu kvantitativního uvolňování (QE) velkou úlevu. Prezident ECB Mario Draghi po zářijovém zasedání centrální banky uvedl na tiskové konferenci, že bankovní rada zatím nediskutovala o možnosti prodloužení programu kvantitativního uvolňování (QE), v rámci něhož kromě jiného nakupuje i státní dluhopisy členských zemí eurozóny. Tyto dluhopisy jsou nakupovány podle kapitálového klíče a také s důrazem na výnos, který nemůže být nižší, než je depozitní úroková sazba (-0,4 procenta), za níž si ukládají komerční banky volné finanční prostředky přes noc u ECB. Vzhledem k tomu, že výnosy státních dluhopisů se kontinuálně propadávaly hlouběji pod nulu, výběr aktiv se centrální bance zmenšoval před očima.

Tuto akcii nezastaví vůbec nic! | Investiční Memento #24
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 24. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Fed, euro a německé volby
Středeční zasedání americké centrální banky (Fed) pomohlo dolaru. Zdá se, že představitelé Fedu se začínají klonit spíše k přístupu naší tuzemské ČNB, která v tváří v tvář vysoké inflaci nechce nechat nic náhodě. Utažení měnové politiky ve Spojených státech tak zřejmě předběhne předchozí odhady i jakékoliv symbolické kroky stejným směrem z dílny Evropské centrální banky (ECB).