Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Trading ideas: EUR/JPY, GBP/USD a CAD/CHF
V dnešnom blogu vám ukážem ako vidím vývoj na vybraných pároch a ako ich plánujem zobchodovať pomocou jednoduchej price action. EUR/JPY short, GBP/USD short a do tretice CAD/CHF short.

Prenájom kasín ako investícia?
Pred nedávnom som sa začal zaoberať možnosťou investície do zábavného priemyslu v USA konkrétne išlo o nájdenie nejakej investície do kasín. O výsledok svojho pátrania som sa rozhodol podeliť.

Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry EUR/USD a EUR/GBP a CAD/CHF
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action pro nadcházející období. V rámci svého týdenního obchodního plánu byste měli provést technickou analýzu vybraných měnových párů. To zahrnuje prozkoumání cenových grafů, identifikaci klíčových úrovní podpory a odporu a zhodnocení potenciálních formací a patternů, které by mohly naznačovat příležitosti pro příští týden. Nezapomeňte také sledovat ekonomický kalendář.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 3.3.2014
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...

Trpělivost jako klíčový faktor v tradingu
V obchodování je jednou z nejpodceňovanějších, ale zároveň nejdůležitějších vlastností tradera trpělivost. Schopnost vyčkat na správný okamžik k nákupu nebo prodeji je zásadní pro úspěch, přesto je často přehlížena ve prospěch rychlých a impulsivních rozhodnutí, která mohou vést ke ztrátám.

Je čas na shazování peněz z vrtulníku?
I přes marnou snahu centrálních bank o podporu hospodářského růstu to vypadá, že světová ekonomika uvízla na mělčině zvané nízká inflace. Navzdory snižování úrokových sazeb až do mínusových hodnot a rozsáhlým investicím v podobě programů kvantitativních uvolňování aplikovaných několika světovými centrálními bankami, vlak řízený deflací jen tak z vyjetých kolejí neuhne.

USD/JPY: Japonsko znovu intervenuje
Japonský jen si prochází vysokou volatilitou. Japonské ministerstvo financí se v pátek odpoledne rozhodlo intervenovat na trhu a při nižší likviditě utnout slábnoucí trend, který vynesl měnový pár USD/JPY nad 150 jenů za americký dolar.

Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry EUR/USD, EUR/CAD a EUR/GBP
V dnešním blogu technické analýzy se budu věnovat několika měnovým párům obsahující euro. Cena EUR/USD se nachází na zajímavé rezistenci. Cena EUR/CAD a EUR/GBP jsou v pullbacku. Jako obvykle nastavím podmínky pro případné obchody včetně možných cílů.

Koruna je s Babišem spokojená
Na volební vítězství hnutí ANO prozatím forex nijak zvlášť nereaguje. Koruna si drží slušné zisky, které během října nahromadila, a obchoduje se dále v blízkosti 25,70 korun za euro. Babišových 78 z 200 mandátů na první pohled vypadá jako pokračování relativní stability z předchozích 4 let, bude ale záležet na koaličním partnerovi, kterého budou tradeři s korunou bedlivě sledovat. Podívejme se proto na 3 možné scénáře, které si ve svém rozboru vybrali také komentátoři z Bloombergu.


Analýza více časových rámců měnových párů USD/CHF a NZD/CAD
V dnešním blogu se blíže podíváme na měnové páry USD/CHF, NZD/CAD a to formou analýzy více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Praktické okénko – Když vám broker hodí do tradingu vidle
Při tradingu se někdy stane, že vše uděláte dobře, ale i tak obchod skončí ve ztrátě. Dnes si ukážeme obchod, kde stop loss vystavil broker.

Výběr z nedělní přípravy: Americký index S&P 500 a vybrané měnové FX páry
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action pro nadcházející období. V rámci svého týdenního obchodního plánu byste měli provést technickou analýzu vybraných měnových párů. To zahrnuje prozkoumání cenových grafů, identifikaci klíčových úrovní podpory, odporu, zhodnocení potenciálních formací a patternů, které by mohly naznačovat příležitosti pro příští týden. Nezapomeňte také sledovat ekonomický kalendář.

Prečo nežijeme v deflačnom svete?
Nie ľahko sa pozerá na to ako sa časom vytráca kúpna sila peňazí snáď každému už niekedy napadlo, že by bolo lepšie keby to bolo naopak. Pozrime sa na to bližšie

Pravidelnost FX
Všichni víme, že není nic lepšího než pravidelný sex. Tato aktivita, vykonávána pravidelně, upouští naši nahromaděnou páru v podbřišku a ladně namaže jakési písty v naší hlavě. Jsme tak klidnější a vyrovnanější a nestáváme se divokými rag-doll bestiemi. Tedy někteří (smích).

Vše, co potřebujete vědět o Odrazu mrtvé kočky
Odraz mrtvé kočky, který je znám v anglofonních státech pod termínem „Dead Cat Bounce“, je šablona indikující pokračování klesajícího trendu. Jde o poslední nádech před tím, než aktivum pokračuje v cestě na jih. Nikdy nebyla důležitější než nyní, kdy se ve světě oficiálně vyhlašují recese a zřejmě nás čeká další krize. V tomto článku si rozebereme, jak Odraz mrtvé kočky funguje a jak ho poznat.

NZD/USD – skvělý short do budoucna!
Novozélandský dolar (NZD) má za sebou dlouhou tříletou rally, během které posílil k americkému dolaru o celých 80 %. Zdá se však, že růst už se pomalu vyčerpal. Jaké faktory stojí za hodnotou novozélandské měny s přezdívkou „kiwi“ a jaký je její výhled?

Co zazní na Analytickém fóru XTB 2024?
Na začátku června, konkrétně ve středu 5. 6. a čtvrtek 6. 6. proběhne další ročník Analytického fóra XTB, kde přední čeští a slovenští odborníci proberou aktuální dění na finančních trzích i jejich predikce pro následující měsíce. Na jaká témata a jaké hosty se můžeme letos těšit?

Bitcoin může těžit z napětí mezi Čínou a USA
Napětí mezi Čínou a Spojenými státy Americkými roste. Je to důsledek přitvrzujících amerických sankcí a zostřující se situace, která nebere konce. V neblahém jádru se ocitly technologické společnosti ByteDance a Huawei. Bitcoin z této krize může těžit. A stejně tak celý trh s kryptoměnami jako celek.

Britská libra na rozcestí
Kde jsou ty předkrizové časy, kdy se za libru daly pořídit dva americké dolary?! Britskou ekonomiku však zasáhla krize zvlášť tvrdě a její měna ztratila během roku 2008 přes 30 % své hodnoty. Od té doby se pár GBP/USD drží v úzkém rozpětí blízko hladiny 1,60 a další vývoj tohoto páru není úplně jednoznačný - byť se oproti roku 2008 zdá relativně nízko, v reálné ekonomice britského království najdeme spíše argumenty pro jeho další pokles.