Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Tržní výhled pro rok 2023: Co můžeme očekávat?
Poslední roky byly na trzích jako na horské dráze, po bleskovém propadu na počátku pandemie jsme zažili euforický růst jenom proto, abychom se v druhé polovině roku 2022 začali znovu propadat směrem dolů. Čeho bychom se tedy mohli dočkat v roce 2023? Přijde recese nebo obrat?
News Trading 1
Minulý týden jsem zde napsal krátké pojednání o tom, že news trading může být zajímavou variantou pro toho obchodníka, který hledá v zásadě jednoduché věci. Ukázal jsem zde velice v rychlosti také jeden skutečný příběh. Nikoli z důvodů provokace, jak většina lidí reagovala, ale z důvodů motivace. Na českých fórech je news trading pokaždé ihned kritizován pro jeho absolutní nefunkčnost. Obchodník, který se o něm více rozepíše je ihned považován za šarlatána, nebo v mém případě čaroděje a upalován. Ale přitom všichni víme, jak to bylo tenkrát s upalováním čarodějnic. Ty ženy myslely svobodně, stavěly se proti dogmatům hlavního proudu - v tomto případě církve.
Praktická ukázka: Když jde cena do strany
Jen velmi zřídka trh dělá to, co by se nám líbilo. Najít jistotu v tom, že se věci stanou tak, jak bychom si přáli je téměř nemožné, a tak je nutné se přizpůsobit. Přizpůsobit se tomu, že nikdy s určitostí nevíme, co se stane a především potom přizpůsobit naši strategii těmto okolnostem. Zkrátka strategie musí umět přežít v prostředí, o kterém nevíme, jaké bude.
Kde sa zviesť na volatilite?
Pozeráme sa na príčiny posledného kola strachu a volatility a kde sa dá prejsť búrkou. Akciové trhy boli vo štvrtok znova zasiahnuté, no ale bol to novozélandský dolár, ktorý viedol cestu v znamení zmeny korelácii. Čínska obchodná bilancia je na rade ďalšia.
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 21.7.2014
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...
Dolar nyní vládne
Podle posledních dat vypadá americká ekonomika mnohem odolnější vůči vysokým úrokovým sazbám než ekonomika eurozóny. Zatímco v Evropě již předstihové PMI indikátory padají pod 50 bodů do teritoria recese a tvorba úvěrů i peněz prudce klesá, na druhé straně Atlantiku nemůže být o žádné recesi ani řeč.
Multitimeframe analýza: 9.11.2023 akcie HUGO BOSS
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.
Co nyní hýbe eurem?
Už téměř rok se měnový pár EUR/USD nachází v pozvolném býčím trendu. I když ekonomika eurozóny svou výkonností euro příliš nepodporuje a z fundamentálního pohledu by měl být vítězem spíše americký dolar, za růstem eura v poslední době stojí nezpochybnitelné faktory. Jejich udržitelnost je ale otázkou.
Riziko – 1. díl
Jedna z mála věcí, kterou máme v tradingu zcela pod kontrolou a vlastně asi jedinou, je riziko. Riziko, respektive velikost ztráty. Nikdy dopředu nevíme, jak dlouho bude trvat náš obchod. Nikdy nevíme, jestli cena dorazí k našemu Take-Profitu, částečným odprodejům, přitažením Stop-Lossu k Break/Evenu. To všechno dopředu nikdy nevíme. Co ale víme, je maximální velikost naší případné ztráty. V těchto dvou dílech věnovaných riziku, respektive risku, zkusím popsat svůj pohled na dva odlišné přístupy práce s rizikem.
Máte japonský jen v portfoliu?
Japonský jen v posledních letech není příliš oblíbenou měnou k nákupu. Jeho hodnota však zůstává velice atraktivní. A v době vrcholu ekonomického cyklu, kdy se čeká na propad akciových trhů, a do toho se řinčí atomovými zbraněmi, se hodí mít v portfoliu nějaký diverzifikátor ve formě bezpečného přístavu, nemyslíte?
Elliottova vlnová teorie pro akcii Meta a měnové páry AUD/CHF a AUD/NZD
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro akcii Meta a měnové páry AUD/CHF a AUD/NZD. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
Obchodujete jednoducho?
„Niekedy sú otázky komplikované a odpovede sú jednoduché.“ Toto je jeden z mojich najobľúbenejších citátov. Fakt, že veľká väčšina zastrašujúcich výziev ktorým čelíme v živote môžu byť často zodpovedané jednoduchými odpoveďami. Toto sa stane len vtedy, ak vystúpime z nášho vnútra a pozrieme sa na výzvy objektívne a nenecháme náš úsudok stať sa nejasným kvôli naším osobným vieram. Fascinujúce je, že najväčšia prekážka pred úspechom nie je nájsť tie jednoduché odpovede, ale neschopnosť ľudí nasledovať s pozitívnymi myšlienkami a činmi v snahe jasne definovaných cieľov.
Tento týden a 45 hodin nejistoty
Máme před sebou náročný obchodní týden, který bude v režii mnoha důležitých fundamentálních událostí. Na některé z nich dokonce trpělivě čekáme celý tento rok.
GBP/NZD: Kombinovaná analýza denního grafu
Kombinovaná technická analýza je hojně využívaná retailovými obchodníky. Pro snadné pochopení ji praktikuje většina začátečníků. Analytická práce je rozdělena mezi technické indikátory a Price Action. Tato jednoduchá analýza pomůže při obchodování do směru trendu.
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry NZD/CAD a AUD/NZD a index DAX
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnové páry NZD/CAD a AUD/NZD a index DAX. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
Index S&P 500 vykresluje trojúhelník, ze kterého bude muset ven
Po předchozím ztrátovém týdnu americký akciový index S&P 500 tentokrát uzavřel se ziskem 0,85 %. Rozpětí pohybu do strany se zúžilo, prolomení trojúhelníkové formace určí další směr vývoje indexu.
Investoři vyhlížejí další zisky na koruně
Česká koruna se vůči euru obchoduje na podobné úrovni jako v polovině listopadu 2017. Technicky vzato si už půl roku vzala pauzu ve svém posilujícím trendu. Pro tuto stagnaci EUR/CZK je mnoho vysvětlení, stejně tak ale přibývá argumentů pro znovunastartování zisků koruny v druhé polovině roku.
Co stojí za relativně klidnými akciovými trhy?
Zvedání sazeb má na akciových trzích vést ke korekci. Tu stále vyhlížíme, i když je možné, že americký Fed ještě v červnu zvedne sazby o dalších 25 bazických bodů. Navíc cyklus utahování měnové politiky trvá víc než rok. Za chvíli se začnou vysoké náklady na dluh projevovat ve schodcích státních rozpočtů. To znamená jediné, státy budou muset zvedat daně. A kdo zvedá daně, tlumí ekonomickou aktivitu. I přes tuto černou vyhlídku jsou trhy zatím relativně v klidu.